Jarosławiec - atrakcje dla dzieci

Muzeum Bursztynu w Jarosławcu

Kamień w kolorze słońca

Czy Waszym dzieciom zdarzało się biegać po plaży w poszukiwaniu bursztynu? Czy w ziarenkach piasku próbowały wypatrzeć małe, złote kamyczki? To nie łatwe, aczkolwiek przyjemne zajęcie. A radość ze znaleziska? Ogromna.

Chcielibyście dowiedzieć się czegoś więcej na temat bursztynu? Interesuje Was, jak powstaje? W jaki sposób się go pozyskuje i co można z niego zrobić? Wiele interesujących faktów na temat minerału zwanego bałtyckim złotem poznacie w Muzeum Bursztynu w Jarosławcu. Ekspozycja obejmuje 3 działy: Bursztynowy las, Kopalnię i Inkluzje.

Bursztynowy las jest jak wehikuł czasu. Cofnie Was 40 milionów lat, uświadamiając Waszym dzieciom, że dawno, dawno temu bursztyn miał postać ciekłą. Zanim stał się twardym minerałem, był gęstą żywicą spływającą z drzew, która z czasem zastygała i tworzyła twarde bryłki. Te same, które dziś Wasze dzieci znajdują nad brzegiem morza.

Spacer z dziećmi po Bursztynowym lesie

Źródło: www.muzeumbursztynu.pl

Dowiedziawszy się jak powstaje bursztyn „zejdziecie” do Kopalni, by poznać sposoby jego wydobycia, zarówno te z przeszłości, jak i te stosowane dzisiaj. Zobaczycie mapy żywic kopalnych z całego świata, ogromną bryłę bursztynu bałtyckiego o wadze 2 906 g i przekonacie się, że bursztyn ma nie tylko barwę słońca. Jego dominikańska odmiana może mieć również kolor nieba.

Zwiedzamy z dziećmi Muzeum Bursztynu w Jarosławcu

Źródło: www.muzeumbursztynu.pl

Na koniec pokażcie dzieciom Inkluzje. To dział prezentujący zastygłą żywicę z zatopionym światem fauny i flory sprzed milionów lat. W małych żółtych bursztynkach zastygło życie - rośliny, które kiedyś bujnie porastały ziemię oraz owady. Niektóre żywica zastała przy posiłku, inne w czasie snu, jeszcze inne uwięziła, gdy szykowały się do skoku. Inkluzje robią niesamowite wrażenie. Można je porównać do kapsuł, w których czas się zatrzymał.

Jarosławiec - Muzeum Bursztynu - Inkluzja

Dzięki trzem działom tematycznym, animacjom oraz multimedialnym infokioskom z ciekawostkami odkryjecie wszystkie tajemnice bursztynu. Mały żółty kamyczek, który świetnie się prezentuje w wisiorkach i bransoletkach, już nigdy nie będzie zwykłym elementem garderoby. Dzięki bogatej ekspozycji prezentującej ponad 1500 bursztynowych okazów bursztyn z pewnością zapisze się w Waszej świadomości jako cenny minerał o niezwykłej historii.

Jeśli chcielibyście zaopatrzyć się w bursztynowe gadżety, kupujcie je w takich miejscach jak muzealny sklepik czy salony jubilerskie. Wtedy będziecie mieć pewność, że nabyliście przedmiot z naturalnego surowca, a nie żywicy bursztynopodobnej.

Więcej informacji: Muzeum Bursztynu w Jarosławcu

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW W JAROSŁAWCU: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

Health Resort & Medical SPA Panorama Morska w Jarosławcu

Wodne atrakcje w Aquaparku 

Polska specjalność? Wakacyjny sport narodowy Polaków? Parawaning. Zjawisko, które nie umknęło uwadze nawet zagranicy. Polacy bardzo lubią plażować, odgradzając parawanem niejako prywatny kawałek plaży. Jedni nie widzą problemu, innym parawany przeszkadzają - nie widać dzieci bawiących się w morzu, turystów trzeba omijać slalomem i robi się ciasno. Wcześniej każdy swoje terytorium zaznaczał kocem, teraz miejsca brakuje przez parawanowe zagrody. Macie dość? Racja.

Wakacje mają być przyjemnością, a tych z pewnością nie zabraknie Wam w Health Resort & Medical SPA Panorama Morska w Jarosławcu. Hotelowy aquapark zagwarantuje Wam moc niezapomnianych atrakcji. Tutejsze baseny mają łącznie 1700 m² powierzchni, więc o miejsce do pływania i wodnych zabaw nie musicie się martwić. Do dyspozycji macie aż 6 zjeżdżalni (torowe, familijne, rurowe) umożliwiających zjazdy pojedyncze i rodzinne oraz dwa baseny wielofunkcyjne z podgrzewaną wodą. Możecie skorzystać z hydromasażu, masażu karku, pobawić się z dziećmi pod wodnym grzybkiem lub popływać w basenie, w którym dzięki gejzerom powietrznym powstaje efekt fali przypominającej falę morską.

Wizyta w Health Resort & Medical SPA Panorama Morska to również doskonała opcja na niepogodę. Wewnątrz znajduje się kryty basen z podgrzewaną wodą o głębokości zaledwie 25 cm. Z wody wyrastają drzewa, skacze delfin, a na powierzchni siedzą żółw i żabka. Ta bajkowa oprawa powstała z myślą o najmłodszych dzieciach, które kochają wodne atrakcje. Na starszaków czeka natomiast gratka w postaci kąpieli w rwącej rzece.

Panorama Morska Aquapark w Jarosławcu
Panorama Morska Aquapark - atrakcje dla dzieci w Jarosławcu
Jarosławiec - odpoczynek w aquaparku

Więcej informacji: Health Resort & Medical SPA Panorama Morska w Jarosławcu

 

Papugarnia i Motylarnia w Jarosławcu

Latająca feeria barw 

Są głośne, kolorowe i mogą usiąść Wam na głowie. Nimfy, Mnichy, Kakadu, Ary, Żako, Aleksandretty i Lory - egzotyczne papugi zapraszają w odwiedziny do jarosławieckiej Papugarni przy ul. Spacerowej. Ptaki mieszkają w dużej hali, w której mogą się swobodnie poruszać i latać. Musicie je zobaczyć. Bujają się na huśtawkach podwieszonych u stropu, przesuwają koraliki układanek, siadają na ramionach zwiedzających (i głowach) i chętnie sięgają po smakołyki. Chcielibyście je nakarmić? Przy kasach można kupić specjalny pokarm. Choć papugi mają ostre dzioby i pazury, są łagodne, przyjaźnie usposobione i niezwykle ciekawskie. Jest ich około 100. Przyleciały z najodleglejszych zakątków świata i chcą Was poznać. Nie dajcie na siebie długo czekać.

Na ul. Spacerowej czeka na Was jeszcze jedna niespodzianka. Klimatem bardzo przypomina poprzednią. Również jest barwna i egzotyczna. Jednak, w przeciwieństwie do ptasiego wielogłosu z Papugarni tu panuje cisza, którą przecina łopotanie skrzydeł i zachwyty turystów. Witajcie w Motylarni, świecie owadów, które wyglądają jak latające kwiaty. Motyle zaskakują różnorodnością kształtów i kolorów.

Swobodnie latają, przysiadając na roślinach, plasterkach cytryny i zwiedzających. Najchętniej wybierają tych w kolorowej odzieży. Jeśli Wasze dzieci chciałyby, aby motyl usiadł im na ramieniu, głowie albo nosie niech założą kolorowe ubranie, a motyle na pewno je zauważą. Doskonałym uzupełnieniem wizyty w krainie motyli są tabliczki edukacyjne, które dostarczają wiedzy o poszczególnych gatunkach, a także niezwykłe miejsce - wylęgarnia. W bezpiecznym miejscu za szybą, w odpowiednim mikroklimacie owady przechodzą stadia ewolucyjne, by z gąsienicy, poprzez poczwarkę stać się pięknym motylem. Wystarczy być cierpliwym, mieć odrobinę szczęścia, a być może będziecie świadkiem narodzin kolejnego skrzydlatego kwiatu.

Wizyta w świecie egzotycznych ptaków i owadów to niecodzienne przeżycie pełne estetycznych doznań. Macie ochotę na miłe popołudnie niekoniecznie na plaży? Wybierzcie się na Spacerową. Oba obiekty czynne są w sezonie wakacyjnym.

 

Galeria Rybacka w Jezierzanach k. Jarosławca

Opowieści prawdziwego rybaka

Jak kiedyś łowiono ryby? Jakich sprzętów używano? Jak wygląda codzienna praca rybaka? Któż inny lepiej odpowie na te pytania, jeśli nie rybak? W Galerii Rybackiej w Jezierzanach sąsiadujących z Jarosławcem spotkacie prawdziwego rybaka z krwi i kości, który doskonale zna trudy pracy na morzu i chętnie Wam o nich opowie. Leszek Kołakowski - mieszkaniec Jezierzan i rybak, ćwierć wieku spędził na morzu. Jako Wasz przewodnik oprowadzi Was po ekspozycji i stosownym komentarzem opatrzy zgromadzone przedmioty.

Zobaczycie wśród nich m.in.: przyrządy nawigacyjne takie jak kompasy i sonary, mapy, łodzie rybackie, kotwice, lampy i wiele innych. O popularności tego miejsca świadczy fakt, iż przez wiele lat eksponaty gromadzono w starej stodole. Ich liczba jednak sukcesywnie rosła i kilka lat temu powstała galeria, którą odwiedziło już kilka tysięcy osób. Może mielibyście ochotę powiększyć to grono?

Galeria Rybacka w Jezierzanach k. Jarosławca
Jezierzany - zwiedzamy Galerię Rybacką z dziećmi
Eksponaty w Galerii Rybackiej w Jezierzanach
Źródło zdjęć: www.galeriarybacka.com

Więcej informacji: Galeria Rybacka w Jezierzanach k. Jarosławca

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 


 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi