Dinopark Kołacinek - atrakcje dla dzieci

Dinozaury i festiwal rozmaitości

(Dinopark , Kołacinek 21, Domosin)

Są takie okresy w dziejach Ziemi, które niezmiennie budzą zainteresowanie. O czasach, w których na naszej planecie panowały wielkie gady, nie usłyszymy jednak od dziadków ani nawet pradziadków. Na szczęście dzięki badaniom paleontologicznym poświęconym poznawaniu organizmów kopalnych i skamieniałości, które umiejętnie łączą wiedzę z dziedziny biologii i geologii, o dinozaurach wiemy coraz więcej.

Liczne przedsięwzięcia, kinematografia, wystawy i parki rozrywki jeszcze bardziej przybliżają nam fakty dotyczące ich wyglądu, życia i codziennych zwyczajów. Jednym z miejsc poświęconych prehistorycznym gadom jest Dinopark w Kołacinku oddalonym o ok. godzinę jazdy samochodem od Warszawy.

Ten jurajsko-botaniczny park powstał na terenie dawnego kompleksu dworskiego i zajmuje powierzchnię 4 ha, na której czeka Was wiele atrakcji.

Dinopark w Kołacinku pod Łodzią
Źródło zdjęć: www.dino-park.pl

Prehistoryczne gady

Numerem jeden są tu oczywiście dinozaury rozlokowane na ścieżce ery mezozoicznej. Niektóre z nich opatrzono 4-języcznym audio przewodnikiem, który zdradzi Wam ciekawostki o tych prehistorycznych stworzeniach i przybliży ich zwyczaje. Bądźcie czujni. Dinozaury przechadzają się nie tylko po ścieżce, niektóre, pilnują jaj w gniazdach, czyhają wokół jeziora, a nawet się z niego wynurzają.
Na wystawie geologiczno-paleontologicznej zobaczycie natomiast amonity, gąbki, trylobity i kości dinozaurów. Od skamieniałości sprzed milionów lat przejdziecie do wystawy interaktywnej, gdzie będziecie świadkami niesamowitych wydarzeń. Jeśli kiedykolwiek widzieliście wybuch wulkanu, tu zobaczycie go ponownie z bliskiej odległości niezagrażającej Waszemu bezpieczeństwu. Będziecie też świadkami narodzin dinozaura. Pewnie trudno będzie Wam uwierzyć w to, że te wielkie, budzące grozę stworzenia wykluwają się z jajek zupełnie tak samo, jak słodkie kurczaczki. Jednak faktom nie da się zaprzeczyć. Zobaczycie to na własne oczy. A skoro o oczach mowa, staniecie tu oko w oko z prehistorią i trudno Wam będzie opędzić się od natarczywego pytania - czy ludzkość czeka taki sam los, jaki spotkał dinozaury?
Spotkanie z tymi wielkimi gadami z pewnością dostarczy Wam wielu wrażeń i emocji. Choć nie ma pewności czy przypadnie do gustu najmłodszym członkom Waszej rodziny. Przedstawione w naturalnych rozmiarach dinozaury mogą budzić w maluchach strach i niechęć do zwiedzania. Na szczęście jest tu wiele dodatkowych atrakcji.

Wycieczka z dziećmi do świata dinozaurów
Niezapomniane atrakcje dla maluchów wśród dinozaurów
Spotkania z dinozaurami dla najmłodszych dzieci

Źródło zdjęć: https://www.facebook.com/dinoparkkolacinek/

 

Inne atrakcje

Propozycji, które pozwalają uniknąć spotkań z dinozaurami, nie brakuje. Warto jednak pamiętać, że o ile atrakcje dotyczące dinozaurów możecie zwiedzać z przewodnikiem w ramach zakupionego biletu do parku, o tyle za skorzystanie z większości pozostałych, już bez obecności przewodnika należy zapłacić. Możecie z nich korzystać wybiórczo. Do wyboru macie:

 

Odkrycia paleontologiczne

Na małych paleontologów czeka teren, na którym można prowadzić wykopaliska. Gdzieś pod ziemią spoczywają kości dinozaura. Może to właśnie Wasza pociecha je wykopie? Każdy, komu się to uda dostanie w nagrodę pamiątkową figurkę dinozaura.

Wizyta w części historycznej Dinoparku w Kołacinku pod Łodzią
Odkrywanie prehistorycznych zabytków

Źródło zdjęć: https://www.facebook.com/dinoparkkolacinek/

 

Gorączka złota

Jeśli nie w paleontologów, to może dzieciaki wolałyby wcielić się w rolę w poszukiwaczy złota? Wyposażone w specjalne sita będą poszukiwać szlachetnego kruszcu. A jeśli odkryją prawdziwą żyłę złota, otrzymają pamiątkową monetę i dyplom.

Niepowtarzalne atrakcje dla rodzin z dziećmi

Źródło zdjęć: https://www.facebook.com/dinoparkkolacinek/

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Spacer po Bajkowej Ścieżce

Spacer wśród znanych i lubianych to trochę jak wizyta na czerwonym dywanie, tylko że nie w towarzystwie gwiazd kina, a u boku niezwykłych bajkowych postaci. Znajome twarze, słynne sceny i pełne mądrości morały to wszystko czeka Was na Bajkowej Ścieżce. Dla rodziców taki spacer to symboliczny powrót do dzieciństwa, dla dzieci natomiast spotkanie z bohaterami, których do tej pory widywały jedynie na kartach książek.

Powrót do dziecięcych lat

Źródło zdjęć: https://www.facebook.com/dinoparkkolacinek/

 

Kropelkowo

Kiedy żar leje się z nieba, tu leje się woda. Strefa mokrej zabawy Kropelkowo to jedno z ulubionych miejsc dzieciaków. Są tu zamgławiacze, które muskają delikatną bryzą i sikawki, kurtyny wodne i dysze dla tych nieco odważniejszych. Woda przyjemnie orzeźwia. Można tu sobie wymasować stopy, lekko zrosić ciało lub pójść na całego i zamoczyć się całkowicie. Jeśli zapomnicie własnego ręcznika, możecie go za drobną opłatą wypożyczyć na miejscu. Nie zapomnijcie jednak zabrać suchej odzieży na zmianę.

Wodna atrakcja Dinoparku
Rodzinne zabawy w wodzie w Dinoparku pod Łodzią

Źródło zdjęć: https://www.facebook.com/dinoparkkolacinek/

 

Folwark Kołaciński

Jakich maszyn używano niegdyś do pracy w polu? Czym jest żuraw i co wspólnego ma ze studnią? Czy dachy starych chat pokrywane trzciną były odporne na działanie czynników atmosferycznych? Macie jeszcze jakieś pytania? W Folwarku Kołacińskim poznacie na nie odpowiedzi i dowiecie się, jak dawniej wyglądało życie na wsi.

Poznajemy życie na wsi z dziećmi w Kołacinku

Źródło zdjęć: https://www.facebook.com/dinoparkkolacinek/

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Poszukujecie dobrych, sprawdzonych noclegów w okolicy? Znajdziecie je tutaj: >>Noclegi dla Rodzin w województwie łódzkim<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Plac zabaw

Na terenie parku nie zabrakło klasyki w postaci typowego placu zabaw. Usytuowany na piaszczystym podłożu zapewnia dzieciom zabawę na zjeżdżalniach, rozmaitych konstrukcjach wspinaczkowych, mostkach i w olbrzymiej piaskownicy, w której zabawek do piasku jest pod dostatkiem. Podobno niektórzy dokopali się w niej do szkieletu dinozaura.

Zabawa na słońcu w Kołacinku
Plac zabaw w Dinoparku w Kołacinku

Źródło zdjęć: https://www.facebook.com/dinoparkkolacinek/

 

Kolejka

Kolorowa kolejka z miejscami dla 8 pasażerów zabierze Waszych małych poszukiwaczy przygód w podróż, która z pewnością wywoła uśmiech na buzi. Jeśli Wy, Rodzice też chcielibyście się przejechać, nic nie stoi na przeszkodzie, by wskoczyć do kolorowego wagonika. Korzystanie z kolejki nie ma ograniczeń wiekowych.

Kolejka dla dzieci małych i dużych

Źródło zdjęć: https://www.facebook.com/dinoparkkolacinek/

 

Sklepik i gastronomia

Na terenie Parku nie zabrakło oczywiście miejsc, gdzie jeszcze można wydać pieniądze. Sklepik z pamiątkami to prawdziwy raj dla małych turystów, którym to, to i tamto na pewno się spodoba, a to, to i tamto na pewno się przyda. Być w Dinoparku i wrócić do domu bez dinozaura? To się nie godzi. Sklepik koniecznie trzeba odwiedzić. Prócz typowej oferty pamiątek są tu automaty ze słodyczami i maszyny do losowania zabawek.
Wizyta w Dinoparku w Kołacinku to propozycja na rodzinny wyjazd poza miasto. Od kwietnia do października, codziennie w godzinach od 9:00 do 18:00, a w weekendy od 10:00 do 19:00 możecie wyjść na spotkanie dinozaurom i korzystać z wymienionych atrakcji. Warto tu przyjechać również wtedy, kiedy Dinopark zamienia się w Krainę Świętego Mikołaja. Świąteczną atmosferę poczujecie tu w okresie jesienno-zimowym, w miesiącach od listopada do lutego. Auto można zostawić na bezpłatnym parkingu.

Strefa odpoczynku w Dinoparku

Źródło zdjęć: https://www.facebook.com/dinoparkkolacinek/


Więcej informacji: Dinopark Kołacinek

 


Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi