Weekendy z dzieckiem: Babia Góra, Jura Park Krasiejów i Opolskie ZOO

Pomysł na weekend.

Poniżej przedstawiamy dwa pomysły na super weekend z dzieckiem – pierwszy ten dłuższy trzydniowy i drugi dwudniowy.

1.

Tym razem postanowiliśmy spędzić weekend z dzieckiem w nieco wyższych górach.

Aby było miło i przyjemnie, podzieliliśmy wycieczkę na trzy dni - pierwszy to wejście z Zawoi Markowej do Schroniska Markowe Szczawiny. Drugi zdobycie szczytu Babiej Góry, oraz przy okazji często pomijanej Małej Babiej Góry. Trzeci to oczywiście powrót.

Na Babią wchodziliśmy z każdej strony, jednak na wejście najbardziej polecamy szlak właśnie z Markowej, który z haczykiem na zdjęcia z siedmioletnim synkiem zajęło nam dwie godziny.

Szlak jest dość stromy, ale bardzo ładny i ciekawy. Z kolei na zejście polecamy chyba najmniej uczęszczany szlak do Zawoi Policznej. Co prawda godzina czasu wiedzie przez typowy las, ale warto tu choć zejść na Polanę Kaczmarczykową - naprawdę uroczą z pięknym widokiem na Diablak. Polana ta na pewno znajduje się w TOP 3 na liście najpiękniejszych widoków i tym samym zakątków Polski w tym roku.

Polana Kaczmarczykowa

Polana Kaczmarczykowa


Babia Góra z oddali

Babia Góra z oddali


Wejście od Przełęczy Brona jest również najlepszym wariantem, ponieważ widoki już na grzbiecie są naprawdę piękne. My wchodziliśmy w warunkach zimowych 2,5 godzinki, ale już po podejściu na Brona piękne widoki (w tym Tatry) sprawiają, że zapomina się o czasie i zmęczeniu.

My w maju mieliśmy bardzo ciekawe warunki, bo do schroniska wchodziliśmy wiosennie, ponad schroniskiem już zimowo.

Wiosenne szlak na Babią Górę

Wiosenny szlak na Babią Górę

Budząca do życia się przyroda

Budząca do życia się przyroda


Przy Schronisku jest również Muzeum Turystyki, małe, ale na pewno warte uwagi.

Z Brona warto poświęcić 30 minut i udać się w drugim kierunku na Małą Babią Górę.

Samo schronisko dość drogie, ale jedzenie bardzo dobre, warunki noclegowe, oraz sanitarne zaliczam na duży plus. Szkoda jedynie, że nie wszyscy turyści pamiętają o zniesieniu swoich śmieci na dół :-(

Oczywiście wycieczkę można odbyć w 1 dzień, ale aby się nie gonić i spokojnie delektować, oraz z powodu podróży tym razem busem rozłożyliśmy na spokojnie czas.

Ostatniego dnia wybraliśmy się jeszcze do Krakowa (tu najczęściej kursują busiki) -  aby z Kopca Kościuszki jeszcze raz rzucić okiem na Babią Górę z daleka ....

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Poszukujecie dobrych, sprawdzonych noclegów w okolicy? Znajdziecie je tutaj: >>Noclegi dla Rodzin w Beskidzie Żywieckim<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦
Tereny Babiej Góry są naprawdę piękne i moim zdaniem obowiązkowe dla każdego kto lubi góry. Na tej wycieczce pierwszy raz nasz synek tak bardzo zachwycał się widokami :-), tym bardziej, że pogoda nam dopisała, co na Diablaku wcale nie jest takie częste. Piękny widok na Tatry na pewno zapiera dech w piersi.

Rysy z babiej Góry

Rysy z Babiej Góry


Szczyt Babiej Góry

Szczyt Babiej Góry

Zawoja pozostawiona w dole

Zawoja pozostawiona w dole


Samo zdobycie szczytu górską granią, również jest cudownym przeżyciem. Szczyt jest oczywiście Koroną Polski (i to 2 co do wysokości) dlatego warto ją zdobyć dla przetarcia szlaków i zmierzenia sił przed kolejnym najwyższym, czyli Rysami. Kto wie, może podczas pobytu np. w Pensjonacie Sośnica w Zakopanem.


2.

Jeśli wybieracie się do województwa opolskiego, super pomysłem jest wariant, który ułożyliśmy na wspólny wyjazd z dzieckiem. Pierwszy dzień to zwiedzanie Jura Parku Krasiejów, gdzie spokojnie możemy spędzić cały dzień.

Warto wziąć stroje kąpielowe, bo na terenie parku możemy się ochłodzić na specjalnej plaży. Do tego mały lunapark, kino 5 d, duży plac zabaw i spacer wśród wykopalisk. Park jest naprawdę moim zdaniem bardzo dobrze dostosowany do wycieczki z dzieckiem i to nie parogodzinnej, a całodniowej.

Rozrywka w Jura Parku

Rozrywka w Jura Parku

Park w Krasiejowie

Jura Park w Krasiejowie

Ścieżka dydaktyczna w Jura Parku

Ścieżka dydaktyczna w Jura Parku

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦


Na miejsce noclegowe trzeba wybrać Jezioro Turawskie. Bardzo fajne jeziorko, z wieloma miejscami noclegowymi. Plaże piaszczyste, czyste i zadbane. Wieczorne spacery sprawiają wiele frajdy. Możliwość w sezonie wycieczki na grzyby. Miejsca noclegowe naprawdę blisko jeziorka.

Ranny spacer brzegiem Jeziora Turawskiego

Ranny spacer brzegiem Jeziora Turawskiego


Jezioro Turawskie

Jezioro Turawskie

Drugi dzień to obowiązkowo zwiedzanie Opola i jak dla mnie perełki tj. Opolskiego ZOO, gdzie człowiek naprawdę może się poczuć bliżej natury. Często jest tu tłumnie, ale Ogród Zoologiczny pomieści naprawdę dużo ludzi a ciekawie przygotowane wybiegi na pewno każdemu dadzą chwile wytchnienia i możliwość poczucia bliskości zwierząt.

Jak dla mnie (16 zwiedzionych ogrodów w Polsce) Opolskie ZOO zajmuje pierwsze miejsce. Dla osób mających więcej czasu, oczywiście wskazany spacerek po Opolu.

Plac zabaw w ZOO

Plac zabaw w ZOO

Opolskie ZOO

Opolskie ZOO

Myślę, że taki weekend jest obowiązkowy dla każdego turysty, który chce poznać Województwo Opolskie, a zarazem nie przepada za muzeami itp.

Moim zdaniem są to najciekawsze miejsca na wypad z dzieckiem tej części naszej pięknej Polski.

Krótki opis, ale moc atrakcji, które polecamy każdemu ...

Krzysztof Kaniecki

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.