Weekend w górach - Morskie Oko i Ceprówka

„Weekend w górach”

Rok 2020 zaskoczył. Zaskoczył dorosłych i zaskoczył dzieci. Nagle trzeba się było odnaleźć w zupełnie nowej rzeczywistości. Tygodnie izolacji, codzienna dawka złych informacji, maseczki, brak spotkań ze znajomymi oraz pytanie, które w pewnym momencie zaczęła sobie zadawać ogromna ilość ludzi: CO Z WAKACJAMI??

Nawet jeśli mieliśmy w planach zagraniczne podróże czy urlop all inclusive, nagle wszystko stanęło pod znakiem zapytania. I tak samo jak wielu osobom najpierw nasunęło się wyżej napisane pytanie, tak samo u większości z nich pojawiała się ta sama odpowiedź: NO TO POLSKA!
Możemy narzekać na nasz kraj pod wieloma względami, ale jeśli chodzi o położenie geograficzne to trzeba przyznać, że trafiliśmy naprawdę nieźle. Morze, jeziora, góry – i to wszystko w obrębie naszych granic.

Postanowiliśmy, że w weekend rozpoczynający wakacje gdzieś się wybierzemy. Rzuciliśmy temat do znajomych i okazało się, że nie tylko my potrzebujemy chwili oderwania się i relaksu. Uzbierało się nas w sumie 7 rodzin. Kierunek? Morskie Oko smile. Miejsce może niezbyt oryginalne, ale za to obowiązkowe do zobaczenia dla każdego turysty. Z małą obawą, że nie uda nam się znaleźć zakwaterowania dla tylu osób zaczęłam dzwonić po różnego rodzaju noclegach. Okazało się, że termin wcale nie był oblegany i zdecydowaliśmy się zakwaterować w Ceprówce w Białce Tatrzańskiej.

To miejsce stworzone z myślą o dzieciakach. Ilość atrakcji, które czekają na najmłodszych przed domem naprawdę robi wrażenie. Plac zabaw, mini golf, basen, trampolina, koszykówka, sala zabaw, bilard, piłkarzyki itd. No więc dzieci były zachwycone od pierwszych minut naszego krótkiego pobytu w tym miejscu.

Zabawa w Ceprówce
Ceprówka w Białce Tatrzańskiej - gramy w mini golfa

W ramach rozgrzewki przed sobotnim marszem do Morskiego Oka wybraliśmy się na spacer na Kaniówkę. Trasa pokonana szybko i bezproblemowo, kondycja jest – jutro nie powinno być problemów wink.

Wchodzimy z dziećmi na Kaniówkę

Rano wczesna pobudka i wyjazd w kierunku Palenicy Białczańskiej. Mimo wczesnej pory sznurek aut przed parkingiem był już dosyć długi. Warto wcześniej pomyśleć o kupnie biletu na parking przez Internet. Wysiadka z auta, plecaki na plecy i wio.. Ale na nogach oczywiście, a nie wozem smile. Zapas picia i jedzenia, bluzy i kurtki przeciwdeszczowe spakowane. Pogoda niby ładna, ale wiadomo jak to w górach.. wszystko się zdarzyć może, więc lepiej być zabezpieczonym niż potem marznąć.

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Pierwszy kilometr, drugi.. i wiecie co? Dzieci dzielnie maszerują i nie ma żadnego narzekania! No extra smile. Przy Wodogrzmotach Mickiewicza postój i przerwa na posiłek smile. I nagle wstąpiła w nich nowa energia.

Wodogrzmoty Mickiewicza po drodze na Morskie Oko
Weekend w górach - wejście na Morskie Oko

No więc kolejne kilometry jakoś mijały. Większość naszej wycieczki zdecydowała się wybrać drogę po kamykach, na skróty. Niektórym dzieciom czasem wymknęło się standardowe „daleko jeszcze?”, ale marudzenia nie było.

Z dziećmi na szlaku
Atrakcje dla rodzin z dziećmi - wejście na Morskie Oko

Po prawie 3 godzinach byliśmy niemal u celu. Ale zanim mogliśmy zobaczyć krystalicznie czystą wodę Morskiego Oka spotkaliśmy na drodze jelenia wink. Dzieci pierwszy raz były tak blisko dzikiego zwierzęcia i to w jego naturalnym środowisku. Fajne przeżycie smile.

Spotykamy jelenia po drodze

Wreszcie Morskie Oko! Pogoda nam się trochę popsuła, bo zerwał się dość zimny wiatr, ale i tak było pięknie. Widok gór otaczających to niezwykłe jezioro zrobił wrażenie nawet na najmłodszych. Sesja zdjęciowa zrobiona, należyty odpoczynek zaliczony – możemy wracać smile.

Dotarliśmy do Morskiego Oka
Morskie Oko z dziećmi
Rodzinna fotka nad Morskim Okiem

Droga w dół o wiele łatwiejsza, wiadomo wink.

A po powrocie do Ceprówki zasłużona kąpiel w basenie, choć woda zimna prawie jak w górskim potoku wink.

Ceprówka - kąpiel w basenie

Niedzielne przedpołudnie też trzeba było jakoś wykorzystać. A że pogoda dopisała i temperatura przekroczyła 25 stopni padło na wypoczynek nad rzeką Białką.

Wypoczynek nad rzeką Białką

Przełom Białki pod Krempachami to miejsce niezwykle urokliwe. Dzieciom nawet nie przeszkadzały kamienie mocno wbijające się w stopy i dzielnie pokonywały rzekę, by dostać się na drugi brzeg. Na koniec jeszcze szybkie zwiedzanie okolicznych małych jaskiń i podziwianie wspinających się na skały miłośników wspinaczki górskiej.

Mimo zmęczenia fizycznego po tym krótkim wyjeździe czuliśmy się wypoczęci i zrelaksowani. To zdecydowanie fajna opcja na weekend za miastem smile.

 

Marta Lepiarz

autorka zdjęć i tekstu przysłanego na Konkurs

"Polska z dziećmi 2020"

 

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi