Parki rozrywki w Polsce - dobra czwórka

Parki rozrywki w Polsce – dobra czwórka

Któż się nie lubi bawić? Kto nie lubi poszaleć od czasu do czasu? A dotyczy to zarówno małych, jak i dużych. Odwiedźmy wspólnie kilka wybranych parków rozrywki w Polsce.

 

ENERGYLANDIA

Energylandia - warto odwiedzić z dziećmi w Małopolsce

Do Energylandii jedziemy całą rodziną 2 + 2: my, rodzice 40+ oraz 7-latka i 13-latka. Nastolatka głodna przygód i lekko strachliwa, świeżo upieczona pierwszoklasistka.

Krok 1: Strategia.

Decydujemy się zacząć od końca parku. Stwierdzam, że był to bardzo dobry pomysł. Zaczynamy od atrakcji rodzinnych. Bardzo polecamy te wodne smile. Zwłaszcza w piękny, słoneczny dzień. Ale i tak, jeden dzień to za mało, żeby odwiedzić wszystkie atrakcje, nawet przy założeniu, że w parku nie ma za dużo ludzi.

Krok 2: Działamy

Pierwsze kroki kierujemy do Atlantis, czyli przyjemnego spływu rwącą rzeką w okrągłych pontonach. Kolejny zjazd, również mokry, odbywa się ANACONDĄ, czyli pontonem na kilkanaście osób, pełnym zaskakujących i bardzo mokrych wrażeń smile

Później czas już tylko na coraz mocniejsze wrażenia.

Tata ze starszą córką idą na APOCALYPTO, czyli ławkę, która kręci się w różne strony. A później wszyscy na pierwszy rollercoaster BOOMERANG, ale jeszcze póki co rodzinny, czyli 7-latka również daje radę.

Parki rozrywki dla dzieci w Polsce - Energylandia

Krok 3: Czas odkryć karty

Obiecałam mojej starszej córce, że pójdę z nią na większość rollercoasterów w parku, zwłaszcza, że chory kręgosłup taty mógł tego nie wytrzymać. No i należało dotrzymać słowa… Nie powiem, że z łatwością… Owszem, jako studentka odwiedziłam większość lunaparków Europy i Stanów Zjednoczonych, no ale 20 lat minęło…

Wzięłam głęboki wdech i…

Najpierw poszłyśmy na MAYANA. I to był bardzo dobry wybór!!! Fantastyczne emocje!!! To rollercoaster-wywijas, w którym się siedzi jak na krzesełku i nogi dyndają w powietrzu i robisz wywijasy w różne strony świata. Meeeegaaa!

Drugi był rollercoaster ZADRA - najwyższy na świecie drewniany rollercoaster. Ma on prawie 64 metry wysokości. I powiem Wam: to było dopiero coś! O matko, co za emocje!!!! Ale jakie pozytywne endorfiny! No szok!!!! Wyszłam na trzęsących się nogach i pojechałabym jeszcze raz!

Na trzeci ogień poszedł oczywiście HYPERION – najwyższy i najszybszy mega coaster w Europie. Było to dla mnie największe wyzwanie. Zrobiłam to, ale drugi raz za nic w świecie nie wsiądę smile. Nie, wcale nie było najgorzej, ale.. wolę Zadrę smile.

Energylandia - rozrywka dla całej rodziny

A na deser była prześwietna Formuła 1, a potem już tylko strefa wodna do końca dnia.


Garść cennych informacji

  • Dla kogo? Dla każdego 0-100+
  • Park ma tak rozbudowaną sieć atrakcji, dodatkowo podzieloną na różne strefy, ze każdy znajdzie coś dla siebie.
  • Cena: od 99 zł
  • Najlepiej kupić bilety online. Jeśli jesteście samochodem, warto od razu zadbać o bilet parkingowy.
  • Szczegółowe informacje znajdziesz na www.energylandia.pl

 

PARK ROZRYWKI WE WŁADYSŁAWOWIE

Jeśli jedziesz nad polskie morze, warto odwiedzić ten park rozrywki. Może nie jest to największy lunapark w Polsce, ale wystarczy, by zapewnić rozrywkę całej rodzinie. Otwarty długo w nocy.

Park Rozrywki we Władysławowie - dobre miejsce na weekend z dziećmi

Diabelski Młyn – rozrywka dla całej rodziny. Zobaczysz z niego zarówno morze, jak i Zatokę Pucką.

Przejażdżka Diabelskim Młynem

Kolejka górka, dmuchańce, gokarty, quady, karuzele – na pewno jest z czego wybierać.

Wycieczka do Lunaparku we Władysławowie
Atrakcje dla rodzin z dziećmi nad morzem - Park Rozrywki we Władysławowie

Jednak na nas największe wrażenie zrobił niepozorny, magiczny domek, który znajomość fizyki wywraca do góry nogami. Woda płynąca pod górę, inna grawitacja, deskorolka wjeżdżająca pod górę – to tylko kilka z atrakcji, która zachwyci Cię w tym domku.

Rodzinny wyjazd do Władysławowa


Garść cennych informacji

  • Wejście do parku jest darmowe. Każda atrakcja jest płatna osobno. Ceny od 8 zł za atrakcję. Warto mieć ze sobą gotówkę.
  • Parking znajduje się przy samym parku.
  • Więcej informacji na https://lunapark-sowinski.com.pl/ 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

PARK MINIATUR INWAŁD

Jeden z najpiękniejszych parków miniatur, jakie widziałam. Jeśli wybieracie się do Energylandii lub generalnie na południe Polski, warto połączyć tę wyprawę z odwiedzinami w parku. I dodatkowo odwiedzić sąsiadujące parki.

Park Miniatur Inwałd - opinia

W kilka godzin odwiedzicie najpiękniejsze i najbardziej znane miejsca na całym świecie. Począwszy od Paryża, Rzymu, po Nowy Jork, Sydney czy nawet Wyspę Wielkanocną.

Park Rozrywki w Inwałdzie

Park jest całkiem spory. Bardzo przyjemnie się po nim spaceruje. 

Ciekawe miejsce w Polsce - Park Miniatur w Inwałdzie


Garść cennych informacji

  • Ceny biletów od 49 zł. Warto kupić pakiet – od razu do Warowni i/lub Lunaparku.
  • Więcej informacji na https://parkminiatur.com/ 

 

PARK DINOZAURÓW W MALBORKU

Park Dinozaurów w Malborku to nie tylko świat dinozaurów. Znajdziesz tu również i świat baśni, smoków, i wioskę Jaskiniowców i park linowy i wiele, wiele więcej.

Dinopark na Mazurach

Park jest duży, można tu spędzić spokojnie cały dzień. Rozrywka i dla małego, i dla dużego.

Park Dinozaurów w Malborku - wycieczka z dziećmi


Garść cennych informacji

 

Agnieszka Matras
 
autorka zdjęć i tekstu przysłanego na Konkurs
"Polska z dziećmi 2021"
 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

 

 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


 


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi