Rodzinne wakacje w Willi Dwa Jeziora - opinia mamy

Każdy wyjazd, niezależnie od tego czy krótki czy dłuższy wiąże się z wyborem idealnego hotelu. Przy dwójce dzieci w wieku do czterech lat takie miejsce musi spełniać określone warunki. Kiedy przychodzi czas planowania wakacji, przeszukuję internet w poszukiwaniu hoteli przyjaznych dzieciom.

Odwiedziliśmy już kilka świetnych hoteli, które są w stanie zapewnić atrakcje dzieciom w każdą pogodę, mogą pochwalić się przemyślaną infrastrukturą i serwują pyszne domowe jedzenie, ale ponieważ lubimy poznawać nowe części Polski, za każdym razem staramy się wybierać inne miejsce. Szukając idealnego lokum na krótkie wakacje trafiłam na stronę Dzieciochatki.pl. Tam przeczytałam o hotelu spełniającym wszystkie nasze wymagania. Decyzja zapadła kiedy po sympatycznej rozmowie telefonicznej z panią recepcjonistką okazało się, że termin na początku września, w którym wypadał nasz 4-dniowy urlop jest dostępny.

Kiedy dojechaliśmy na miejsce okazało się, że Willa Dwa Jeziora oferuje przytulne przestronne pokoje, bardzo duży plac do zabawy na dworze, a w razie niepogody, wiadomo, wrzesień bywa kapryśnym miesiącem, wewnętrzną salę zabaw. Od razu poczuliśmy się jak w domu.

Nasz pokój w Willi Dwa Jeziora
Wakacje w Willi Dwa Jeziora z dziećmi

Willa okazała się świetnym punktem wypadowym na różne wycieczki. W części wypoczynkowej był nawet album okolicznych atrakcji -przygotowany tak wspaniale, że dzięki niemu zmodyfikowaliśmy swoje pierwotne plany. Postanowiliśmy odwiedzić Mazurolandię, w której oprócz parku miniaturowych polskich zamków, obejrzeliśmy również wystawy przedmiotów i broni z okresu II wojny światowej, czołgi, samoloty i tym podobne ciekawostki.

Wycieczka do Mazurolandii z dziećmi
Atrakcje dla dzieci na Mazurach - Mazurolandia
Wystawa broni w Mazurolandii
Zwiedzamy Mazurolandię z dziećmi

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

Ponieważ pogoda nie sprzyjała plażowaniu kolejnego dnia wybraliśmy się do Papugarni w miejscowości Wilkasy. Ptaki okazały się bardzo towarzyskie, chętnie jadły pokarm, którym je częstowaliśmy i siadały nam na ramieniu czy na głowie! Dzieci z przyjemnością obserwowały papugi, zachęcały je do rozmowy, a przy wyjściu kupiliśmy własną pluszową papugę, która jak na grającą zabawkę okazała się mieć bardzo przyjemny głos smile.

Atrakcje dla dzieci na Mazurach - Papugarnia
Bawimy się z Papugami
Mama trzyma papugę
Mazury - Papugarnia
Odwiedzamy Papugarnię z dziećmi
Oglądamy papugi z dziećmi
Papuga z bliska
Wycieczka do Papugarni z dziećmi
Z papugą
Zwiedzamy z dziećmi Papugarnię na Mazurach

Papuga pojechała z nami na obiad do baru "Młyn" w Baniach Mazurskich, który serwuje najlepsze kartacze na mazurach. Tuż obok baru stoi budka z tradycyjnymi lodami, które od lat siedemdziesiątych zachowały swoją recepturę. Obiad i deser zaliczyliśmy do bardzo udanych!

Obiad w barze Młyn
Czas na słodką przekąskę
Pyszne lody tradycyjne na Mazurach
Odpoczywamy z dziećmi na Mazurach

Ostatni dzień wakacji postanowiliśmy spędzić na zwiedzaniu okolicy. Na wypożyczonych rowerach dojechaliśmy do jeziora. Żałowaliśmy, że nie jest na tyle gorąco, żeby dzieci mogły się kąpać w wodzie. Plaża, którą dysponuje hotel jest położona przy pięknej polanie, zejście jest bardzo płytkie, nawet mały człowiek może bez obaw brodzić w czystej wodzie daleko od brzegu i nadal mieć grunt. Obok stoi też pomost z którego roztacza się piękny widok na Mamry. Po wycieczce rowerowej odpoczywaliśmy w ogrodzie, gdzie dzieci bawiły się z poznanymi na miejscu rówieśnikami.

Odpoczynek w okolicy Willi Dwa Jeziora
Wycieczka rowerowa
Pomost przy Willi Dwa Jeziora

Przykro było wyjeżdżać z tej pięknej polskiej wsi, ale opuszczaliśmy hotel szczęśliwi, że wybraliśmy właśnie to miejsce, a nie inne. Każdy członek naszej rodziny był zadowolony z tego wyjazdu, a starszy syn co jakiś czas dopytuje kiedy pojedziemy do jakiegoś fajnego hotelu. smile

 

Sandra Guzanek

autorka zdjęć i tekstu przysłanego na konkurs
"Polska z Dziećmi 2019"
 


Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

Chronione przez Copyscape

WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi