ASTMA TOUR - czyli ferie nad morzem

Rok 2019 rozpoczął się dla nas tragicznie… W wyniku przewlekłej choroby i ataku duszności, nagle zatrzymało mi się krążenie i tylko dzięki natychmiastowej reakcji i interwencji osób trzecich nie osierociłam mojej 6-miesięcznej córki – żyję!

Po całym tym traumatycznym dla nas wydarzeniu wyjechaliśmy zresetować umysł i pobyć w zdrowym klimacie, z dala od hałasu, codziennej gonitwy i smogu.

Nasza rodzina 2+2


Jesteśmy standardową rodziną 2+1, a właściwie to 2+2, bo wszędzie towarzyszy nam nasz czworonożny przyjaciel o imieniu Ejber.

Wyjazd zainicjował dziadek, bo dosyć już miał wiecznego niedoleczenia swoich dzieci i wnuków. Dlatego zarezerwował nam ferie w apartamencie blisko morza, tak żebyśmy się jodowali, wdychając świeże powietrze.

Na wyjazd wzięliśmy też moja mamę, której na co dzień ciężko gdzieś się wyrwać, bo prywatnie zajmuje się hodowlą psów i poświęca temu 24h swojego czasu oraz moją bratanicę Celinę, która niestety odziedziczyła problemy zdrowotne po mnie i od września nie spędziła pełnego tygodnia w przedszkolu.

Na starcie nie zapowiadało się dobrze, bo praktycznie cała nasza wesoła wycieczka wyjeżdżała chora, dlatego też żartobliwie ferie nasze nazwaliśmy ASTMA TOUR wink

"łapanie" jodu na plaży

Wyjechaliśmy w lutym nad morze do Mielna. Mieszkaliśmy w bardzo dobrze usytuowanym apartamencie. Szum morza obudził nas już pierwszego ranka. Lubimy aktywną formę wypoczynku, więc każdy dzień był zaplanowany.

Pierwszego dnia zwiedzaliśmy latarnię w Gąskach i port w Chłopach. Obowiązkowe było również codzienne podziwianie zachodu słońca.

Rodzinne ferie nad morzem

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW NAD MORZEM: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦


Komfort świeżego powietrza odczuliśmy już drugiego dnia, kiedy zaczęły nam wracać siły witalne, przeszedł kaszel, a Celina dostała nawet rumieńców i nie straszyła już swoją bladością. Nie sposób nie stwierdzić, iż rekonwalescencja na feriach miała przebieg dość dynamiczny.

Uśmiechnięty królik na zimowych feriach

Zwiedziliśmy również Zamek Książąt Pomorskich.

Zwiedzanie Zamku Książąt Pomorskich

Bawiliśmy się przednio. Każdy dzień kończyliśmy na basenie, co sprzyjało dobremu apetytowi i nieskazitelnym snom.
Był nawet wieczór spa, podczas którego nałożyliśmy maseczki, kremy i inne bajery…

Chwila relaksu w bąbelkach
Spa dla każdego

Każdego dnia dogadzaliśmy sobie smakołykami regionalnymi, a co za tym idzie - jak morze, to musi być ryba smażona i wędzona, no i obowiązkowo gofry wink 

Jak wiemy, wszystko co dobre, szybko się kończy i przyszła pora na pożegnanie z morzem.

Ostatniego dnia, po spakowaniu wszystkich bagaży, udaliśmy się na ostatni spacer i puściliśmy latawca.

Przez sytuację, jaka nas dotknęła na początku roku, jesteśmy bogatsi o doświadczenie. Wiemy, iż nie ma nic cenniejszego od wspólnych chwil i spędzania czasu razem z rodziną.

Na latawca zawsze pora

Dlatego obiecaliśmy sobie, że w codziennej gonitwie znajdziemy parę razy w roku czas na wspólne wyjazdy. Teraz odzyskujemy formę i kolejny wyjazd postaramy się zrobić w góry.


Autorka zdjęć i tekstu
Zuzanna Biedrowska

Praca przysłana na Konkurs: "Moje ferie z dzieckiem w Polsce"

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

Chronione przez Copyscape


 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

 Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi