Rodzinny Park Rozrywki Energylandia

Park Rozrywki Energylandia w Zatorze

Zabawa to bardzo ważny element w rozwoju dziecka. Jest nie tylko antidotum na nudę. Prócz rozrywki dostarcza wielu walorów edukacyjnych, zapewnia sporą dawkę ruchu, wpływa na emocje i sprawia wiele przyjemności. Zabawa z rodzicami i rodzeństwem wzmacnia dodatkowo rodzinne więzi, integruje i pozwala na lepsze wzajemne poznanie.

W parkach rozrywki takich jak Energylandia w Zatorze cała rodzina może się rzucić w wir dobrej zabawy. Ogromna ilość różnorodnych atrakcji rozmieszczonych na obszarze 30 ha tworzy wielki, kolorowy plac zabaw, na którym zarówno Wy, jak i Wasze pociechy znajdziecie coś dla siebie. Młodsze dzieci z pewnością zachwycą propozycje Bajkolandii – przejażdżki autami, zabawa na kolorowych karuzelach i spotkania z bajkowymi postaciami. Ze starszakami czas miło spędzicie w Strefie Familijnej. Prawdziwej frajdy dostarczą Wam tam przejażdżki na roller coasterach, rejsy łódkami i jazda samochodzikami. Z nastolatkami żądnymi wrażeń możecie wybrać się do Strefy Ekstremalnej. Przekonacie się w niej, jak silnie na ludzkie emocje oddziałują wysokość i prędkość podczas jazdy na roller coasterach.

W Was samych drodzy Rodzice pobyty w Energylandii pewnie też wyzwoli dziecięcą radość i chęć zabawy. Tych kilka wspomnianych wyżej stref, podzielonych ze względu na tematykę i wiek użytkowników to tylko niewielka część atrakcji, które czekają na Was w tym niezwykłym i jednocześnie największym w Polsce Parku Rozrywki.

Głodni wrażeń? Energylandia nakarmi Was rozrywką na najwyższym poziomie. Nie myślcie jednak, że tutejsze atrakcje Wam się przejedzą. Wręcz przeciwnie, po dniu pełnym wrażeń i zabawy nadal będziecie mieść apetyt na więcej.

Wycieczka do Energylandii
Energylandia - super atrakcja dla dzieci w Polsce
Energylandia nocą

 

STREFA FAMILIJNA

Wszystko, co potrzebne do zabawy znajdziecie w Strefie Familijnejczęści Parku stworzonej dla rodzin z dziećmi. Pojedziecie tu kolejką, popłyniecie łódką, najecie się strachu i nacieszycie oczy pięknymi widokami. Będzie miło, emocjonująco i na pewno inaczej niż na co dzień.

KOLEJKI

Odwiedzając tę strefę, przygotujcie się na kolejki i emocje z nimi związane. Nie mamy jednak na myśli kordonów do kas biletowych i niezadowolenia związanego z długim oczekiwaniem na możliwość skorzystania z atrakcji. Mówiąc "kolejka", mamy na myśli zawrotne prędkości, widokowe loty i moc pozytywnych wrażeń.

Na ekstremalne doznania zaprasza Was RMF Dragon zwany odwróconą kolejką. Od tradycyjnych kolejek różni się tym, że wagoniki nie jadą po szynach, ale są do nich podczepione od góry. Mówiąc prościej – zamiast pod stopami, szyny będziecie mieć nad głowami. Same zaś wagoniki są fotelami bez podwozia. Brak podłoża umożliwia swobodne zwisanie nóg, a to sprawia, że jazda jest jeszcze przyjemniejsza. Prawie pół km, 20 m nad ziemią i prędkość 75 km/h gwarantują wspaniałą zabawę. Mocnych wrażeń na kolejce RMF Dragon mogą zakosztować już 4-letnie dzieci. Jedyne ograniczenie to minimum 120 cm wzrostu.

Rodzinna wycieczka do Energylandii
RMF Dragon - przejażdżką kolejką z dziećmi

Źródło zdjęć: www.energylandia.pl 

Nie mniej emocji dostarczy Wam jazda kolejką o nazwie Boomerang. Znacie zasadę działania bumerangu? Roller coaster w Energylandii działa dokładnie tak samo. Do przodu, do tyłu i raz, dwa, trzy. Pojedziecie z zawrotną prędkością przed siebie, by za chwilę wrócić w tym samym tempie do punktu wyjścia i tak kilka razy. 70 km/h to niezła brawura. Adrenalina uderzy Wam do głowy, ale i tak najlepiej będzie, gdy tory się skończą. I co wtedy? Przekonajcie się.

Atrakcje dla dzieci w Energylandii - kolejka Boomerang

Źródło zdjęcia: www.energylandia.pl 

Alternatywną wersję roller coastera stanowi Frutti Loopłagodna kolejka z wesołymi wagonikami np. uśmiechniętą gąsienicą. Nie mknie ona tak szybko, jak jej poprzedniczka jednak jazda nią sprawia wiele radości, szczególnie najmłodszym.

Odwiedzamy z maluchem Energylandię

Źródło zdjęcia: www.energylandia.pl 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Równie spokojną jazdę oferuje Kolejka Widokowa z panoramą na Energylandię. Wagoniki w kształcie Samolotów zabiorą na pokład pilota i 3 pasażerów.

Z dzieckiem w Energylandii
Wagoniki w kształcie Samolotów

Źródło zdjęć: www.energylandia.pl 

Jeśli jednak samoloty to dla Waszych pociech zbyt przyziemna atrakcja, w Energylandii można zorganizować wyprawę na Marsa, w czasie której towarzyszyć Wam będą zielone ufoludki. W niezwykłą przygodę zabierze Was marsjańska kolejka na tyle łagodna, by nie wystraszyć malucha i na tyle atrakcyjna, by zadowolić starszaka.

Atrakcja dla maluchów - wyprawa na Marsa
Rodzinny Park Rozrywki w Małopolsce

Źródło zdjęć: www.energylandia.pl 

WODNE ATRAKCJE

Jeśli nie prędkość, a woda jest Waszym żywiołem, do wyboru macie aż 7 atrakcji tematycznie związanych z wodą.

Chillout na rzece zapewnią Wam łodzie Viking Ride stylizowane na tratwy. Wyprawę urozmaicają widoki na pobliską Wioskę Wikingów i możliwość strzelania wodą z działek armatnich przymocowanych do burty. To na pewno spodoba się Waszym dzieciakom.

Spływ łódką Viking Ride z dzieckiem

Źródło zdjęcia: www.energylandia.pl 

Wspomniana Wioska Wikingów odwzorowuje pradawny gród Wikingów. Nie oglądajcie jej jednak tylko z perspektywy wody. Wejdźcie do środka, by poznać życie i zwyczaje wojowników ze skandynawskich sag. Jeżeli Wasze pociechy znają Tappiego – sympatycznego Wikinga z serii książek dla dzieci autorstwa Marcina Mortki - z pewnością zechcą dowiedzieć się tu czegoś więcej o jego krewniakach. Żywa lekcja historii w Wiosce Wikingów wciągnie Was tak jak opowieści o Tappim.

Zabawę armatkami wodnymi umożliwia również Splash Battle. Tym razem możecie celować strumień wody nie w przestrzeń, a w innych uczestników zabawy płynących w łódkach obok. Atak nadchodzi jednak nie tylko z wody, ale i z lądu. Uważajcie więc, by ktoś nie ustrzelił Was z jednej z armatek stojących wzdłuż linii brzegowej. Można powiedzieć, że to taka miła odmiana dla tradycyjnego Śmigusa Dyngusa i świetna okazja do sportowej rywalizacji.

Odwiedzamy z rodziną park rozrywki w Małopolsce

Źródło zdjęcia: www.energylandia.pl 

Relaksujący rejs, w który możecie zabrać swoje dzieci, oferują również pontony Swiss Water Cups. Na trasie nie spotkacie jednak brodaczy w skórzanych okryciach, których być może udało Wam się wypatrzeć podczas spływu Viking Ride, a tajemnicze elfy osadzone w pięknej kwiecistej scenerii.

Spływ pontonami Swiss Water Cups

Źródło zdjęcia: www.energylandia.pl 

Wersję pośrednią pomiędzy spokojną wodną przejażdżką a szalonym spływem oferuje Toffifee Kopalnia Złota. Łódki – kłody drewna, najpierw jak znana z wiersza Lokomotywa poruszają się jak żółw ociężale, by po chwili nabrać tempa i z impetem ześlizgnąć się w dół z wodospadu. Jeśli lubicie takie dynamiczne zwroty akcji, również Spill Water Anaconda spełni Wasze oczekiwania. Spływ odbywa się w 20-osobowych łodziach, które pokonują wodospady i wywołują wielkie fale. Przydadzą Wam się ubrania na zmianę. Mokra frajda jest jednak tak ogromna, że chlapiąca woda mało komu przeszkadza.

Małopolska - atrakcje dla dzieci

Źródło zdjęcia: www.energylandia.pl 

Repertuar wodnych atrakcji w Strefie Familijnej uzupełniają spływy rwącą rzeką pontonami Atlantis oraz pontonami Jungle Adventure – bardziej zaawansowanymi. Cała trasa stylizowana na dżunglę wykorzystuje duże fale, dzikie wiry, szybkie nurty, które dynamicznie niosą pontony. Choć wygląda to na szaloną wyprawę, z atrakcji mogą korzystać nawet młodsze dzieci.

Spływ rwącą rzeką pontonami Atlantis
Wycieczka z atrakcjami dla dzieci

Źródło zdjęć: www.energylandia.pl 

POZOSTAŁE ATRAKCJE W STREFIE FAMILIJNEJ

Jazda bez trzymanki bywa fascynująca. Jednak nie każdy lubi być pozbawiony kontroli. Wy też? Chwyćcie więc za kierownicę i zabawcie się w drogowych piratów. Samochodziki w Formule Autodrom pozwalają na kontrolowane zderzanie autek i wyścigi. To zabawa, którą lubią wszyscy niezależnie od wieku i co ważne, dzieci nie muszą mieć prawa jazdy, by zasiąść za kierownicą zwinnego pojazdu.

Zabawa z dziećmi w Formule Autodrom

Źródło zdjęcia: www.energylandia.pl 

Lubicie ten dreszczyk emocji, który przebiega po plecach? Są takie domy, w których straszy. Na terenie Energylandii też jeden taki znajdziecie. To Monster Attack – wariacja na temat klasycznych domów strachów. Jak to mówią "Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, Co to będzie, co to będzie?" Co? Rodzinna zabawa w najlepszym wydaniu. Wskakujcie do kolejki typu "dark ride" i ruszcie na odkrywanie tajemnic spowitych mrokiem. Jeżeli Wasze pociechy nie boją się ciemności, a etap potworów pod łóżkiem już dawno mają za sobą, obsługa nie widzi przeciwwskazań, by skorzystały z atrakcji.

Po ciarkach, które przeszły Wam po plecach we wnętrzu Monster Attack nie będzie jednak śladu, jeśli wybierzecie się do Wioski Szwajcarskiej. Byliście kiedyś w Szwajcarii? Jeśli nie, to teraz macie okazję zobaczyć nie tylko architekturę typową dla szwajcarskiej prowincji, ale też poznać kulturę i obyczajowość ludzi mieszkających w otoczeniu alpejskich łąk. Wrażenia estetyczne gwarantowane.

Wioska Szwajcarska w Rodzinnym Parku Rozrywki Energylandia

Źródło zdjęcia: www.energylandia.pl 

Po wizycie w "Małej Szwajcarii" możecie wybrać się w niezwykłą kosmiczną podróż. Oferta tutejszego Planetarium z pewnością przypadnie do gustu Waszym nastolatkom.

 

BAJKOLANDIA

Bajkolandia to 20 atrakcji dla dzieci podzielonych na 4 kategorie – karuzele, pojazdy, kolejki i atrakcje wodne. To część Parku stworzona z myślą o najmłodszych, pełna kolorów i postaci z ulubionych bajek.

KARUZELE

Żadne wesołe miasteczko, a tym bardziej ogromny park rozrywki nie może obejść się bez... karuzeli, na której można wirować, kręcić się i śmiać od ucha do ucha. Nie ma chyba dziecka, które odmówiłoby sobie tej przyjemności. W strefie Bajkolandia czeka na Was aż 9 fantastycznych propozycji w zakręconym stylu.

Circus Drift to piękne sportowe wozy w stylu retro oznaczone numerami startowymi. Atrakcja stanowi połączenie jazdy samochodzikiem z jazdą na karuzeli. Pojazdy są 2- osobowe. Możecie więc razem z dzieckiem wyruszyć w pościg za dobrym humorem i radością.

Zabawa z dziećmi w Circus Drift

Źródło zdjęcia: www.energylandia.pl 

Jazdę samochodzikami proponują jeszcze Funny Cars – karuzela lubiana szczególnie przez najmłodszych i Super Pompa – karuzela, która, jak się pewnie domyślacie, zapewnia zabawę z wykorzystaniem wody. Jeśli macie w rodzinie małego strażaka (a może i dużego) nie będziecie mogli go powstrzymać przed zabawą na tej karuzeli. Zainteresowani wsiadają do wozów strażackich i chwyciwszy w dłonie pompę wodną, mogą jak prawdziwi strażacy gasić płomienie ognia. Dla zachowania bezpieczeństwa płomienie imitują światełka. Super Pompa to refleks, spostrzegawczość i wspaniała zabawa dla każdego niezależnie od wieku. Wasze dziecko chciałoby być strażakiem? Być może to niepowtarzalna okazja, by spełnić to marzenie.

Funny Cars w parku rozrywki w Małopolsce
Rozrywka dla maluchów w Energylandii

Źródło zdjęć: www.energylandia.pl 

Wśród kolorowych karuzel nie mogło zabraknąć prawdziwych klasyków. W tej roli występują Sissi i Leoś – pięknie zdobione, bajecznie kolorowe karuzele wiedeńskie idealne dla najmłodszych. Dzieci mają do dyspozycji karoce przypominające dynie Kopciuszka, autka i koniki, które kręcą się na platformie karuzeli i poruszają w górę i dół, co sprawia dzieciom dodatkową frajdę. Pierwsza z karuzel jest większa i ma dwa poziomy, druga jest bardziej kameralna. W obu wykorzystano piękną iluminację, która tworzy niezwykły nastrój niemal jak z baśni. Na podobnej zasadzie działa karuzela Crazy Clown.

Karuzela Sissi
Karuzela Leoś w parku rozrywki

Źródło zdjęć: www.energylandia.pl 

A może chcielibyście pokręcić się w locie? Nic prostszego. W Bajkolandii i to jest możliwe. W samolotach Acrobatic Show poczujecie się jak prawdziwi piloci. Wasze dzieci z pewnością zechcą zasiąść za sterami. Tylko nie mówcie, że boicie się latać. Ku chmurom wyniosą Was również Podniebne Statki. Stelaż, do którego są przymocowane, dla odmiany obraca się w pionie, unosząc statki od dołu do góry po obrysie okręgu. Kilkuosobowe łódeczki pomieszczą całą rodzinę, dzięki czemu wszyscy w tym samym czasie możecie złapać wiatr w żagle. Wiatr, ale tym razem we włosach poczujecie również na Latających Huśtawkach.

Acrobatic Show

Źródło zdjęcia: www.energylandia.pl 

POJAZDY

Karuzele to jednak nie wszystko. Fani motoryzacji również powinni być usatysfakcjonowani, bo następne w kolejności są samochody i kolejki.

Zdarzyło Wam się, że Wasza pociecha, zamiast siedzieć wygodnie w swoim foteliku jako pasażer, wolałaby poprowadzić auto? Choć normalnie pewnie byście na to nie pozwolili, w Energylandii nie będziecie mieć większych obiekcji. Bez prawa jazdy za kierownicą można tu zasiąść w kolorowych Auto Zderzakach. Podobne autka widywaliście już w wielu wesołych miasteczkach. Są zwrotne i wyposażone w pasy, które gwarantują bezpieczeństwo podczas zderzeń. Mniej oczywistą atrakcją jest Crazy Bus nie bez powodu zwany wesołym autobusem. Pojazd unosi się w powietrzu i opada, co sprawia dzieciakom ogromną radość. Są jeszcze Jeppy Safarii, które jak nazwa wskazuje, zabiorą Was w egzotyczną podróż po Afryce.

Zabawa w Auto Zderzakach z maluchami
Atrakcje dla dzieci - Crazy Bus

Źródło zdjęć: www.energylandia.pl 

KOLEJKI

Podczas gdy samoloty Air Show rozbujają Was niczym statki na morskich falach, kolejka Magic Fly zabierze Was na wycieczkę z widokiem na Energylandię. Wagoniki w kształcie zielonych gryfów suną majestatycznie po torach kilka metrów nad ziemią. Wolne tempo podoba się najmłodszym, poza tym pozwala na rozeznanie w terenie i zaplanowanie kolejnych atrakcji. Przejażdżkę widokową w równie spacerowej prędkości oferuje kolejka o nazwie Farma Krasnali. Bajecznie wyglądające pojazdy, które poruszają się po szynach, przewiozą Was po pięknej krainie zamieszkałej przez sympatyczne figurki zwierzątek.

Samoloty Air Show

Źródło zdjęcia: www.energylandia.pl 

Nieco szybciej jadą kolejki: Happy Loops, która potrafi niespodziewanie przyspieszyć, Circus Coaster w kształcie zielonej gąsienicy, idealna na rozpoczęcie swojej przygody z roller coasterami oraz Śmiejżelki Energuś – największy w Polsce rodzinny roller coaster. Góra i dół, zakręt i ziuuum i tak przez 700 m z prędkością 50 km/h. Szybko? Pytanie, kto będzie się bardziej bał, Wy czy dzieciaki?

Jedziemy kolejką Happy Loops
Z dzieckiem na kolejce Circus Coaster

Źródło zdjęć: www.energylandia.pl 

INNE ATRAKCJE W BAJKOLANDII

Polataliście, pojeździliście, może na koniec mielibyście ochotę trochę się pochlapać lub pozjeżdżać? Atrakcja o nazwie Wyspa Skarbów zaprasza na rejs kanałem wypełnionym wodą. Przypomina atrakcję Flume Ride, lecz jest od niej spokojniejsza i mniej dynamiczna. W sam raz dla małych dzieci. Na koniec wielkie ziuuum na zjeżdżalni Arctic Fun i możecie wyruszyć dalej w poszukiwaniu kolejnych niezapomnianych wrażeń, których z pewnością dostarczą Wam atrakcje w prawdziwie ekstremalnym wydaniu.

Atrakcje dla dzieci w Bajkolandii

Źródło zdjęcia: www.energylandia.pl 

 

STREFA EKSTREMALNA

Już po samej nazwie możecie się domyślać, co Was tu czeka. Adrenalina, duża prędkość, niespodziewane zwroty akcji i ... no właśnie. Może sami sprawdzicie? Jeśli jesteście rodzicami dzieci w wieku przedszkolnym, prawdopodobnie będziecie omijać tę strefę. No, chyba że sami skusicie się na odrobinę szaleństwa w ekstremalnym stylu. Jeżeli wasze pociechy weszły natomiast w wiek nastoletni, mierzą powyżej 140 cm i nie boją się mocnych wrażeń, roller coastery i inne przyprawiające o zawrót głowy atrakcje z pewnością przyciągną je niczym magnes.

WAHADŁA

Aztec Swing, Space Gun i Space Booster to 3 różne atrakcje, które łączy podobny – wahadłowy mechanizm działania, ogromna prędkość i duże przeciążenia powstające podczas jazdy. Aztec Swing kręci się w różne strony i wokół własnej osi. Space Gun posiada 2 gondole umieszczone na przeciwległych stronach ogromnych ramion, które wychylają się w przeciwnych kierunkach. Space Booster zamiast gondoli ma 4-osobowe kapsuły umieszczone na dwóch końcach długiego ramienia. Wszystkie te atrakcje dostarczą Wam mnóstwa emocji. Każde z nich pozwoli oglądać świat w błyskawicznym tempie, do góry nogami.

Wahadła w Energylandii - Aztec Swing

Źródło zdjęcia: www.energylandia.pl 

ROLLER COASTERY

Zawrotne prędkości osiągają również kolejki roller coaster. Swoją przygodę z ekstremalną jazdą bez trzymanki możecie rozpocząć od małych kroczków. Na początek sprawdzą się Mayan i Viking. Wagoniki pierwszej kolejki rozwijają prędkość do 80 km/h (Mało? Spokojnie, inne są szybsze) i przeciążenia porównywalne do tych, które powstają podczas lotów myśliwcem F16. Wagoniki kolejki górskiej Viking natomiast nie tylko pędzą, ale obracają się wokół własnej osi, potęgując wrażenia z jazdy.

Roller Coaster Mayan

Źródło zdjęcia: www.energylandia.pl 

Zawsze chcieliście wiedzieć, jak to jest w 2 sekundy rozpędzić się do setki? Już nie musicie. O ile starczy Wam odwagi. Formuła to roller coaster, którego nazwa w pełni oddaje jego możliwości. Nawet nie zdążycie się z orientować, jak połowę trasy będziecie mieć już za sobą. Formuła to najnowocześniejsza i zapewniająca najwyższe parametry bezpieczeństwa tego typu atrakcja na terenie Europy Środkowej.

Przejażdżka z dziećmi Formułą

Źródło zdjęcia: www.energylandia.pl 

Podobało się? Speed – największy i najszybszy na świecie roller coaster zapewni Wam jeszcze większe wrażenia, by na koniec przejażdżki schłodzić rozgrzane emocje w basenie z wodą. Żaden roller coaste w żadnym parku rozrywki nawet w USA czy Chinach nie osiąga prędkości 110 km. Chcecie spróbować, jak smakuje polski rekord na światową skalę?

Wypad z dziećmi do parku rozrywki

Źródło zdjęcia: www.energylandia.pl 

Apetyt rośnie w miarę jedzenia? Co powiecie na 142 km/h? Nie możliwe? Nie w Energylandii. Tu wszystko jest "naj". Podobnie jak Hyperion – kolejka mega coaster najwyższa i najszybsza w całej Europie. Podczas przejażdżki czekają Was liczne zwroty, jazda przez tunel, wodne efekty, maksymalna prędkość na zakrętach i zjazdach w dół oraz fenomenalne widoki. Tylko, czy przy tak ogromnej prędkości będziecie w stanie cokolwiek podziwiać?

INNE ATRAKCJE W STREFIE EKSTREMALNEJ

Po takich prędkościach jak na roller coasterach, Tsunami Drop czy Apocalipto są jak bułka z masłem. Jednak głodni wrażeń pewnie nie omieszkacie zasmakować i w tych atrakcjach. Tsunami Drop to wieża, która działa podobnie jak winda z tą różnicą, że tu nie będziecie mieć podłogi pod stopami. Apocalipto wygląda jak duża ława rozpięta pomiędzy potężnymi ramionami, które wprawiają ją w ruch. Zabawa polega na obracaniu ławy wokół własnej osi. Tempo nie jest zawrotne, jednak lepiej będzie, jeśli przed skorzystaniem z atrakcji zrezygnujecie z obiadu. W przeciwnym razie będziecie mieć niezłego shake'a w brzuchu.

Tsunami Drop w Energylandii

Źródło zdjęcia: www.energylandia.pl 

 

SMOCZY GRÓD

Żyją za 7 górami i 7 rzekami. Kto? Smoki. Zwykle w pogoni za królewną zamkniętą w wieży toczą walkę z dzielnym rycerzem, który ową pragnie pojąć za żonę. Zieją ogniem, latają, mają ostre pazury i ogon, którym mogłyby zmieść z powierzchni ziemi cały zastęp smoczych pogromców.

Jak poskromić smoka? Wskoczyć mu na grzbiet i unieść się wysoko nad ziemią. Chcecie sprawdzić, czy to działa? W Smoczym Grodzie, w którym zamieszkało kilka smoków (nie ustaliliśmy, czy zostały pokonane w walce z rycerzami i znajdują się na wygnaniu, czy zmieniły plany wobec królewien i znudzone pogonią bestii za piękną przeniosły się tu zza 7 gór i 7 rzek) możecie się przekonać, jak to jest.

Zwiedzamy z dziećmi Smoczy Gród
Energylandia - Smoczy Gród
Spacer z maluchem po Smoczym Grodzie
Rodzinny Wypad do parku rozrywki w Małopolsce

Cuda dawnego średniowiecznego grodu, w którym obecność smoków nikogo nie dziwi, poznacie wskakując do Mini Roller Costera DRAKEN. Prawdziwą przygodę w Smoczej Krainie przeżyjecie natomiast w smoczopodobnych wagonikach kolejki Dragon Adventure.

Mini Roller Coster DRAKEN
Atrakcje dla dzieci w Rodzinnym Parku Rozrywki Energylandia
Dragon Adventure w Energylandii
Energylandia - dobre miejsce na wycieczkę z dzieckiem

Jeśli będziecie odczuwać niedosyt, bo smoki, których dosiedliście zbyt wolno "latają", Zadra z pewnością Was nie zawiedzie. Choć widziana z odległości przypomina rachityczną konstrukcję z zapałek, tak naprawdę tworzy stabilną drewniano-metalową budowlę z wagonikami, które mkną z zawrotną prędkością 121 km/h, raz w górę, raz w dół. Jeżeli marzy Wam się szybka, bezkolizyjna jazda ten najwyższy na świecie wooden roller coaster zagwarantuje Wam nie tylko błyskawiczną prędkość, ale też adrenalinę, emocje i... zupełnie nową fryzurę. Ponad kilometrową trasę pokonacie w niecałe 2 minuty. Zadra to bez wątpienia Formuła 1 wśród tutejszych atrakcji.

Przejażdżka z dziećmi Zadrą
Zadra - atrakcja dla dzieci w Energylandii
Odwiedzamy park rozrywki w Małopolsce
Małopolska - Rodzinny Park Rozrywki Energylandia
Zabawa z dziećmi w Energylandii
Przejażdżka Zadrą z dziećmi

Sinusoidalne smocze loty proponuje również Karuzela Fuego. Kolorowe smocze wagoniki unoszą się w górę i dół, nie powodując zawrotów głowy. Nie są tak szalone, jak te w poprzedniej atrakcji, przez co zdecydowanie bardziej nadają się dla młodszych dzieci.

Karuzela Fuego
Z dziećmi na Karuzeli Fuego

 

WATER PARK

W strefie Water Park wszystko płynie, a przede wszystkim czas. Czas płynie tu najszybciej. Rozmaite atrakcje zaaranżowane jak tropikalna wyspa przyciągają miłośników wodnych zabaw i wakacyjnych klimatów. Pomysłów na spędzenie czasu jest tu tak wiele, że łatwo stracić poczucie czasu i się zapomnieć. Jeśli cała Wasza rodzinka ma ochotę odpłynąć, pozostawiając w tyle wszelkie obowiązki i zmartwienia, lepszej tropikalnej wyspy w pobliżu nie znajdziecie.

Do Waszej dyspozycji są tu 3 baseny z podgrzewaną wodą o głębokości od 20 do 140 cm, co pozwala na swobodną zabawę nawet z małymi dziećmi. Oczywiście w każdej chwili możecie również liczyć na pomoc wykwalifikowanych ratowników.

Największą część Water Parku stanowi Tropical Fun, strefa, która tworzy największy w Polsce park z wodnymi atrakcjami. Ze względu na warunki pogodowe jest ona czynna w sezonie letnim.

Odpoczywamy z dziećmi w Water Parku

Źródło zdjęcia: www.energylandia.pl 

Atrakcje dostosowano do różnych grup wiekowych oraz stopnia trudności. Dzięki temu będziecie się tu dobrze bawić zarówno z maluszkiem, jak i starszakiem czy nastolatkiem.

Zjeżdżalnia Kamikadze to opcja dla największych śmiałków i tych, którzy karmią się adrenaliną. Choć osoby o masie ciała poniżej 40 kg, czyli większość dzieci, nie mogą z niej korzystać, nie sposób o niej nie wspomnieć. To jedna z najsłynniejszych zjeżdżalni w Energylandii.

Zjeżdżalnia Kamikadze - ekstremalna rozrywka

Źródło zdjęcia: www.energylandia.pl 

Z pozostałych atrakcji dzieci mogą już korzystać. Adventure River, Tropical Splash, Exotic Fun zarezerwowane są dla osób o minimalnym wzroście 135 cm. Aloha Slide i Tiki Ride obniżają ten wzrost do 110 cm. Statek ze Zjeżdżalniami nie stawia ograniczeń i zaprasza nawet najmłodsze dzieci.

Liczba zjeżdżalni podzielonych względem stopnia trudności i wieku jest na tyle duża, że z pewnością znajdziecie odpowiednią dla Waszych pociech. W zależności od upodobań możecie zjeżdżać w pojedynkę lub w parze z dzieckiem, na specjalnych matach lub pontonach, w tempie spacerowym lub jak Formuła 1. Wszystko zależy jaką zjeżdżalnię wybierzecie i jakie chcecie przeżyć emocje.

Zabawę możecie zakończyć na leżakach, których nie brakuje na przestronnej plaży. Łapiąc promienie słoneczne, wypijecie lemoniadę i nacieszycie oczy widokiem zadowolonych dzieci.

Z przebieralni i suszarek możecie korzystać za darmo.

 

AQUALANTIS

Energylandia wciąż się rozwija. Najszybsze roller coastery, ogromna Strefa Familijna, mnóstwo atrakcji w Bajkolandii i niezwykłe Show to wciąż za mało. Już wkrótce dostaniecie jeszcze więcej. Dostaniecie Aqualantisstarożytne miasto, które władca mórz Abyssus zatopił w wodach oceanu. By oddać mu cześć, jego imieniem nazwano główną atrakcję tego miejsca – roller coaster Abyssus całkowicie położony na wodzie. 100 km/h, efekty grawitacyjne, nieważkości i wodne... wszystko to robi wrażenie, prawda? A przecież jeszcze nie mieliście okazji nawet wsiąść do wagonika tej niezwykłej kolejki. W strefie Aqualantis pojawi się jeszcze jedna kolejka – Disco Coaster, wodne atrakcje Whiripool Water Fight i Grotto Expedition, akrobatyczne show Aquajump oraz restauracja The Hall Of Columns, w której możecie się posilić przed dalszą zabawą.

Disco Coaster w Aqualantis

Źródło zdjęcia: www.energylandia.pl 

 

SHOW

Energylandia to nie tylko Park Rozrywki rozumiany jako miejsce z atrakcjami, których wesołe miasteczka mogą tylko pozazdrościć. To również centrum rozrywki w postaci niesamowitych show, przedstawień, warsztatów i projekcji filmowych wykorzystujących nowoczesne technologie.

Jeśli lubicie teatr tutaj, jednego dnia możecie zobaczyć aż 3 przedstawienia w 3 niezwykłych teatrach o nazwach Egipt, Colosseo i Carnival. Wszystkie łączą widowiska muzyczna, musicalowe, taneczne i teatralne.

Do świata Baśni Wasze dzieciaki przeniesie Legenda Smoczego Grodu pełna opowieści o smokach, Wonder Art – Zaczarowana Księga, w ramach której poznacie bohaterów tytułowej księgi i Kraina Snów – bajka z udziałem maskotek Parku – Sissi, Bartusia, Eergusia i Leosia.

Śmiech na sali gwarantują zabawne monologi standuperów ze Stand up Magic Show oraz perypetie klaunów z Happy Circus, których z miejsca pokochacie.

Jeśli nie pękniecie ze śmiechu, wybierzcie się też na niezwykłe spektakle akrobatyczne. Maestro Acrobatica to najwięksi akrobatyczni śmiałkowie. Moc żywiołów przedstawia próbę wytrzymałości ludzkiego ciała osadzoną w kontekście żywiołów ognia, wody, powietrza i ziemi. Legenda Karaibów zaprasza Was natomiast na wesele w karaibskim, podczas którego zobaczycie pokaz akrobatów i tancerzy salsy.

Wśród atrakcji Energylandii nie mogło zabraknąć niezwykłych show, podczas których zobaczycie pokazy akrobatów, żonglerów i artystów plujących ogniem, efekty pirotechniczne i imponujące popisy kaskaderskie. Nie zabraknie szybkich samochodów, quadów, motocykli, ostrych narzędzi i mocnego muzycznego uderzenia w rokowym stylu. Nie ważne czy wybierzecie się na It's Show Time, Moto & Fire Extreme Energylandia, Fire Show, Energylandia Extreme Show, Western Show czy Viking Rock Show Wasze oczy otworzą się szerzej, a usta uśmiechną.

Wspaniałych emocji dostarczy Wam również Parada, podczas której atmosferę rozgrzewają postaci mieszkające w Energylandii, załoga pirackiego statku Pirate Adventure, która radośnie tańczy i śpiewa, poszukując zaginionego skarbu, a także udział w pokazie praw fizyki, który zobaczycie w Laboratorium Szalonego Naukowca.

Jeśli po obejrzeniu Show pomyślicie, że widzieliście już wszystko, Abracadabra Magia Show sprawi, że uwierzycie nawet w smoki ziejące ogniem, a Las Vegas Illusion Show odkryje przed Wam sekrety magii i udowodni, że ludzie potrafią wychodzić z ekranów. Pyramid Cinema 7D pozwoli Wam na wielozmysłowe odczuwanie czegoś, co tak naprawdę jest spektakularnie zaprezentowaną fikcją. Budynek kina zaprojektowany w kształcie piramidy i efekty specjalne przeniosą Was w czasy faraonów, sprawiając wrażenie, jakbyście naprawdę mieszkali w starożytnym Egipcie.

 

CO POZA ATRAKCJAMI?

Dnia nie wystarczy, by skorzystać ze wszystkich dostępnych tu atrakcji. Dlatego swoją wizytę w Energylandii możecie rozłożyć na kilka dni, a jeśli nie dysponujecie taką ilością czasu, zaplanujcie jednodniowy pobyt z pomocą Mapy Parku dostępnej na stronie www.energylandia.pl.

Prócz wymienionych stref z atrakcjami na planie Parku znajdziecie zaznaczone punkty gastronomiczne, w których zjecie fast foody, pizzę, pączki, kebab, ale też coś bardziej obiadowego np. ryby, naleśniki czy pierogi.

Nie brakuje również sklepów i sklepików, w których Wasze dzieci zadbają o uszczuplenie Waszych portfeli, miejsc przeznaczonych na widowiska i pokazy oraz strefy gier i zabaw interaktywnych. W tej ostatniej znajdziecie wiele ciekawych propozycji dla całej rodziny. Nóżki Śmierdziuszki, Viking Game, Złote Rybki... czy to nie brzmi zachęcająco? Na mapie odszukacie miejsca, w których zagracie w Koło fortuny, rozegracie Balonową bitwę, odwiedzicie Smoczą grotę, zrobicie pamiątkowe zdjęcie w Fotobudce, a Wasze pociechy pobawią się na Pirackim lub Słonikowym placu zabaw.

Mapa Parku pomoże Wam zlokalizować również Cichy kącik mamy i dziecka, który znajduje się pod nr 31 tuż obok naleśnikarni i karuzeli Leoś w Strefie Bajkolandia. To miejsce pokazuje, że Energylandia to naprawdę rodzinny Park Rozrywki, który myśli też o innych potrzebach niż zabawa. Do waszej dyspozycji będą tu kuchenka mikrofalowa, w której podgrzejecie własny posiłek, czajnik, a także podgrzewacz do butelek. Dziecko, które akurat nie je może przez chwilę pobawić się zabawkami dostępnymi w kąciku.

Ekwipunek, który zabierzecie ze sobą do Energylandii uzupełnijcie o dodatkową odzież. Niektóre wodne atrakcje mogą zmoczyć ubrania. Dzieciom będzie niewygodnie. Jeżeli jednak zapomnicie o garderobie na zmianę, na miejscu dostępne są suszarki, z których możecie w razie potrzeby skorzystać.

Na terenie Parku jest też mnóstwo czystych, dobrze wyposażonych i bezpłatnych toalet. Jest ich na tyle dużo, że właściwie nie musicie spoglądać na mapę, by bez trudu znaleźć jakieś WC.

W związku z tym, że Energylandię odwiedza bardzo dużo osób, na terenie Parku bywa tłoczno. To może budzić pewnego rodzaju niepokój. W takim tłumie nietrudno zgubić dziecko. Względy bezpieczeństwa rozwiązują tu np. ograniczenia wzrostu upoważniające do korzystania z poszczególnych atrakcji, obecność wykwalifikowanych ratowników, a także fakt, iż żadne dziecko nie opuści Energylandii, jeżeli nie towarzyszy mu rodzic lub opiekun.

 

BILETY

Zastanawiacie się, ile Was te wszystkie przyjemności będą kosztować? Zakup biletów do Energylandii trochę uszczupli Wasze konto, za to Wam przybędzie sporo... nowych doświadczeń, wrażeń i przede wszystkim niezapomnianych wspomnień. Na jednodniowy bilet normalny wydacie 129 zł, ulgowy wyniesie Was 79 zł, a za dzieci do lat 3 zapłacicie natomiast symboliczne 1 zł.*

Park Rozrywki oferuje wiele zniżek. Z Kartą dużej Rodziny za bilety jednorazowe i dwudniowe zapłacicie do 5% mniej, podobnie z kartą Parkmania. W dniu urodzin Wasze pociechy (do 18 roku życia) za wstęp zapłacą jedynie złotówkę. Jednak aby otrzymać zniżkę, musicie mieć dokument potwierdzający datę urodzin.

Dokument przyda się również Wam drogie Mamy. Jeśli spodziewacie się dziecka, zabierzcie ze sobą kartę ciąży. Tylko na jej podstawie otrzymacie bilet zniżkowy. Niestety mimo niższej kwoty, z wielu atrakcji, ze względu na swój stan i tak nie będziecie mogły skorzystać. Karta ciąży umożliwi Wam jednak zakup tańszego biletu, dzięki czemu będziecie mogły towarzyszyć swojej rodzinie w zabawie.

Wizyty w Parku nie musicie wcześniej rezerwować. Bilety możecie kupić na miejscu lub za pośrednictwem internetu. Ceny oraz różne warianty biletów najlepiej sprawdzić na stronie Energylandii.

W ramach jednego biletu możecie korzystać ze wszystkich urządzeń, atrakcji Water Parku oraz uczestniczyć w pokazach, tyle razy ile dusza zapragnie. Pamiętajcie tylko o ustalonych ze względów bezpieczeństwa – dolnej i górnej granicy wzrostu, które upoważniają do korzystania z poszczególnych atrakcji. Niestety, zakup biletów to jednak niejedyny wydatek. Za zakupy w sklepach czy punktach gastronomicznych, korzystanie z gier, fotobudki innych atrakcji typu malowanie buziek, trzeba niestety dodatkowo zapłacić. Pozostawienie auta na parkingu na czas pobytu w Parku to koszt 5 zł.

Energylandia cieszy się ogromną popularnością wśród rodzin z dziećmi. Jak na największy w Polsce Park Rozrywki przystało, znajdziecie tu mnóstwo propozycji dla małych i dużych. Będziecie się bawić na całego, nieświadomi jak szybko mija czas. W drodze powrotnej być może przez chwilę starszakom buzia nie będzie się zamykała. Na pewno będą chciały się podzielić ogromną ilością wrażeń, jakich doświadczyły w Energylandii. Maluchy z nadmiaru bodźców (Tak, trzeba to jasno powiedzieć. Energylandia jest fantastyczna, jednak bardzo dużo się w niej dzieje. Młodsze dzieci mogą mieć problem z nadmiarem bodźców) pewnie zasną wtulone w fotelik, jak tylko wsiądziecie do auta. Wy będziecie mieć poczucie, że zorganizowaliście wspaniały wyjazd, który sprawił radość całej Waszej rodzinie.

* Informacje pobrane ze strony Energylandii. Cennik obowiązuje do 26 czerwca 2020r.

Więcej informacji: Energylandia

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.