Szczecin atrakcje dla dzieci

Rodzinne wakacje w Szczecinie

Wiele widzieliście, ale stolicy Zachodniopomorskiego jeszcze nie? Szczecin jest dla Was jak nieodkryty ląd? Tajemniczy zakątek Polski pełen wody, zieleni i atrakcji dla dużych i małych? Sporo o nim słyszeliście, ale nie mieliście okazji jeszcze go zwiedzić?

Szczecin to miasto wielu przydomków. Określany mianem Paryża Północy, bywa też nazywany oknem na świat. Ma swoją szczecińską Wenecję i coraz częściej i śmielej mówi się o nim jako o mieście pływających ogrodów. Jest krainą, w której o palmę pierwszeństwa walczą słynny paprykarz szczeciński i paszteciki, a do tego pod ziemią skrywa tajemnice, które czekają na odkrywców.

Jedno miasto, a tak utytułowane, tak różnorodne, tak niejednoznacznie określane. Jak to możliwe? Spokojnie, to wszystko da się wyjaśnić. Przyjmijcie zaproszenie i zabierzcie dzieciaki na wakacje do Szczecina. Pokażemy Wam miasto z perspektywy rodzinnych atrakcji. Zabierzemy do miejsc naznaczonych historią i tych, w których kwitną nie tylko kwiaty, ale i kultura. Wskażemy lokalizacje, w których Wasze brykające tygryski spożytkują nadmiar energii oraz oazy spokoju nad wodą i wśród zieleni, w których naładujecie akumulatory.

 

Czas na zwiedzanie

Od czego zacząć? Wszystko zależy od tego, ile dni przeznaczyliście na zwiedzanie. Jak długi macie urlop. Jeśli wpadliście do Szczecina z weekendową wizytą, w planie rodzinnego zwiedzania uwzględnijcie najważniejsze atrakcje miasta.

Wały Chrobrego, Zamek Książąt Pomorskich, Filharmonia, Café 22, Jasne Błonia to miejsca, które na pewno warto odwiedzić. Jeśli jednak planujecie zabawić w Szczecinie nieco dłużej, zerknijcie na nasze propozycje, które pozwolą Wam w pełni poczuć klimat Grodu Gryfa.

 

 

Port jak okno na świat

Stwierdzenie, że Szczecin jest oknem na świat, odnosi się do jego wyjątkowej lokalizacji, która przypomina wielkie skrzyżowanie wodnych i lądowych szlaków komunikacyjnych. Choć miasto nie leży nad morzem, ma swój własny morsko-rzeczny port handlowy na Odrze, który stanowi ważny punkt międzynarodowego korytarza transportowego Bałtyk–Adriatyk.

Do morza ma dobry dostęp. Obsługuje towarowe linie żeglugowe wielu naszych sąsiadów np. z Finlandii, Estonii, Danii, Litwy, Łotwy czy Norwegii. Zawijają do niego jednostki pełnomorskie, a także rzeczne wycieczkowce. W miesiącach od kwietnia do września wypłyniecie stąd do Świnoujścia lub na jednodniową wycieczkę do Niemiec. Ale, ale… po co od razu wypływać? Skoro już przyjechaliście do Szczecina, sprawdźcie najpierw, co ciekawego czeka Was na miejscu.

Więcej informacji: www.port.szczecin.pl/pl

Port w Szczecinie - stocznia

 

Paryż Północy

Mówi się, że Szczecin to nasz polski Paryż Północy. Ile w tym prawdy? Stolica Francji ma swoją wieżę Eiffla, z której można podziwiać panoramę miasta. Szczecin co prawda wieży się nie doczekał, jednak widok z 22 piętra jednej z najsłynniejszych restauracji – Café 22 też robi niemałe wrażenie.

Choć wysokość spora, nie do końca obrazuje układ ulic, za którego sprawą polskie miasto porównuje się z francuskim. Podobnie jak w Paryżu, plan ulic XIX- wiecznego Szczecina rozrysowano, a następnie zbudowano zgodnie z klasycznym wzorem urbanistyki geometrycznej. Aby zobaczyć jego gwieździsty układ przestrzenny, musielibyście wzbić się w powietrze albo przynajmniej wspiąć na wieżę.

Jak już wiecie, to zadanie trudne do wykonania, dlatego musicie uwierzyć nam na słowo. Jeśli chcecie, zajrzyjcie do jednego z licznych informatorów turystycznych lub zapytajcie przewodnika wycieczek, który na pewno potwierdzi powyższe. W ramach ciekawostki zdradzimy Wam jeszcze, że architektoniczny układ głównych placów Szczecina kopiuje układ gwiazd Pasa Oriona. Dokładnie na tej samej zasadzie zbudowano w Gizie piramidy będące grobowcami faraonów.

Czy to nie fascynujące? Co jeszcze interesującego zobaczycie w Szczecinie? Czego jeszcze dowiecie się o tym mieście? Jesteście ciekawi?

 

Pływający ogród

Niewiele jest w Polsce miast, w których zieleni i wody jest aż tyle, co w Szczecinie. Zajmując aż połowę powierzchni miasta, czynią je wyjątkowo przyjemnym dla tych, którzy kochają wypoczynek na łonie natury. Wyspy i plaże pooddzielane kanałami, zatokami i rzekami obserwowane z lotu ptaka wyglądają jak unoszące się na wodzie zielone ogrody. Stąd pomysł na projekt o nazwie Floating Garden. Z jego powodu, a może dzięki niemu bezludne wyspy Szczecina powoli się zaludniają.

Mowa m.in. o usytuowanych naprzeciwko Wałów Chrobrego Łasztowni i Wyspie Grodzkiej, które przyciągają spragnionych wypoczynku nad wodą. To pokazuje, że wizja, której realizację zaplanowano na kilkadziesiąt lat, powoli nabiera realnych kształtów. W zamyśle ma łączyć wodę, zieleń i wolność, tworząc nad rzeką centrum życia. Ma być nowocześnie, ekologicznie, estetycznie. Mieszkańcy i turyści będą mogli korzystać z uroków wypoczywania nad wodą oraz rozmaitych atrakcji. Czy początek realizacji tego planu można uznać za obiecujący? Oceńcie sami, odwiedzając nadodrzańskie nabrzeże i wyspy.

 

Wały Chrobrego

Wały Chrobrego wymieniane są w pierwszej piątce najlepszych atrakcji turystycznych w Szczecinie. Jako jedne z najpiękniejszych tarasów widokowych w Europie, cieszą się dużym zainteresowaniem tak mieszkańców miasta, jak i odwiedzających je turystów. Usytuowane nad Odrą, ciągną się na odcinku kilkuset metrów, oferując szerokie alejki spacerowe z widokiem na port, rzekę oraz przeglądające się w jej lustrze budynki.

Przechadzając się bulwarami nad rzeką, zobaczycie Herkulesa walczącego z Centaurem, Aleję Żeglarzy, urządzenia nawigacyjne takie jak kompas, astrolabium i sekstant oraz fontannę, która latem tryska podświetlaną na kolorowo wodą w rytm znanych podkładów muzycznych. Widać też Łasztownię z jej dźwigozaurami oraz kilka budynków, m.in. Urząd Wojewódzki, Wyższą Szkołę Morską, Teatr Współczesny i Muzeum Narodowe z tarasem widokowym na schodach.

Latem na Wały tłumnie zjeżdżają turyści z całej Polski, a nawet świata, by wspólnie celebrować coroczne święto Dni Morza. Przez cały rok można tu zjeść coś pysznego w jednej z kilku restauracji. To przyjemne miejsce, w którym świetnie się wypoczywa. Możecie tu zrobić rozgrzewkę przed zwiedzaniem Szczecina lub przerwę w eksplorowaniu jego miejskich przestrzeni.

Więcej informacji: https://pl.wikipedia.org/wiki/Wa%C5%82y_Chrobrego 

Wały Chrobrego na spacer z dziećmi

 

Łasztownia

Dawna wyspa portowa zmieniła się nie do poznania i dziś jest jednym z ciekawszych miejsc w Szczecinie. Łasztownia - bo o niej mowa - pięknieje i co roku przyciąga nowymi atrakcjami. Nie brakuje tu rowerzystów, biegaczy, spacerowiczów i rodzin z dziećmi, które chętnie spędzają czas nad wodą, spacerując bulwarami, odwiedzając port jachtowy, smakując specjały kuchni świata.

Latem odbywają się tu liczne imprezy, dzieci szaleją w lunaparku, a wieczorne niebo rozświetlają dźwigi portowe zwane pieszczotliwie dźwigozaurami. Jedni mówią o tym miejscu „wyspa wakacyjnej rozrywki”, inni - że tu bije serce miasta. Jak jest naprawdę? Czy wyspa wpisuje się w ideę pływających ogrodów? Idźcie, przekonajcie się, czym dla Was będzie Łasztownia.

Więcej informacji: www.lasztownia.szczecin.eu

Łasztownia Szczecin

Źródło zdjęcia:  https://www.facebook.com/lasztownia/?ref=page_internal 

 

Wyspa Grodzka

Usytuowana przy Wałach Chrobrego Wyspa Grodzka – sąsiadka Łasztowni to kolejne letnie centrum towarzyskich spotkań zrealizowane w ramach projektu pływających ogrodów. Jest na niej wszystko, co uprzyjemnia wakacyjną labę – plaża, leżaki, parasole przeciwsłoneczne i punkty gastronomiczne. Wieczorem odbywają się tu koncerty i seanse filmowe.

Jeśli zmęczy Was zwiedzanie miasta i zapragniecie trochę zwolnić, ta miejscówka nad rzeką na pewno Wam się spodoba.

Więcej informacji: www.facebook.com/WyspaGrodzka

Towarzyskie Centrum w Szczecinie - Wyspa Grodzka

Źródło zdjęcia:  https://www.facebook.com/WyspaGrodzka 

 

Szukanie Gryfusów

W herbie Szczecina widnieje mityczne stworzenie będące symbolem miasta. To gryf, który w jednym ciele łączy orła i lwa. Zgodnie z mitologią gryfy były szybkie jak królowie przestworzy i silne jak królowie zwierząt. Siały ogólny postrach, ale można je było oswoić zaraz po wykluciu się z jaj.

A te podobno były kamieniami szlachetnymi i półszlachetnymi – szafirami i agatami. W przestrzeni miejskiej Szczecina widnieje ponad 100 wizerunków gryfa. Wypatrujcie ich, a na pewno niejednego z nich zobaczycie, m.in. na fasadach budynków, na studzienkach, szyldach, ulicznych pompach.

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Jakiś czas temu z okazji urodzin Szczecina na ulice wyszło 10 rzeźb Gryfusów. Można je było spotkać w różnych częściach miasta, np. przed Urzędem Miasta, na Jasnych Błonach, przy Zamku Książąt Pomorskich czy na Łasztowni. Ich obecność w przestrzeni miejskiej miała jednak charakter tymczasowy. Kto wie, może jeszcze kiedyś Gryfusy powrócą na szczecińskie ulice. A wtedy na pewno chętne zapozują do wspólnego zdjęcia.

 

Zamek Książąt Pomorskich

Zamek Książąt Pomorskich jest jedną z największych instytucji kultury w Szczecinie. Dysponuje bogatą ofertą propozycji dla miłośników koncertów, wystaw sztuki, malarstwa, fotografii, zjazdów naukowych, spektakli teatralnych i występów kabaretowych. Fanów muzyki poważnej zaprasza do opery, natomiast tych, którzy gustują w sztuce filmowej – do kina. Instytucja wychodzi również naprzeciw oczekiwaniom rodzin z dziećmi. Z myślą o najmłodszych organizuje spektakle teatralne oraz różnego rodzaju wydarzenia o charakterze edukacyjnym i kreatywnym.

Choć zamek nie posiada bogato zdobionych komnat i wielu historycznych pamiątek, warto go odwiedzić, bo to piękny przykład renesansowego budownictwa. Wewnątrz znajdują się m.in.: cela czarownic i gabinet Lubinusa – kartografa, który stworzył drzewo genealogiczne książąt pomorskich. Na zewnątrz są natomiast dziedzińce. Na jednym z nich zobaczycie makietę zamku w skali 1:100, na drugim wieżę zegarową z zegarem i umieszczoną na nim twarzą maszkarona. Po zamku oprowadzi Was przewodnik, który opowie Wam historią Książąt Pomorskich i ich posiadłości.

Więcej informacji: www.zamek.szczecin.pl

Szczecin - Zamek Książąt Pomorskich

 

Tramwajowa Linia Turystyczna "0"

W każdą niedzielę wakacji po szczecińskich torach przez miasto przejeżdżają tramwaje, które lata świetności dawno mają już za sobą. To „zerówki”, reprezentanci historycznego taboru, którymi wyruszycie na wycieczkę po najciekawszych zakątkach Szczecina.

Trasa turystyczna została tak zaplanowana, by pokazać zwiedzającym jak najwięcej. Po drodze zobaczycie ponad 100-letni Dworzec PKP, Bramę Portową będącą pozostałością murów obronnych czy centrum biurowo-handlowo-hotelowe Pazim z restauracją na 22 piętrze, w której być może zjecie pyszne ciacho. Jeśli jesteście zainteresowani taką formą zwiedzania, zajmujcie miejsca – drewniane krzesełka przypominające o designie dawnych środków komunikacji miejskiej. I ruszajcie ku przygodzie.

Więcej informacji: www.zditm.szczecin.pl/pl/pasazer/aktualnosci,1624883482,linia-turystyczna-od-najblizszej-niedzieli

Przejażdżka historycznym tramwajem - atrakcja dla rodzin w Szczecinie

Źródło zdjęcia:  www.zditm.szczecin.pl/pl/pasazer/aktualnosci,1624883482,linia-turystyczna-od-najblizszej-niedzieli 

 

 

Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie

Budynku Filharmonii szczecińskiej nie sposób nie zauważyć. Trudno go też pomylić z jakimkolwiek innym budynkiem. Choć jednym przypomina białe żagle, a innym pałac, jedno jest pewne - to ikona europejskiej architektury po brzegi wypełniona dźwiękami. Aby oswoić najmłodszych z muzyką poważną, Filharmonia organizuje Saloniki Wiolinowe, Raniutto i Legato.

To tematyczne warsztaty dla dzieci, które łączą muzykę z zabawami ruchowymi, rytmicznymi i integracyjnymi. W czasie spotkań dzieci oglądają prawdziwe instrumenty i słuchają muzyki. Poza oczywistą formą spędzania czasu w Filharmonii, jaką jest udział we wspaniałych rodzinnych koncertach muzyki symfonicznej, niezwykły budynek możecie również zwiedzić i to zupełnie za darmo.

Więcej informacji: www.filharmonia.szczecin.pl/pl

Warsztaty dla maluchów w Filharmonii w Szczecinie

Źródło zdjęcia:  https://www.facebook.com/FilharmoniaSZN 

 

Dni Morza

Co roku (z małymi wyjątkami) Szczecin, który jest stolicą Zachodniopomorskiego, na kilka dni staje się też światową stolicą żeglarstwa. Obchody, które ściągają ludzi z całego świata, to słynne Dni Morza. O randze imprezy i jej światowym poziomie świadczą liczne jednostki pływające rodzime oraz zagraniczne – z Niemiec, Hiszpanii, Finlandii czy Szwecji, które cumują przy szczecińskim nabrzeżu.

Dni Morza to niebywała okazja, by zobaczyć słynne żaglowce, np. Zawiszę Czarnego, Fryderyka Chopina czy Dar Szczecina z Polski. Jeśli będziecie mieć szczęście, w danym roku być może do Szczecina zawitają rosyjskie Yunyi Baltiets i Shtandart, fiński żaglowiec Joanna Saturna, hiszpański Juan Sebastián czy Santa Barbara Anna należąca do słynnej muzycznej rodziny Kelly Family.

Wiele statków można zwiedzać, a na niektórych nawet popłynąć w rejs. Co powiecie na wyprawę oldtimerem – statkiem wycieczkowym, który kiedyś był barką, kutrem rybackim lub holownikiem i liczy co najmniej 50 lat? To jednak nie wszystko. Imprezie towarzyszą rozmaite atrakcje, eventy i koncerty. Liczne z nich dedykowano najmłodszym.

Jeśli nie obawiacie się tłumów, możecie przyjść tu z dziećmi, by posłuchać orkiestry dętej, zobaczyć występy estradowe, pokazy taneczne żywiołowej samby lub brazylijskiej sztuki walki capoeira. Dzieci mogą poskakać na dmuchańcach, wziąć udział w warsztatach i zajęciach z animatorami, obejrzeć występy artystyczne i interaktywne spektakle. Co roku atrakcje mogą być inne, a to oznacza, że za każdym razem czeka Was moc nowych atrakcji.

Więcej informacji: www.dnimorza.szczecin.eu

Dni Morza w Szczecinie - rodzinna atrakcja miasta

Źródło zdjęcia:  https://www.facebook.com/SailSzczecin 

 

Wypoczynek na łonie natury

Jasne Błonia

Między Parkiem Leśnym Arkońskim a Parkiem Kasprowicza ciągną się jak długie i szerokie Jasne Błonia. To ogromna przestrzeń, o której mówi się, że jest zielonym salonem Szczecina. Kobierzec trawy rozpostarty pomiędzy żywym płotem platanów klonolistnych, które stanowią tu największe skupisko tych drzew w kraju, jest świetnym miejscem na rodzinne pikniki.

Jeśli zapragniecie chwili wytchnienia, to właśnie tu poczujecie, jak tempo zwalnia. Mieszkańcy i turyści lubią Jasne Błonia, ponieważ można tu pojeździć na rowerach, pospacerować, wybrać się na przejażdżkę ciuchcią Mini Express, podumać przy pomniku św. Jana Pawła II i odpocząć wśród drzew. Kiedy kończy się zima, przychodzą tu przywitać wiosnę.

Jeśli chcecie zobaczyć tysiące fioletowych krokusów, wcale nie musicie jechać w Tatry, by podziwiać je na Hali Gąsienicowej. Jasne Błonia są dla niej niebagatelną konkurencją.

Więcej informacji: https://visitszczecin.eu/pl/inne/60-jasne-blonia-im-papieza-jana-pawla-ii-i-park-kasprowicza

Jasne Błonia - idealne miejsce na spacer z dziećmi

Źródło zdjęcia:  https://visitszczecin.eu/pl/inne/60-jasne-blonia-im-papieza-jana-pawla-ii-i-park-kasprowicza 

 

Ogród Różany

93-letnia sąsiadka Jasnych Błoni i Parku Kasprowicza – Różanka mimo upływu lat wciąż urzeka urodą. Jeśli i Wy ją odwiedzicie, będziecie równie zachwyceni. Ogród Różany w Szczecinie, bo tak brzmi jego oficjalna nazwa, kusi romantycznymi spacerami wzdłuż alejek skąpanych w płatkach róż. Królowe kwiatów występują tu aż w 99 odmianach.

To przyjemne miejsce relaksu i rodzinnych spacerów, podczas których dzieci mogą pobrykać na placu zabaw, a rodzice posiedzieć na ławkach lub przy ptasiej fontannie. Latem odbywają się tu różnego rodzaju eventy, imprezy taneczne, a także warsztaty, w których być może Wasze dzieci zechcą wziąć udział.

Więcej informacji: https://zuk.szczecin.pl/dzialalnosc/zielen-miejska/rozanka 

Ogród Rożany na terenie Szczecina

Źródło zdjęcia:  https://zuk.szczecin.pl/dzialalnosc/zielen-miejska/rozanka 

 

Park Kasprowicza

Wały Chrobrego tak uwielbiane wśród rodzin z dziećmi mają silnego konkurenta. Zarówno mieszkańcy Szczecina, jak i turyści równie ochoczo bywają w Parku Kasprowicza. To jeden z największych parków miejskich w Szczecinie otoczony wianuszkiem innych zielonych oaz – Jasnymi Błoniami, Różanką i Ogrodem Dendrologicznym.

Położony nad jeziorem Rusałka, porośnięty roślinami rodzimymi i egzotycznymi stwarza przyjemne miejsce do wypoczynku na łonie natury. Alejki pełne są spacerowiczów, rowerzystów, biegaczy, a nawet miłośników jazdy konnej. Zagracie tu w minigolfa, zjecie coś smacznego w restauracji, a dzieci pobawią się na placu zabaw przy amfiteatrze. Latem odbywają się w nim rozmaite imprezy plenerowe i festyny. Możecie posłuchać płynącej ze sceny muzyki operowej i operetkowej, a także piosenek w wykonaniu młodych artystów.

Więcej informacji: www.zabytek.pl/pl/obiekty/szczecin-park-miejski-im-jana-kasprowicza

Spacer z dziećmi w miejskim Parku Kasprowicza

Źródło zdjęcia:  https://zabytek.pl/pl/obiekty/szczecin-park-miejski-im-jana-kasprowicza 

 

Place zabaw

Zabawa na świeżym powietrzu to coś, czego potrzebują dzieci w każdym wieku. Widząc uśmiechnięte twarze kilkulatków brykających na placu zabaw, chyba nikt nie ma co do tego wątpliwości.

Podczas zwiedzania Szczecina na kilku placach zabaw z pewnością zrobicie sobie przystanek na pohuśtanie, zjechanie ze zjeżdżalni czy zabawę na karuzeli. Oto kilka z nich:

 

Skwer im. Telesfora Badetki ze strefą gier asfaltowych

To dwa place zabaw, dostosowane do potrzeb młodszych i starszych dzieci. Dostępne tu bujaki, wielka konstrukcja linowa do wspinania, piaskownica, zjeżdżalnie, huśtawki typu bocianie gniazda i z zabezpieczeniami dla maluszków zapewnią Waszym pociechom niezbędną dawkę ruchu na świeżym powietrzu.

Zagracie tu również w tenisa stołowego, szachy oraz gry asfaltowe – klasy i twister, które Wy rodzice pewnie pamiętacie jeszcze ze swojego dzieciństwa. Aktywność możecie kontynuować w siłowni plenerowej lub jeżdżąc na rowerach po specjalnie przygotowanych alejkach. Odpoczynek w cieniu drzew zapewnią Wam tu ławki i hamaki.

 

Plac zabaw przy Stawie Brodowskim

To duży, dobrze wyposażony plac zabaw. Są na nim huśtawki, bujaki, zjeżdżalnia i konstrukcje wspinaczkowe. Starszaki pozjeżdżają na tyrolce, maluszki natomiast mają do dyspozycji huśtawki z zabezpieczeniami i piaskownicę w kształcie zamku. W pobliżu znajduje się Staw Brodowski, nad którym możecie pospacerować i nakarmić kaczki.

 

Plac zabaw na Placu Wolności

Na Placu Wolności znajdują się dwa place zabaw i park, w którym można pojeździć na rowerze. Mnóstwo konstrukcji wspinaczkowych, domek w kształcie statku ze zjeżdżalniami, drabinki, bieżnia z licznikiem czasu, a wszystko to na niebieskiej, przypominającej kolorem wodę powierzchni amortyzującej upadki – to pierwsza propozycja. Druga to mniejszy plac zabaw na piaszczystym podłożu z kolorowymi zjeżdżalniami, huśtawkami dla maluszków, bocianim gniazdem i konstrukcjami do wspinania.

 

Plac zabaw na Placu Jakuba Wujka

To dwa place zabaw – jeden dla maluszków z ciuchcią, statkiem ze zjeżdżalnią, bujakami i huśtawkami na piaszczystym podłożu. Drugi, dla starszych dzieci zaopatrzono w ściankę wspinaczkową, konstrukcję z mostkami, drabinkami i zjeżdżalnią.

 

Plac zabawy przy Azoty Arena

Na dzieci czeka tu sporo atrakcji, począwszy od bujaków i huśtawek (również wiklinowych), poprzez drabinki, konstrukcje wspinaczkowe i drewniane domki ze zjeżdżalniami, a skończywszy na piaskownicy, w której można robić podkopy, tunele i babki z piasku. Pobyt urozmaicają tu fontanna, amfiteatr, skatepark oraz możliwość jazdy na rowerze czy hulajnodze.

 

Plac zabaw w Parku Arkońskim

Prócz standardowych sprzętów takich jak huśtawki, zjeżdżalnie, bujaki i piaskownica Wasze pociechy mogą się tu wybrać w podróż drewnianym pociągiem, a tuż obok placu zabaw poćwiczyć w siłowni pod chmurką.

Wasze pociechy pobawią się również na placu zabaw: w Parku Kasprowicza, w Ogrodzie Różanym, przy Szkole Podstawowej nr 42, czy w Parku Żeromskiego.

 

Bardzo wysoko i bardzo nisko

Kawiarnia na 22 piętrze

Café 22 to kawiarnia z panoramicznym widokiem na Szczecin. Dlaczego 22? Bo znajduje się na 22 piętrze najwyższego budynku w mieście o nazwie Pazim. Zwykle za wejście na punkt widokowy trzeba zapłacić. W tym przypadku piękne widoki macie w pakiecie z ciastem, kawą, lodami czy inną przekąską, na którą się tu skusicie. Jak z perspektywy wieżowca prezentuje się miasto?

Wszystko jest mniejsze, odleglejsze. Jednak mimo to w gąszczu budynków na pewno rozpoznacie białą bryłę Filharmonii i strzelistą wieżę Bazyliki Archikatedralnej świętego Jakuba Apostoła.

Więcej informacji: www.cafe22.pl

Kawiarnia z widokiem na Szczecin

Źródło zdjęcia:  https://www.facebook.com/Kawiarnia.Cafe.22 

 

Podziemne trasy

Spośród wielu tras turystycznych Szczecina dwie wiodą pod ziemią. Wyznaczono je w największym w Polsce cywilnym schronie z czasów II Wojny Światowej. Pierwsza (czerwona) dotyczy losów Szczecina podczas II Wojny Światowej, które prezentuje od momentu bombardowań, przez walkę o miasto, jego odgruzowywanie aż po lata powojenne.

Podczas spaceru tunelem zobaczycie zrekonstruowane pomieszczenia, poznacie technikę budowania schronu i dowiecie się, jak wyglądało życie w nim podczas nalotów.

Druga trasa (niebieska) omawia czasy Zimnej Wojny, adaptacji schronu przeciwlotniczego na przeciwatomowy oraz życia w nim w kontekście zagrożenia skutkami użycia broni masowego rażenia. Jest jeszcze trzecia trasa (żółta) będąca fragmentem trasy niebieskiej. Nie jest tak poważna tematycznie, choć dotyczy czasów PRL-u, w których jednak nie każdemu było do śmiechu.

Wśród eksponatów, które cieszą się największym zainteresowaniem, jest ogromna puszka z Paprykarzem Szczecińskim i kukła Misia z kultowego filmu Miś. Niezwykła wycieczka w przeszłość zajmie Wam ok. godziny na każdej z tras. Pamiętajcie o ciepłym ubraniu, gdyż pod ziemią jest dosyć zimno.

Więcej informacji: www.schron.szczecin.pl

Podziemne Trasy Turystyczne dla rodzin z dziećmi w Szczecinie

Źródło zdjęcia:  https://www.facebook.com/PodziemneTrasySzczecina/photos/?ref=page_internal

 

Muzea otwarte na dzieci

Kosmopark Szczecin

Jest w Szczecinie takie miejsce, w którym możecie poczuć się trochę jak Neil Armstrong podczas wyprawy Apollo 11, wypowiadający słynne słowa „To jeden mały krok dla człowieka, ale wielki skok dla ludzkości". I choć nie pospacerujecie po Księżycu, to kosmos od tej pory nie będzie miał już przed Wami żadnych tajemnic. Bo oto Kosmopark - niezwykła, nowoczesna, interaktywna wystawa otwiera przed Wami swoje kosmiczne podwoje.

Podczas wirtualnej wycieczki odwiedzicie Międzynarodową Stację Kosmiczną, doświadczycie stanu nieważkości, zaprojektujecie strój astronauty i przekonacie się, jak to jest naprawiać statek kosmiczny w kosmicznym skafandrze.

Patrząc przez iluminator, spojrzycie na Ziemię z innej perspektywy niż zwykle, pospacerujecie po powierzchni Jowisza i wyślecie Marsjanom międzyplanetarną wiadomość.

Szkoła Lotników Kosmoparku nauczy Was latania, naelektryzowane włosy stojące dęba rozbawią do łez, a różnica w wadze ciała, jaka występuje na poszczególnych planetach, na pewno wywoła niemałe zdumienie.

Kosmopark uczy, bawi, zaskakuje. To bez wątpienia idealne miejsce na rodzinną wycieczkę.

Więcej informacji: www.kosmopark.pl

Współrzędne GPS: 53.44271, 14.55377

Kosmopark Szczecin - atrakcja dla rodzin

Źródło zdjęcia: https://kosmopark.pl/ 

 

Morskie Centrum Nauki

Choć Szczecin nad morzem nie leży, o czym wiedzą nawet Wasze dzieci, ma swoje Morskie Centrum Nauki. Miejsce to nie byle jakie, bo zgodnie z maksymą swojego patrona – profesora Jerzego Stelmacha przekonuje, że “Nauka jest niezmierzonym morzem inspirującej wody.” Nauce towarzyszy tu świetna zabawa, która uwalnia twórczy potencjał zarówno tych młodszych, jak i tych trochę starszych dzieci. W trzech pracowniach: modelarskiej, biologiczno-chemicznej i mechaniczno-fizycznej

Wasze pociechy „popłyną w morze” eksperymentów. Będą doświadczać, poznawać, wdrażać kreatywne koncepcje. Jak wygląda hodowla roślin w warunkach laboratoryjnych? Od czego zależy ciśnienie atmosferyczne i hydrostatyczne? Jak zbudować własny filtr wody? Do czego można wykorzystać ciekły azot? Jakich sprzętów używa się do nawigacji podczas morskich wypraw i jak wygląda dzień spędzony na jachcie? To tylko kropla w morzu pytań. Na te i wiele innych, odpowiedzi poznacie w Morskim Centrum Nauki w Szczecinie.

Więcej informacji: https://centrumnauki.eu/ 

Morskie Centrum Nauki - warte odwiedzenia z dziećmi

Źródło zdjęcia:  https://centrumnauki.eu/ 

 

Muzeum Narodowe – wystawy w afrykańskich klimatach

Jeśli Wasze maluszki po przeczytaniu książki „Kicia Kocia w Afryce”, a starszaki – „Afryki Kazika” miały ochotę odwiedzić ten niezwykły kontynent, mamy dobrą wiadomość. Nie trzeba przemierzać połowy globu, by poczuć afrykańskie klimaty. Muzeum Narodowe w Szczecinie zaprasza na trzy stałe wystawy, na których dowiecie się, jak żyje się w afrykańskiej wiosce, jak wyglądają afrykańskie dzieła sztuki i jak rozwijał się teatr lalek na Czarnym Lądzie.

Pierwsza wystawa zaprowadzi Was do wioski, która obrazuje życie na afrykańskiej sawannie. Zobaczycie wygląd ludzkich zagród, poznacie zwyczaje handlowe, dowiecie się jakie towary uznawano za luksusowe. Druga z ekspozycji pokaże Wam związki afrykańskiej sztuki z wierzeniami religijnymi i rytuałami ezoterycznymi. Tematem przewodnim są tu maski, a także drewniane i kamienne rzeźby charakterystyczne dla danych grup etnicznych. Trzecia wystawa wtajemniczy Was w teatralny świat lalek. Poznacie długą tradycję animacji i dowiecie się, jaką lalki pełnią funkcję w życiu lokalnych mieszkańców oraz jaki jest ich udział w rozstrzyganiu sporów.

Więcej informacji: www.muzeum.szczecin.pl

Atrakcja dla rodzin - muzealna wystawa "W afrykańskiej wiosce"

Źródło zdjęcia:  https://centrumnauki.eu/ 

 

Be Happy Muzeum

Udzielacie się w mediach społecznościowych? Lubicie oglądać siebie na rodzinnych fotografiach? Wizyta w Be Happy Muzeum uszczęśliwi Waszą rodzinę. Zdjęcia, które później możecie umieścić na Instagramie czy Facebooku wykonacie tu w otoczeniu zaskakujących rekwizytów. Jak to jest pohuśtać się na bananowej huśtawce, wyskoczyć z donuta, zamknąć się w pudełku jak lalka Barbie albo usiąść na grzbiecie ogromnego buldoga francuskiego?

W Be Happy Muzeum wszystko jest możliwe. Nawet kąpiel w wannie pełnej róż, zdjęcie w infinity room’ie i jazda na karuzeli pełnej jednorożców. Przekonajcie się, jak wygląda „świat słodkiej iluzji” i bawcie się dobrze.

Więcej informacji: www.behappymuseum.com 

Be Happy Museum - nietypowa atrakcja na mapie Szczecina

Źródło zdjęcia:  https://www.facebook.com/behappymuseum/?ref=page_internal 

 

Muzeum Techniki i Komunikacji

Nie trzeba być fanem motoryzacji, by zachwycić się eksponatami Muzeum Techniki i Komunikacji. Nie trzeba być chłopcem, by powiedzieć – wow, tu jest super. Jeśli więc macie nie tylko syna, ale i córkę, wstąpcie z wizytą do szczecińskiej zajezdni tramwajowej, w której znajduje się muzeum, by zobaczyć techniczne cuda motoryzacyjne sprzed lat.

Silną reprezentację stanowią tu środki komunikacji miejskiej takie jak autobusy i tramwaje. Dorównują jej produkowane w szczecińskiej fabryce Stoewerów auta osobowe, elektryczne, wyścigowe, ciężarowe, a nawet limuzyny i autokary. Nie brak też przedstawicieli szos z czasów PRL-u – syren oraz powojennych motocykli i motorowerów z komarami i rometami na czele. Podczas zwiedzania zobaczycie też niezwykłego i jedynego na świecie Wszędołaza, którym interesowali się nawet Chińczycy, Beskida – młodszego brata malucha, który jednak nigdy nie doczekał się masowej produkcji, Ester – Formułę I krajów socjalistycznych, pojazdy służb mundurowych i wiele innych.

Więcej informacji: www.muzeumtechniki.eu

Muzeum Techniki - zwiedzanie Szczecina dla małych i dużych

Źródło zdjęcia:  www.muzeumtechniki.eu

 

Muzeum Ichtiologiczne

Ichtiologia – trudna nazwa. Jednak jak tylko wejdziecie do Muzeum Ichtiologicznego, od razu ją rozszyfrujecie. Wewnątrz mieści się prawie 1000 eksponatów tematycznie związanych ze stworzeniami słodko- i słonowodnymi. Wśród zbiorów zobaczycie znalezionego w okolicach Nowej Funlandii rekina polarnego liczącego najprawdopodobniej aż 400 lat.

Ta wielka ryba mierzy 4 m długości. Dużo, prawda? To jednak niewiele w porównaniu z 4- metrową szczęką wieloryba humbaka. Jak duży musiał być jej właściciel? Możecie sobie tylko wyobrazić, bo pewnie nie zmieściłby się w muzeum. W gablotach ekspozycyjnych rekinowi towarzyszą za to inne rekiny – rekin młot, kosogon, mustela, a także węgorze europejskie, płaszczki z narządami elektrycznymi, minogi morskie i metrowe homary.

Więcej informacji: www.discoverpomerania.pl/muzeum-ichtiologiczne-szczecin

Wycieczka z dziećmi do Muzeum Ichtiologicznego

Źródło zdjęcia:  www.discoverpomerania.pl/muzeum-ichtiologiczne-szczecin

 

Typowo sportowo i bardzo rozrywkowo

Gokart Center w Hotelu Silver

Czy któryś z członków Waszej rodziny marzy o tym, by kiedyś pomknąć formułą jak Robert Kubica? A może mówi o tym głośno, ale nigdy nie miał okazji zasiąść za kierownicą bolidu? W Silver Hotel & Gokart Center marzenie to może stać się rzeczywistością. Klimat wyścigów Formuły 1 tworzy tamtejszy tor kartingowy uznawany za jeden z lepszych w Europie i najlepszy w Polsce. Nasz mistrz też po nim jeździł.

Jeśli Wasze pociechy ukończyły 8 rok życia, mogą jeździć samodzielnie. Młodszych wiek jednak nie wyklucza z zabawy. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem jest gokart – tandem. Siedząc w dwuosobowym pojeździe, możecie wspólnie wziąć udział w wyścigu po adrenalinę, emocje i dobrą zabawę.

Więcej informacji: https://silverhotel.pl/gokart-center/o-torze/

Gokart Center - bezpieczna dla dzieci zabawa w Hotelu Silver

Źródło zdjęcia:  https://silverhotel.pl/gokart-center/o-torze/

 

Wrotkarnia

Jak bawiła się młodzież w poprzednim stuleciu? Fantastycznie. Wasze dzieci przekonają się o tym, odwiedzając szczecińską Wrotkarnię Rolling Wings. Wam rodzicom ta atrakcja skojarzy się pewnie z młodością, dzieciom natomiast pokaże, jak bawili się mama i tata w czasach, kiedy nawet nie wiedzieli, że stworzą tak wspaniałą rodzinkę. Duży tor, jak parkiet idealnie nadaje się do tanecznej zabawy przy dźwiękach muzyki z lat 80 i światłach laserów.

A błyszcząca kula, wciąż żywy symbol dyskotekowy z ubiegłego wieku dodatkowo podkreśli imprezowy klimat. Wrotkarnia trochę przypomina lodowisko, jednak można z niej korzystać przez cały rok w lekkim ubraniu niekrępującym ruchów. Wrotki możecie mieć swoje lub wypożyczyć je na miejscu. Jeśli nie jeździliście wcześniej, instruktorzy pomogą Wam oswoić się z nową dyscypliną sportową. Dla dzieci w wieku 14 + powstała szkółka jazdy. Młodszym dzieciom dedykowano natomiast sobotnie poranki.

Więcej informacji: www.visitszczecin.eu/pl/rekreacja/114-wrotkarnia-rolling-wings

Ciekawe miejsce dla rodzin w Szczecinie - Wrotkarnia

Źródło zdjęcia:  www.visitszczecin.eu/pl/rekreacja/114-wrotkarnia-rolling-wings

 

Centrum rozrywki MK Bowling

Centrum Rozrywkowe MK Bowling to sieciówka. Mimo iż wielu wolałoby oryginalne propozycje na spędzenie czasu – niepowielane, w każdym drzemie potrzeba korzystania z rozwiązań sprawdzonych, znanych i co tu dużo mówić – lubianych. Czy jest wśród Was ktoś, kto nie lubi zagrać w bilard albo kręgle? Co powiecie na rodzinny turniej bowlingowy lub bilardowy?

Sportowa rywalizacja w MK Bowling łączy się z integracją, a wspaniałej zabawie nie ustępują równie silne emocje. Obok sali bilardowej i kręgielni jest jeszcze trzecia – strefa gier zręcznościowych, symulatorów wyścigów samochodowych i motocyklowych, maszyn wodnych i flipperów. Na dzieci czekają jeszcze bujaki, ciuchcia i automaty z pluszakami.

Więcej informacji: www.mkbowling.pl/start-szczecin

Wycieczka do Centrum rozrywki - kręgle w Szczecinie

Źródło zdjęcia:  www.mkbowling.pl/start-szczecin

 

Big Wall Centrum Wspinaczkowe

Wiecie, jak o sobie sami mówią? Podobno są najnowocześniejszą i największą ścianą wspinaczkową, jakiej między Warszawą a Berlinem Europa nie widziała. Może warto to sprawdzić?

Nawet jeśli nigdy wcześniej nie wspinaliście się, możecie tu przyjść, by spróbować swoich sił. Ściana liczy 1200 m2, sięga 15 m wysokości i oferuje aż 100 różnych ścieżek wspinania. Zaawansowanym wspinaczom instruktorzy oddają ją we władanie, niewprawionym natomiast oferują profesjonalną pomoc i wsparcie. Możecie być pewni, że spędzicie tu czas, trenując zmysł równowagi, poruszanie się na wysokości, siłę woli i wytrzymałość mięśni. A przy tym będziecie się dobrze bawić.

Więcej informacji: www.facebook.com/bigwallcentrumwspinaczkowe/about/?ref=page_internal

Szczecińska ścianka wspinaczkowa

Źródło zdjęcia:  https://www.facebook.com/bigwallcentrumwspinaczkowe/about/?ref=page_internal 

 

GEKO - Centrum Wspinaczkowe

Znacie taką parafrazę – komu w drogę, temu trampki? Trampki lub inne obuwie na zmianę przydadzą Wam się, jeżeli macie zamiar trochę się powspinać. Szczecińskie Centrum Wspinaczkowe GEKO zaprasza na swoją ściankę wspinaczkową, nawet jeśli do tej pory każdą drogę pokonywaliście, twardo stąpając po ziemi. Na miejscu wypożyczycie niezbędny sprzęt, a profesjonalni instruktorzy otoczą Was opieką i wsparciem. Pokażą co robić, by się wspiąć na ścianę i jak zachować na wysokości.

Na powierzchni 250 m2 przygotowanej do wspinania wyznaczono mnóstwo dróg, którymi możecie podążać na szczyt. Tempo oraz droga, którą wybierzecie, zależy od Was.

Więcej informacji: www.centrum-wspinaczkowe.pl

Centrum Wspinaczkowe - rozrywka w Szczecinie dla całej rodziny

Źródło zdjęcia:  www.centrum-wspinaczkowe.pl 

 

Pumptrack

Duże zalesienie Szczecina pozwala na stworzenie asfaltowych atrakcji, które nie wywołują większych sprzeciwów miłośników zieleni. Tak powstał Pumprtack – specjalny tor dla rowerowych akrobacji uprawianych zarówno amatorsko, jak i z większą wprawą.

Jeśli i Wy jesteście wielbicielami jazdy na dwóch kółkach, wypróbujcie jego falowaną powierzchnię, profilowane zakręty, pętle, garby, górki i zjazdy, na których rozwiniecie dużą prędkość i potrenujecie jazdę bez trzymanki albo przynajmniej bez pedałowania. Po torze możecie poruszać się również na deskorolkach, rolkach i hulajnogach.

Więcej informacji: www.wszczecinie.pl/aktualnosci,w_szczecinie_powstal_drugi_pumptrack_to_pierwszy_taki_tor_na_prawobrzezu,id-39356.html

Specjalny tor dla rowerowych akrobacji

Źródło zdjęcia:  www.wszczecinie.pl/aktualnosci,w_szczecinie_powstal_drugi_pumptrack_to_pierwszy_taki_tor_na_prawobrzezu,id-39356.html

 

Rowery miejskie

Choć rowery miejskie nie bardzo nadają się do takich ewolucji, jakie wpisuję się w charakterystykę Pumptracku, dwa kółka mają i w dłuższą trasę można nimi pojechać. W Szczecinie znajduje się kilkadziesiąt stacji z rowerami miejskimi, które można wypożyczyć o dowolnej porze i na jak długo zechcecie.

Więcej informacji: www.bikes-srm.pl

Aktywny wypoczynek - zwiedzanie Szczecina miejskim rowerem

Źródło zdjęcia:  https://www.facebook.com/BikeS.srm/ 

 

Park Linowy Tarzania przy Jeziorze Dąbie

Jesteście silni i odważni? Park Linowy Tarzania działający przy Jeziorze Głębokim ma dla Was wyzwanie. Ile czasu zajmie Wam pokonanie toru przeszkód na wysokości? Swoje umiejętności możecie sprawdzić na jednej z trzech tras zróżnicowanych pod kątem wymogów sprawnościowych. Poziom trudności wzrasta o 3 przeszkody na każdej z tras – zielonej, czerwonej i niebieskiej – najtrudniejszej. Gotowi, by wykonać skok Tarzana, pokonać odcinek z palami Buszmena, wspiąć się na ściankę, skoczyć na rozpiętą siatkę, przejść przez most birmański i zjechać tyrolką?

Lekkie obawy szybko rozwieje czuwający nad bezpieczeństwem personel oraz system zabezpieczeń asekurujących przed upadkiem. W Tarzani spędzicie czas na świeżym powietrzu. Po tym, jak pokonacie ewentualne słabości i lęk przed wysokością zostanie już tylko przestrzeń na radosną zabawę i wspólne przeżywane emocji.

Więcej informacji: www.tarzania.pl

Park linowy dla dzieci i Rodziców wysoko wśród drzew

Źródło zdjęcia:  www.tarzania.pl

 

Powerland

Jeśli Wasze dzieci tęsknią za zabawą, ale taką nieograniczoną, nieskrępowaną, podczas której nie usłyszą – nie wchodź, bo spadniesz, nie dotykaj, bo się uderzysz, nie biegaj, bo się przewrócisz, to Powerland jest dla nich.

Dla Was też, bo podczas gdy one będę w najlepsze brykać, Wy możecie odpocząć (lub pobrykać z nimi). W liczącej ponad 2000 m2 przestrzeni znalazło się miejsce dla garażu pełnego samochodzików, rowerków i motorków wprost idealnych dla małych fanów motoryzacji, wielkiego boiska do gier wszelakich oraz wspaniałego kącika do zabawy w dom ze stoliczkami, kuchnią i drewnianym domkiem. Nie mogło zabraknąć też prawdziwych klasyków, czyli ekstra trampolin do trenowania skoków, tyrolki do szalonych zjazdów, basenu z gąbkami, w którym można dać nura i małpiego gaju. Musicie jednak być przygotowani, że po takiej zabawie Waszym dzieciom totalnie rozładują się baterie i mogą je boleć brzuszki – od śmiechu.

Więcej informacji: www.powerland.pl

Idealne miejsce na imprezę urodzinową dla malucha

Źródło zdjęcia:   www.powerland.pl

 

KoBi – Kopnij bilę

Jak to jest kopnąć bilę? Super. Jednak jeszcze lepiej, gdy kopnięta wpadnie do łuzy. Nie, to nie przejęzyczenie, ani żadna pomyłka. W KoBi bile się kopie. Są nimi piłki, więc nie jest to skomplikowane ani niebezpieczne. Zamiast rąk, używać trzeba nóg tak jak w piłce nożnej. Reszta zasad jest taka jak w tradycyjnej grze w bilard. Ta dość specyficzna dyscyplina sportowa to coś nowego w naszym kraju. Na razie tylko w Szczecinie możecie w nią zagrać. Szkoda byłoby przepuścić okazję, prawda?

Zwłaszcza że taka rodzinna zabawa pozwala aktywnie i na wesoło spędzić czas. A najlepsze w niej jest to, że nie trzeba mieć umiejętności ani w grze w piłkę nożną, ani w bilard.

 

Kids Arena

Kids Arena to rodzinny park rozrywki z 16 namiotami sferycznymi podzielonymi na strefy, w których czekają na Was różne propozycje. W odpowiedzi na zainteresowania starszych dzieci powstały tu ścianka wspinaczkowa w kształcie ptaka z gry Angry Birds, tor z przeszkodami do pokonania przypominający ciężarówkę i człekokształtna zjeżdżalnia. Starszaki na pewno z entuzjazmem przyjmą możliwość uczestniczenia w warsztatach kulinarnych, naukowych i artystycznych.

Moc zabawy czeka też na najmłodszych. Stworzona dla nich Strefa Malucha proponuje zabawę w basenach z piłeczkami i na dmuchanej wyspie, skakanie na poduchach i falach, a także zabawę w kąciku artystycznym. Poza tym wszyscy możecie tu zagrać w paintball, piłkę nożną na dmuchanym boisku lub gry z interaktywnej tablicy. Pełną wrażeń zabawę możecie zakończyć seansem filmowym w kinie sferycznym i/lub wizytą w restauracji.

Więcej informacji: www.kidsarena.pl

Kids Arena - centrum rozrywki dla dzieci w Szczecinie

Źródło zdjęcia:  www.kidsarena.pl

 

Park Trampolin Fun Jump

To zadziwiające ile frajdy może być w zwykłym skakaniu. Łóżko, w którym Wasze dzieci pewnie nie raz i nie dwa trenowały podskoki, możecie zamienić na profesjonalny sprzęt do skakania. To świetna odskocznia od codzienności. Park Trampolin Fun Jump oferuje skoczną rozrywkę i to w najlepszym rodzinnym wydaniu.

Można tu nurkować w basenie z gąbkami, zagrać w siatkówkę, koszykówkę lub zbijaka na specjalnym trampolinowym boisku i poćwiczyć ewolucje parkour. Na batutach sportowych potrenujecie wysokie skoki, a na specjalnych ścieżkach akrobatycznych – fikołki, podskoki i rozmaite akrobatyczne figury. Do wyboru macie dwa Parki Fun Jump – Turzyn i Struga. W tym drugim czeka na Was dodatkowo emocjonująca zabawa na jedynym w Polsce torze ninja oraz gra w laserowy paintball.

Więcej informacji: www.fun-jump.pl

Szczeciński Park Trampolin

Źródło zdjęcia:  https://www.facebook.com/trampolinyszczecin/ 

 

Labirynt Arena Laser Tag

Lubicie świetną zabawę, ale brudne ubrania już niekoniecznie? Paintball, ale w laserowym wydaniu to coś w sam raz dla Was. W Labirynt Arena Laser Tag czeka Was wystrzałowa zabawa.

Zamiast farbą, celować będziecie w przeciwnika wiązkami światła imitującymi laser. Zabawa odbywa się w labiryntowej przestrzeni pełnej tuneli, okopów, murów, przejść, snajperskich wież i przeszkód do pokonania. Jej scenariusz możecie wybrać spośród kilku różnych propozycji. Smaczku całości dodaje półmrok, w którym przyjdzie Wam zmierzyć się z dreszczykiem emocji.

Więcej informacji: www.labiryntarena.pl

Labirynt Arena Laser Tag

Źródło zdjęcia:  www.labiryntarena.pl

 

VR Planet – rzeczywistość wirtualna

Jest w Szczecinie takie miejsce, w którym każdy z Was może podróżować do rzeczywistości, którą wcześniej mógł sobie tylko wyobrazić. A tam, może być, kim chce i robić rzeczy niemożliwe do wykonania w realnym świecie.

Brzmi wspaniale prawda? Choć to wszystko wydaje się nierealne, w VR Planet może stać się faktem. To nowoczesny salon rodzinnej rozrywki, który zabierze Was w świat wirtualnej rzeczywistości. Do wyboru macie aż 110 różnych symulacji m.in. w konwencji historycznej, edukacyjnej czy sportowej. Nie brakuje tu ofert dla fanów klasycznych strzelanek, zręcznościówek, bijatyk i tych, którzy lubią czuć dreszcz emocji. Wśród licznych propozycji znajdą się także takie, które zadowolą dzieci. Na miejscu dostępne są również symulatory. Jedne oferują loty, inne – udział w wyścigach rajdowych.

Więcej informacji: www.vrplanet.com.pl

Rozrywka w wirtualnej rzeczywistości

Źródło zdjęcia:  https://www.facebook.com/vrplanetszczecin/ 

 

Escape room

Większość dzieci lubi rozwiązywać zagadki. A jeśli mogą przy tym wcielić się w postaci z ulubionych animacji, książek lub filmów to zapowiada się zabawa na 102. Dobrym pomysłem na połączenie jednego i drugiego jest wizyta w Escape room’ie.

Fabuła zabawy Chatka Hagrida odwołuje się do historii Harry’ego Pottera. Wnętrze pokoju stylizowane na domek gajowego oraz strażnika kluczy w Szkole Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie skrywa pytania na egzamin z zielarstwa, który czeka Was nazajutrz. Jak się dobrze domyślacie, właściciel rzucił na nie zaklęcia zabezpieczające przed intruzami. Czy uda Wam się je zdjąć? Czy poznacie pytania jeszcze przed egzaminem? Spróbujcie, przy okazji będziecie się świetnie bawić.

Więcej informacji: www.lock.me/pl/polska/zachodniopomorskie/szczecin/escape-room/escape-me-1/852-chatka-hagrida

 

Papugarnia Carmen

Niektórzy chcieliby, aby inni dosłownie jedli im z ręki. Mieszkańcy Papugarni Carmen przypominającej tropikalną rajską wyspę przysiądą Wam nie tylko na dłoni. Przytulą się do szyi, przycupną na ramieniu, wczepią pazurki nawet we włosy. Wszak Carmen, Mr. White, Koku, Blue, Rico, Bolek i Lolek to towarzyskie ptaki, które z rozpostartymi skrzydłami witają gości.

W Papugarni spotkacie aż 100 papug, które reprezentują 30 gatunków tych pięknych, kolorowych skrzydlatych stworzeń. W czasie wizyty dowiecie się, skąd pochodzą, jak sędziwego wieku dożywają, które z nich chętnie skaczą po gałęziach, a które się w nich ukrywają. Poznacie również ptasich muzykantów, którzy w lot załapują różne melodie i największych krzykaczy. Odkryjecie też tajemnicę zmieniających kolor policzków ary.

Więcej informacji: www.papugarniacarmen.pl

Niezapomniane dla dzieci spotkanie z papugami

Źródło zdjęcia:  https://www.facebook.com/papugarniawarszawacarmen/ 

 

Teatr Lalek Pleciuga

Pleciuga to już emerytka, ale wciąż dziarska i bardzo na czasie. Znany szczecinianom Teatr Lalek od lat bawi i uczy pokolenia dzieci, młodzieży oraz dorosłych. W repertuarowych propozycjach przeważają spektakle dla najmłodszych, w których podrygują lalki i barwnie ubrani aktorzy. Zasiadając na widowni, zobaczycie m.in. jak jest „Maleńkie Królestwo królewny Aurelki” i jak „Matylda mierzy wysoko”. Poznacie „Tajemnicę krzyczącego zegara” oraz „Trzy bajki o smoku”.

Obejrzycie też znane i lubiane klasyki z „Pinokiem”, „Kopciuszkiem”, „Czerwonym Kapturkiem” i „Calineczką” na czele. Usłyszycie i jak brzmią „Kołysanki Północy” i dowiecie się, jak to jest „Być tam, gdzie się nie jest”. W Pleciudze funkcjonuje również scena dla dorosłego widza, odbywają się warsztaty teatralne i różnego rodzaju spotkania. W sezonie letnim teatralny repertuar wzbogacają spektakle z poza kanonu kulturalnego. Jedną z ich bohaterek jest multimedialna fontanna, która tryska wodą do podkładu muzycznego.

Więcej informacji: www.pleciuga.pl/spektakle

Teatr Lalek - spotkanie z kulturą dla Rodziców z dziećmi

Źródło zdjęcia:  www.pleciuga.pl/spektakle 

 

Szczecin z perspektywy wody

Kompleks basenowo – rekreacyjny Arkonka

Wielu zgodzi się, że serce Szczecina bije w Parku Leśnym Arkońskim. Latem, pośród bujnej zieleni tętni tu życie, słychać odgłosy wspaniałej zabawy, czuć zapachy grillowanych przysmaków, widać uśmiechnięte twarze miłośników aktywności na świeżym powietrzu. Kompleks Rekreacyjny Arkonka, bo o nim mowa zwany jest również Szczecińską Majorką.

I nic dziwnego, bo plaża i aż 4 baseny tworzą wakacyjny klimat niemal jak z hiszpańskiej wyspy. Dzieci lubią tutejsze gejzery, wodne jeże, fontanny, zjeżdżalnie falowaną i rodzinną. Śmiałkowie natomiast rzucają się w wir rwącej rzeki i zjeżdżają ze zjeżdżalni kamikadze. Wodne atrakcje uzupełniają boiska do gry w piłkę plażową, korty tenisowe, siłownia pod chmurką, skatepark, który zimą zamienia się w lodowisko, a także uwielbiany wśród dzieci plac zabaw.

Jeżeli lubcie biegać, jeździć na rolkach lub rowerze, ścieżek do uprawiania sportu również Wam tu nie zabraknie. A jeśli zbyt szybkie tempo zabawy Was zmęczy, zawsze możecie zorganizować tu piknik, podczas którego poleżycie na kocu, wrzucicie grillowane warzywa na ząb, posłuchacie muzyki z radiowęzła i odpłyniecie w cudowny stan nicniemuszenia.

Więcej informacji: www.arkonka.szczecin.eu

Kompleks basenowy przyjazny dzieciom

Źródło zdjęcia:  www.arkonka.szczecin.eu

 

Szczecin Toys Garden

Szczecin Toys Garden to centrum rodzinnej rozrywki działające sezonowo przy jeziorze Dziewoklicz. Można tu odetchnąć od miejskiego zgiełku, wypocząć na łonie natury i do tego świetnie się bawić, bo atrakcji nie brakuje.

W strefie dla najmłodszych znajdują się piaskownica, zabawki i huśtawki. Są tu również dmuchane zamki, wielkie poduchy do skakania, zjeżdżalnie, a także strefa gier dla szachistów, minigolfistów i warcabistów, czyli coś dla starszaków. Całą rodziną możecie zagrać z paintball, wypłynąć rowerem, kajakiem lub łódką na jezioro, a następnie ugrillować jakieś pyszności w sam raz na przekąskę po wodnej przygodzie.

Więcej informacji: www.facebook.com/SzczecinToysGarden

Wodne atrakcje nad jeziorem

Źródło zdjęcia:  www.facebook.com/SzczecinToysGarden

 

Zwiedzanie Szczecina w kajaku

A może dalibyście nogom trochę odpocząć i kontynuowali zwiedzanie Szczecina w nieco inny sposób niż pieszo? Jeśli jesteście ciekawi, jak wygląda Miasto Gryfa z perspektywy wody, wskakujcie do kajaków. W tym przypadku do pracy zaprzęgniecie ręce. Nogi będą Wam wdzięczne za odpoczynek, a dzieci zadowolone z takiej nietypowej wycieczki.

Zwiedzanie w spacerowym tempie odbywa się pod opieką wykwalifikowanych przewodników. Nie ma ograniczeń wiekowych i nawet pogoda nie jest w stanie pokrzyżować planów odkrywania tajemnic miasta z perspektywy Odry. (No prawie nigdy). Siedząc wygodnie w kajaku, zobaczycie m.in.: Wały Chrobrego, Zamek Książąt Pomorskich, Dźwigozaury i wiele innych symboli Szczecina. Wyprawy organizuje Szczecińska Wenecja – Miejskie Wycieczki Kajakowe.

Więcej informacji: www.szczecinskawenecja.pl

Wycieczki kajakiem po Szczecinie

Źródło zdjęcia:  www.szczecinskawenecja.pl

 

Zwiedzanie Szczecina w łodzi motorowej

Szczecin możecie zwiedzić również z pokładu łodzi motorowej albo roweru wodnego zwanego szczecińskim garbuskiem. Na Bulwarze Gdyńskim przy Moście Długim pomiędzy Wyspą Grodzką a Łasztownią znajduje się marina i wypożyczalnie sprzętu wodnego. Można w nich wypożyczyć łodzie motorowe, rowery i jachty, by popłynąć na spotkanie z dziką przyrodą na Jeziorze Dąbie czy architekturą na trasie Szczecińskiej Wenecji.

Wspomniany most dawniej był drewniany i zwodzony. Po przebudowie wygląda inaczej m.in. dzięki oświetleniu, które dodaje mu uroku po zmierzchu. Jest łącznikiem pomiędzy miastem i Łasztownią. Z jednej jego strony zejdziecie na bulwar Gdyński, z drugiej, na dłuższy od niego bulwar Piastowski – jedne z ulubionych tras spacerowych nad Odrą.

Więcej informacji: www.facebook.com/Szczeci%C5%84skie-Garbuski-435228883570007

oraz http://www.motorowki-szczecin.pl/

Zwiedzanie Szczecina motorówką - rodzinna atrakcja

Źródło zdjęcia:  http://www.motorowki-szczecin.pl/

 

Szczecińska Wenecja

Szczecińska Wenecja to niezwykłe miejsce na mapie Szczecina, jeden z 7 cudów stolicy Zachodniopomorskiego. Określenie nawiązujące do włoskiego miasta odnosi się do charakterystycznego rozwiązania architektonicznego, które tu zastosowano w XIX i XX w. Budynki z czerwonej cegły wzniesione w nadodrzańskim pasie zabudowy przemysłowej przeniosą Was w czasy prężnie działających tu wytwórni alkoholu i drożdży.

Choć lata ich świetności dawno minęły, zabudowania nadal mają swój urok i stanowią część szlaków kajakowych po Odrze. Miasto snuło wielkie plany rewitalizacji tego miejsca. Miał powstać taras z widokiem na rzekę, pomost, przy którym miały cumować jednostki pływające, parking. Na razie jest sentymentalny widok przypominający o historii tego miejsca. Czy Szczecińska Wenecja odzyska blask? Nie wiadomo, dlatego warto ją zobaczyć, zanim budynki o smutnym obliczu całkiem popadną w ruinę.

Więcej informacji: www.naszewycieczki.pl/woj-zachodniopomorskie/38-ciekawe-miejsca/647-szczecinska-wenecja-podroz-sentymentalna

 

Jezioro Szmaragdowe

Jezioro Szmaragdowe jest jednym z tych miejsc, które warto w Szczecinie zobaczyć. Znajduje się ono na terenie Parku Krajobrazowego „Puszcza Bukowa” w dawnym wyrobisku kopalni kredy i margla. Można powiedzieć, że powstało przez przypadek, w wyniku zalania wyrobiska wodą i osunięcia jednej ze ścian wykopu. Jedni mówią, że na dnie zbiornika do dziś znajdują się zalane górnicze maszyny, inni, że nad wodami jeziora unosi się legenda ducha kopalni – Skarbka. Która z tych wersji jest prawdziwa? Może sami zweryfikujecie?

Choć Jezioro Szmaragdowe nie jest dziełem natury, zachwyca każdego, kto je zobaczy. Unikalny szmaragdowy kolor jego wód robi niesamowite wrażenie. Aż chciałoby się powiedzieć – jaka piękna katastrofa. Szlak, który wiedzie do jeziora, jest jedną z licznych ścieżek turystycznych wytyczonych w parku. Na dobrze oznakowanych trasach nie brakuje wiat, w których możecie zrobić piknik, a także punktów z widokiem na okolicę. W sąsiedztwie są też bunkry, do których możecie wejść, by odkryć tajemnice podziemnego Szczecina.

Więcej informacji: www.pl.wikipedia.org/wiki/Jezioro_Szmaragdowe

 

Jezioro Głębokie

Z wyprawy nad Jezioro Głębokie ucieszą się nie tylko Wasze dzieci. Jest tam wszystko, czego trzeba, by cieszyć się urlopem nad wodą – plaża ze strzeżonym kąpieliskiem, plac zabaw dla dzieci, miejsca wyznaczone do grillowania, a także boisko do gry w piłkę.

Dodatkowych rumieńców wypoczynkowi nad wodą dodają zabawy w Wakepraku oraz Parku Linowym Tarzania. O każdej porze roku można pospacerować tu po pomoście lub wybrać się na dłuższą wycieczkę trasą spacerową wokół jeziora. Zdradzimy Wam ciekawostkę – po drodze spotkacie 5 Brytyjczyków i 1 Upiora.

Więcej informacji: www.pl.wikipedia.org/wiki/Jezioro_G%C5%82%C4%99bokie_(Puszcza_Wkrza%C5%84ska)

 

Wake Park Szczecin na Jeziorze Dąbie

Dzieci uwielbiają przebywać nad wodą. Szczeciński Wakepark, który znajduje się w południowej części Jeziora Głębokie, oferuje Wam znacznie więcej niż tylko pływanie. Możecie tu spróbować wodnych akrobacji na desce ciągniętej przez motorówkę.

Dyscyplina nazywa się wakeboarding i przypomina nieco kitesurfing lub snowboarding. Wakepark jest wyposażony w dwa wyciągi i rozmaite przeszkody, które po opanowaniu pierwszych ślizgów na wodzie z pewnością zechcecie pokonywać. Do świetnej zabawy potrzebujecie jedynie chęci i determinacji. Szalony freestyle na wodzie możecie zakończyć błogim odpoczynkiem na plaży, która w sezonie letnim objęta jest dozorem ratowniczym.

Więcej informacji: www.wakeparkszczecin.pl

Wodna rozrywka na jeziorze w Szczecinie - Wake Park

Źródło zdjęcia:  www.wakeparkszczecin.pl

 

Zabawa poprzez naukę i nauka poprzez zabawę

Socatots – zajęcia ogólnorozwojowe

O tym, że gra w piłkę nożną to nie tylko bieganie po boisku i strzelanie do bramki przekonacie się w Socatots. Zajęcia mają charakter ogólnorozwojowy, a do udziału zapraszają dzieci w różnym wieku w asyście rodziców. Jeśli Wasze brzdące jeszcze nie potrafią chodzić, najlepsze dla nich będą zajęcia, na których poćwiczą siadanie, równowagę i koordynację ruchów.

Maluchy pomiędzy 1 a 3 rokiem życia trenują podczas zajęć umiejętności piłkarskie. 3-, 4- i 5-latki z najstarszej grupy wiekowej doskonalą wcześniej nabyte umiejętności, prawidłową postawę podczas gry i uczą się współpracy w grupie. We wszystkich zajęciach możecie uczestniczyć ze swoimi dziećmi. To świetny sposób na wspólne spędzenie czasu i pomoc dzieciom w rozwoju fizycznym, a także nauce liczenia, rozpoznawania kolorów i części cała.

Więcej informacji: www.socatots.pl

Zajęcia grupowe dla maluchów w Szczecinie

Źródło zdjęcia:  https://www.facebook.com/przyjaciele.socatots/ 

 

Bricks 4 Kidz

Amerykański pomysł na naukę i zabawę poprzez budowanie pokochaliśmy jak swój własny. Dzieci uwielbiają LEGO. Dorośli też, choć często się do tego już nie przyznają. W Bricks 4 Kidz Wasze dzieci będą się fantastycznie bawić, budując ze słynnych klocków LEGO. Zajęcia organizowane są dla zainteresowanych w wieku od 3 do 12 lat i poza mnóstwem frajdy, której dostarczają, mają też walory edukacyjne.

Uczą podstaw inżynierii, architektury i matematycznych rozwiązań. Kształtują w dzieciach umiejętności komunikowania się, współpracy oraz cierpliwości. Ponadto pobudzają kreatywność, zachęcają do próbowania nowych konstrukcyjnych koncepcji i wcielania swoich wizji w życie. Pomyślelibyście, że zabawa zwykłymi klockami może zbudować aż tyle pozytywnych doświadczeń?

Więcej informacji: www.bricks4kidz.com.pl/szczecin

Nauka przez zabawę dla dzieci - rodzinne warsztaty

Źródło zdjęcia:  https://www.bricks4kidz.com.pl/szczecin/ 

 

Mały inżynier

Mały inżynier to drzwi do świata nauki. A ta jest fascynująca, ciekawa, pełna zagadnień do poznania i zgłębienia. Proponowane zajęcia w przyjazny sposób wyjaśniają trudne pojęcia i zjawiska, a do tego niewiarygodnie wciągają. Są świetnym sposobem, by przekonać dzieci do tego, że nauka czegoś nowego poszerza horyzonty, uczy cierpliwości, pozwala rozwijać kreatywność i kształtuje charakter.

Zajęcia w Małym Inżynierze łączą naukę z zabawą. Jeżeli Wasze dzieci będą miały ochotę na takie połączenie, mogą wybierać między zajęciami z robotyki, które wprowadzą je w świat nowoczesnych technologii i futurystycznych maszyn, a warsztatami, na których poznają język programowania. Jeśli wolą poeksperymentować, mogą wziąć udział w doświadczeniach, dzięki którym poznają prawa fizyki, biologii, przyrody, chemii i techniki lub w zajęciach poświęconych elektronice, na których dowiedzą się, jak powstaje prąd elektryczny i pola elektromagnetyczne.

Więcej informacji: www.malyinzynier.pl

Zajęcia dla dzieci Mały Inżynier Szczecin

Źródło zdjęcia:  www.malyinzynier.pl

 

Miejsca dla małych twórców

Pracownia Ceramiczna Kermeet

Nie ważne czy Wasze dzieci mają zdolności plastyczne. Ne ważne również czy kiedykolwiek lepiły w glinie. Istotne jest to, czy chciałyby spędzić trochę czasu, brudząc się i jednocześnie tworząc jedyne w swoim rodzaju, autorskie dzieła sztuki. Jeśli tak, wystarczy dać im glinę, trochę czasu i swobody, by zaskoczyły swoją twórczością.

Zajęcia w pracowni Ceramicznej Kermeet uwalniają dziecięcy potencjał i pozwalają na puszczenie wodzy fantazji. Glina jako tworzywo jest plastyczna i łatwo poddaje się obróbce. Przedmioty, które z niej powstają, zostają poddane działaniu żywiołu ognia. Po tym, jak zostaną wypalone w specjalnym piecu i wystudzeniu, dzieci otrzymają je na pamiątkę.

Więcej informacji: www.kermeet.pl

Świat artystycznej ceramiki otwarty dla każdego

Źródło zdjęcia:  www.kermeet.pl

 

Robótkowo – pracownia kreatywna

Robótkowo to pracowania inspirowana dziecięcą twórczością, która powstała z myślą o dzieciach i ich rodzicach. Spędzicie tu czas na wspólnym wymyślaniu i tworzeniu rzeczy, które mogą stać się miłą pamiątką z pobytu w Szczecinie. Co to będzie? Może przytulanka, z którą Wasze pociechy będą zasypiały albo zakładka do książki, którą będą zaznaczać przeczytane rozdziały? A może coś zupełnie innego?

Np. torebka, naszyjnik, bransoletka, mydełko, kubek, ozdoba z filcu? Może to być wszystko, co tylko głowa wymyśli, a ręce będą w stanie wykonać. Zamiast kupować magnes na lodówkę czy kubek, jaki może mieć każdy, wykonacie tu unikalny przedmiot, jakiego nie będzie miał nikt inny. Materiały do stworzenia własnego dzieła dostępne są na miejscu.

Więcej informacji: www.robótkowo.pl

Dziecięca wyobraźnia przelana na warsztatach w Szczecinie

Źródło zdjęcia:  www.robótkowo.pl

 

Twórcza Cytrynka

Manufaktura słodyczy Twórcza Cytrynka powstała z myślą o najmłodszych łasuchach. Szybko jednak stała się miejscem rodzinnej twórczości i zabawy, bo jak się okazało i dorosłym skradła serce. Jeśli lubicie słodycze, jednak spożywacie je w ograniczonych ilościach ze względu na niekorzystny skład, nie martwcie się, bo te, które powstają w manufakturze, możecie jeść bez większych wyrzutów sumienia.

Wykonacie je własnoręcznie według własnej koncepcji. Każdy z Was dostanie kolorową cukierkową masę, którą może zwijać, rozciągać, nabijać na patyk, modelować, aż w końcu uformuje słodycze o dowolnym kształcie. W Twórczej Cytrynce przekonacie się, że cukierki i lizaki mogą być kolorowe i zdrowe jednocześnie. Do ich produkcji używa się tu naturalnych składników, pozbawionych konserwantów, sztucznych barwników i aromatów. W cukierkowej manufakturze Wasze pociechy mogą rozwijać również swój talent plastyczny na warsztatach, podczas których poznają techniki decoupegeu, scrapbookingu, haftu matematycznego, quillingu, szycia pluszaków z filcu i tworzenia przedmiotów z gliny.

Więcej informacji: https://www.facebook.com/TworczaCytrynka/ 

Manufaktura Słodyczy - ciekawe miejsce do odwiedzenia z dziećmi

Źródło zdjęcia:  https://www.facebook.com/TworczaCytrynka/ 

 

Zimowe zabawy o każdej porze roku

Szczecińska Gubałówka

Obecność Gubałówki w Szczecinie, któremu bliżej do morza niż gór może Was nieco zdziwić. Zdziwienie jednak szybko ustąpi miejsca przyjemności, jakiej doświadczycie, zjeżdżając trasami narciarsko-snowboardowymi o różnym stopniu trudności. Sztucznie naśnieżane i oświetlone trasy, wyciąg orczykowy, stok saneczkowy z naturalną okrywą śnieżną i lodowisko do złudzenia przypominają infrastrukturę górskich ośrodków narciarskich. Na miejscu wypożyczycie kompletny sprzęt narciarski i łyżwy.

Latem zimowy ekwipunek zamienicie tu na kije do nordic walkingu i nadal będziecie świetnie się bawić podczas różnego rodzaju eventów. Szczecińska Gubałówka to kompleks sportowo-rekreacyjny zlokalizowany w Lasku Arkońskim, tym samym co lubiane kąpielisko.

Więcej informacji: www.gubalowka.com.pl

Lodowisko w Szczecinie

Źródło zdjęcia: www.gubalowka.com.pl

 

Ski Park Szczecin

Jedyny w Zachodniopomorskiem Ski Park Szczecin łączy atrakcje dla fanów narciarstwa i wspinaczki. Czas spędzicie tu aktywnie niezależnie od pory roku. Do dyspozycji macie dwie trasy do jazdy na nartach i snowboardzie. Jeśli jednak to nie prędkość, a wysokość jest Waszym żywiołem, spośród 11 kolorowych ścianek wspinaczkowych z pewnością wybierzecie tę, która pozwoli Wam wznieść się na wyżyny.

Ciekawą alternatywą dla ścianek Clip'N Climb jest tu interaktywna gra Valo Climb, która pozwoli Wam sprawdzić refleks, spostrzegawczość i postępy we wspinaczce. Jeśli Wasze dzieci są fanami X-boxa, interaktywna gra na pewno im się spodoba.

Więcej informacji: www.skipark.szczecin.pl

Jazda na nartach możliwa nawet na Pomorzu

Źródło zdjęcia:  www.skipark.szczecin.pl

 

Lodowiska

Jazda na łyżwach to jeden z tych zimowych sportów, który cieszy się dużą popularnością zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Rodzinne wyjście na lodowisko to świetny pomysł na wspólne spędzenie czasu, nie mówiąc już o tym, że sama jazda uczy koordynacji, wyczucia własnego ciała i dostarcza mnóstwo radości. W Szczecinie funkcjonują aż 4 lodowiska. Do wyboru macie Szczecińską Gubałówkę, Kompleks Basenowo – rekreacyjny Arkonka, Netto Arena oraz Lodogryf na ul. Botanicznej. W każdej z lokalizacji wypożyczycie łyżwy oraz pingwinki do nauki jazdy, a zabawę uprzyjemni Wam muzyka i kolorowe światła.

Więcej informacji:

Lodowisko na szczecińskiej Gubałówce www.gubalowka.com.pl/lodowisko-0

Kompleks basenowo – rekreacyjny www.arkonka.szczecin.eu

Lodowisko Netto Arena www.infoludek.pl/w-skrocie/lodowisko-przy-netto-arena-od-26-listopada/

Lodowisko Lodogryf www.lodowisko.szczecin.pl/kontakt.php

Rodzinna gra w hokeja

Źródło zdjęcia:  https://www.facebook.com/LodowiskoSzczecin/ 

Jazda na łyżwach w Szczecinie

Źródło zdjęcia:  https://www.facebook.com/LodowiskoSzczecin/ 

Wiele miast może pozazdrościć Szczecinowi wyjątkowej lokalizacji na turystycznej mapie Polski. Wiele rodzin może pozazdrościć Wam wakacji w tym mieście, bo jak widać, propozycji na atrakcyjne spędzenie czasu w nim nie brakuje. Szczecin doskonale wykorzystuje swój potencjał, tworząc przestrzenie, w których rodziny z dziećmi mogą wypoczywać zarówno aktywnie, jak i w rytmie slow.

Mnóstwo zabytków, miejsca historyczne i muzea zadowolą tych, którzy lubią wiedzieć, jak to drzewiej bywało. Tereny zielone pozwolą nabrać dystansu, zwolnić tempo, odpocząć i nabrać sił przed dalszym zwiedzaniem. Rozmaite pracownie artystyczne i warsztaty naukowe stanowią zaś często niepowtarzalną okazję do rozwijania talentu i zdobywania wiedzy w dziedzinach, których oferta kulturalna rodzimego miast nie porusza.

Nad wodą również jest miło. Zadbane bulwary nad rzeką z licznymi atrakcjami, jeziora i propozycje spędzania czasu nad wodą stanowią świetną alternatywę dla wyjazdów nad morze czy Mazury. Do tego udowadniają, że na miejskiej plaży może panować równie wakacyjny klimat. Można się tu poczuć trochę jak w Wenecji, trochę jak w Paryżu. A gdyby Wam się odrobinę znudziło, zawsze możecie wyskoczyć do Berlina czy Świnoujścia.

Na koniec przyznajcie czy kiedykolwiek przemknęła Wam przez głowę myśl, że Szczecin to szare miasto, w którym co najwyżej można pracować, ale nie spędzać wakacje? Wśród licznych przydomków Szczecina, o których mówiliśmy na wstępie, jednym z tych określeń, które do niego przylgnęło, jest właśnie „szary”.

Czy Szczecin naprawdę jest szary? Jeśli tak jest to tylko powierzchniowo. Miasto zyskuje kolorów przy bliższym poznaniu. Mamy nadzieję, że widzicie te kolory w zaproponowanych przez nas atrakcjach. Szczecinowi warto dać szansę, a wtedy na pewno się z nim zaprzyjaźnicie i będziecie długo i mile wspominać.

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<



Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi