Rodzinnie na Mazurach

Nasza trójka - ja, mąż i nasza 9-latka Julia tegoroczne wakacje spędziliśmy w cudownych okolicznościach przyrody na Mazurach.

Mieliśmy ogromną przyjemność trafić pod dach cudownej Pani Joli w miejscowości Przystań.

Muszę tutaj wspomnieć, iż Pani Jola oprócz tego iż jest bardzo ciepłą osobą, jest również pisarką smile. Pisze opowieści dla dzieci. W prezencie otrzymaliśmy 2 cudowne książki z dedykacją. Mało tego, nasza cudowna Pani Jola również czyta dzieciom swoje opowiadania, więc przed wieczorkiem mieliśmy z mężem czas tylko dla siebie, ponieważ Julka codziennie szła na bajkę i znikała na długi czas.

Przystań - jest to bardzo mała miejscowość. Panuje tutaj cisza i spokój- to jest właśnie to czego szukamy na wakacjach. U Pani Joli, oprócz ciszy i spokoju, do dyspozycji mieliśmy prywatną plażę, kajaki i grill.

Mazury z dziećmi

Przystań - plaża


Nasze żołądki były syte do pełna, albo jeszcze bardziej, dzięki staraniom gospodyni. Przepraszam. Ale nie mogę tego pominąć, bo na samą myśl mam ślinotok ;-). Przez 9 dni smakowaliśmy mazurskich specjałów spod ręki naszej Joli. Wszystko przepyszne, ślicznie podane.

Będąc tam, bardzo dużo zwiedzaliśmy. Dwa kilometry dalej były doskonale zachowane bunkry w Mamerkach, gdzie mieliśmy przyjemność gościć w Bursztynowej Komnacie, a nawet spotkać samego Hitlera.

Bunkry w Mamerkach

Mamerki - bunkry

Mazury - zwiedzanie

Hitler

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 


Weszliśmy na wieżę z której rozpościerał się doskonały widok na okolice i Jezioro Mamry

Jezioro Mamry - z wieży widokowej

Jezioro Mamry


Jako że uwielbiamy zwiedzać i łazić, nie mogliśmy nie odwiedzić (po raz kolejny zresztą) Wilczego Szańca.

Okolica Wilczego Szańca
Wilczy Szaniec

Schron Adolfa Hitlera

Wilczy Szaniec 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Poszukujecie dobrych, sprawdzonych noclegów w okolicy? Znajdziecie je tutaj: >>Noclegi dla Rodzin na Mazurach i Warmii<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦


Ale zawsze jak tam jesteśmy jest inaczej, czyli tak jakbyśmy zwiedzali na nowo.

Wakacje z dzieckiem zawsze są cudowne. My do Przystani na pewno wrócimy. Bardzo ważne dla nas było to, że mieliśmy na miejscu wyżywienie, nie musieliśmy nic szukać, ewentualnie tylko lody albo gofry.

Kolejny ogromnym plusem była dla nas prywatna plaża wraz z całym wyposażeniem. Dzięki temu, bez żadnych tłumów mieliśmy wszystko pod kontrolą. Bliskość miejsc do zwiedzania - Mamerki były na pieszo. Do Wilczego Szańca pojechaliśmy rano, co polecam, ponieważ podczas gdy my już wyjeżdżaliśmy, do wjazdu była ogromna, ok. 5 km kolejka aut.

Świetną osobą okazała się sama Pani Jola, która uwielbia dzieci i spędzając z nimi czas pozwalała odpocząć rodzicom, za co jesteśmy jej ogromnie wdzięczni.

Tegoroczne wakacje zaliczamy do mega udanych. Odpoczęliśmy wszyscy i śmiało możemy powiedzieć, że za rok tam wrócimy.

Pięknie jest na Mazurach
Nasze piękne Mazury - jezioro Mamry, Przystań


Iwona Młynarczyk

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

Chronione przez Copyscape


 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

 Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.