Wakacje w Gdańsku

Wakacje w Gdańsku

Mimo, że nasza rodzina pochodzi z Łodzi i bardzo kochamy nasze rodzinne miasto, to Trójmiasto również skradło nasze serca! Jeździmy tam na wakacje, ale też na weekendy czy krótkie wypady.

Jest tam wszystko czego nam trzeba - szerokie plaże, nadmorskie atrakcje - typu gofry czy lody, wypożyczalnia rowerów, ale też kina, galerie, baseny czy sale zabaw w razie niekorzystnej pogody!

Nam na szczęście pogoda zawsze dopisuje, wracamy za każdym razem opaleni na czarno, szczęśliwi, najodowani oraz z kilogramami piachu w bagażach smile.

Stacjonujemy w dzielnicy Gdańsk Przymorze - blisko stamtąd na plaże i do olbrzymiego parku Reagana, gdzie jest super plac zabaw dla dzieci. Tegoroczne wakacje prawie w całości spędziliśmy na plaży - pogoda nas nie zawiodła, a wręcz rozpieszczała.

Gdańsk - wypoczynek na plaży
Urlop z maluchami w Gdańsku

Było słonecznie, gorąco a woda w zatoce cieplutka i czysta. Oczywiście wracając z plaży obowiązkowo korzystaliśmy z wakacyjnych atrakcji, jak dmuchańce do skakania, lody, gofry, kolorowe warkoczyki czy rybka z knajpy. Bez tego nie ma wakacji nad polskim morzem.

Wczasy w Trójmieście
Rodzinnie w Gdańśku
Atrakcje dla maluchów w Gdańsku

Kilka razy wybraliśmy się do Sopotu - raz wypożyczając rowery z przyczepką dla dzieci. Jedzie się bardzo szybko, miło i przyjemnie, wzdłuż plaży i morza jest ścieżka rowerowa oraz deptak.

Wyprawa rowerowa do Sopotu

Byliśmy też na Molo Brzeźno – niedaleko naszego miejsca zamieszkania, bardzo przyjemny spacer.

Na Molo Brzeźno z dziećmi

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

W Sopocie - wiadomo - MOLO! To zawsze nasz punkt obowiązkowy na wyjazdach do Trójmiasta. Piękny widok na zatokę oraz przyjemność ze spaceru po molo i dla dzieci i dla dorosłych.

Sopot - rodzinna wycieczka

Jedno popołudnie spędziliśmy też w centrum Gdańska – spotkaliśmy się z Neptunem, Gosia samodzielnie puszczała wielkie bańki mydlane, tradycyjnie zrobiliśmy sobie zdjęcia na moście zwodzonym oraz pod napisem „Gdańsk”.

Fontanna Neptuna w Gdańsku
Spacerujemy po Gdańsku
Zwiedzanie Gdańska z dziećmi
Trójmiasto z maluchami
Wyprawa do Gdańska
Z dziećmi w Gdańsku

Nie zabrakło też chrupiących gofrów w oczekiwaniu na podniesienie się mostu zwodzonego – żebyśmy mogli wrócić na drugą stronę.

Będąc w Trójmieście nie zapomnieliśmy też o Gdyni! Bardzo lubimy spacerować tamtejszym deptakiem wzdłuż plaży - jest baaaardzo długi, można na nim śmigać wózkiem albo rowerkiem czy hulajnogą. Jednak największą atrakcją dla dzieci jest olbrzymi plac zabaw zlokalizowany na gdyńskiej plaży!

Zabawy na plaży
Na plaży w Gdyni
Gdyński plac zabaw na plaży

Polecam każdemu wakacje w Trójmieście - naprawdę jest co robić, są czyste i szerokie plaże bez ścisku parawanów, jak we Władku czy innej Ustce smile.

 

Aleksandra Motyl

autorka zdjęć i tekstu przysłanego na Konkurs

"Polska z dziećmi 2020"

 

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi