Zaurolandia - park dinozaurów w Rogowie

Rodzinny Park Rozrywki - Zaurolandia w Rogowie między Biskupinem a Gnieznem

Spacer wśród dinozaurów 

Krowy pasące się na łące to dziś niestety rzadki widok. O dinozaurach nie wspominając, bo te wyginęły miliony lat temu. Ale czy na pewno? Okazuje się, że nad brzegami Jeziora Rogowskiego, na obszarze 20 hektarów przechadzają się majestatyczne, wielkie, budzące zachwyt i przerażenie gady. Chcielibyście ich dotknąć? Przyjrzeć im się z bliska? W Rodzinnym Parku Rozrywki - Zaurolandia będziecie mieli taką okazję.

Wizyta w parku dinozaurów z dziećmi
Atrakcje dla dzieci w Wielkopolsce - Zaurolandia

Źródło zdjęć: www.zaurolandia.pl 

Dinozaury "spacerują" wzdłuż linii brzegowej jeziora. Jeśli tylko zechcecie, możecie podążać ich śladem. Wasze dzieci zobaczą prehistoryczne gady, o których z pewnością nie raz czytały w książkach. Wśród nich roślinożerne centrozaury z rogiem na nosie, olbrzymie wulkanodony, mamenchizaury o szyi dłuższej, niż ma żyrafa, mastodonzaury, których szczątki odnaleziono m.in. na terenie Polski, największe jurajskie drapieżniki lądowe - allozaury oraz doskonale wszystkim znane tyranozaury. Takich okazów nie zobaczycie w żadnym zoo.

Zwiedzanie z dzieckiem Zaurolandii w Rogowie
Rodzinna wycieczka do parku rozrywki w Rogowie
Zaurolandia - ciekawe miejsce na wypad z dziećmi

Źródło zdjęć: www.zaurolandia.pl 


♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

Jeżeli mielibyście ochotę dowiedzieć się, jak wyglądały rośliny oraz mniejsze zwierzęta, które razem z dinozaurami zasiedlały ziemię, wstąpcie do Muzeum Paleontologicznego. Wystawa prezentuje skamieniałości z różnych epok. Dzieci dowiedzą się, jak wyglądały prehistoryczne ślimaki, jeżowce czy koralowce. Jeśli zechcą, mogą dotknąć skamieniałych pni drzew z trzeciorzędu czy muszli amonitów. Poza tym dowiedzą się jakie zmiany ewolucyjne zachodziły na Ziemi, jak to się stało, że człowiek odkrył dinozaury, jak powstają skamieliny, jak określać ich wiek i co mówią nam o prehistorycznych zwierzętach.

Ku uciesze najmłodszych na terenie parku znajduje się również duży plac zabaw z typowymi sprzętami do huśtania, zjeżdżania i wspinania. Poza tym dzieci mają do dyspozycji karuzelę, park linowy, labirynt, dmuchańce, elektryczną kolejkę, quady, a także sprzęty wodne - kajaki, wodne rowery i łódki. W ogromnej piaskownicy mogą natomiast pobawić się w paleontologów. Kto wie, być może uda im się odkryć nieznany dotąd gatunek dinozaura?

Atrakcje dla maluchów w Zaurolandii
Zabawa na dmuchańcach w parku rozrywki
Park dinozaurów w Rogowie - rodzinny odpoczynek w woj. wielkopolskim

Źródło zdjęć: www.zaurolandia.pl 

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Poszukujecie dobrych, sprawdzonych noclegów w okolicy? Znajdziecie je tutaj: >>Noclegi dla Rodzin w Wielkopolsce<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

W Zaurolandii możecie spędzić cały dzień, w przerwie między zabawą zajadając lody lub smakołyki z cukierni. Cena biletu gwarantuje Wam możliwość korzystania z placu zabaw, zwiedzania muzeum oraz trasy z dinozaurami. Część atrakcji zgromadzonych na terenie parku podlega dodatkowej opłacie. Jednak z myślą o dzieciach powstała specjalna (płatna jednorazowo) oferta o nazwie "Opaska" gwarantująca nielimitowane korzystanie atrakcji takich jak. np. kolejka i samochodziki elektryczne, dmuchane zjeżdżalnie, mini park linowy, łódeczki, karuzela i labirynt.

Przejażdżka elektryczną kolejką z dziećmi
Zaurolandia - wycieczka z dzieckiem

Źródło zdjęć: www.zaurolandia.pl 

Więcej informacji: Zaurolandia - park dinozaurów w Rogowie 

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi