Domki nad jeziorem z własną linią brzegową

DOMKI NAD JEZIOREM LUB RZEKĄ, Z WŁASNĄ PLAŻĄ

Po dłuższej przerwie wracamy do Was z kolejnym artykułem – tym razem o wczasach z dziećmi w domkach nad jeziorem i rzeką.

Początkowo byliśmy bardzo sceptyczni, bo takie lokum kojarzyło się nam głównie z niewygodnymi tapczanami i maleńką klitką zamiast prysznica. Na szczęście rynek turystyczny się zmienia, a wynajęcie domku letniskowego ma coraz więcej zalet. Pierwszą z nich jest większa prywatność.

Domki nad jeziorem z własną plażą

Niby nie jesteśmy u siebie, ale w gruncie rzeczy jest trochę jak w domu – można do południa chodzić w piżamie, a przy okazji wypić poranną kawę na tarasie i ani razu nie wpaść na żadnego sąsiada. Po drugie – mieszkając w takich domkach, często np. rozrzuconych wśród lasu, siłą rzeczy większość czasu spędzamy na dworze, a to właśnie jest najlepsze podczas wakacji smile

Po trzecie - przestrzeń jest znacznie większa niż w hotelowym pokoju. W naszym wypadku oznacza to miejsce na tysiące zabawek, których absolutnie nie można było zostawić w domu, a także możliwość zapakowania sterty ubrań i niemartwienia się praniem.

Po czwrate – swoboda. Kiedyś strasznie się stresowaliśmy wspólnymi wyjazdami, zwłaszcza kiedy dzieci były młodsze i płakały po nocach. Albo wykłócały się z rodzeństwem o zabawki. Albo postanowiły zorganizować karaoke. Albo przychodził im do głowy inny bardzo kreatywny pomysł, który mógłby przeszkadzać pozostałym gościom. Nawet pobyt w hotelach przyjaznych dzieciom nie do końca uspokajał nasze obawy, bo przecież każdy ma wystarczająco dużo zamieszania z wybrykami własnych szkrabów.

Na szczęście, w domkach letniskowych większość tych problemów w naturalny sposób z znika i koniec końców mamy wrażenie, że bardziej odpoczywamy, a dzieci mają więcej zabawy.

Dlatego z całego serca polecamy Wam listę siedmiu kompleksów z domkami nad jeziorem lub rzeką i z własną plażą.

Domki nad jeziorem z własną plażą - linią brzegową

Domki Piękny Brzeg nad Jeziorem Święcajty - Mazury

Na początek Piękny Brzeg położony w Węgorzewie, tuż nad jeziorem Święcajty. Przy samym brzegu stoi szereg przyczep kempingowych z pięknym widokiem na wodę i przystań, a po całym obiekcie są rozsiane domki letniskowe. Rozkład zależy od spodziewanej liczby gości, więc żeby uniknąć niespodzianek, warto zajrzeć na stronę internetową i dokładnie zbadać szczegóły. Jednak wszystkie są schludne i ładne, a dodatkowo można zgłosić zapotrzebowanie na akcesoria dla dzieci i stosowne zabezpieczenia, np. wtyczki do kontaktów. Pewnym minusem jest brak ogrzewania (z tego powodu sezon trwa od kwietnia do września), ale za dodatkową opłatą wynajmiecie elektryczny grzejnik.

Pomiędzy domkami jest sporo wolnej przestrzeni, która została tak zaprojektowana, żeby spełnić potrzeby rodziców spędzających wakacje z dziećmi. Jest więc sporo miejsca do biegania po trawie lub spacerów z wózkiem, są rowerki, boiska oraz plac zabaw ze zjeżdżalnią, ścianką wspinaczkową, tyrolką i huśtawkami. Poza tym codziennie odbywają się dwugodzinne animacje, a w razie niepogody można skorzystać z zapasu zabawek, planszówek i bajek na DVD.

Kolejną atrakcją jest przystań z wypożyczalnią motorówek, kajaków, rowerów wodnych, nart i skuterów oraz konkursy i wieczorne seanse filmów. Tuż przy brzegu znajdziecie też tawernę serwującą śniadania, obiady i obowiązkowe latem gofry.

Wypoczynek z dziećmi w Domkach Piękny Brzeg
Mazury - wakacje w Domkach Piękny Brzeg nad Jeziorem Święcajty
Piękny Brzeg - domki z własną plażą

Link do ośrodka: https://www.dzieciochatki.pl/miejsce-przyjazne-dzieciom/osrodek-wypoczynkowy-piekny-brzeg

 

Ośrodek Wczasowy Helena nad Jeziorem Gołdopiwo - Mazury

Kolejnym miejscem na Mazurach, do którego warto przyjechać na wczasy z dzieckiem jest Ośrodek Wczasowy Helena w Jeziorowskim (18 km od Giżycka). Zakwaterowanie obejmuje pokoje w dwóch budynkach i murowane domki letniskowe, z zewnątrz stylizowane na wiejską modłę, a wewnątrz podzielone na pokój (wielkość zależy od docelowej liczby mieszkańców) i łazienkę. Warto zaznaczyć, że w domkach nie ma kuchni, więc główną formą wyżywienia są wizyty z tutejszej restauracji. Oczywiście, na miejscu znajdziecie wysokie krzesełka, a na recepcji można wypożyczyć inne udogodnienia dla maluchów oraz książeczki i filmy.

W głównym budynku jest też sala zabaw – przytulny pokój wyposażony w duże, piankowe klocki, suchy basen oraz domek i zjeżdżalnie dla najmłodszych szkrabów. Na starsze dzieci czekają piłkarze i cymbergaj, a na rodziców – kręgle, siłownia i, za dodatkową opłatą, jacuzzi, sauna lub ruska bania.

Oprócz tego niemal każdego dnia odbywają się kilkugodzinne animacje – czasem są to zabawy taneczne, czasem warsztaty kulinarne, innym razem teatrzyk albo turniej sportowy. Więcej rozrywek należy szukać na dworze i tu Wasze łobuzy z pewnością wypatrzą plac zabaw, trampolinę, huśtawki i dmuchaną zjeżdżalnię, a także przystań, gdzie można wypożyczyć kajaki, rowery wodne i łódki, a wieczorem – powędkować.

Domki Helena - Mazury z maluchami
Domki Letniskowe Helena - urlop na Mazurach
Ośrodek z własną linią brzegową - Ośrodek Wczasowy Helena

Link do ośrodka: https://www.dzieciochatki.pl/miejsce-przyjazne-dzieciom/osrodek-wczasowy-helena

 

Domki Kaszubska Ostoja nad Jeziorem Granicznym - Kaszuby

Teraz czas na Kaszuby, czyli jeden z najważniejszych punktów programu, jeśli szuka się miejsca na wakacje z dzieckiem nad jeziorem. Nad Jeziorem Granicznym, w Barkocinie (46 km od Słupska) znajdziecie nie tylko malownicze dzikie plaże, ale także Kaszubską Ostoję – kompleks całorocznych domków przeznaczonych dla zmęczonych miastem wczasowiczów.

Domki wyglądają jak zabytki z muru pruskiego, ale wewnątrz są całkiem nowoczesne – mają w pełni wyposażony aneks kuchenny, ekspres do kawy i telewizor, no i są bardzo gustownie urządzone. Zresztą, cały ośrodek wygląda pięknie – pomiędzy drzewami wiszą wygodne hamaki, dzieci szleją na trawie lub wygłupiają się na placu zabaw, a tutejsze oczko wodne i jezioro okupują wędkarze. Dodatkowo, można skorzystać z rowerów i sprzętu wodnego – przy sadzawce znajdziecie małe łódki, a po jeziorze warto popływać kajakiem.

Ośrodek zapewnia również zorganizowane weekendy z rajdami rowerowymi i ogniskiem, a także wspólne zajęcia w postaci wyprawy z kijkami dookoła jeziora lub spływy kajakowe – te ostatnie są tak przygotowywane, żeby mogły wziąć w nich udział dzieci. Oprócz tego na miejscu są dostępne książeczki i zabawki (do wypożyczenia w recepcji), a w telewizji – kanał z bajkami. Krótko mówiąc – jest wszystko, czego trzeba, by spędzić spokojny, ale aktywny urlop z dzieckiem.

Domki Kaszubska Ostoja nad Jeziorem Granicznym z dziećmi
Kaszuby - wczasy w Kaszubskiej Ostoi nad Jeziorem Granicznym
Domki Kaszubska Ostoja z własną linią brzegową

Link do domków: https://www.dzieciochatki.pl/miejsce-przyjazne-dzieciom/kaszubska-ostoja

 

Ośrodek Wypoczynkowy Zawiaty nad Jeziorem Jasień - Kaszuby

Następne ośrodek przyjazny dzieciom na Kaszubach to Zawiaty w Czarnej Dąbrówce, położone 25 km od Bytowa i zaledwie parę metrów od jeziora Jasień. Sezon trwa od Wielkanocy do wczesnej jesieni, a na zakwaterowanie składają się tylko ogrzewane domki z możliwością dodatkowego wyposażenia w akcesoria dla niemowląt.

Jednak największym atutem całego kompleksu są różnorodne atrakcje. Po pierwsze, plac zabaw z domkiem na drzewie. Jeśli się znudzi – trampolina, tyrolka lub mini-zoo zamieszkane przez kozy. Po drugie – jezioro. Nad wodą znajdziecie pomost z leżakami oraz przystań oferującą wypożyczenie żaglówek, kajaków i rowerów wodnych.

Dodatkowo, w kąpielisku wydzielono brodzik dla maluchów, w ośrodku można zamówić lekcje pływania i wypożyczyć koła lub rękawki, a nad całą zabawą czuwa wykwalifikowany ratownik. Po trzecie – sale zabaw z monitoringiem, przystosowane do dzieci w różnym wieku – jedna z nich została przeznaczona dla kilkuletnich maluchów, druga jest adresowana do przedszkolaków i ich starszego rodzeństwa. Podobnie na animacjach – odbywają się w trzech grupach wiekowych, więc zabawy są dostosowane do dziecięcych upodobań.

Oczywiście, w ferworze przygotowań na przyjazd rodzin z dziećmi nie zapomniano o rodzicach – czeka na nich siłownia na świeżym powietrzu, sauna i gabinet masażu.

Noclegi przyjazne dzieciom na Kaszubach - Ośrodek Wypoczynkowy Zawiaty
Wakacje nad jeziorem z maluchami - Ośrodek Zawiaty
Odpoczywamy z dzieckiem na własnej plaży przy Ośrodku Zawiaty

Link do ośrodka: https://www.dzieciochatki.pl/miejsce-przyjazne-dzieciom/osrodek-wypoczynkowy-zawiaty-rodzinne-wczasy-na-kaszubach

 

Stara Wieś Resort & Odnowa - Załęczański Park Krajobrazowy

Ostatnie trzy ośrodki wybraliśmy w ten sposób, by były rozsiane po całej Polsce. Pierwszy z nich – Stara Wieś Resort & Odnowa – jest położony w Załęczu Małym (25 km od Wielunia), na terenie parku krajobrazowego. Brak obiecanego jeziora jest tu wynagrodzony na trzy sposoby – po pierwsze jest tu rzeka, pod drugie - na terenie ośrodka mieści się podgrzewany basen z brodzikiem i jacuzzi, zamykany w razie niepogody ruchomą przeszkloną kopułą. Po trzecie – znajdziecie tu zarybiony staw, pomost z kajakami i rowerami wodnymi oraz piaszczystą plażę. Do atrakcji na świeżym powietrzu należą także dwa place zabaw, boiska (na miejscu można skorzystać z piłek i sprzętu do badmintona) oraz odbywające się latem animacje. Ponad to na terenie ośrodka zaaranżowano salę zabaw z wydzieloną strefą dla maluchów, ulubionymi zabawkami przedszkolaków, a także zestawem planszówek i gier na konsolę dla całej rodziny. A z myślą o rodzicach, którzy zechcą nieco odpocząć od swoich pociech, przygotowano strefę SPA z masażami, sauną i grotą solną, siłownię oraz treningi z instruktorem. Jeśli chodzi o zakwaterowanie, to obejmuje ono dwupiętrowe apartamenty z dwoma łazienkami (jedna z nich ma wannę), kominkiem i aneksem kuchennym ze zmywarką oraz domki letniskowe przeznaczone dla pięciu osób – każdy z salonem, sypialnią i dodatkowym pokojem, a także z kilkoma łazienkami.

Stara Wieś Resort & Odnowa - domki letniskowe w woj. łódzkim
Zabawa w basenie z dziećmi - Stara Wieś
Stara Wieś Resort & Odnowa - wodne atrakcje dla rodzin z dziećmi

Link do ośrodka: https://www.dzieciochatki.pl/miejsce-przyjazne-dzieciom/stara-wies

 

Domki Letniskowe Płotki Lux nad Jeziorem Płotki - Wielkopolska

Domki Letniskowe Płotki Lux leżą w miejscowości o tej samej nazwie, tuż pod Piłą (5 km od centrum). To kolejny znakomity ośrodek przyjazny dzieciom nad jeziorem z własną plażą.

Do jeziora jest rzeczywiście bardzo blisko i warto się tam wybrać, bo oprócz typowych atrakcji w postaci plaży, strzeżonego kąpieliska i przystani z kajakami oraz rowerami wodnymi, zaaranżowano też małą niespodziankę – podwodny park jurajski. Gwarantujemy, że każdy kilkuletni miłośnik dinozaurów będzie zachwycony nurkowaniem w towarzystwie tyranozaura i wyłaniającym się z wody diplodokiem, tym bardziej, że nurkowania z profesjonalnym sprzętem można się nauczyć na miejscu (oczywiście, pod czujnym okiem instruktorów).

Oprócz tego na terenie kompleksu znajduje się plac zabaw z kilkoma zjeżdżalniami, piaskownicą i pajęczyną do wspinaczki oraz park linowy, a w sezonie odbywają się animacje. Są też atrakcje dla rodziców – masaże, rowery i zewnętrzna siłownia. Dodatkową zaletą jest stosunkowo niewielka liczba domków, dzięki czemu pobyt jest nieco bardziej kameralny.

Odnośnie zakwaterowania – wszystkie domki są dwupoziomowe, podzielone na salon z aneksem kuchennym, trzy sypialnie i łazienkę, a co najważniejsze – ocieplone i ogrzewane przez cały rok. Każdy z nich ma także taras z widokiem na jezioro i werandę, na której można rozpalić grilla.

Wielkopolska z dzieckiem - Domki Letniskowe Płotki Lux nad jeziorem
Domki Płotki Lux z własną linią brzegową
Zabawa na własnej plaży - Domki Płotki Lux

Link do domków: https://www.dzieciochatki.pl/miejsce-przyjazne-dzieciom/domki-wypoczynkowe-plotki-lux

 

Na razie to koniec. Wiecie już, gdzie spędzić fantastyczne wakacje z dziećmi nad jeziorem lub rzeką, więc zabieramy się za obmyślanie kolejnego artykułu, a Wam życzymy wspaniałego wypoczynku i bardzo zmęczonych zabawą dzieci wink.

 

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi