Rodzinka w Słowińskim Parku Narodowym

Dawno, dawno temu, za miastami, za autostradami, za gwarnymi ulicami odkryliśmy magiczną krainę. Można w niej spotkać chodzące po łąkach stada żurawi o poranku, rzadkie gatunki ptaków, dumnie przechadzające się po rozległych lasach sarny i jelenie. Morze i jeziora, bezkresne piaski, lasy, cmentarzysko drzew, góra pełna podań i legend. No i cisza. W wielu miejscach słychać jedynie śpiew ptaków albo rechotanie żab. Wracamy tu ilekroć chcemy odpocząć i naładować akumulatory. Słowiński Park Narodowy. Kawałek dzikiej Polski. Nasza magiczna kraina.

Uwielbiamy to miejsce i odwiedzamy tak często jak możemy. W tym roku spędziliśmy cudowne majowe wakacje w Rowach, w pensjonacie położonym nieopodal wejścia do Słowińskiego Parku Narodowego. My, czyli kto? Rodzice i niespełna pięciolatek – zwiedzacze bliższych i dalszych okolic, wielbiciele przyrody, jazdy na rowerze i pieszych wędrówek.  Rowy są świetną bazą wypadową po SPN. To mała, przed sezonem nieco senna miejscowość, z portem rybackim, pięknymi ścieżkami spacerowymi i rowerowymi oraz fajnym placem zabaw w „centrum”.  Tradycyjnie już co rano wybieraliśmy się na spacery „na pomost” nad Jezioro Gardno, wspominając jak nasz syn najpierw jeździł w wózku, później w foteliku rowerowym, na biegowym rowerku a w tym roku już na własnych dwóch kółkach. Później oczywiście szeroko pojęte plażowanie – zamki z piasku, zbieranie muszelek, relaks z książką, bieganie, puszczanie latawca. Popołudnia to najczęściej wycieczki, rowerowe nad Jezioro Gardno, Dołgie Małe i Dołgie Duże, na Objejskie Łąki oraz samochodowe – do Smołdzina, Czołpina, na Wzgórze Rowokół czy do Skansenu Wsi Słowińskiej w Klukach. Wyprawa na cmentarzysko drzew, na latarnię morską na Wydmy Czołpińskie.  Tego nie da się opisać, trzeba przyjechać, zobaczyć, poczuć.

Uwaga! Jeśli jesteś przyrodomaniakiem, możesz nie chcieć stąd odjeżdżać! Natomiast jeśli lubisz kiedy dużo się dzieje, jest gwarno i oczekujesz atrakcji, istnieje ryzyko, że „nie zaiskrzy”.

Informacje praktyczne:

  • W sezonie obowiązują opłaty za wstęp do SPN (w maju płatne zazwyczaj jest wejście na wieżę widokową na Rowokole, na latarnię morską w Czołpinie oraz do Skansenu Wsi Słowińskiej w Klukach);
  • Na turystów czeka sporo ścieżek rowerowych, w wielu miejscach są stojaki na rowery;
  • Przy jeziorach są pomosty widokowe, na Objejskich Łąkach i Rowokole wieże.Żurawie w okolicach Smołdzina:

słowinski park narodowy

Ścieżka spacerowo-rowerowa nad Jezioro Gardno:

slowinski park narodowy rowerem
 

Jezioro Gardno widziane z pomostu widokowego w SPN:


Rowy oraz plaża w Rowach:

slowinski park narodowy z dzieckiem

 

slowianski park narodowy z dziecmi

 

slowinski park narodowy z maluchem

 

park narodowy z dziecmi

 

rowerowe wycieczki z dzieckiem

 

rowerowe wycieczki z dziecmi

 

przygoda na rowerze z dzieckiem

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

Poszukujesz dobrych, sprawdzonych noclegów w pobliżu Słowińskiego Parku Narodowego? Znajdziesz je tutaj:

>>Noclegi dla Rodzin w Rowach<<

>>Noclegi dla Rodzin w Łebie<<


♦  ♦  ♦  ♦  ♦


Jezioro Dołgie Małe:

na rowerze z dzieckiem

 

rowerowa Polska

Jezioro Dołgie Wielkie i jego okolice:

wycieczki z dziecmi

podroze rowerowe z dzieckiem

 

urlop na rowerze z dzieckiem

urlop na rowerze z dziecmi

Objejskie Łąki:

przygoda na rowerze z dzieckiem

slowinski park narodowy wycieczka z dzieckiem


rowerowa przygoda z dzieckiem

rowerem przez Polske
rowerem przez slowinski park narodowy

rowerowy wypad z dzieckiem

zwiedzanie na rowerach z dzieckiem

zwiedzanie na rowerach parku narodowego


Wydma Czołpińska:

wypoczynek w parku narodowym z dzieckiem

 

Magdalena Poroszewska

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.