Park Przygód i Atrakcji w Wilkowicach - opinia mamy

Park Przygód i Atrakcji na sobotnie popołudnie

Zapewne każdy, mający choć jedno dziecię, ma w zanadrzu swojej pamięci takie miejsce, gdzie szybciutko może się przenieść wraz z całą wesołą rodzinką. Jest w 100% pewny tego miejsca pod względem świetnej rodzinnej zabawy oraz miło i ciekawie spędzonego czasu.

Ponadto zawsze sięga po nie wtedy, kiedy wszystkie inne opcje dobrej zabawy w domu już się wyczerpały, kiedy nagle pogoda z pochmurnej zmienia się na bardziej przyjazną lub kiedy dzieciaki domagają się wycieczki i dobrej zabawy właśnie. A godzina już raczej nie sprzyja dłuższej wyprawie.

Dla nas takim miejscem jest Rodzinne Centrum Rozrywki w Wilkowicach z naciskiem na Park Przygód i Atrakcji będący częścią tego większego. To miejsca spełnia wszystkie powyższe założenia. Do tego jest dość blisko od naszego domu i nasze dzieci wiedzą, że tam będą się wspaniale bawić.

Kiedy po nie sięgamy? A na przykład takiego dnia jak ten…

 

Początek urlopu

Mamy leniwy poranek, który szybko przechodzi w jeszcze leniwsze południe i kiedy my, rodzice rozkładamy się już na kanapie, czekając aż dziewczynki położą się obok, by razem coś obejrzeć (kino domowe to dobra rzecz smile)... a one… przybiegają, wskakują na kanapę i… domagają się wycieczki, spaceru oraz placu zabaw. My jeszcze bardziej leniwie spoglądamy na zegarki, na siebie, na nie i… "No niech Wam będzie..." Spokój i nicnierobienie dzisiaj nam niepisane. I tak, to jest dobry moment, by sięgnąć po ten tajny plan wink.

Opuszczamy nasze wygodne kanapowe gniazdko, pakujemy się do samochodu i ruszamy w drogę z piosenkami Fasolek w tle, którym wtórują nasze dziewczynki. Energia przychodzi do nas sama smile

Kiedy miniemy już miejskie zabudowania, wkraczamy w malowniczy wiejski krajobraz, który niezmiennie wzbudza nasz zachwyt. Żółte dywany rzepaku, ciągnące się po horyzont, zielone korony drzew latem i różnobarwne jesienią, sprawiają, że chce się wśród nich spędzić przynajmniej kilka godzin smile.

Zwalniamy i chłoniemy malownicze widoki. Nawet nasze małoletnie córy czują i doceniają piękno otaczającej natury. A skąd o tym wiemy? Bo z tylnej kanapy samochodu zawsze dobiega do nas ich radosne „wow”  smile.

Główny punkt programu - Wilkowice

Rodzinne Centrum Rozrywki w Wilkowicach to rozległy teren, usytuowany wśród takich malowniczych i sielskich widoków. W jego skład wchodzi Park Przygód i Atrakcji, sala zabaw dla dzieci Alele, Ośrodek Jeździecki Preria i restauracja pod Platanami. Zapewniam, że każdy znajdzie tu miejsce idealne dla siebie i własnych potrzeb.

Kiedyś ten rozległy teren wraz z późnobarokowym pałacem należał do rodziny von Larisch. Po II wojnie światowej pałac stał się budynkiem mieszkalnym ówczesnego PGR-u. Teraz należy do prywatnych właścicieli, którzy dbają o cały teren i z każdym rokiem udostępniają oraz modernizują coraz większą część parku dla licznie odwiedzających. Miejsce ma wielki potencjał i widać, że nowi właściciele potrafią go wykorzystać. W parku umieszczono zwierzyniec, stawy rybne i plac zabaw, tworząc wyżej wspomniany Park Przygód i Atrakcji, a w starych spichlerzach zrobiono restaurację Pod Platanami oraz wspomnianą już salę zabaw. Tylko pałac czeka na plan i pomysł na niego. Miejmy nadzieję, że i to wkrótce się zmieni.

Ruszamy zatem po przygodę ...

Po zaparkowaniu samochodu na rozległym i darmowym parkingu, kierujemy swe kroki w stronę Parku Przygód i Atrakcji. Często już tutaj mamy okazję zobaczyć imponujące konie ze stadniny pasące się w zagrodzie lub na odbywające przejażdżkę.

Z potrzebnymi akcesoriami w torbie, latem zawsze z kocem, piłką i małymi przekąskami, jesienią z piłką lub łopatkami do piasku - ruszamy w kierunku kas. W kasie kupujemy bilety wstępu dla całej rodziny (przed przyjazdem polecamy sprawdzić ceny na stronie internetowej parku) wraz z torebkami pełnymi kukurydzy dla mieszkańców parku.

Kierując się wyznaczonymi ścieżkami, na pewno dotrzemy w każde miejsce, nie pomijając ciekawych atrakcji parku. A jest ich tutaj dość sporo. Mamy wymieniony już plac zabaw, park linowy, siłownię, boisko do siatkówki, małą plażę, dwa stawy rybne, piękną fontannę i zwierzyniec, główną atrakcję dla dzieci. Są tutaj również wyznaczone miejsca na grilla i ognisko.

 

Pierwsze spotkania z mieszkańcami Parku Przygód i Atrakcji

Dziewczynki od razu biegną w stronę papug, które swoim kolorowym upierzeniem przyciągają ich uwagę na dłużej. Patrzą sobie nawzajem głęboko w oczy. Tym razem to papugi szybciej tracą zainteresowanie kolejnymi odwiedzającymi smile A my ruszamy dalej….

Wizyta z dziećmi w Parku Przygód i Atrakcji w Wilkowicach na Śląsku

Wizyta u papug

Z ziarnami kukurydzy w ręku dziewczynki szukają chętnych na pyszne jedzenie prosto z ich łapek. Na naszej drodze spotykamy okazałe i śliczne daniele oraz jelenie, które nie wyrażają żadnego sprzeciwu wobec kolejnego posiłku. Dziewczynki karmią zwierzęta, a my sprzedajemy im kolejne wiadomości na ich temat, czytając zamieszczone na ogrodzeniach informacje. Słuchają z wielkim zaciekawieniem i my również tak czytamy.

Karmienie zwierząt na wycieczce rodzinnej w województwie śląskim
Mini-Zoo w Parku Przygód i Atrakcji w Wilkowicach na Śląsku

Nowi przyjaciele!

 

Odwiedziny u kolejnych zwierząt w Wilkowicach

Przyświeca nam słoneczko, ogrzewając nas i dodając nam kolejną dawkę pozytywnej energii podczas spaceru między kolejnymi zagrodami. Zachwycamy się po kolei owcami, lamami oraz antylopami.

Atrakcja dla dzieci i dorosłych na Śląsku
Karmienie alpak i lam z dziećmi w Mini-Zoo w Parku Przygód i Atrakcji
Spotkania ze zwierzętami w Wilkowicach na Śląski

Radość dla całej rodziny

Z osiołkiem nawiązujemy dłuższą znajomość. Jakoś trudno nam odejść od tego sympatycznego zwierzątka. Nie będę oryginalna, gdy napiszę, że moje dzieci (jak i kilkanaścioro obok) chciały zabrać osiołka do domu. Słodziutki – nazwała go starsza córka, a młodsza stwierdziła, że jest mięciutki wink.

Nowy przyjaciel
Zagroda osiołków w Mini-Zoo dla rodzin z dziećmi

Niezapomniane spotkanie 

Dziewczynki wszystkim dzieliły po równo kukurydzę, a innym własnoręczni zrywały trawę, by móc je nakarmić. Zagrody zwierząt są spore, więc i trawy mają tam pod dostatkiem. Ale z dziecięcych rączek zapewne smakuje wybornie, prawda? Przynajmniej każde dziecko tak twierdzi, zrywając dziarsko trawę i wkładając ją przez siatkę.

Bezpieczne karmienie zwierząt dla dzieci w Parku Przygód i Atrakcji w Wilkowicach

Kolejny nowy znajomy wink

Dłuższą chwilę wspólnie podziwialiśmy imponujące jaki. Jakoś za bardzo ich nazwa nie pasowała mi do postury tych zwierząt. Byłam na tyle przekonująca, że reszta rodziny zaczęła podzielać moje zdanie wink. Przed nami również pięknie prezentowały się różne odmiany smukłych antylop.

Podziwiamy jaki w Wilkowicach
Spacer z dziećmi w Rodzinnym Centrum Rozrywki w Wilkowicach

To nie koniec dnia!

Spacerowaliśmy i poznawaliśmy kolejnych mieszkańców zwierzyńca, aż powoli doszliśmy do miejsca, na które nasze tygryski czekały równie mocno.

 

Miejsce na zabawę

Powolny krok dziewczyny zamieniły na mało kontrolowany bieg, by jak najszybciej poskakać na trampolinach, pozjeżdżać na zjeżdżalniach, pohuśtać się czy raz za razem dzielnie przejść zawieszony pomiędzy drzewami tor przeszkód (ta atrakcja jest dodatkowo płatna jednorazowo na nielimitowaną liczbę przejść dla dziecka).

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Plac zabaw zajmuje dość duży teren i jest skomponowany w taki sposób, by każdy maluch i starszak znalazł swoje miejsce odpowiednie do jego wieku. Są tutaj typowe sprzęty, jak huśtawki, karuzele, piaskownice i zjeżdżalnie, ale są również trampoliny, domki, małe tory przeszkód czy ścieżka bosych stóp.

Trampoliny dla dzieci w Rodzinnym Centrum Rozrywki w Wilkowicach na Śląsku
Duży plac zabaw dla rodzin z dziećmi

Obowiązkowa zabawa na placu

My siadamy w wiacie Grill Baru, zamawiamy lemoniadę i patrzymy, jak nasze małe małpki dzielnie pokonują kolejne przeszkody. Raz za razem… do znudzenia… naszego oczywiście wink.

Wspólna zabawa z dziećmi na placu zabaw w Wilkowicach
Aktywny odpoczynek na urlopie rodzinnym w Parku Przygód i Atrakcji

A kuku!

Tym razem nie mamy ze sobą koca, ale i tak idziemy w kierunku mini plaży, gdzie można sobie przysiąść i pograć na przykład w piłkę. Miejsc piknikowych w parku jest więcej. Każdy znajdzie miejsce dla swojej rodzinki, a nawet zapali ognisko lub grilla w wyznaczonych, bezpiecznych miejscach.

 

Czas na pożegnanie Wilkowic

Dziewczynki ciągną nas jeszcze w stronę mostku pomiędzy stawami, gdzie wypatrują ryb. Liczą na wyścigi kolejne okazy, a my podziwiamy rodzinę kaczek, dostojnie sunącą po wodzie. Rodzicielskim przekupstwem ( wink ) odciągamy Je od stawu, ponieważ robi się już chłodniej. Ale one jeszcze muszą tylko na chwilkę zajrzeć tu i tam...

Spacer z dziećmi
Wypatrywanie ryb

Ostatnie spacery

Idziemy jeszcze pożegnać się z danielami i czas wracać do domu.

Wizyta u danieli z dziećmi w Mini-Zoo na Górnym Śląsku
Żegnamy zwierzątka

Do zobaczenia!

Jeszcze ostatnie hop na zakończenie dnia i pora udać się w kierunku samochodu.

Ostatnie skoki przed wyjazdem

Duży skok w górę na do widzenia!

Spędziliśmy tutaj bardzo przyjemne popołudnie. I na pewno z chęcią tutaj nie raz jeszcze wrócimy. Z kocem, piłką, smakołykami i grupą znajomych. Może nawet rozpalimy ognisko…

Dziewczynki były bardzo zadowolone z wycieczki i żal im było wracać do domu. Tym bardziej bez osiołka wink. Zmęczenie po bieganiu na świeżym powietrzu dało już o sobie znać w samochodzie. Zanim zdążyliśmy wymienić się wrażeniami, One już smacznie spały. Obudziły się dopiero, gdy podjechaliśmy przed dom i czas było wysiadać.

Jeszcze kukurydza i kamyki wysypywały się im z kieszeni, kiedy beztrosko wysiadały, już wypoczęte, z samochodu. I kiedy my ponownie chcieliśmy ułożyć się na kanapie (naprawdę byliśmy zmęczeni), dziewczynki przybiegły z kartkami i kredkami, by namalować portret… osiołka.

 

Nasza opinia o Parku Przygód i Atrakcji

Park Przygód i Atrakcji to - w naszej opinii - świetne miejsce dla całej rodziny. Dobrze przygotowane i zorganizowane, a do tego cały czas się zmienia, by było jeszcze lepiej i ciekawiej.

Znajomi już nam powiedzieli, że w parku wyznaczono nową strefę pod nazwą Park Atrakcji Edukacyjno–Ruchowej, na którą składa się interaktywna piaskownica, labirynty, kreatywne gry wielkoformatowe i wiele innych. My na pewno pojedziemy jeszcze nie jeden raz, a Wy?

Autorka tekstu i zdjęć: Magdalena Dyszy

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi