Zelwa - wakacje z wózkiem na Pojezierzu Suwalskim

Z mężem od lat podróżujemy. W zeszłym roku 'dołączyła' do nas córka. Chciałabym opisać jedną z naszych wypraw. Jest ona częścią wakacyjnego wyjazdu, docelowo zmierzaliśmy na Litwę, po drodze zwiedzając pojezierze wschodniosuwalskie, a dokładnie miejscowość Zelwa i jej okolice z rzeką Marychą.

Wakacje na Pojezierzu Suwalskim
Wczasy z wózkiem w miejscowości Zelwa
Urlop z dzieckiem w Polsce

Spędziliśmy tam 2 dni. Jeśli ktoś z Państwa liczy na opis hoteli i deptaka - to nie w moim tekście, tu nawet droga do domku była częściowo piaszczysta.

Dojazd do Zelwy

Na spacery chodziliśmy spacerówka. Mieszkaliśmy w domku Zelwa 71, złożonym z trzech kwater.

Nasza kwatera w Zelwie

Do naszej dyspozycji był duży pokój z 2 łóżkami, kuchenką i w pełni wyposażoną w sprzęt kuchnią. Na wyjazdach posiłki przygotowuje sama. Na podwórku był dom bardzo miłych gospodarzy, którzy nie ingerowali w naszą prywatność.

Co można robić z dzieckiem w miejscu, gdzie sieć łapie już linie białoruskie? Spacerować!


♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

Zacznę od jeziora Zlewa oddalonego od domu 5 minut spacerem. Piękne, ogromne i czyste. Woda idealna na kąpiele w gorące dni.

Wakacje z wózkiem w Zelwie

Na spacer chodziliśmy do rezerwatu przyrody Tobolinka. Jest to jezioro dystroficzne z pływającymi wyspami torfowców. Pod samo jezioro podeszliśmy z wózkiem - była spora górka.

Rezerwat Przyrody Tobolinka

Głównym celem pobyty w Zelwach było udanie się na trójstyk granic Polska - Litwa - Białoruś.

Trójstyk granic
Wczasy z małym dzieckiem na Pojezierzu Suwalskim

W dwie strony ponad 20 km po drodze leśnej, ale dobrze utwardzonej, więc wózek bez problemów jechał.

Spacer z wózkiem po Pojezierzu Suwalskim

Po drodze była wiata, w której zjedliśmy i przebraliśmy dziecko.

Urlop z małym dzieckiem na Pojezierzu Suwalskim

Nasz postój w tych pięknych rejonach szybko minął. Jeśli chcecie spacerować po lesie z dala od ludzi - dosłownie my nikogo na drodze nie spotkaliśmy i pobyć sami tylko z rodziną, to polecam nie Augustów, ale miejscowości obok jak Zlewy czy Sejny.

Moje rady: trzeba wziąć środek na komary, zapas jedzenia, bo sklepy daleko i nastawić się na ciszę bez tv.

 

Anna Kasperek

autorka zdjęć i tekstu przysłanego na konkurs
"Polska z Dziećmi 2019"
 


Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

Chronione przez Copyscape

WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi