Wakacje w Polsce z maluszkiem

W tym roku wakacje spędziliśmy nad morzem, a dokładniej w Międzyzdrojach.

Ale od początku. Nasza historia zaczęła się już parę lat temu, gdy urodziłam córkę. Od pierwszych dni jej narodzin podróżowałyśmy z tym, że były to krótkie podróże w okolicach Naszego domu. Każdy ze znajomych mówił, gdzie z noworodkiem tak daleko. Bo to nie wolno, bo to nie wiadomo jak zniesie podróż.

Pech chciał, że słuchałam i wierzyłam w te zabobony. Po jakimś czasie jak już prawie wszystko w okolicy widzieliśmy, zaczęliśmy chcieć więcej. Chciałam już aby córeczka zobaczyła góry, które są dalej. I zaszłam w ciążę, tym razem był to syn. Jednak marzenia o górach musiałam przełożyć.. bo jak to z brzuchem i z małym dzieckiem. Każdy mówił odpuść sobie. Ale i mój partner zdecydowaliśmy jednak się na wycieczkę w góry, pojechaliśmy. Ja w zaawansowanej ciąży, z małą córeczką.

I to była najlepsza decyzja jaką podjęliśmy. Pojechaliśmy, było ciężko ale daliśmy radę i było super. Moja córka przeszczęśliwa, padnięta ale tak zadowolona. Ja w ciąży zmęczona, ale też mega zadowolona. A teraz do sedna, w tym roku jak już urodziłam w kwietniu to postanowiliśmy pojechać nad morze. Wiadomo jak zawsze, znowu to samo każdy mówił oszalałaś z noworodkiem nad morze i córka mała. Będzie Ci ciężko-mówili. Ale już nie słuchałam, pojechaliśmy.

Około 6 godzin w aucie, dzieci pierwsza taka podróż długa. Powiem szczerze byłam bardzo zdziwiona, dzieci spały prawie całą drogę. A sam pobyt uważam za jak najbardziej udany. Wiem, że podróże z dziećmi są o wiele cięższe, ale ta radość dzieci-bezcenne. Zobaczyć „duuuużżżooo wodyyy” – słowa mojej córki. Pływała „prawdziwym” statkiem.

Dla takich chwil, naprawdę warto jechać, Polska jest piękna. My naprawdę dużo jeździmy, przez co dzieci są bardziej przyjazne, nie boją się, są bardziej otwarte na innych. Uważam, że trzeba jak najwięcej podróżować dla Siebie i dla Naszych pociech. Dziecko w otoczeniu ludzi, które nie jest zamknięte w domu ma bardziej rozbudowaną wyobraźnię, czuję się swobodnie wśród innych dzieci a co najważniejsze jest SZCZĘŚLIWE.

Dodatkowo działam w Stowarzyszeniu, które odtwarza historię. Jeździmy po Polsce, robimy pokazy i inscenizację. Już parę razy zabrałam też dzieci, chcę aby zobaczyły jak było kiedyś a nie jak teraz tylko telefony i komputery. Dzieci nie widzą świata jaki nas otacza, nie chcą wyjść z domu bo „grają”.

A ja mam taki tryb życia, że podróże i pokazy to jedna z ważniejszych części mojego i dzieci życia. Życie mamy jedno-dlatego wykorzystajmy je w 100%,sprawiając sobie przy tym radość. Zdjęcia pokazują tegoroczne wakacje nad morzem plus parę zdjęć z wycieczek, na których byliśmy z dziećmi. Dodatkowo zdjęcie z pokazu naszej grupy, która również podróżuje z dziećmi. Wartooooo !!!!!!!!!!

Międzyzdroje

Międzyzdroje
 

Międzyzdroje z maluszkiem

Międzyzdroje

Międzyzdroje z dzieckiem

Międzyzdroje

Międzyzdroje z dziecmi

Międzyzdroje

Międzyzdroje z niemowlakiem

Międzyzdroje

Morze i maluszek.

Międzyzdroje 

Nad morzem z dziecmi

Międzyzdroje

Klasztor w Lubiążu

Klasztor w Lubiążu

Kolorowe Jeziorka

Kolorowe Jeziorka


♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

.Bolków

Bolków

Wyprawa z dziecmi

Bolków

Ogród Japoński

Ogród Japoński

Sieniawa Żarska-pokaz

Sieniawa Żarska - pokaz

Pałac z Żaganiu

Pałac w Żaganiu

Palmiarnia Zielona Góra

Palmiarnia Zielona Góra

Ogród botaniczny Zielona Zagroda

Ogród botaniczny Zielona Zagroda

Jeziooro Spalona

Jezioro Spalona 

Grodno

Grodno

Park dinozaurów

Park dinozaurów

Atrakcje dla dzieci

Park dinozaurów

 

Paulina Wyszyńska 


Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.