Jarosławiec - nad morze z dziećmi

Gdzie jedziemy na wakacje? Pytanie do moich dzieci, 4-letniego Karolka i 6-letniej Martynki.

Wakacje z dziećmi w Jarosławcu

Nad morze! Odpowiadają chórem.

Wybór tym razem padł na Jarosławiec. Piękna, malownicza miejscowość, bursztynem obsypana. Dosłownie! Największą atrakcją okazało się poszukiwanie tego cennego złocistego kamienia.

Patyczki w dłoń, duża koncentracja i wspólne, rodzinne przeszukiwanie plaży. Z każdym znaleziskiem pojawiała się ogromną radość, wyrażona głośnym okrzykiem, wyrwanym z głębi piersi, MAM!

Ciężko było oderwać małych poszukiwaczy od takiego pokładu skarbów.

Nad morzem z dziećmi - Jarosławiec

Plaża w Jarosławcu pobudza wyobraźnię. Wysokie klify, złocisty piasek, kamieniste falochrony... Sceneria wręcz filmowa.

Na plaży w Jarosławcu z dziećmi

W porannym słońcu oddawaliśmy się słonecznym i morskim kąpielom. Brzeg morza - płytki, pozwalający na beztroską zabawę w morskich falach. Córcia, którą ciężko wyciągnąć z wody, miała mnóstwo radości. Z niej to prawdziwa morska Syrena.

Kąpiemy się w morzu z dziećmi

Karolek wybrał zabawę w piachu. Zakopany po szyję, mógłby tak siedzieć przez cały dzień, ale miał misję do spełnienia - zakopać mamę - więc wyszedł.

Atrakcje dla dzieci nad morzem - zabawa w piasku
Zabawa w piasku nad morzem

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW W JAROSŁAWCU: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦


Ta sama plaża wieczorową porą zamieniała się w doskonałe miejsce do puszczania latawców.

Puszczamy latawce z dziećmi na plaży

To tu zbudowaliśmy naszego pierwszego podniebnego ptaka. Wirował w powietrzu, szarpany przez wiatr. Z każdym silniejszym podmuchem lądował efektownie, by znowu móc się wybić i dostarczyć nam radości.

Jarosławiec - ta mała miejscowość niewątpliwie potrafi oczarować i wiele zaoferować. A oto, co odkryliśmy.

Muzeum? Eeee nuda. Muzeum Bursztynu w Jarosławcu to fajne miejsce. Warto zajrzeć i przekonać si,ę że jest inne, interesujące nawet dla małych dzieci, które potrafiły skupić swoją uwagę przez cały czas oglądania wystawy. Czy wiecie, że bursztyn świeci w promieniach UV? Ja już tak.

Kolejne miejsce na naszej mapie przygód: Latarnia Morska, wyrastająca w centrum miasteczka. Widoki - ach piękny jest ten kraj!

Jarosławiec - podziwiamy widoki z latarni

Basen Panorama Morska - tu nie wypada nie przyjść. Gwarancja dobrej zabawy na licznych zjeżdżalniami.

Przystań z kutrami rybackimi - pocztówkowe miejsce. Liczne kawiarenki z pysznymi lodami, goframi, rurkami z kremem. Tak smakują wakacje smile.

Na przyjemną wycieczkę po Jarosławcu zabrała naszą wesołą gromadkę wesoła ciuchcia, która wolno sunęła deptakiem obstawionym mnóstwem kolorowych kramów, wypełnionych pamiątkom.

Wczasy w Jarosławcu z dziećmi

Ciuch, ciuch! Przystanek Wesołe Miasteczko. Dlaczego nie? Karuzela czy autodrom? Jedno i drugie, oczywiście. Tam to potrafiliśmy być każdego dnia.

Na skwerku atrakcji kulturalnych wieczorową porą, gwar. Turyści przybywali, rozbrzmiewała muzyka, artyści uliczni zabawiali swoimi umiejętnościami, a my wyczekiwaliśmy upragnionego widoku: zachodzącego słońca. Niebo bezchmurne, będzie cudowny zachód... I był, malowniczo piękny.

Łodzie rybackie na plaży

Cudowne wakacje. Wspominając, uśmiechamy się. Dzieci pytają: „A możemy tam wrócić w następne wakacje?

Uśmiech dziecka to największy skarb świata, wspólny czas to największy prezent, jaki możemy im dać. Do szczęścia niewiele potrzeba, a może tak wiele... Bo o wspólny czas w tym szalonym wyścigu nie jest łatwo.

Rzucamy wszystko! Pakujemy walizki i w drogę. Ruszamy po kolejne cudowne wspomnienia.

Gdzie jedziemy ?

W góry, kierunek Karpacz.

 

Sylwia Bajon

autorka zdjęć i tekstu przysłanego na konkurs
"Polska z Dziećmi 2019"
 


Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

Chronione przez Copyscape

WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi