Niechorze - atrakcje dla dzieci

Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu

Tajemnice Bałtyku

Co się w morzu czai? np. koleń, oktant i bałtyckie złoto. Co to takiego? Na odpowiedź nie musicie długo czekać. W Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu zaspokoicie swoją ciekawość. W czasie wizyty odbędziecie „podróż” dookoła świata od krain białych piasków aż po miejsca przykryte wulkanicznym pyłem, „przejdziecie” się po bursztynowym lesie i zapuścicie na bagna. Odwiedzicie pokój nawigatora pełen przyrządów mierniczych i nawigacyjnych, przy pomocy których spróbujecie odnaleźć północny kierunek świata, poznacie przyrodę Bałtyku i historyczne ciekawostki okolicy. Dowiecie się, do czego służą chorągiewki bujające się na morskich falach, co zrobić, gdy złapiecie bałtyckie złoto i czy to możliwe, żeby w Bałtyku żyły rekiny?

Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu zaprasza. Ekspozycja obejmuje kilka działów tematycznych: "Człowiek i morze", "Galeria na schodach", "Piaski Wybrzeża Świata", "Pokój Nawigatora" i "Przyroda Bałtyku".

Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu to wspólne dzieło lokalnej ludności, która pod przewodnictwem byłego rybaka utworzyła ekspozycję składającą się z podarunków i zbiorów tutejszej szkoły podstawowej. Początkowo placówka miała propagować wiedzę o historii i tradycji okolicy oraz prezentować zbiory w dużej mierze pochodzące z darów. Zaangażowanie twórców, czas i sukcesywny wzrost kolekcji przełożyły się na poszerzenie muzealnej działalności. Dziś, prócz gromadzenia i udostępniania zbiorów, muzeum organizuje lekcje muzealne dotyczące rybołówstwa oraz wiedzy na temat bursztynu, zajęcia dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym, zajęcia dla osób z dysfunkcjami audiowizualnymi oraz warsztaty dla osób indywidualnych.

W sezonie muzeum możecie odwiedzić każdego dnia, po sezonie placówka czynna jest od poniedziałku do piątku. We wtorki wystawy o charakterze stałym możecie zwiedzać za darmo. Dzieci do lat 4 niezależnie od dnia zwiedzania zwolnione są z opłaty.

Zwiedzamy Muzeum Rybołówstwa Morskiego z dziećmi
Wystawa w Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu
Niechorze - Muzeum Rybołówstwa Morskiego
Źródło zdjęć: www.muzeumniechorze.pl

Więcej informacji: Muzeum Rybołówstwa Morskiego w Niechorzu

 

Latarnia morska i Motylarnia w Niechorzu

Niesamowity świat motyli

Czy motyle gryzą? Czy coś czują? Czy są trujące? I czy ćma, choć szaro-bura też jest motylem? Wyczerpującą odpowiedź na każde Wasze „czy” znajdziecie w Motylarni. Obiekt znajduje się u podnóża latarni morskiej w Niechorzu i stanowi sezonową atrakcję, której nie można pominąć w czasie letnich wakacji nad morzem. Dlaczego warto zabrać tu dzieci? Powodów jest mnóstwo.

Latarnia morska i Motylarnia w Niechorzu
Niechorze - wchodzimy z dziećmi na latarnię morską
Wnętrze latarni morskiej w Niechorzu
Widok z latarni morskiej w Niechorzu

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

Poszukujesz dobrych, sprawdzonych noclegów w Niechorzu? Znajdziesz je tutaj: >>Noclegi dla Rodzin w Niechorzu<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦


Zobaczycie tu motyle z najodleglejszych, egzotycznych krain zwane niebieskimi księżycami, latającymi tygrysami, zebrami lub mozaikami.

A także:

  • motyle, wśród których są świetni logistycy posługujący się „algorytmem podróżującego sprzedawcy”, motyle, które lubią podróżować do Teksasu i takie, które dzięki skrzydłom zakończonym ogonem potrafią dynamicznie zmieniać kierunek lotu, przez co daremne będą Wasze próby schwytania ich.
  • motyle, które zawsze odpoczywają do góry nogami, takie, które o poranku latają wolniej niż w innych porach dnia i takie, które potrafią żeglować w powietrzu.
  • motyle, które po złożeniu skrzydeł do złudzenia przypominają liść, takie, które mają niemal przezroczyste skrzydła i takie, które dzięki wzorowi sowich oczu na skrzydłach zawsze udają, że są groźne.

Motylarnia to miejsce, które eksploduje kolorami setek motyli. Jeśli ubierzecie kolorowe ubrania, motyle nie odróżnią Was od kwiatów i chętnie przysiądą na ramieniu, głowie, a nawet nosie. Miejcie w pogotowiu aparat. Taką chwilę warto uwiecznić.

Motylarnia w Niechorzu - atrakcje dla dzieci nad morzem
Podziwiamy motyle z dziećmi
Wycieczka z dziećmi do Motylarni

Więcej informacji: Motylarnia w Niechorzu

 

Wystawa Figur Woskowych w Niechorzu

Z wosku, a jak prawdziwi 

Będąc w Niechorzu możecie spotkać też postaci znane z telewizji, historii i świata bajek. Lady Gaga, Winston Churchill, Harry Potter, Davy Jones to tylko część śmietanki towarzyskiej, jaką spotkacie na Wystawie Figur Woskowych w Niechorzu.

Zobaczycie tu, jak w wersji z wosku wygląda najsłynniejszy czarodziej świata oraz hybryda kraba, ośmiornicy i człowieka. Przekonacie się, czy ogry są straszne, czy Oscar jest naprawdę tak złoty, jak się wydaje i czy Mały Wielki Strateg, rzeczywiście zasłużył sobie na przydomek nawiązujący do jego wzrostu.

To może być jedyna okazja do zrobienia sobie zdjęć z gwiazdami. Nie przegapcie jej.
W czasie wizyty możecie się dodatkowo wcielić w rolę malarza i przekonać o własnym talencie malując Mona Lisę.

Atrakcja znajduje się w sąsiedztwie latarni morskiej. Dzieci do lat 3 mogą zobaczyć wystawę za darmo.

Więcej informacji: Wystawa Figur Woskowych w Niechorzu

 

Park Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu

Mini latarnie 

Ile latarni stoi na polskim wybrzeżu Bałtyku i czy wszystkie wyglądają tak samo? W Parku Latarni Morskich w Niechorzu możecie policzyć nadbałtyckie latarnie i przekonać się, czy są do siebie podobne. Ekspozycja zlokalizowana niedaleko oryginalnej morskiej latarni w Niechorzu znajduje na powietrzu i prezentuje wszystkie latarnie morskie w skali 1:10. Możecie się im przyjrzeć z bliska, poznać ich historię i związane z nimi ciekawostki.

Prócz latarni na tle parkowej zieleni pięknie prezentują się również miniatury innych budynków charakterystycznych dla poszczególnych miejscowości turystycznych, np. dworce kolejowe w Niechorzu, Pogorzelicy, Świnoujściu, Trzęsaczu i Rewalu, katedra w Kamieniu Pomorskim, Wysokogórskie Obserwatorium Meteorologiczne na Śnieżce, a także Latarniowiec Adlergrund i kotwica grzybkowa.

Wizyta w Parku Latarni Morskich to okazja do szybkiej podróży po nadbałtyckich (i nie tylko) miejscowościach. Wystarczy niespełna godzina. W tak krótkim czasie możecie zobaczyć tak wiele.

Jeśli spodoba Wam się jakaś miniatura, możecie ją zabrać na pamiątkę w postaci magnesu na lodówkę lub innych ciekawych gadżetów dostępnych w tutejszym sklepiku. Swoją wędrówkę po szlaku latarni morskich możecie zakończyć w kawiarni, gdzie czekają na Was pyszne sorbety, desery, ciasta i aromatyczna kawa.

Cena całodniowego biletu obejmuje zwiedzanie, korzystanie z parkingu i toalet. Jeśli któryś z członków Waszej rodziny w dniu zwiedzania ma akurat urodziny, zabierzcie ze sobą dokument tożsamości, który to potwierdzi. Jubilat w ramach urodzinowego prezentu wejdzie na teren parku za darmo. Zwiedzanie odbywa się w 3 językach - po polsku, angielsku i niemiecku.

Więcej informacji: Park Miniatur Latarni Morskich w Niechorzu

 

Nadmorska Kolej Wąskotorowa

Po torze nad morze

Niechorze ma jeszcze jedną wartą uwagi atrakcję. Przez miejscowość przebiega linia zabytkowej kolejki wąskotorowej. Jeśli mielibyście ochotę zwiedzić okolicę, możecie zabrać dzieci na wycieczkę 100-letnią kolejką. Do wyboru macie dwie opcje. Dłuższa trasa obejmuje 15 stacji i biegnie od Gryfic do Pogorzelicy, krótsza liczy natomiast 7 stacji na terenie gminy Rewal.

Kolejka kursuje od maja do września. Bilety kupicie m.in. u konduktora, w biletomatach w Trzęsaczu, Rewalu i Niechorzu oraz w miesiącach od czerwca do sierpnia - w kasach biletowych na dworcach kolejowych w wymienionych miejscowościach. Ceny biletów sprawdzajcie na bieżąco na stronie internetowej lub pytajcie o nie na miejscu, zależą od wielu czynników. Dzieci do 4 roku zwolnione są z opłat. Za przewóz psa również nie zapłacicie. Jeśli po dotarciu do celu zamierzacie zwiedzić okolicę na rowerach, transport każdego jednośladu to koszt 10 zł.

Niechorze - Kolej Wąskotorowa
Nadmorska Kolej Wąskotorowa - ciekawa atrakcja dla dzieci
Przejażdżka Nadmorską Koleją Wąskotorową

Źródło zdjęć: www.kolej.rewal.pl

Więcej informacji: Nadmorska Kolej Wąskotorowa

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 


 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi