Szlakiem latarni morskich polskiego wybrzeża

Szlakiem Latarni Morskich

Od wyprawy dzieliło nas już tylko ściągnięcie szwów starszego dziecka, odebranie od kuriera namiotu, spakowanie niezbędnej reszty gratów, czytaj wszystko co się mogło przydać na 8 dniową wyprawę wzdłuż polskiego wybrzeża mamy i dwójki dzieci, a to wszystko
w przeddzień wyjazdu tj. 21-ego sierpnia 2018.

Decyzja zapadła.  Ruszamy.

Plan zacny - "zaliczyć" wszystkie polskie latarnie, te czynne jak i nieczynne a jest ich 18 albo jeszcze więcej smile
A wszystko prze tę kartkę, znalezioną przypadkowo podczas robienia porządków, zakupioną 3 lata temu gdzieś nad morzem...

Czy się udało?

 

Szlak latarni morskich polskiego wybrzeża z dziećmi

1. Kierunek Świnoujście.

Wyjazd ze Stargardu o 9.00. Pogoda nas zachęca. Słonecznie, ciepło, docieramy....tłum, tłok, tabuny szprechających sąsiadów:) w kolejce stoimy dłuuugo i choć na tej latarni byliśmy "sto razy" włazimy...jest bosko, widoki jak zwykle cudowne, humory dopisują więc mamy to!
Nr 1 zaliczony.

 

 

Latarnia morska w Świnoujściu
Zdjęcia Latarni Morskiej w Świnoujściu robione z Fortu Gerharda, poniżej widok z latarni

Widok z latarni morskiej w Świnoujściu
Widoki z latarni morskiej w Swinoujsciu.jpg
Zdjęcie przedstawia widok z Latarni Morskiej w Świnoujściu

Zwiedzanie z dziecmi Fortu Gerharda.jpg
Zdjęcie przedstawia część Fortu Gerharda w Świnoujściu


Wskazówki:

Będąc z dziećmi w wieku szkolnym warto odwiedzić Fort Gerharda, namacalna lekcja historii, moc wrażeń w jednym! W okresie wakacyjnym prowadzone przez "podłego" pruskiego żołdaka, który sprawdzi Waszą odwagę.

Polecam!
 

2. Kierunek Wisełka/Kikut.

Do latarni ma prowadzić 3 km szlak przez Woliński Parki Narodowy. Brzmi dobrze ale te trzy km trochę już mniej :/ zważywszy na to, że przed nami dziś jeszcze niechorska latarnia. No ale co to dla nas:) Po godzinnym marszu z błądzeniem w trakcie Voila! Jest i ona, nieczynna dla odwiedzających latarnia Kikut odnaleziona!


Odwiedzamy z dziecmi latarnie morska Kikut
Zdjęcie przedstawia Latarnię Morską Kikut k/Wisełki

Wskazówki:

"Mińcie Wisełkę, jeziorko po prawej stronie, za nim po lewej jest wjazd do lasu, tam przed siebie niecały kilometr i w drogę! Kierujcie się czerwonym szlakiem!". Podziękowania dla pani z pobliskiego sklepu za wskazanie kierunku wink

Dzieci na rowerach w Wolińskim Parku Narodowym

Zdjęcie "W Wolińskim Parku Narodowym"

Latarnia Kikut w Wolińskim Parku Narodowym

Zdjęcie "W Wolińskim Parku Narodowym", w okolicy Latarni Morskiej Kikut


3. Kierunek Niechorze.

Ostatnia latarnia na dziś do zdobycia. Ale najpierw zabawa w morzu, odpoczynek na plaży bo nogi już zmęczone, pokonały kilka km i kilkaset schodów w górę i na dół! Stromych w dodatku:) Cieszę się, że do Niechorza dotarliśmy późnym popołudniem bo nigdy nie widziałam latarni niechorskiej w takiej odsłonie, sami zobaczcie! Ja byłam pod wrażeniem! Za dnia to zupełnie inny widok, równie ładny ale jednak oświetlona tyloma światłami jest niesamowita. W dodatku trafił nam się wyjątkowy wspaniały zachód słońca.

A więc nr 3 odhaczony!

Zachód słońca w Niechorzu

Zdjęcia przedstawiają zachód słońca w Niechorzu 21.06. 2018r. oraz widoki z latarni.

Widok z latarni morskiej w Niechorzu
Latarnia morska w Niechorzu w nocnej szacie

Zdjęcie przedstawia Latarnię Morską w Niechorzu nocą.

Wskazówki:

Wybierając się z dziećmi, trzy latarnie na jeden dzień to zdecydowane maksimum!

4. Kierunek Kołobrzeg.

Wypoczęci, najedzeni ruszamy na podbój Kołobrzegu. Miło nas zaskakuje, latarnia w samym centrum, blisko plaża, deptak, restauracje, nawet darmowa toaleta - to się chwali! Latarnia nie dość wysoka, za to bardzo ładna i wejścia na górę nie zapomnicie, schody Wam to zagwarantują wink no a widoki... oj fantastyczne! Spójrzcie na kolor wody za nami laughing

Latarnia w Kołobrzegu jest nasza!

Widok na morze z Latarni Morskiej w Kołobrzegu

Zdjęcia powyżej i poniżej: Widok na morze z Latarni Morskiej w Kołobrzegu

Widok na morze i port  z Latarni Morskiej w Kołobrzegu
Dzieci przed Latarnia Morska w Kołobrzegu

Zdjęcie Latarni Morskiej w Kołobrzegu z przodu.

Wskazówki:
Będąc w Kołobrzegu koniecznie odwiedźcie Eko Park. Tamtejsza fauna i flora zachęca do długich spacerów.

 

5. Kierunek Gąski.

W samych Gąskach przygotujcie się na duuużo kurzu, najbliższy parking przy latarni zaserwuje Wam go w dostatku. Na latarni spędzamy sporo czasu, czekając na zachód słońca, później już tylko sen. Na szczęście namiot blisko, bliziutko z widokiem na latarnię i otwarte morze. Czego chcieć więcej?

A więc latarnia nr 5 przechodzi do historii!

Widok na Latarnie Morską w Gąskach

Zdjęcie Latarni Morskiej w Gąskach

Nasz nocleg z dziećmi pod namiotem w Gąskach

Zdjęcie "Nasz I nocleg pod namiotem" w Gąskach

Widok na morze z namiotu w Gąskach

Zdjęcie widoku z namiotu w Gąskach

Wskazówki: 

Jeśli zamierzacie skorzystać z morskich kąpieli w Gąskach koniecznie pomyślcie o butach kąpielowych dla dzieci, kamienie w wodzie ogromne, bardzo śliskie i jest ich mnóstwo.

6. Kierunek Darłowo/Darłówko.

W drodze do miejcie oczy szeroko otwarte, można spotkać takie chochoły (patrz poniżej). Darłowo nie robi na mnie większego wrażenia, za to port i zwodzony most owszem. Jest też to pierwsze miasto, w którym dosłownie poczujesz morze, zapach wszechobecnych świeżych ryb(targ), sprawia że morze czujesz i słyszysz skrzeczącymi mewami. Mi się bardzo podobało!

Sama latarnia piękna, cała z cegły, zwieńczona białą główką. Na samym jej szczycie między kratami można rzucić monetę, chyba na szczęście lub na obietnicę powrotu:)

Latarnia w Darłowie oficjalnie "odhaczona".

Chochoły w miejscowości Śmiechów

Zdjęcie przedstawia Chochoły w miejscowości Śmiechów

Latarnia Morska w Darłowie

Zdjęcie przedstawia Latarnię Morską w Darłowie

Widok z Latarni Morskiej w Darłowie

Zdjęcie przedstawia widoki na Darłowo z Latarni Morskiej

7. Kierunek Jarosławiec.

Zanim do niego docieramy, całkowicie spontanicznie zatrzymujemy się w Rusinowie, kilka km od Jarosławca. Powodem jest wspaniałe miejsce na odpoczynek, w centrum wsi tuż przy pięknym kościele z cegły, obok Straży Pożarnej czeka na nas nowiutki plac zabaw, palenisko, ławeczki i ładny widok. Latarnia w Jarosławcu niestety w trakcie remontu, na szczęście samo miasto zachwyca nocą, tętni życiem, morze dosłownie na wyciągnięcie ręki i ten wesoły kuter z muzyką na żywo sprawia, że zakochuję się w Jarosławcu.
 
Wnętrze z Latarni Morskiej w Jarosławcu

Zdjęcie wewnątrz Latarni w Jarosławcu 

Widoki z Latarni Morskiej w Jarosławcu

Zdjęcie przedstawia widok z Latarni Morskiej w Jarosławcu

Jarosławskie kutry na plaży

Jarosławskie kutry

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

8. Kierunek Ustka.

Po burzliwej nocy w Jarosławcu wita nas deszczowa Ustka. Mimo chłodu spacerujemy deptakiem odwiedzając słynną już ławkę p. Kwiatkowskiej (aktorka), spacerujemy brzegiem morza po cudownie szerokiej plaży nie myśląc o tym co spotka nas po powrocie do samochodu. Oczywiście mimo deszczu "zaliczamy" kolejne ileś set schodów wspinając się na latarnię. Po powrocie odnajdujemy wezwanie do wyjaśnienia zamiast mandatu za postój w miejscu niewłaściwym. Jedziemy do Straży Miejskiej a tam miłe zaskoczenie, brak mandatu laughing 

Ustka da się lubić!

Latarnia Morska w Ustce

Zdjęcie przedstawia Latarnię Morską w Ustce

Zdjęcie Ławeczka p. Kwiatkowskiej  Ustka 2018

Zdjęcie "Ławeczka p. Kwiatkowskiej" Ustka 2018

Plaza w Ustce i kultowe już kosze plażowe

Plaża w Ustce i cooltowe już kosze plażowe.

9. Kierunek Czołpino.

Obieramy kierunek na Łebę, tam mamy zamiar biwakować, a rano na ruchome wydmy, ale wcześniej jeszcze latarnia. Dojeżdżamy do parkingu skąd mamy iść Słowińskim Parkiem Narodowym 1,5 km do latarni. Ciągły deszcz a raczej ulewy sprawiają, że na latarnię wchodzimy za 3 podejściem, dwukrotnie wracaliśmy przebierać się w suche ubrania ale było warto! Widoki rekompensują wysiłki! To najpiękniejszy widok z latarni jaki dotąd widzę-ruchome wydmy, lasy i morze. Jedziemy na noc do Łeby.

Przygoda jaka nas spotyka w nocy sprawia, że cały wyjazd nabiera wrażeń. Zmęczenie robi swoje bo rozbijamy namiot dość późno, około 20, w przedsionku zostawiając resztki kolacji. Po godzinie 2 w nocy słyszymy odgłosy dzika w naszym przedsionku: strach, brak logicznego myślenia, ja i 2 śpiących dzieci... walka na ciszę i nadzieja, że nic nam nie zrobi. Po godzinie szukania zdobyczy odszedł. Najwyraźniej paprykarz szczeciński nie był jego przysmakiem surprised Na całe szczęście! Z ulgą odetchnęłam nad ranem kiedy się przejaśniło, zmęczona i niewyspana do granic możliwości. Przygoda sprawia, że jak najszybciej opuszczamy Łebę, żałując że nie pójdziemy na ruchome wydmy.

Widok z Latarni Morskiej Czołpino

Widok z latarni morskiej Czołpino.

Zwiedzamy z dziećmi Latarnie Morską w Czołpinie

Zdjęcie przedstawia Latarnię Morską w Czołpinie.

Wskazówki:
W drodze na latarnię mijamy dawny dom latarników i ich rodzin, obecnie przekształcany jest na muzeum historii ziemi słowińskiej. Otwarcie ma nastąpić w roku 2019.

10. Kierunek Stilo.

Kolejna z latarni, do której trzeba dojść parkiem narodowym, ale to sama przyjemność kiedy nie pada. Dojeżdżamy na miejsce, gdzie niestety za parking płacisz jak za zboże, bez możliwości zostawienia samochodu gdziekolwiek indziej płacisz i idziesz. Latarnia jako jedyna dotąd jest trójkolorowa, inna niż wszystkie, wewnątrz zaskakująco ciekawa galeria czeka na odwiedzających. Niestety rozładowuje nam się aparat i telefon, dlatego zdjęcie poniżej to jedyne co mamy stamtąd.

Latarnia Morska Stilo

Zdjęcie przedstawia Latarnię Morską Stilo

11. Kierunek Rozewie.

Okazuje się że to nie jedyna latarnia, w drodze na tę główną starszą po lewej stronie możemy podziwiać Latarnię Rozewie II nieczynną wciąż dla zwiedzających pomimo wcześniejszych założeń. Dopiero tu jednak po zwiedzeniu już 11 latarni dowiadujemy się o możliwości wykupienia paszportu do odbijania pieczątek, który zapewnia później odznakę srebrną a nawet złotą dla wytrwałych. Szkoda że tak późno bo niestety ale paragony z wielu zostały wyrzucone lub zniszczone:/ no ale wykupujemy i odbijamy pierwszą piecząche wink Jest wówczas 25 sierpień 2018.Tu okazuje się jeszcze coś. Otóż w trakcie naszej podróży kilkukrotnie mijaliśmy dwóch motocyklistów, którzy niemalże w jednym czasie zawsze wchodzili z nami na większość latarni, spotykamy ich i tym razem. To już nie jest przypadek, oni podobnie jak my podróżują szlakiem latarni morskich!

To do zobaczenia na kolejnych laughing

Latarnie Morskie Rozewie

Od lewej: Latarnia Rozewie, po prawej Latarnia Rozewie II

 

12. Kierunek Jastarnia.

Miasto robi na nas pozytywne wrażenie. Raj dla lubiących sporty wodne podobnie jak Chałupy. Tu będziemy spać na polu kempingowym ale zanim to, zaliczamy latarnię, to chyba najniższa ze wszystkich, tak 13,5 m. Od razu po niej udajemy się na Hel zwiedzić miasto no i oczywiście latarnię, do której ciągnie się dłuuuga kolejka.

Latarnia Morska w Jastarni

Latarnia Morska w Jastarni

Rodzinne pole namiotowe w Jastarni

Polecane przeze mnie pole kempingowe w Jastarni.

Ośrodek Sportów Wodnych w Jastarni

Ośrodek wodny w Jastarni

Jastarnia Raj dla miłośników sportów wodnych

Jastarnia. Raj dla lubiących sporty wodne.

Wskazówki:
Polecam bardzo fajne, dobrze wyposażone z idealną miejscówką(tylko przez drogę, do miejsc ze zdjęć) rodzinne pole namiotowe. Czysto, miło, tanio i wygodnie smile

13. Kierunek Hel.

Tu zdobywamy drugą pieczątkę i ruszamy w miasto a tam spotyka nas nie lada gratka. Miasto zamienia się za sprawą inscenizacji, parad i pokazów militarnych w miasto z czasów ostatniej wojny. Urzekają mnie piękne stroje ówczesnych kobiet, oczywiście pokaz sprzętów bojowych i nie tylko. Szkoda tylko, że trafiamy tu w ostatni dzień tych, że atrakcji.

Latarnia Hel już za nami.

Latarnia Morska na Helu

Latarnia Morska Hel

Parada z okazji Desant Day Hel 2018

Oba zdjęcia pokazują paradę z okazji Desant Day Hel 2018

Parada wojskowa z okazji Desant Day Hel 2018

Wskazówki:
Oczywiście będąc na Helu nie sposób nie odwiedzić cypel ale także fokarium i dla lubiących wojenne klimaty Muzeum Wybrzeża. Desant Day odbywa się corocznie w sezonie letnim od czerwca do początków września, daty są zmienne a całość trwa nawet kilka dni. Polecam wszystkim tę ważną lekcję historii.
Sam w sobie półwysep helski to jedna wielka lekcja historii!
Krok po kroku.

Nie sposób będąc na półwyspie helskim nie zatrzymać się w Chałupach. Choć nie było tam latarni przystanek tutaj był w planach od początku bo nie mogłam nie odwiedzić słynnych Chałup a więc Chałupy welcome to! Cudowne, zaciszne, uspokajające, w dobrym tonie, z pysznym jedzeniem-takie są Chałupy. Zauroczyły mnie już na samym wjeździe po kaszebsku, rozkochały gdy mogłam wsłuchać się w dźwięki słynnego Chałupy welcome to, które wygrywała multimedialna ławka upamiętniająca wspaniałego człowieka-muzyka Zbigniewa Wodeckiego i pozostawiły po sobie "to coś" co sprawiło, że powrócę tam jeszcze nie raz i nie dwa!

Chałupy

Chałupy po naszemu i po kaszebsku

Ławeczka Zbigniewa Wodeckiego w Chałupach

Ławeczka Zbigniewa Wodeckiego w Chałupach.

Zdjęcie zrobione z  przystani Chałupy II - od strony Zatoki Puckiej

Zdjęcie zrobione z przystani Chałupy II-od strony Zatoki Puckiej

Wskazówki: Koniecznością jest posilenie się w Porcie Chałupy. Ryby świeże i na różne sposoby, przy tym miejsce idealne na wieczorne spotkania z cudownymi zachodami słońca. Wrócę tam z sentymentem.

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Poszukujecie dobrych, sprawdzonych noclegów w okolicy? Znajdziecie je tutaj: >>Noclegi dla Rodzin w Trójmieście i okolicach<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

14. Kierunek Sopot.

Tu oczywiście po za latarnią punktem koniecznym jest najsłynniejsze polskie molo. Wykupujemy bilety i spacerujemy i może Was zaskoczę ale mnie nie zachwyciło, oczywiście ładne ale będąc po raz pierwszy chyba swoje zrobił tu efekt "przereklamowania". Latarnia za to jest dla mnie ciekawsza, piękne widoki na Sopot i morze robią swoje. Wyjeżdżamy zadowoleni i mamy kolejną pieczątkę do kolekcji.

Latarnia Morska  w Sopocie

Latarnia Morska w Sopocie

Sopot widziany z Latarni Morskiej

Sopot widziany z Latarni Morskiej

Kłódki na sopockim molo

Kłódki na sopockim molo

15. Kierunek Gdańsk.

Tu czekają na nas dwie latarnie, czynna dla zwiedzających latarnia Nowy Port oraz najmłodsza ze wszystkich latarnia Port Północny, niestety położona na terenie zamkniętym, nie ma do niej wjazdu dla zwykłego człeka, więc oglądamy z drogi. Latarnia w Nowym Porcie urzeka nie tylko widokami ale również kulą czasu, która kilkukrotnie w ciągu dnia opada o konkretnych godzinach z dokładnością setnych sekundy, jest to druga na świecie i jedyna w Polsce latarnia z kulą czasu! Nie można jej ominąć, to historia sama w sobie ze względu na okno z którego padły pierwsze strzały II wojny światowej. W setną rocznicę odzyskania niepodległości wycieczka ta przechodzi wówczas do historii naszego życia.

Dalej już tylko Westerplatte.

Latarnia Morska Nowy Port w Gdańsku

Latarnia Morska Nowy Port w Gdańsku

Tablica pamiątkowa

Zdjęcie przedstawia okno latarni Nowy Port,z którego padły pierwsze strzały w kierunku Westerplatte.

Na zdjęciu wyżej tablica upamiętniająca te wydarzenia.

Okno latarni Nowy Port z którego padły pierwsze strzały w kierunku Westerplatte

 

Miejsce, które za każdym razem przyprawia o szybsze bicie serca i wywołuje niejednokrotnie gęsia skórkę to oczywiście Westerplatte. To konieczny punkt odwiedzin w Gdańsku, historia , którą należy przekazać swoim potomkom.

Westerplatte z dziećmi
Wycieczka na Westerplatte z dziećmi
Wycieczka z dzieckiem na Westerplatte
Bunkry na Westerplatte

Wskazówki:
Odwiedzając latarnię Nowy Port zarezerwuj chwilę na obejrzenie wspaniałej galerii przedstawiającej wszystkie polskie latarnie o różnych porach roku ujęte w ciekawych sceneriach. Chcąc skorzystać z kąpieli morskich pojedź na pobliskie kąpielisko Brzeźno z pięknym białym molo.

Molo i plaża Brzeźno

Plaża Brzeźno,Gdańsk

Ekscentryczna budka lodziarza

Wóz z lodami, spotkany w drodze na plażę Brzeźno

16. Kierunek Krynica Morska.

To już ostatnia z naszych latarni, ale nie ostatnia z przygód, bo końcowym przystankiem będzie miejscowość Jantar bo perełki zostawiamy na koniec a raczej bursztyny:) Krynica Morska to zdecydowanie dzika miejscowość, ilość dzików napotkanych po drodze zaskakuje, ale nie powinno to dziwić skoro do granicy z Kaliningradem tylko kilka kilometrów wzdłuż plaży(!) a zalesienie jest naprawdę ogromne. No i w końcu to tu znajduje się KONIEC ŚWIATA wink

Latarnia Morska w Krynicy Morskiej

Latarnia Morska w Krynicy Morskiej

Wskazówki:
Udając się na latarnię wiedz, że schody są naprawdę wąskie, baaardzo wysokie i baaardzo kręte, ja miałam problemy żołądkowe wchodząc, nie jest to wyprawa dla dzieci poniżej lat 4 na pewno! Patrzenie w dół może przyprawić o dreszcze smile

Widok z latarni morskiej na Krynicę Morską

Widok z latarni morskiej na Krynicę Morską. Zdjęcie u dołu to kawiarnia w Krynicy M.

Kawiarnia  w Krynicy Morskiej

Wskazówki:
Już w drodze powrotnej warto na chwilę zatrzymać się w Piaskach, tuż za Krynicą Morską, takie piękne widoczki można tam znaleźć.

Przystań rybacka w Piaskach

Przystań rybacka w Piaskach(zdjęcie u góry) oraz rękodzieło piasczan.

Rękodzieło piasczan

Jantar to ostatnie nasze miejsce przed powrotem do domu, urzekło mnie dlatego również zasłużyło na wspomnienie i klika zdjęć. W końcu żeby dotrzeć do Jantaru musieliśmy przeprawić się z Gdańska przez Wisłę promem i w Jantarze spędziliśmy ostatnią naszą noc oraz zaopatrzyliśmy się w przepiękne bursztyny i wspomnienia smile

Staw rybny w Jantarze

Staw rybny w Jantarze

Nasza wycieczka to całe mnóstwo przygód, dziesiątki odwiedzonych miejsc, wsi, setki nazw i tysiące przejechanych kilometrów, nie sposób jednak zapisać wszystko bo jak sądzę niewielu by to przeczytało :) Ale najważniejszy cel "nauka przez zabawę i podróże" został osiągnięty", dzieciaki poznały historię niejednego człowieka, historię niejednego miejsca, niejedno przeżyły i niejedno wspominać będą! Na osłodę jako wisienka na torcie to fakt, że po rozpakowaniu i przeszperaniu rzeczy odnaleźliśmy większość paragonów lub biletów wstępu z latarni morskich, teraz pozostało czekać na odznakę srebrną a później po odwiedzeniu jeszcze 3 za granicami Polski możemy liczyć na złotą i dożywotni darmowy wstęp! Ale fajnie co?!? Już nie mogę się doczekać kolejnych wakacji laughing

Wskazówki:
Oto kilka stron, z których korzystałam i które pomogą Wam dowiedzieć się więcej o samych latarniach, miejscowościach, bo nie sposób zapisać to wszystko:

http://www.latarnie.pl
http://www.czaswlas.pl
http://www.polskaniezwykla.pl/
https://polskazobaczwiecej.pl
https://grupabiwakowa.pl/
https://gdziewyjechac.pl/
https://www.facebook.com/groups/215182522601513/
(Pokaż dzieciom Polskę i świat)-grupa facebokowa

W podróży:
• spędziliśmy 7 nocy i 8 dni
• przejechaliśmy ponad 1500 km w dwie strony
• odwiedziliśmy 18 latarni
• pokonaliśmy kilka tysięcy wąskich i krętych schodów



Każdego czytelnika naszych wspomnień serdecznie pozdrawiamy :
Czarek (lat 4), Antosia(lat 10) i mama Karolina:)


Karolina Rembas


Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<



Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.