Międzyzdroje - atrakcje dla dzieci

Bałtycki Park Miniatur w Międzyzdrojach

Polskie wybrzeże w 45 minut 

Skoro Fileas Fogg, bohater książki Juliusze Verne'a „W 80 dni dookoła świata” wygrał zakład i w ustalonym czasie objechał świat, dlaczego Wy nie mielibyście zwiedzić nadbałtyckich państw w zaledwie 45 minut? To jak najbardziej możliwe, mimo iż linia brzegowa Morza Bałtyckiego liczy 8000 km. W Bałtyckim Parku Miniatur w Międzyzdrojach w zaledwie 3 kwadranse odwiedzicie 9 państw, spacerując wzdłuż miniaturowego wybrzeża. Rolę morza pełni zbiornik wodny, dookoła którego ustawiono latarnie morskie. Wszystko nabiera jeszcze bardziej realnego kształtu dzięki umiejscowieniu i odległości poszczególnych budowli (oczywiście w skali) zgodnych z rzeczywistością.

Miniatury w skali 1:25 powstały z dużą precyzją, by jak najwierniej oddawać charakter poszczególnych budowli. Zobaczycie wśród nich m.in.: Bramę Brandenburską i Holsztyńską w Niemczech, Cerkiew Sobór Zmartwychwstania Pańskiego w Rosji, ruiny kościoła w Trzęsaczu, zamki Rosenborg w Dani, Schweriner Schloss w Niemczech, Książąt Pomorskich w Szczecinie i zamek krzyżacki w Malborku, Stocznię Gdańską i żurawia nad Motławą w Gdańsku, a także liczne latarnie m.in.: latarnię morską w Świnoujściu, latarnię Bengtskär w Fnlandii, latarnię Nida na Litwie oraz wiele innych.

Wisienką na torcie jest makieta miniaturowych kolejek o powierzchni aż 200 m2. Innej, tak dużej i tak dobrze dopracowanej nie znajdziecie na całym polskim wybrzeżu Bałtyku.

Bałtycki Park Miniatur to wspaniałe miejsce, świetne na rodzinny wypoczynek. Wyprawa szlakiem architektury krajów leżących na granicy Bałtyku to taka lekcja historii, budownictwa i kultury w pigułce. I przede wszystkim zachęta dla dzieci do podróżowania po świecie i poznawania jego odmienności i piękna.

Podróż po miniaturowym wybrzeżu możecie zakończyć w Bałtyckim Kredensie, gdzie skosztujecie pyszności Północy.

Dzieci do lat trzech oraz osoby, które w dniu zwiedzania Bałtyckiego Parku Miniatur mają urodziny zwolnione są z opłat za bilet.

Więcej informacji: Bałtycki Park Miniatur

 

Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach

Przybij piątkę 

Kto chce przybić piątkę z Michałem Żebrowskim, Kingą Preis albo Cezarym Pazurą? W Międzyzdrojach jest takie miejsce, gdzie można to zrobić.

Wzorowana na Alei Sław Hollywood i Alei Gwiazd w Cannes we Francji, Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach to kultowe miejsce. Odwiedza je każdy, niezależnie od tego, czy spędza w mieście dłuższy urlop, czy zatrzymał się tylko na weekend.

Prędzej czy później też tu traficie. Może nawet całkiem przypadkiem. Szybko zorientujecie się, że jesteście we właściwym miejscu. Brama z napisem "Aleja Gwiazd" nie pozostawi wątpliwości. Podobne miejsce znajdziecie we Władysławowie na Półwyspie Helskim. Jednak tam, swoje dłonie odciskają nie gwiazdy filmowe, ale najbardziej zasłużeni w świecie sportu.

Międzyzdroje - Aleja Gwiazd
Aleja Gwiazd w Międzyzdrojach z dzieckiem
Spacer z dziećmi po Alei Gwiazd w Międzyzdrojach

 

Muzeum Figur Woskowych w Międzyzdrojach

Jak żywi - Muzeum Figur Woskowych w Międzyzdrojach

Po spotkaniu z polskimi gwiazdami przyszła Wam ochota na towarzystwo przedstawicieli światowego kina, sztuki, muzyki, polityk i bajek? Szukajcie ich w Muzeum Figur Woskowych. To najstarsze i najbardziej znane muzeum tego typu w Polsce. I pomyśleć, że zaczynało z podobiznami 13 postaci.

Obecniekolekcja liczy 110 woskowych figur i cały czas rośnie. Prezentuje znane i lubiane osobowości z Polski i świata, również tego baśniowego. Możecie "przedstawić" tu swoim dzieciom m.in. Jana Pawła II, Lecha Wałęsę, czy Kargula i Pawlaka. Sami pewnie też chętnie przyjrzycie się urodzie Kleopatry, sprawdzicie, czy wąsy Salvadora Dali naprawdę wskazują 10 minut po godzinie 22 i wzrokiem zmierzycie wzrost Charliego Chaplina. Dzieci spotkają tu bohaterów ulubionych bajek - rezolutną Pszczółkę Maję, wesołego jak zawsze leniwca Sida z Epoki Lodowcowej, bobaski Shreka, Asterixa i Obelixa, przedstawicieli Gwiezdnych Wojen, a nawet złą Czarownicę.

Wszystkie figury wykonano w skali 1:1, dzięki czemu wyglądają jak prawdziwe. Takie niecodzienne towarzystwo przeniesie Was na chwilę w kręgi tych, którzy bywają na wystawnych przyjęciach, chadzają po czerwonym dywanie i "mieszkają" w telewizorze. Z uściskiem ręki raczej uważajcie. Nigdy nie wiadomo jak takie powitanie mogłoby się skończyć dla woskowej figury. Błysku fleszy jednak nie musicie sobie odmawiać.

Zwiedzamy z dziećmi Muzeum Figur Woskowych w Międzyzdrojach
Figury woskowe w Międzyzdrojach - atrakcja dla dzieci
Międzyzdroje z dziećmi - Muzeum Figur Woskowych

Źródło zdjęć: www.woskowe.pl

Więcej informacji: Muzeum Figur Woskowych

 

Planetarium w Międzyzdrojach

Wyprawa w kosmos 

Idąc słynną Promenadą Gwiazd, dotrzecie do ... gwiazd, niemal dosłownie. Na przedłużeniu alei, na ul. Bohaterów Warszawy 19, w tym samym budynku, w którym znajduje się Muzeum Figur Woskowych, mieści się Planetarium. To jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w Polsce.

Macie ochotę na międzygalaktyczną podróż? Usiądźcie wygodnie w fotelach, bo oto za moment przeniesiecie się w kosmos, by poznać jego tajemnice.

Do wyboru macie kilka seansów tematycznych: „Cuda Wszechświata”, Dwa szkiełka", "Poznaj Granice Układu Słonecznego", "Tajemnica Gwiazdy Betlejemskiej", "Mikrokosmos" i "Lodowe krainy".

Dowiecie się z nich jak powstał kosmos, poznacie granice układu słonecznego oraz historię powstania teleskopu. Odkryjecie fenomen Gwiazdy Betlejemskiej, zobaczycie jak wygląda życie na kole podbiegunowym i odbędziecie wycieczkę w głąb ludzkiego organizmu.

W Planetarium zastosowano system Digistar 4, który umożliwia interaktywne uczestnictwo w projekcjach, co czyni wyprawę w kosmos jeszcze bardziej fascynującą. Nieocenione walory edukacyjne, niezwykłe efekty, zdumiewające obrazy... Już nigdy nie spojrzycie w niebo tak, jak do tej pory. Być może na wizycie w Planetarium się nie skończy i Wasze dzieci zechcą jeszcze lepiej poznać tajemnice kosmosu sięgając po książki i filmy o tej tematyce?

 

Oceanarium w Międzyzdrojach

Morskie stworzenia

Nurkowanie to fantastyczne zajęcie. Wkładasz maskę, piankę, płetwy i chlup pod wodę. Jeśli nie macie możliwości nurkować naprawdę, możecie to zrobić na niby. Wrażenia być może nie będą tak intensywne, jednak to, co zobaczycie z pewnością Wam się spodoba i na długo zostanie w pamięci. Fascynującą podróż w głąb morza możecie odbyć w Oceanarium zlokalizowanym przy Promenadzie Gwiazd w Międzyzdrojach.

W kilkudziesięciu akwariach mieszkają tu przedstawiciele słonych wód, m.in.: mureny, piranie, pielęgnice pawiookie i papuzie, skrzydlice pstre, płaszczki, krewetki symbiotyczne, węgorze, błazenki znane doskonale dzieciom z bajki pt. „Gdzie jest Nemo”, a także młody rekin.

Dobrze opisana ekspozycja niesie ze sobą nie tylko walory estetyczne, ale także edukacyjne. Uważnie czytając opisy poznacie morskie stworzenia i ich naturalne środowisko życia. Możecie zrobić dzieciom pamiątkowe zdjęcia. Być może rekin zechce wyszczerzyć ząbki?

 

Muzeum Muszli i Minerałów w Międzyzdrojach

Kamyki i muszelki znad morza

Morskie głębiny to nie tylko fauna i flora, to również świat nieożywiony - kamienie, minerały i muszle niejednokrotnie o wyjątkowych walorach estetycznych. Wybierając się do Muzeum Muszli i Minerałów w Międzyzdrojach przy ul. Bohaterów Warszawy pokażecie dzieciom jak różnorodne i wielobarwne mogą być kamienie i muszle dające schronienie mięczakom. Zobaczycie replikę największego bursztynu na świecie (oryginał znajduje się w Muzeum Historii Naturalnej w Londynie) oraz muszlę łudząco przypominającą tę znaną z obrazu „Narodziny Venus”.

Wasze dzieci lubią zbierać nad morzem kamyki i muszelki? Tu mają okazję dowiedzieć się na ich temat czegoś ciekawego. Zgromadzone w muzeum eksponaty pochodzą z całego świata i stanowią dziedzictwo przyrody abiotycznej, która nie pozostaje bez znaczenia dla morskiego ekosystemu i żyjących w nim organizmów żywych.


Woliński Park Narodowy

Woliński Park Narodowy to bogaty w faunę, florę i ciekawe ukształtowanie terenu nadmorski park ze znanymi kurortami takimi jak Świnoujście, Międzyzdroje, Międzywodzie czy Dziwnów.

Rośnie tu ponad 50 gatunków roślin i mieszka ponad 200 gatunków ptaków. Będące symbolem tego miejsca orły bieliki można spotkać w Centrum Edukacyjno - Muzealnym Wolińskiego Parku Narodowego w Międzyzdrojach, a żubry podziwiać w słynnej Zagrodzie Pokazowej Żubrów.

Woliński Park Narodowy to raj nie tylko dla miłośników zwierząt. To także świetne miejsce dla tych, którzy tęsknią za wypoczynkiem na łonie natury. Liczne trasy turystyczne umożliwiają eksplorowanie leśnych kompleksów pieszo i na rowerze, a spacery po okolicy - podziwianie pięknego klifowego wybrzeża również ze szczytu naturalnego punktu widokowego o nazwie Kawcza Góra.

Prócz naturalnych bogactw w Wolińskim Parku Narodowym i Międzyzdrojach czeka na Was mnóstwo atrakcji, które uprzyjemnią Wam rodzinny pobyt nad morzem.

Spacer z dziećmi po Wolińskim Parku Narodowym
Oglądamy z dziećmi mewy w Wolińskim Parku Narodowym

Źródło zdjęć: www.wolinpn.pl

Więcej informacji: Woliński Park Narodowy

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW NAD MORZEM: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

Centrum Edukacyjno - Muzealne Wolińskiego Parku Narodowego w Międzyzdrojach

Co w lesie słychać? 

Podobno w polskich lasach żyje więcej gatunków zwierząt niż roślin. Trudno w to uwierzyć, bo żeby zobaczyć sarnę, łosia, wilka, lisa czy kunę trzeba mieć nieraz sporo szczęścia. Czy zatem wycieczka z dziećmi do lasu w celu poznania jego mieszkańców ma sens? Zawsze. Nawet jeśli nie spotkacie jego gospodarzy, miło spędzicie czas pośród zieleni, odetchniecie świeżym powietrzem, posłuchacie odgłosów przyrody i skorzystacie z terapeutycznej mocy koloru zielonego, który jak wiadomo harmonizuje ciało i umysł. W celach edukacyjnych zabierzcie dzieci do Centrum Edukacyjno - Muzealnego Wolińskiego Parku Narodowego przy ul. Niepodległości 3 w Międzyzdrojach. To miejsce, w którym Wasze pociechy poznają leśnych mieszkańców, dowiedzą się jak żyją poszczególne gatunki zwierząt, czym się żywią i które z nich są zagrożone wyginięciem.

Muzealny kompleks składa się z 5 sal tematycznych przedstawiających przyrodę ożywioną (faunę i florę) oraz nieożywioną (kamienie) w większości występujące w rejonie Wolina. Forma prezentacji z pewnością zachwyci Wasze dzieci. Scena przedstawiająca polowanie na dzika, orzeł bielik, który schwytał zdobycz, kopiec kreta w przekroju czy puchacz z rozpostartymi skrzydłami robią niesamowite wrażenie. Zobaczycie tu również borsuki, wiewiórki, kuny, dziki, łosie, niedźwiedzie brunatne, łasice, wilki, żubry, z których słynie Wolin, a także foki, pingwiny, owady i ptactwo na czele z czarnymi bocianami, myszołowami, batalionami i orłami bielikami.

Dzięki zachowaniu naturalnych kształtów i proporcji wypchane zwierzęta wyglądają niesamowicie realistycznie. Zostały przedstawione w dioramach z dołączonymi tabliczkami informacyjnymi. Dodatkową atrakcję dla dzieci stanowi infokiosk z grą o charakterze edukacyjnym.

Na wystawie geologicznej zwróćcie uwagę na replikę niesamowicie dużego bursztynu o wadze 9 kg, a dalej, na makietę, która przedstawia scenę sprzed tysiąca lat. Jej bohaterami są mieszkańcy wyspy Wolin siedzący przy ognisku.

Po obejrzeniu wystawy nie opuszczajcie jeszcze terenu muzeum. Na zewnątrz znajdują się woliery, w których mieszkają bieliki. To jedna z niewielu okazji, by zobaczyć te niesamowite drapieżne ptaki na żywo. Szkoda, że nie na wolności. Woliery dają im jednak bezpieczne schronienie, po tym, jak ich naturalny dom stał się dla nich zagrożeniem. Wszystkie okazy zostały uratowane przez pracowników tutejszego Parku Narodowego. Ciekawostką jest fakt, iż jednemu z ptaków przez wiele lat przypisywano płeć męską. Na miejscu dowiecie się co się stało i w jaki sposób odkręcono tę pomyłkę.

W sezonie od maja do września muzeum czynne jest codziennie z wyjątkiem poniedziałków. Od października do kwietnia zwiedzać je możecie od wtorku do soboty.

Muzeum respektuje Kartę Dużej Rodziny, dzięki której bilety są tańsze, poza tym, niezależnie od pozostałych rabatów, dzieci do lat 4 mogą zwiedzać ekspozycję za darmo. Najmłodsze maluchy możecie posadzić w wózku. Zarówno wjazd do muzeum, jak i jego wnętrze umożliwiają swobodne manewrowanie. Po bezpłatne przewodniki zgłoście się do kasy. Wydano je w wersjach dla dzieci i dorosłych po polsku, angielsku i niemiecku. Poza tym na miejscu dostępne są również specjalne przewodniki dla osób niedowidzących.

 

Zagroda Pokazowa Żubrów w Wolińskim Parku Narodowym w Międzyzdrojach

Czworo ich było i się rozmnożyło

Jeżeli macie już dość oblężenia zarówno na plaży, jak i na ulicach Międzyzdrojów wybierzcie się do Zagrody Pokazowej Żubrów w Wolińskim Parku Narodowym. To niespełna 30 minut spacerem od Promenady Gwiazd. Wystarczy chwila, by znaleźć się wśród zieleni, w lesie, w którym dawno temu zamieszkali Pomina, Podskakiewicz, Pompea i Podwyżka. Dziś spotkać tu można ich potomków m.in.: Poznaniaka II, Polikosię, Polanina II, Powsinogę, Poranka oraz innych. Fakt, iż wszystkie imiona żubrów zaczynają się na literkę "P" z pewnością nie umknie Waszym spostrzegawczym dzieciom. To nie przypadek. Druga literka imienia każdego żubra to "O". "P" i "O" tworzą "PO" czyli nawiązanie do Poland - polskiego rodowodu.

Zagroda powstała w celu ratowania gatunku i co roku powiększa się o 1-2 cielaki. 20- hektarowy teren król puszczy dzieli z innymi zwierzętami.Schronienie i stałą opiekę weterynaryjną znajdują tu również sarny, jelenie i dziki, które nie potrafiłyby przetrwać w swoim środowisku naturalnym.

Dzieci zobaczą tu nie tylko ogromne kudłate krowy i byki z rogami. Z tablic informacyjnych dowiedzą się, co żubry lubią jadać, jak się rozmnażają, ile ważą i jak długo żyją. Podobne informacje uzyskają na temat innych mieszkańców zagrody.

Żubrom i pozostałym zwierzętom jest tu dobrze. Mają opiekę, pożywienie i towarzystwo. W naturalnych warunkach trudno byłoby spotkać żubra. Macie więc szczęście, że goszczą Was u siebie. Nie hałasujcie jednak za bardzo. Majestatyczne kudłacze to jednak dzikie zwierzęta, lepiej im nie przeszkadzać i zbytnio nie spoufalać się z nimi.

Woliński Park Narodowy - wycieczka z dziećmi do Pokazowej Zagrody Żubrów
Zagroda Pokazowa Żubrów - atrakcja dla dzieci w Międzyzdrojach
Oglądamy z dziećmi żubry w Zagrodzie Pokazowej Żubrów

Źródło zdjęć: www.wolinpn.pl

Więcej informacji: Zagroda Pokazowa Żubrów w Wolińskim Parku Narodowym

 

Kawcza Góra między szlakiem czarnym a czerwonym w Międzyzdrojach

Z góry widać lepiej 

Dokąd pielgrzymują turyści wypoczywający w Międzyzdrojach? Odpowiedź jest prosta i od lat taka sama - na Kawczą Górę. Niegdyś Kaffe Berg, dziś Kawcza Góra nazwę zawdzięcza znajdującej się niegdyś na jej szczycie kawiarence, po której zostało wspomnienie i piękne widoki na plażę, morze i część Międzyzdrojów. Jeśli mielibyście ochotę podziwiać piękno polskiego wybrzeża z góry, kierujcie się do wschodniej części Międzyzdrojów.

Widok schodów (oficjalnie uznanych za najwyższe po Polskiej stronie Bałtyku) nie pozostawią wątpliwości, że stoicie u podnóża Kawczej Góry. Wejście na szczyt zajmie Wam trochę czasu. O wózku nawet nie myślcie. Maluszka posadźcie w nosidle. Jeśli chodzi o starszaka przygotujcie sobie jakąś dobrą mowę motywacyjną lub zestaw piosenek harcerskich na wypadek marudzenia. Weźcie głęboki oddech i wchodźcie. Na szczycie na pewno pomyślicie, że widok wart był wysiłku.

Międzyzdroje - schody na Kawczą Górę - rodzinna atrakcja
Wchodzimy z dziećmi na Kawczą Górę
Kawcza Góra - podziwiamy z dziećmi widoki na wybrzeże

Bunkier V3 poligon Międzyzdroje-Zalesie

Militarne ciekawostki 

W dawnym bunkrze na wybrzeżu składowano pociski armatnie. Militarne pamiątki z okresu II wojny światowej zgromadzono w niewielkiej sali tworząc muzealną ekspozycję. Zobaczycie na niej m.in.: pistolety maszynowe, karabiny, granaty, moździerze, hełmy, a nawet dawne wartownicze buty. Oś całej ekspozycji stanowią oczywiście dokumenty i pamiątki dotyczące V3 - "cudownej niemieckiej broni".

V3 to sporych rozmiarów armaty o zasięgu 160 km. W pobliżu bunkra zobaczycie pozostałości po dawnych stanowiskach ogniowych, które świetnie obrazują rozmiary tych niemieckich dział.

Muzeum znajduje się na terenie dawnego, tajnego poligonu doświadczalnego Międzyzdroje-Zalesie. Niegdyś wstęp mieli tu tylko upoważnieni. Dziś może tu wejść każdy, by poczuć historię i poznać militarne ciekawostki dotyczące broni, która mogła wpłynąć na losy wojny i świata. Zwiedzanie trwa krótko, bo i muzeum jest niewielkie. Opowieści przewodnika potrafią jednak wciągnąć, rozbudzić ciekawość i zachęcić do konwersacji. Poza tym większość eksponatów można dotykać, a to z pewnością spodoba się Waszym dzieciom.

Bunkier V3 w Międzyzdrojach
Zwiedzamy Bunkier V3 z dziećmi
Międzyzdroje - Bunkier V3

Więcej informacji: Bunkier V3 poligon Międzyzdroje-Zalesie

 

Wolin, Jomsborg, Wineta - Centrum Słowian i Wikingów w Wolinie

Jomsborg, Wineta i Wolin 

1000 lat temu przybrzeżną wyspę leżącą między dzisiejszym zalewem Szczecińskim i rzeką Dziwną upodobało sobie skandynawskie plemię Wolinian. Miejsce to znane jako Wolin, kiedyś nazywano Jomsborgiem. Po tym, jak Mieszko I włączył je do Polski, szybko zyskało na znaczeniu, stając się największym ośrodkiem handlu nad Bałtykiem. Jego mieszkańcy żyli w grodzie zbudowanym z drewnianych bali o konstrukcji palisadowej, zrębowej i plecionkowej. Zajmowali się rzemiosłem i walkami.

  • Legenda o Winecie

Gniew bogów czy grabieże?

Do historii miasta nawiązuje legenda Winety. Wineta to legendarny gród, którego położenia nie udało się ustalić. Najczęściej identyfikuje się go jednak z wyspą Wolin lub Jomsborgiem. Istniał tu port z latarnią morską. Dzięki wysoko rozwiniętej działalności handlowej miasto było potężne i znane w całej Europie. Mieszkańcy opływali we wszelkiego rodzaju dobra i wręcz niewyobrażalne bogactwa.

Jeśli wierzyć legendzie, słynęli oni z nieobyczajnego zachowania, nadmiernej rozrzutności i wiary w pogańskie bóstwa. Ich los, jak mówi przysłowie, na dwoje babka wróżyła. Jedni mówią, że wielonarodowe miasto, a żyli w nim Słowianie, Grecy, Wenedowie i inne ludy ogarnął wielki chaos. Każdy z narodów chciał być ważniejszy od innego. Kłótnie i chęć dominowania doprowadziły do wojen, w wyniku których sojusznicy poszczególnych wspólnot ograbili miasto z jego bogactw, doprowadzając je do upadku. Inni twierdzą, że karą za stosowane praktyki i sposób życia był gniew bogów i wielkie fale morskie, które zatopiły miasto bogactwa i rozpusty pozostawiając po nim jedynie legendy.

  • Zwiedzanie skansenu

Z wizytą u Słowian i Wikingów

Dziś na wyspie Wolin mieści się Centrum Słowian i Wikingów. To skansen, który przedstawia aspekty kulturowe, społeczne i historyczne dotyczące życia w średniowieczu, w sposób niezwykle przystępny i zrozumiały.

Zwiedzanie opiera się nie tylko na wrażeniach wzrokowych i słuchowych. Jeżeli najlepszą formą edukacji dla Waszych dzieci jest dotyk, niech dotykają narzędzi, przedmiotów codziennego użytku, wszystkiego, co tylko chcą. Nikt nie zwróci im tu uwagi. Jeżeli będą miały ochotę, mogą pogłaskać konia, dobyć miecza lub postrzelać z łuku, zagrać na bębnach, przymierzyć dawny strój, a nawet odpocząć w łóżku Wikingów i Słowian. Zwiedzając, wszyscy możecie podjadać pieczone na ogniu podpłomyki.

Prócz stałej oferty zwiedzania co roku, w sierpniu skansen organizuje Festiwal Wikingów i Słowian. Impreza cieszy się niezmiernym zainteresowaniem nie tylko w Polsce, ale i w Europie i przyciąga tysiące pasjonatów historii. Gwoździem programu są rekonstrukcje bitew wojowników słowiańskich z Wikingami, ale watro tu zawitać również z innych powodów. W programie m.in.: pokazy średniowiecznego uzbrojenia, degustacje ówczesnych specjałów, pokazy dawnych rzemiosł takich, jak bednarstwo, kowalstwo, złotnictwo, bursztyniarstwo, garncarstwo i wiele innych.

Chcecie zobaczyć, jak walczyli dawni Słowianie i Wikingowie? Macie ochotę porzucać oszczepem i wziąć udział w walce? Jesteście ciekawi jak wytapia się żelazo, produkuje smołę lub wyrabia pieczęcie? Już wiecie, gdzie znajdziecie odpowiedzi na wszystkie pytania i zaspokoicie swoją ciekawość.

Zwiedzamy z dziećmi Centrum Słowian i Wikingów w Wolinie
Festiwal wikingów na Wolinie - atrakcja dla całej rodziny
Festiwal wikingów - atrakcja dla dzieci nad morzem
Eksponaty w Centrum Słowian i Wikingów
Wolin - wioska wikingów
Wolin - odwiedzamy z dziećmi festiwal wikingów

Autorka zdjęć: Klaudia Wróbel PhotoArs

Więcej informacji: Centrum Słowian i Wikingów w Wolinie


Vienna House Amber Baltic - hotel przyjazny dzieciom w Międzyzdrojach

Jeżeli szukasz komfortowego hotelu w centrum Międzyzdrojów, położonego nad samym morzem, według nas najlepszym wyborem dla rodziny z dziećmi będzie właśnie Vienna House Amber Baltic Międzyzdroje.

Hotel zlokalizowany jest przy samej Alei Gwiazd, przy głównej Promenadzie. Każdy pokój posiada balkon z widokiem na morze, a zejście na plażę dla gości hotelowych jest bezpośrednio z terenu obiektu. Goście hotelowi mogą korzystać z serwisu plażowego w sezonie, a dzieci jako prezent powitalny otrzymują zestaw do zabawy w piasku.

Vienna House Amber Baltic Międzyzdroje to hotel zapewniający rodzinom z dziećmi komfort pobytu. Przyjazny wystrój wnętrz inspirowany ekskluzywnymi statkami, pełen jest marynistycznych odniesień. Pokoje urządzone są funkcjonalnie, a dodatkowo mogą zostać doposażone w sprzęty potrzebne rodzinom z małymi dziećmi – wanienkę, nocnik, ochronę na kontakty. W restauracji na dzieci czeka menu dziecięce i kącik zabaw, a w hotelu – sala zabaw z miejscem do wspinania, kręgielnia i baseny. Śniadanie możecie zjeść na tarasie z widokiem na morze, a kolację zamówić nawet do pokoju.

W sezonie hotel oferuje wynajem rowerów i kijków do Nordic Walkingu. Hotel jest również przyjazny zwierzętom i przyjmuje płatność Bonem Turystycznym. Dzieci do lat 13 śpią za darmo w łóżku z rodzicami, a drugi pokój można dla nich wynająć za połowę ceny.

Hotelowa plaża - Vienna House Amber Baltic w Międzyzdrojach


Więcej informacji: Vienna House Amber Baltic Międzyzdroje



Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<



Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi