Władysławowo - atrakcje dla dzieci

Władysławowo

Władysławowo, potocznie zwane Władkiem to niewielka miejscowość nad Bałtykiem, która w ciągu roku żyje sobie spokojnie, we własnym rytmie, aż do lata. Kiedy w szkołach rozlegnie się ostatni dzwonek zwiastujący początek wakacji, do Władysławowa zaczynają przyjeżdżać turyści. Przyjeżdżają, przyjeżdżają i... wypoczywają. Na piaszczystych plażach robi się kolorowo od parawanów, z barów unosi się zapach smażonej ryby, a na każdym rogu wyrastają coraz to nowsze atrakcje. Władysławowo to również świetna baza wypadowa do zwiedzania najbliższej okolicy.

Dzieciochatki zapraszają Was na wycieczkę po Władysławowie. Z nami nie będziecie się nudzić.

 

Port

We Władysławowie mieści się jeden z najważniejszych portów rybackich nad Bałtykiem. Działa w nim stocznia, która zajmuje się naprawą statków oraz zakłady przetwórstwa rybnego, które produkują mączkę rybną i zaopatrują Polskę oraz kraje Unii Europejskiej w świeże ryby.

Cumują tu przede wszystkim kutry rybackie. Jednostki stacjonujące w marinie żeglarskiej zaopatrują się tu prowiant i paliwo, a załogi korzystają z energii elektrycznej i sanitariatów.

Poza tym port organizuje rejsy wędkarskie na połów dorszy, rejsy łodzią motorową oraz rejsy widokowe, w czasie których dzieci mogą nawet usiąść za sterami jachtu. Jeżeli lubicie ryby, możecie ich posmakować w jednym z tutejszych barów lub kupić prosto z kutra i samodzielnie przyrządzić.

We Władysławowie nie ma typowego molo, takiego, jak w Sopocie czy w gdańskim Brzeźnie. Funkcję mola pełnią 2 falochrony wychodzące w głąb morza. Turyści chętnie po nich spacerują, a wędkarze zarzucają wędki. Może i Wy macie ochotę na spacer? Dla dzieci może to być kusząca propozycja, wszak każde dziecko przecież wie, że na falochrony nie można wchodzić. (te władysławowskie, pełniące funkcję mola są bezpieczne i dostosowane do ruchu turystycznego).


Motylarnia Port Władysławowo

Zachwyt pięknem przyrody

Władysławowski port ma Wam do zaoferowania coś jeszcze. Co powiecie na wizytę w Motylarni? Choć morskiej bryzy tam nie uświadczycie, bo tę zastępują tropikalna wilgoć i wysoka temperatura, to widoków możecie spodziewać się równie zachwycających, jak morski krajobraz.

W Motylarni mieszka kilkadziesiąt gatunków swobodnie latających motyli. Są wszędzie. Na kwiatach i liściach - to mało powiedziane. Spontanicznie siadają na kolorowych ubraniach i głowach, udając kwiaty we włosach. Rozkładają swe piękne skrzydła, jakby tylko czekały na zdjęcie. Ochom, achom i entuzjastycznym okrzykom zachwytu nie będzie końca.

Zobaczycie tu przedstawicieli najpiękniejszych owadów latających, jakie istnieją na naszej planecie. Skąd pochodzą? Motyle Blue Morpho przybyły z Ameryki Południowej i Środkowej, największa ćma na świecie – Pawica atlas jest Azjatką, motyl Monarcha natomiast nigdzie długo nie zagrzeje miejsca. To typowy obieżyświat, który podróżuje do Kalifornii i Meksyku.

Wizyta w Motylarni w Porcie Władysławowo to świetna opcja na miłe popołudnie z dziećmi. Wrażenia estetyczne i duża porcja wiedzy gwarantowane. Poznacie tu znikające motyle, mistrzów kamuflażu, niezwykle troskliwych motylich rodziców oraz ćmy o wężowym designie na skrzydłach. Na wszystkie Wasze pytania odpowie przewodnik.

Motylarnię możecie odwiedzić w sezonie letnim od czerwca do sierpnia. Motyle żyją dość krótko, więc czasu macie niewiele, dlatego przyjdźcie, by czym prędzej poznać te małe arcydzieła natury.

motylarnia-we-wladyslawowie-atrakcja-dla-dzieci.jpg
motylarnia-port-wladyslawowo-wizyta-z-dziecmi.jpg
piekny-motyl-w-motylarni-wladyslawowo.jpg

Źródło zdjęć: www.motylarnia-wladyslawowo.pl

 

Więcej informacji: www.motylarnia-wladyslawowo.pl

 

Ocean Park

Podwodna Przygoda

Wizyta w Ocean Parku pozwoli Wam poczuć się jak na dnie morskich głębin. Spotkacie tu wiele gatunków stworzeń żyjących pod wodą, m.in.: - rekiny, orki, wieloryba, kałamarnice, kraby, płaszczki, rybę piłę, foki, lwy morskie, pingwiny i wiele innych.

Ssaki i ryby wykonane w skali 1:1 robią niesamowite wrażenie. Dzieci z pewnością będą chciały dotknąć każdego okazu, policzyć odnóża krab i sprawdzić, czy głowa zmieści im się między szczękami rekina. Z pewnością będą zachwycone widokiem płetwala błękitnego tryskającego wodą i możliwością rozmowy z nim w czasie interaktywnego show.

Ocean Park szczyci się największym placem zabaw w Polsce. Wasze dzieci na pewno będą chciały zweryfikować tę informację. Ilość dostępnych sprzętów i atrakcji ich nie zawiedzie. Dmuchane zamki, basen z kulkami, zjeżdżalnie, trampoliny, ogromne klocki, wesołe miasteczko, wodospad, pod którym można zrobić zdjęcie ... czego tu nie ma. Nawet na kucyku można pojeździć. Będziecie się tu świetnie bawić.

Dzieci do lat 3 wejdą do Ocean Parku za darmo. Niestety nie ma możliwości zakupu biletu rodzinnego.

Atrakcje dla dzieci w Ocean Parku we Władysławowie
Władysławowo - wycieczka do Ocean Parku z dziećmi
Władysławowo - podwodny świat w Ocean Parku
Źródło zdjęć: www.oceanpark.pl

Więcej informacji: Ocean Park

 

Lunapark Sowiński

Ekstremalnie i na wesoło 

Dzieci uwielbiają wesołe miasteczka, a to we Władysławowie, tak licznie odwiedzane przez rodziny jest tego doskonałym potwierdzeniem. Na małych (i dużych) śmiałków czeka tu wiele atrakcji. Dreszczyk emocji gwarantuje przejażdżka górską koleją, która mknie z prędkością 47 km/h, wyścigi na gokartach czy wizyta w zamku strachów.

Jeżeli jednak nie lubicie aż tak mocnych wrażeń, pójdźcie z dzieckiem do gabinetu luster. Tylko nie pęknijcie ze śmiechu. Poza tym czeka Was fantastyczna przejażdżka na karuzeli wiedeńskiej i na młyńskim kole. Jeśli lubicie brać udział w różnych konkursach, możecie spróbować szczęścia na strzelnicy, w salonie gier lub w loterii fantowej.

Atrakcji dla małych i dużych jest tutaj bez liku. Trudno wymienić wszystkie. Przyjdźcie i przekonajcie się sami.

Lunapark Sowiński we Władysławowie
Władysławowo - Lunapark Sowiński - młyńskie koło
Zabawa z dziećmi w Lunaparku Sowińskim we Władysławowie

Źródło zdjęć: www.lunapark-sowinski.com.pl

Więcej informacji: Lunapark Sowiński

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW WE WŁADYSŁAWOWIE: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

Muzeum Motyli w Domu Rybaka

Zamiast rybaków - motyle

Mieli tu mieszkać rybacy. Mieszkają jednak motyle. W największym budynku Władysławowa, który w zamyśle jego budowniczych miał być hotelem dla rybaków, mieści się Muzeum Motyli.

Podobno kolekcja motyli i innych owadów jest tak duża, że muzeum samo dokładnie nie wie, ile okazów posiada. To niezwykłe miejsce powstało dzięki zainteresowaniu jego właściciela pasjonata-entomologa i jest świetnym przykładem na to, że warto w życiu mieć hobby.

Budynek wieńczy wieża widokowa, z której rozpościera się malowniczy krajobraz miejscowości.
Jeśli macie ochotę pokazać dzieciom ekspozycję, możecie kupić bilet rodzinny. Tylko pamiętajcie, że w poniedziałki muzeum jest nieczynne.

Muzeum Motyli w Domu Rybaka we Władysławowie
Zwiedzamy Muzeum Motyli we Władysławowie z dziećmi
Eksponaty w Muzeum Motyli we Władysławowie
Źródło zdjęć: www.muzeummotyli.pl

Więcej informacji: Muzeum Motyli w Domu Rybaka

 

Muzeum Iluzji w Domu Rybaka

W pułapce umysłu 

Pozostańcie jeszcze w Domu Rybaka. Czeka tu na Was kolejna atrakcja. Gotowi na nowe wyzwania? Muzeum Iluzji zaprasza. Aby dojść do ekspozycji głównej, musicie przejść przez gabinet luster. Spróbujcie się nie śmiać. To niemożliwe.

U celu, na wystawie zatytułowanej "Magiczny zawrót głowy" poznacie zasadę działania zoetropu – urządzenia wykorzystującego efekt stroboskopowy, które sprawia, że nieruchomy obraz wydaje się ruszać oraz dowiecie się, jak prawa fizyki i matematyki potrafią zwieść na manowce nawet najbardziej tęgie głowy. Wasze dzieci odkryją tu wiele tajemnic ludzkiego umysłu, a optyczne iluzje, jakich doświadczą, niejednokrotnie je zadziwią i wywołają uśmiech na twarzy.

Muzeum Iluzji w Domu Rybaka
Odwiedzamy z dziećmi Muzeum Iluzji we Władysławowie
Władysławowo - Muzeum Iluzji - Wystawa Magiczny Zawrót Głowy

Źródło zdjęć: www.muzeumiluzji.pl

Więcej informacji: Muzeum Iluzji w Domu Rybaka

 

Aleja Gwiazd Sportu

Spacer wśród Gwiazd 

Aby pospacerować wśród gwiazd, nie musicie czekać aż zapadnie zmierzch. We Władysławowie powstała pierwsza w Polsce Aleja Gwiazd Sportu, którą możecie podziwiać niezależnie od pory dnia czy roku.

Aleja biegnie niedaleko Centralnego Ośrodka Sportu Cetniewo, który, jako Ośrodek Przygotowań Olimpijskich od lat szkoli polskich sportowców i przygotowuje kadrę narodową do udziału w igrzyskach olimpijskich i paraolimpijskich, mistrzostwach Europy i świata. Dla wielu z nich COS Cetniewo jest czymś w rodzaju sportowego domu. Przyjeżdżają tu na zgrupowania, trenują, pokonują swoje słabości i stają się coraz lepsi w swoich dziedzinach.

Jeżeli Wasze dzieci to sportowe duchy, przyjdźcie do COS Cetniewo i skorzystajcie z bogatej oferty. Do dyspozycji wszystkich zainteresowanych aktywną formą spędzania czasu ośrodek oddaje duże zaplecze sportowe. Możecie zagrać z dziećmi m.in.: w tenisa, bilard czy piłkę, skorzystać z oferty pływalni Aquarius i SPA, wypożyczyć rowery i żaglówki, pobawić się na placu zabaw i zjeść coś w kawiarni. Być może dzieciom uda się spotkać swojego idola z dziedziny lekkoatletyki, narciarstwa biegowego i skoków narciarskich, boksu, zapasów, szermierki, judo, piłki nożnej, koszykówki, siatkówki i wielu innych.

Gwiazdą w Alei Gwiazd Sportu uhonorowano do tej pory kilkudziesięciu sportowców, jednak co roku, w sezonie letnim nadmorski gwiazdozbiór powiększa się o nowe, znane nazwiska. Imprezie towarzyszą różne atrakcje, z których możecie skorzystać.

Cetniewo - Pływalnia Aquarius
Pływalnia Aquarius w COS Cetniewo

Źródło zdjęć: www.cetniewo.cos.pl 

Więcej informacji: Centralny Ośrodek Sportowy Cetniewo

 

Dom do góry nogami

Chodzi mucha po suficie 

"Chodzi mucha po suficie, raz, dwa, trzy, a czy Wy tak potraficie? Raz, dwa, trzy. O nie, nie, o nie, nie, no bo jak? No bo gdzie? O nie, nie, o nie, nie, no bo jak? Bo gdzie ...?" A właśnie, że potraficie. Nie wierzycie? Niech słowa znanej dziecięcej piosenki Was nie zmylą. Za chwilę przekonacie się sami, że możecie chodzić do góry nogami.

Przy jednym z wejść do Ośrodka Przygotowań Olimpijskich Cetniewo znajduje się wyjątkowa atrakcja - domek, ale nie byle jaki, bo, postawiony na głowie albo raczej na dachu, do góry nogami, czyli fundamentami. Nietypowa architektura pozwala snuć wizje o równie oryginalnym wnętrzu. I takie właśnie jest. Wchodząc przez okno w dachu, które tak naprawdę jest drzwiami, dowiecie się, jak to jest chodzić po suficie.

Wrażenie, że grawitacja z Was zakpiła, będzie Wam towarzyszyć właściwe przez cały czas, bo oto przedmioty, zamiast stać tam, gdzie zazwyczaj stoją, czyli na podłodze, znajdą się nad Waszymi głowami. Na domiar tego, duży kąt nachylenia budynku dodatkowo sprawi, że trudno Wam będzie utrzymać równowagę. Awaria błędnika gwarantowana. Możliwe, że poczujecie się nieswojo, nieco dziwnie. Jednak iluzja, z jaką będziecie mieć tu do czynienia, z pewnością wywoła uśmiech na twarzach Waszych pociech. Takie niecodzienne wydarzenie długo pozostanie w ich pamięci.

Z wizytą do Domu do góry nogami możecie wpaść od maja do sierpnia. Maluchy do lat 3 jak zwykle są uprzywilejowane i mogą wejść do środka za darmo.

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 


 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi