Gdynia - atrakcje dla dzieci

Gdynia

W mieście utkanym z morza i marzeń zobaczycie, co kryją morskie głębiny, poznacie różne oblicza emigracji oraz wykonacie eksperymenty, dzięki którym inaczej spojrzycie na świat. Wybierzecie się w rejs statkiem i oddacie szalonej zabawie w niesamowitym parku rozrywki.

Gdynia - port
Pomnik Żeglarzy w Gdyni

 

Bulwar Nadmorski

Spacerkiem przez Gdynię 

Macie ochotę na spacer po Gdyni? Wybierzcie się na przechadzkę najlepiej z widokiem na morze. Bulwar Nadmorski w Gdyni to licząca 1,5 km trasa spacerowo-rowerowa chętnie uczęszczana przez gdynian i turystów. Rozciąga się między plażą w Śródmieściu a plażą w Redłowie. Po drodze miniecie Kamienną Górę, park linowy Góra Harców, marinę, Skwer Kościuszki, Gdyńskie Akwarium i Molo Południowe. Zobaczycie okręt wojenny ORP Błyskawica, a także Muzeum Marynarki Wojennej. W czasie spaceru możecie wypożyczyć gokarty i rowery, odpocząć na ławkach, posilić się w restauracji, pobawić na placu zabaw lub zejść na plażę. Pamiętajcie o zrobieniu zdjęć przy pomniku rybek, oczywiście z morzem tle.

  • Kamienna Góra

Co widać ze szczytu? 

Sopot ma swoją Łysą Górę, w Gdyni jest natomiast Kamienna Góra. Można na nią bezpłatnie wjechać kolejką linowo-terenową, ale nie po to, by szusować na nartach. Podróż trwa zaledwie 2 minuty, a celem wycieczki są piękne widoki Gdyni. Na szczycie możecie pobawić się z dziećmi we wskazywanie portu jachtowego, Zatoki Gdańskiej i Skweru Kościuszki, które widać stąd najlepiej. Możecie też wypocząć. Na szczycie znajduje się park z placem zabaw, którego dzieci z pewnością nie pominą.

  • Akwarium Gdyńskie

Gdzie jest Nemo? 

Mają wyłupiaste oczy, 8 nóg, przezroczyste ciała, skorupy na grzbiecie i niesamowite kolory. Kto? Mieszkańcy morskich głębin, których możecie poznać, odwiedzając Akwarium Gdyńskie. To takie nietypowe zoo, w którym Wasze pociechy poznają różne gatunki stworzeń morskich - ryby, płazy i gady pochodzące z różnych stron świata. Ekspozycję podzielono na działy tematyczne, które prezentują 4 biotopy (środowiska życia) - rafę koralową, oceaniczną toń, tropiki Amazonii oraz Morze Bałtyckie.

W ramach zakupionego biletu, w okresie wakacyjnym dzieci mogą tu obejrzeć filmy poświęcone morskiej faunie i florze. Akwarium prowadzi również działalność edukacyjną, w ramach której organizuje zajęcia dydaktyczne dla najmłodszych.

Trzypoziomowy budynek dostosowano do potrzeb osób niepełnosprawnych oraz rodzin z małymi dziećmi. Na każdym piętrze znajdują się specjalne wózki ułatwiające zwiedzanie z maluchem. W kawiarni na tarasie możecie skorzystać z krzesełek do karmienia niemowląt, a w toalecie damskiej przy ekspozycji poświęconej Amazonii z przewijaków.

Bilet rodzinny lub indywidualny kupicie w kasie Akwarium lub przez internet. Ekspozycja czynna jest od kwietnia do października, a jej zwiedzanie zwykle zajmuje od 1 do 2 godzin.

Wycieczka z dziećmi do Akwarium Gdyńskiego

Więcej informacji: Akwarium Gdyńskie

 

Centrum Nauki Experyment

I wszystko jasne 

Macie w domu małych odkrywców, którzy ciągle zadają pytania, stale coś sprawdzają, przelewają, przesypują i eksplorują świat, nie dostrzegając zagrożeń, jakie mogą temu towarzyszyć? Centrum Nauki Experyment to miejsce, w którym Wasze dzieci poznają odpowiedzi na wiele nurtujących je pytań, a Wy odpoczniecie od ciągłego udzielania odpowiedzi i napięcia związanego z troską o ich bezpieczeństwo.

Centrum Nauki Experyment to miejsce, w którym nauka łączy się z zabawą, a trudne zagadnienia dotyczące otaczającego nas świata stają się jasne i mniej skomplikowane. Ekspozycja została podzielona na 4 strefy.

W części poświęconej "Niewidocznym siłom" dzieci przekonają się, jak fascynującą dziedziną wiedzy może być fizyka. Odkryją wiele ciekawostek np. w jaki sposób fizyka umożliwia podniesienie samochodu jedną ręką oraz jakie prawa fizyki rządzą dźwiękiem i elektrycznością.

Jesteście ciekawi, jak Wasze maluchy będą wyglądały, gdy osiągną pełnoletniość? A może chcecie wiedzieć, jak ich twarze zmienią się za 30 lat? Jeśli tak, czas poznać ludzki organizm. W strefie "Akcja Człowiek" macie możliwość zajrzeć w głąb siebie. Dzieci dowiedzą się, jak funkcjonują nasze zmysły oraz czy sami potrafimy się oszukać.

Kolejna ekspozycja to Hydroświat wyposażona w interaktywne stanowiska hydrologiczne, przy których dzieci wcielą się w rolę małych inżynierów, dowiedzą się, jak działają wodne śluzy i może nawet uda im się stworzyć wodny wir.

Jeżeli Wasze dzieci kiedykolwiek zastanawiały się, jak widzą zwierzęta, jakie uczucie towarzyszy ludziom podczas trzęsienia ziemi i czy w wirtualnym wyścigu ze zwierzęciem człowiek ma szansę wygrać, odpowiedź na każde z tych pytań znajdą w strefie nazwanej Drzewo Życia.

Cała rodzina miło i kreatywnie spędzi tu czas, a dwulatki mogą eksperymentować za darmo. Bilety możecie kupić przez internet, co jednak nie oznacza ominięcia kolejki. Na szczęście jednak skraca czas oczekiwania na wejście.

Wycieczka z dziećmi do Centrum Nauki Experyment
Atrakcje dla dzieci w Gdyni - Centrum Nauki Experyment
Gdynia - Centrum Nauki Experyment

Źródło zdjęć: www.experyment.gdynia.pl

Więcej informacji: Centrum Nauki Experyment

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

Kolibki Adventure Park w Gdyni

Przygoda pełna wrażeń

Aktywnie, z humorem, na świeżym powietrzu i przede wszystkim w rodzinnym gronie. Tak możecie spędzić dzień w Kolibki Adventure Park w Gdyni. Jeżeli Wasze pociechy uwielbiają mocne wrażenia, rozpiera je energia i wciąż chcą próbować czegoś nowego, tutaj mają szansę robić to, co tygryski lubią najbardziej.

Na obszarze dawnego toru motocrossowego na granicy Gdyni i Sopotu powstało ogromne centrum rodzinnej rozrywki, które oferuje mnóstwo atrakcji dla dorosłych i dzieci, dostosowanych do wieku oraz sprawności fizycznej i umiejętności Waszych małych poszukiwaczy wrażeń.

W indiańskiej osadzie dzieci nauczą się strzelać z łuku, a na Szlaku Urwisa przekonają, jak trudny żywot wiodą małe myszy. W bajkowych domkach na drzewach poznają krasnoludki, a na tyrolce zjadą, czując wiatr we włosach. Miłośnicy koni mogą tu usiąść w siodle i pod okiem profesjonalnego trenera pojeździć konno. Sporą dawkę adrenaliny, dreszczyk emocji, ale także okazję do rywalizacji i możliwość sprawdzenia samego siebie gwarantują też zabawa w parku linowym (dla młodszych dzieci w wersji mini parku linowego), jazda na quadach i gra w paintball. Ostatnie pokłady energii dzieci mogą wyskakać na dmuchanych zamkach i zjeżdżalniach. A kiedy siły już całkiem je opuszczą, wszyscy możecie odpocząć, leżąc na trawie lub zajadając smakołyki pod wiatą piknikową przeznaczoną również na organizację ognisk.

To tylko część z atrakcji, jakie tu powstały z myślą o fantastycznej zabawie. Prawdopodobnie zabraknie Wam dnia, by poznać je wszystkie. Możecie skorzystać tylko z niektórych (atrakcje wyceniane są osobno) lub wykupić pakiet rodzinny. Wszystko zależy od Waszych upodobań i możliwości.

Jeżeli macie ochotę się tu pobawić, załóżcie wygodne ubrania. W klapkach raczej trudno się wspinać. Weźcie też pod uwagę warunki pogodowe. Atrakcje Kolibki Adventure Park znajdują się pod niebem. Jeśli pogoda będzie mało łaskawa, zmokniecie i zmarzniecie.

Kolibki Adventure Park w Gdyni
Odwiedzamy z dziećmi Kolibki Adventure Park w Gdyni
Zabawa z dziećmi w parku linowym w Adventure Parku w Gdyni

Źródło zdjęć: www.adventurepark.pl

Więcej informacji: www.adventurepark.pl

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Poszukujecie dobrych, sprawdzonych noclegów w okolicy? Znajdziecie je tutaj: >>Noclegi dla Rodzin w Trójmieście i okolicach<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Muzeum Emigracji

Różne oblicza emigracji 

Kiedyś wypływały stąd polskie transatlantyki, dziś w historycznym gmachu Dworca Morskiego w Gdyni mieści się Muzeum Emigracji. Dowiecie się tu m.in.: jak w XIX w. wyglądała morska podróż pasażerów III klasy, jak rodacy radzili sobie w czasach wielkiej emigracji, rewolucji przemysłowej oraz pobytu w Ameryce. Przekonacie się, jak wyglądało życie w brazylijskiej dżungli, jak tworzyła się społeczność chicagowska, co dla Polaków na emigracji oznaczała II wojna światowa i jak wyglądała codzienność w PRL-u.

To miejsce opowie Waszym dzieciom historię wielu milionów Polaków, którzy żyli i pracowali z dala od ojczyzny, pokaże, że migracja za lepszym życiem nie jest domeną tylko dzisiejszych czasów.

Na terenie Dworca Morskiego mieści się również miejsce stworzone specjalnie z myślą o najmłodszych. To Sala Małego Podróżnika z dostępem do książek o podróżach, kulturach świata i emigracji. Dzieci mają tu do dyspozycji multimedialne aplikacje, puzzle, a także broszurki z zadaniami, które mogą rozwiązywać w czasie zwiedzania. W muzeum znajduje się również największa na świecie makieta statku pasażerskiego Batory, który zyskał przydomek "lucky ship".

Muzeum Emigracji to miejsce przyjazne dla rodzin z małymi dziećmi. Wewnątrz nie ma progów utrudniających manewrowanie wózkiem, a na poszczególne piętra dojedziecie windą. Jeżeli będziecie musieli przewinąć maluszka, w toaletach w holu głównym Dworca Morskiego, w Magazynie Tranzytowym i w restauracji znajdziecie toalety dostosowane do potrzeb rodziców z małymi dziećmi. Muzeum jest czynne przez cały tydzień z wyjątkiem poniedziałków. W środę możecie je zwiedzić bezpłatnie. Po darmowe bilety zgłoście się do kasy.

Zwiedzamy z dziećmi Muzeum Emigracji w Gdyni

Źródło zdjęcia: www.polska1.pl

Więcej informacji: Muzeum Emigracji

 

Rejsy statkami

A może morze? 

W Gdańsku Lew i Czarna Perła, w Sopocie piracki statek. Na morską przygodę z portu w Gdyni zabiorą Was natomiast Regina i Dragon. To wycieczkowe statki pasażerskie stylizowane na galeony. W sezonie letnim w rejs po Porcie Gdynia i Zatoce Gdańskiej zabierze Was Regina, w zimie natomiast możecie popłynąć na pokładzie Dragona. Statek wypływa również na pełne morze.

Gdynia - rejs pirackim statkiem
Rejs po Porcie Gdynia i Zatoce Gdańskiej
Dragon - piracki statek

Źródło zdjęć: www.galeony.pl

Więcej informacji: Rejs po Porcie Gdynia i Zatoce Gdańskiej

Z Gdyni możecie wybrać się tramwajem wodnym do Sopotu, Jastarni i na Hel. Do Sopotu dopłyniecie najszybciej. Trasa na Hel zajmie Wam ok. godziny, a do Jastarni 1,5 godziny. Jeżeli podróżujecie z pieskiem, na pokład tramwaju płynącego do Jastarni możecie zabrać go zupełnie za darmo. Obsługą rejsów zajmuje się Żegluga Gdańska, ta sama, która organizuje rejsy w Sopocie i Gdańsku.

Więcej informacji: Rejs tramwajem wodnym do Sopotu, Jastarni i na Hel

Jeżeli marzą Wam się dalekobieżne rejsy, zaszalejcie i zabierzcie dzieciaki do szwedzkiej Karlskrony. Rodzinne rejsy organizuje Stena Line - jeden z największych operatorów promów na świecie. Już sam pobyt na pokładzie tak ogromnego promu będzie dla dzieci przeżyciem. Gry, zabawy w małpim gaju oraz inne atrakcje przygotowane z myślą o najmłodszych i przede wszystkim widok na pełne morze umilą im wielogodzinną podróż. Wy, Rodzice możecie natomiast wybrać się do tutejszego SPA.

Więcej informacji: Rejsy organizowane przez Stena Line


Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi