Rodzinna wyprawa do Ojcowskiego Parku Narodowego

Ojcowski Park Narodowy z dziećmi
 
Chcielibyśmy polecić Ojcowski Park Narodowy. Jest na pewno wart odwiedzenia. Rodzice z dziećmi znajdą tu wszystko, czego potrzeba do zabawy i wypoczynku, a jednocześnie pogłębienia wiedzy historycznej i poznania ciekawych legend i podań. Zaczynamy od wspaniałego zamku w Pieskowej Skale.
 
 Ojcowski Park Narodowy - Zamek w Pieskowej Skale 
 
 Imponujący zamek w Pieskowej Skale
 
Zamek znajduje się na Szlaku Orlich Gniazd. Jest w nim muzeum z bardzo atrakcyjnymi wystawami stałymi, jak i sezonowymi. Z dziedzińca zamku rozpościera się wspaniały widok na ogrody i okolicę.
 
 Widok z zamku w Pieskowej Skale 
 
Obok zamku znajduje się skała, zwana Maczugą Herkulesa, z którą wiąże się ciekawa legenda. 
 
 Maczuga Herkulesa w Ojcowskim Parku Narodowym

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 
 
 
W bliskiej okolicy są wspaniałe tereny do pieszych i rowerowych wycieczek dla całej rodziny. 
 
Z Pieskowej Skały polecamy udać się do Ojcowa. To tylko około 7 km, więc można to zrobić na rowerach lub pieszo, ponieważ droga wiedzie bardzo malowniczą doliną.
Po drodze warto odwiedzić Pustelnię w Grodzisku, osadę Młynarska Boroniówka, Kosciółek na wodzie, spróbować  tradycyjnie wypiekanego chleba. W końcu docieramy do ruin zamku w Ojcowie.
 
 Wyprawa do Ojcowskiego Parku Narodowego 
 
Można zwiedzić stare mury i zapoznać się z jego historią. To jednak nie koniec wycieczki. Kontynuując podróż, kierujemy się w stronę Bramy Krakowskiej.
 
 Brama Krakowska w Ojcowskim Parku Narodowym 
 
Zachwycamy się widokami, jakie ukazują się nam po drodze i podziwiamy piękno natury. 
 
 Widoki w czasie naszej wędrówki 
 
 Rodzinna wyprawa do Ojcowskiego Parku Narodowego 
 
 Malownicze skały w Ojcowskim Parku Narodowym
 
Jeśli zmęczenie nam dokucza, to drogę od ruin zamku do Bramy Krakowskiej możemy przebyć dorożką zaprzęgniętą w konie i posłuchać ciekawych opowieści furmana.
 
Obok Bramy Krakowskiej znajduje się Źródełko Miłości, więc można zacieśnić więzy rodzinne, pijąc razem źrodlaną wodę.
 
 Tablica informacyjna przy Źródle Miłości 
 
Ugasi ona pragnienie strudzonych wędrowców.
 
Myślę, że to tyle na zachętę. Resztę proponuję wam odkryć razem ze swoimi bliskimi. Na pewno się nie zawiedziecie. 
 
pozdrawiam 
Grzegorz Drapała
 
autor zdjęć i tekstu przysłanego na konkurs
"Polska z Dziećmi 2017"
(Wszelkie prawa zastrzeżone)

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.
 
 

Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.