Park Dzieje w Murowanej Goślinie koło Poznania

Stare dzieje

(Park Dzieje w Murowanej Goślinie k. Poznania)

Pokazy sokolnicze, warsztaty, staropolskie gry i zabawy, spektakle teatralne i widowiska przygotowane z wielkim rozmachem, to i znacznie więcej czeka na Was w Parku Dzieje, w Murowanej Goślinie niedaleko Poznania. Park Dzieje to miejsce, w którym historia przeplata się z kulturą, scenariusze dawnych dziejów realizowane są z wykorzystaniem nowoczesnych technologii, a odwiedzający mogą być nie tylko świadkami inscenizacji, ale również ich uczestnikami.

Park Dzieje w Murowanej Goślinie koło Poznania

Źródło zdjęć: http://www.parkdzieje.pl/

Jak to było dawno, dawno temu? W Parku Dzieje znajdziecie odpowiedź.


Historia

Widowisko "Zawisza" grane jest każdego roku od połowy lipca. Oś przewodnią inscenizacji stanowi historia Władysława Jagiełły oraz wojny krzyżackie. Wartka akcja i historyczne stroje sprawiają, że spektakl cieszy się dużym zainteresowaniem wszystkich grup wiekowych. Nie musicie się obawiać scen bitewnych, które kojarzą się z brutalnością i rozlewem krwi. Dzięki humorystycznemu ujęciu widowisko mogą oglądać również dzieci. Jeśli bojowy nastrój udzieli się Waszym pociechom, same mogą ruszyć do ataku i szturmem zdobyć wieżę na placu zabaw lub pokusić się o budowę średniowiecznej katapulty.
Spektakl dla dzieci w Parku Dzieje w Wielkopolsce
Nauka historii dla maluchów podczas wizyty z dziećmi w parku koło Poznania
Budowa średniowiecznej katapulty dla dzieci

Źródło zdjęć: http://www.parkdzieje.pl/

Jeszcze większą popularnością cieszy się widowisko "Orzeł i Krzyż" - jedno z największych plenerowych wydarzeń społeczno-kulturalnych odnoszących się do historii Polski. Dynamiczne sceny, inscenizacja wykorzystująca efekty specjalne, gra świateł, technologia mappingu oraz kilkuset aktorów w historycznych kostiumach robi niesamowite wrażenie. Każdorazowo przed widowiskiem organizowana jest biesiada. Jeśli macie ochotę poucztować w staropolskim stylu, to koniecznie zajrzyjcie do Karczmy Rzym. Przy długim stole suto zastawionym jadłem i trunkami zasiadają biesiadnicy, którzy wspólnie jedzą, śpiewają i bawią się przy dźwiękach muzyki. Atmosfera jest wspaniała, choć zdarza się, że trzeba pogodzić zwaśnionych szlachciców.

Jedna z najpopularniejszych historycznych atrakcji dla dzieci w Murowanej Goślinie

Źródło zdjęć: http://www.parkdzieje.pl/

Kultura

Kultura w wersji dla najmłodszych oferuje bajki i spektakle teatralne. W Ogrodzie bajek Wasze dzieci usłyszą bajki Ignacego Krasickiego, które mimo upływu stuleci nadal mają nam coś ważnego do zakomunikowania. Wśród nich "Czapla, ryby i rak", "Przyjaciele", "Wilczki" czy "Lew i zwierzęta". W teatrzyku natomiast poznają krakowską legendę o Smoku Wawelskim i Szewczyku Dratewce, usłyszą jak skończyła się historia miłosna "Warsa i Sawy", a opowieść o "Stópce Królowej Jadwigi" przekona je o tym, że czasem wystarczy niewiele, by odmienić czyjś los.

Bajka dla dzieci o Smoku Wawelskim w Parku Dzieje w Wielkopolsce
Niezapomniane wrażenia dla dzieci podczas weekendowej wizyty rodzinnej w Murowanej Goślinie
Widowisko dla dzieci w Murowanej Goślinie

Źródło zdjęć: http://www.parkdzieje.pl/

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Pozostałe atrakcje

Wizyta w Parku Dzieje to okazja do spotkań ze zwierzętami. W tutejszej Sokolarni możecie przyjrzeć się z bliska sokołom i lepiej poznać te niezwykłe ptaki, a w Mini Zoo zaprzyjaźnić się ze zwierzętami, które od wieków żyły obok ludzi - królikami, kurami i owcami.

Spotkanie ze zwierzętami dla najmłodszych uczestników wycieczki do Wielkopolski
Bliskie spotkanie z sokołami dla dzieci i dorosłych
Niezapomniane historyczne atrakcje dla dzieci w Parku Dzieje koło Poznania

Źródło zdjęć: http://www.parkdzieje.pl/

W zielniku natomiast odkryjecie tajemniczą moc ziół i dowiecie się, dlaczego lekarze i uzdrowiciele tak chętnie po nie sięgają.

Wielbiciele rękodzieła mogą wziąć udział w warsztatach dawnych rzemiosł. Jeśli Wasze dzieci lubią zabawy manualne, to lepienie w glinie, malowanie na szkle, przygotowywanie wianków i rycerskich hełmów z pewnością przypadnie im do gustu.

Zajęcia artystyczne dla dzieci w Parku Dzieje w Murowanej Goślinie koło Poznania

Źródło zdjęć: http://www.parkdzieje.pl/

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Poszukujecie dobrych, sprawdzonych noclegów w okolicy? Znajdziecie je tutaj: >>Noclegi dla Rodzin w Wielkopolsce<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

Nie zawiodą się również żądne przygód dzieciaki. Gdzieś na terenie parku czeka na nie skarb. Trzeba go tylko odnaleźć. Wystarczy wyruszyć w trasę po parku i rozwiązać zagadki, które wskażą drogę do celu. Nic prostszego. To jednak nie koniec niespodzianek. Tropiciele, poszukiwacze i odkrywcy mogą zabawić się w archeologów. Wcielając się w rolę badaczy dawnych kultur i cywilizacji, Wasze pociechy mogą poszukać przedmiotów minionych epok.

Zwiedzanie Parku Dzieje koło Poznania całą rodziną

Źródło zdjęć: http://www.parkdzieje.pl/

W "Pracownia Żółtej Ciżemki" nauczą się opisywać takie znaleziska oraz, jak prawdziwi archeolodzy odpowiednio je zabezpieczać.

Jeśli tempo poszukiwań okaże się zbyt wolne dla Waszych energicznych dzieciaków, archeologiczne wykopaliska można zamienić na marszobieg, czyli bieg na orientację. Zabawa polega na odnalezieniu jak największej liczby lampionów ukrytych na terenie parku. Dzieciaki będą musiały wykazać się nie tylko sprawnością fizyczną, ale także i sprytem.

A podczas rzucania podkowami do celu oraz strzelania z łuku przyda im się dodatkowo precyzja ruchów i tzw. sokole oko.

Nauka strzelania z łuku dla starszych dzieci

Strzelanie z łuku dla rodzin z dziećmi

Źródło zdjęć: http://www.parkdzieje.pl/

Jeśli bieganie po parku okaże się zbyt męczące i dzieci opadną nieco z sił, zaproponujcie im odpoczynek pod drzewem. Wspaniałe chwile relaksu zapewni Wam cień lipy Kochanowskiego. Jeśli nie braliście udziału w staropolskiej biesiadzie, apetyt zaspokoić możecie w kawiarni Tubajka lub w Antonówce otwieranej dodatkowo w dniach pokazów.

Miejsce na odpoczynek podczas zwiedzania

Źródło zdjęć: http://www.parkdzieje.pl/

Na terenie parku znajdują się kabiny sanitarne. Jako rodzice z małymi dziećmi możecie korzystać również z większych toalet przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Wózkiem dziecięcym przejedziecie, jednak zdarza się, że w niektórych miejscach teren jest nierówny lub grząski.

Maluszki do lat 3 mogą brykać tu za darmo. Ceny pozostałych biletów warto sprawdzać na bieżąco. Kwoty, które trzeba zapłacić za wstęp, zmieniają się w zależności od sezonu.

Park Dzieje to niesamowite miejsce nasiąknięte historią. Wcale nie trzeba jej znać, ani się nią pasjonować, by zachwycić się inscenizacjami, staropolską biesiadą, rzemiosłem, maszynami bitewnymi oraz grami inspirowanymi życiem rycerzy. Sami sprawdźcie.

Wizyta z dziećmi w Parku Dzieje w Murowanej Goślinie w Wielkopolsce

Źródło zdjęć: http://www.parkdzieje.pl/


Więcej informacji: Park Dzieje  

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi