JuraPark Krasiejów - atrakcje dla dzieci

Wycieczka do świata dinozaurów

(JuraPark Krasiejów)


Jeśli jesteście rodzicami dzieci w wieku przedszkolnym lub szkolnym, być może znacie książkę z serii "Opowiem ci mamo". To bogato ilustrowane książki, które rozwijają dziecięcą wyobraźnię, uczą kreatywności, koncentracji, dostarczają mnóstwo ciekawostek o świecie i stanowią wspaniały pretekst do dalszej rozmowy.

Jeżeli książka "Opowiem ci mamo, co robią dinozaury" nie wyczerpała pokładów ciekawości Waszego dziecka, a wręcz przeciwnie, stała się preludium do zadawania jeszcze większej liczby skomplikowanych pytań na temat prehistorycznych gadów, nie macie wyjścia.

Zależy Wam na tym, by stać się równym partnerem w rozmowie z dzieckiem na tak ważny temat? Wiedzę możecie wzbogacić czytając książki lub oglądając kultową serię Jurrasic Park. Istnieje jednak jeszcze 3 opcja.

Jest nią rodzinna wycieczka do JuraParku w Krasiejowie. Po wizycie w tym niezwykłym miejscu, żadne pytanie Was już nie zaskoczy. Dzieci natomiast usystematyzują wiedzę zdobytą z książki, potwierdzą naukowe fakty lub im zaprzeczą, przekonają się, czy dinozaury rzeczywiście były takie, jakimi opisuje je dziecięca literatura.

Wycieczka z dziećmi do JuraParku w Krasiejowie koło Opola

Źródło zdjęć: https://juraparkkrasiejow.pl/

Wszyscy z pewnością będziecie się wyśmienicie bawić. Istnieje jednak pewne ryzyko. Po wycieczce do JuraParku w Krasiejowie Wasze dzieci mogą przestać zadawać pytania dotyczące dinozaurów. Tylko czy to oby na pewno dobry objaw? A co jeżeli serię dociekań o świecie rozpocznie pytanie "Skąd się biorą dzieci"? smile

Pewnych rzeczy nie zatrzymacie, więc może, zamiast obawiać się tego, co będzie, chcielibyście lepiej poznać to, co już było?

 

TUNEL CZASU

W fascynującą podróż do przeszłości zabierze Was pociąg kursujący w Tunelu Czasu. (Uprzedźcie dzieci, że jest w nim ciemno i głośno). Siedząc wygodnie w fotelu załóżcie okulary 3D i trzymajcie się, bo za chwilę usłyszycie wieeelki wybuch. Spokojnie, żaden wieżowiec się nie zawalił. Nie przegapiliście też startu rakiety kosmicznej. To tylko świat się narodził. Jak do tego doszło? Wszystkiego dowiecie się z kilkuminutowego filmu.

Przygotowana z rozmachem produkcja prezentuje powstanie galaktyk, narodziny Ziemi, Księżyca oraz pierwszych form życia kolonizujących naszą planetę. Skąd twórcy filmu wiedzieli, jak wyglądał świat sprzed milionów lat? Sporo na temat przeszłości na pewno dowiedzieli się od dinozaurów, choć te co prawda są dużo młodsze od samego wszechświata.

Tunel Czasu w parku dinozaurów w Krasiejowie na Opolszczyźnie
Niezapomniana rodzinna wycieczka do Krasiejowa i wizyta w Tunelu Czasu
Atrakcje dla dzieci w dinoparku koło Opola

Źródło zdjęć: https://juraparkkrasiejow.pl/

Co robiły na Ziemi? Jak żyły? I co się stało, że choć tak wielkie i potężne zniknęły z powierzchni naszej planety? Dalszą wiedzę na temat dinozaurów zdobędziecie, wkraczając na Ścieżkę Dydaktyczną.

 

ŚCIEŻKA DYDAKTYCZNA

Podróż w Tunelu zakończy muzyka z filmu Jurassic Park, która wprowadzi Was na Ścieżkę Dydaktyczną. Jej 1,5 km odcinek zachowuje chronologię poszczególnych okresów ery dinozaurów, łącząc walory rozrywkowe z nauką, która odbywa się w zupełnie niezauważalny sposób. Jakby przy okazji. Zwiedzający chłoną wiedzę w sposób naturalny i daleki od standardowo pojmowanego, szkolnego sposobu przyswajania wiedzy.

Spacer po ścieżce dydaktycznej w Krasiejowie

Źródło zdjęć: https://juraparkkrasiejow.pl/

To tutaj je spotkacie wielkie prehistoryczne gady. Podczas gdy jedne bacznie przyglądają się turystom zza płotu, drugie zupełnie nie zwracają na nich uwagi. Niektóre czają się do ataku, inne schylają się do wodopoju. Są wśród nich mięsożercy i wegetarianie, prawdziwe olbrzymy i "małe jaszczurki", długoszyje, skrzydlate i wyposażone w kołnierz gady, które możecie nie tylko oglądać. Choć większość z nich budzi przerażenie, można ich dotknąć. Mimo iż to (tylko) świetnie wykonane repliki, ciarki niejednemu przebiegły po plecach.

Ścieżka dydaktyczna dla rodzin z dziećmi w JuraParku koło Opola
Spotkanie dzieci z dinozaurami w JuraParku koło Opola

Źródło zdjęć: https://juraparkkrasiejow.pl/

Wycieczka z przewodnikiem trwa ok. 1,5 – 2 godzin. W tym czasie zobaczycie prawie 70 gatunków dinozaurów i aż 200 modeli, a do tego plansze z fotografiami środowisk, które zasiedlały dinozaury, opisy gatunków i kody QR, które umożliwiają wykonanie skanu i odczytanie informacji na telefonie. Bez wątpienia JuraPark w Krasiejowie to największa, najbogatsza tego typu atrakcja w całej Europie.

Wycieczka rodzinna na Ścieżce Dydaktycznej podczas weekendu w parku dinozaurów

Źródło zdjęć: https://juraparkkrasiejow.pl/

Ścieżka umożliwia jazdę wózkiem dziecięcym. Sprzęt można wypożyczyć w okolicy kas biletowych.

 

PAWILON PALEONTOLOGICZNY

Czy one naprawdę żyły?

Dowody na istnienie dinozaurów przedstawia największa w Europie ekspozycja skamieniałości gadów i płazów z najstarszego okresu ery mezozoicznej, w tym szkielet pradinozaura Silesaurusa opolensisa. I tu znów muzeum w Krasiejowie wygrywa w kategorii "naj", wykraczając daleko poza granice Starego Kontynentu.

Pawilon Paleontologiczny w JuraParku w Krasiejowie

Źródło zdjęć: https://juraparkkrasiejow.pl/

Jako jedyne muzeum na świecie łączy ekspozycję z czynnym stanowiskiem paleontologicznym, które wciąż prowadzi prace wykopaliskowe. Jesteście ciekawi, jak przebiegają? Oryginalne skamieliny można podziwiać, stąpając po szklanej podłodze zawieszonej nad stanowiskiem. Latem można tu dodatkowo przyjrzeć się paleontologom przy pracy.

Prawdziwe spotkanie z historią dla dzieci
Historyczne eksponaty

Źródło zdjęć: https://juraparkkrasiejow.pl/

Ze względu na szklaną podłogę, która mogłaby ulec zniszczeniu, wózkiem dziecięcym tu nie wjedziecie.


PREHISTORYCZNE OCEANARIUM

Na terenie Parku znajduje się również Prehistoryczne Oceanarium, dzięki któremu zobaczycie jak dawno, dawno temu wyglądało życie pod wodą. Miejsce to jednak różni się od typowych oceanariów. Stworzenia, które żyły miliony lat temu już dawno wymarły, dlatego nie zobaczycie ich w wielkich wypełnionych wodą akwariach.

Odwiedziny w prehistorycznym Oceanarium w Krasiejowie

Źródło zdjęć: https://juraparkkrasiejow.pl/

Z pomocą jednak przychodzą nowoczesne technologie, dzięki którym odtworzenie 20-metrowego Megalodona, rybopodobnego Mezozaura, Liopleurodona czy płetwojaszczura Plejozaura jest jak najbardziej możliwe. Przedziwne stworzenia naturalnej wielkości "pływają" na dużych ekranach z efektem 3 D. Wyglądają imponująco i zupełnie jak nie z tej ziemi.

Niezwykłe wrażenia dla rodzin z dziećmi w Oceanarium
Wycieczka rodzinna do opolskiego JuraParku

Źródło zdjęć: https://juraparkkrasiejow.pl/

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Głębia obrazu, 3 wymiar i do tego rekin, który wyłoniwszy się z ciemności płynie prosto na zwiedzających i uderza z impetem w szybę, którą oczywiście rozbija... Wszystko to robi olbrzymie wrażenie i wywołuje skrajne emocje – od zachwytu, po przerażenie. Na szczęście nic Wam nie grozi, bo to tylko projekcja.

 

KINO 5D

Realizm Oceanarium zrobił na Was wrażenie? Świetnie, bo to tylko przedsmak tego, co czeka Was w kinie 5D. Dźwięk, ruch, zapach – polisensoryczne doznania, jakich tu doświadczycie, zapadają w pamięć nie mniej niż trójwymiarowe obrazy.

Wycieczka do kina 5D na terenie JuraParku w Krasiejowie

Źródło zdjęć: https://juraparkkrasiejow.pl/

Dzięki nim nie będziecie jedynie widzami. Będziecie współtwórcami akcji. Spośród 3 propozycji seansów możecie wybrać ten, który najbardziej Wam przypadnie do gustu. "Tajemnicze podziemie", "Big Buck Bunny", a może "Meet the Dinos"? Decyzja należy do Was. Seanse trwają od 6 do 10 minut i gwarantują moc niezapomnianych doznań. Możecie być pewni, że ani przez chwilę nie będziecie się nudzić.

Filmy dla dzieci i dorosłych w kinie 5D

Źródło zdjęć: https://juraparkkrasiejow.pl/

 

PLAC ZABAW

Dla dzieci przygotowano tu jeszcze jedną atrakcję. 3000 m2 przestrzeni do biegania, harcowania i wspinania ... to musi być plac zabaw (szkoda tylko, że nie w prehistorycznym wydaniu). Ci, którzy lubią zdobywać szczyty, mogą wspiąć się na 12-metrową wieżę, by następnie zjechać z niej zawrotną prędkością. Do dyspozycji wielbicieli bujania w obłokach jest tu 7-metrowa huśtawka stylizowana na ptasie gniazdo, a fani wspinaczki z pewnością chętnie wypróbują ściankę wspinaczkową lub pajęczynę.

Zabawa dla dzieci na placu zabaw

Źródło zdjęć: https://juraparkkrasiejow.pl/

Maluszki również nie będą się tu nudzić. Wspaniałych chwil dostarczy im zabawa na bujakach, huśtawkach i zjeżdżalniach.

Plac zabaw w JuraParku w Krasiejowie

Źródło zdjęć: https://juraparkkrasiejow.pl/

 

PARK ROZRYWKI

Dobrą zabawę Wasze pociechy mogą kontynuować w Parku Rozrywki wyposażonym we wszystko, co tylko mali poszukiwacze przygód mogliby sobie wymarzyć. Starsze dzieci mogą korzystać ze statku pirackiego, karuzeli, trampoliny, euro bungy, automatów do gier i symulatorów oraz dmuchanych zjeżdżalni.

Park Rozrywki w JuraParku koło Opola
Część dla starszych dzieci w Parku Rozrywki

Źródło zdjęć: https://juraparkkrasiejow.pl/

Maluchom radości dostarczy zabawa na karuzeli z samolotami, karuzeli łańcuchowej, w basenie z kulkami i małej kolejce szynowej.

Atrakcje dla maluchów

Źródło zdjęć: https://juraparkkrasiejow.pl/

 

PARK NAUKI I EWOLUCJI CZŁOWIEKA

Podobała Wam się podróż w Tunelu Czasu? Chcielibyście powtórzyć to niezwykłe doświadczenie? Po raz kolejny w czasie możecie przenieść się w Parku Nauki i Ewolucji Człowieka. Wcielając się w rolę temponautów (podróżników w czasie) cofniecie się o 66 milionów lat w przeszłość, by uzyskać odpowiedź na pytanie "skąd się biorą dzieci"? Muzeum temat narodzin człowieka traktuje jednak znacznie szerzej, zagłębiając się w zagadnienie procesu ewolucji gatunku ludzkiego.

Oczywiście dokładne przedstawienie tematu nie byłoby możliwe bez dzisiejszych osiągnięć technologicznych - multimedialnych ekranów i aplikacji, które stwarzają wrażenie odbycia podróży w czasie. To dzięki technologii cyfrowej zasiądziecie na pokładzie promu kosmicznego i odbędziecie swój pierwszy lot w Kosmos.

Park Nauki i Ewolucji Człowieka na terenie JuraParku koło Opola

Źródło zdjęć: https://www.facebook.com/ParkNaukiKrasiejow/?tn-str=k*F

(Jeżeli spóźnicie się na prom, możecie skorzystać z poczekalni. Czas umilą Wam gry, animacje i różnego rodzaju niespodzianki).

Najpierw wzbijecie się na orbitę okołoziemską, a następnie przesiądziecie do wehikułu czasu. Pilnujcie swoich wirtualnych przewodników, przestrzegajcie reguł, by niczego ważnego nie pominąć i nie zapętlić się w czasie. Przed Wami wielka przygoda pełna ekscytujących niespodzianek.

Zwiedzanie rozpoczniecie od spojrzenia w "Okna Prehistorii". Jest ich aż 13, a każde przedstawia zupełnie inne dzieje planety Ziemia. Ujrzycie w nich m.in.: zagładę dinozaurów, pierwszą rodzinę na długo przed tym, jak nazwaliśmy ją podstawową komórką społeczną, karłów i gigantów. Zobaczycie, jak rodziła się pierwsza miłość i jak wyglądał pierwszy pogrzeb. Dowiecie się, jak polowano na mamuty i jak powstawała sztuka.

Dalej przejrzycie się w "Lustrze Ewolucji". Zobaczycie w nim naszego przodka w wybranej przez siebie epoce i dowiecie się, jak przebiegała ewolucja wizerunku człowieka.

Nauka o ewolucji człowieka z dziećmi

Źródło zdjęć: https://www.facebook.com/ParkNaukiKrasiejow/?tn-str=k*F

Kolejna ekspozycja "Rozwój noża" dostarczy Wam wiedzy o tym, jak zmieniały się narzędzia i przedmioty codziennego użytku. Ostatnim z prezentowanych przedmiotów będzie smartfon. Pewnie zastanawiacie się, co nowoczesne urządzenie może mieć wspólnego z prymitywnymi tłukami kamiennymi, narzędziami krzemiennymi czy siekierkami obrzędowymi?

Oglądanie wystawy w Parku Nauki i Ewolucji Człowieka

Źródło zdjęć: https://www.facebook.com/ParkNaukiKrasiejow/?tn-str=k*F

Okazuje się, że całkiem sporo, ale, żeby się tego dowiedzieć, musicie polecieć w ... Kosmos.

W czasie zwiedzania zobaczycie też najstarszą mumię oraz kilka "Świadectw Ewolucji" skupionych wokół tematów naczyń i przedmiotów gospodarstwa domowego, pisma czy grobowców. Na koniec czeka Was jeszcze interesująca lekcja braterstwa, podczas której dowiecie się o swoim pokrewieństwie z sąsiadem, człowiekiem z odległego kraju czy sławną personą znaną na całym świecie.

 

CHATA ŚW. MIKOłAJA

W sezonie zimowym atrakcje JuraParku wzbogaca wizyta Świętego Mikołaja. Towarzyszą jej animacje dla dzieci, warsztaty tworzenia lampionów, mydełek i pierniczków, a także świąteczna poczta, przy pomocy której można nadać własnoręcznie wykonaną kartkę z bożonarodzeniowymi życzeniami.

Odwiedziny z dziećmi w Chacie Świętego Mikołaja
Świąteczne warsztaty dla małych i dużych w JuraParku

Źródło zdjęć: https://juraparkkrasiejow.pl/


JuraPark w Krasiejowie, choć tematycznie skupia się wokół życia na ziemi, sam wydaje się atrakcją nie z tej planety. Dzięki nowoczesnym technologiom, interesującym formom przekazu i absolutnie fantastycznym i jednocześnie realistycznym eksponatom pozwala na podróżowanie w czasie i przestrzeni bez jednoczesnego odrywania się od ziemi.

Moc atrakcji przeplata się tu z ogromnym zasobem informacji, które poszerzają horyzonty nie tylko małego człowieka. Ofertę długo można by opisywać, by przedstawić Wam olbrzymi potencjał tego miejsca. Najlepiej jednak odwiedzić je osobiście i przekonać się samemu, bo żadne słowa nie są w stanie oddać klimatu, jaki tu panuje.

Wasi mali podróżnicy przeżyją tu niezapomniane wrażenia i poczują rozmaite emocje. A każde z nich z pewnością zechcą ponieść w świat w swoim plecaku życiowych doświadczeń.


Więcej informacji: Jura Park w Krasiejowie 

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi