Z dzieckiem nad morze w czerwcu

Wakacje w czerwcu nad morzem z dziećmi ??? 

 
Czy warto wybrać się na polskie wybrzeże z dziećmi w czerwcu 2023? Jeśli tak, to gdzie?

Poniżej przyjazne dzieciom miejsca - hotele, pensjonaty i ośrodki wypoczynkowe nad morzem :)
 
Wielu rodziców, zwłaszcza młodszych dzieci, zastanawia się nad czerwcowym pobytem nad Bałtykiem. Rozważają plusy i minusy. Sami jeździmy na nasze letnie wakacje nad polskie morze z dziećmi głównie w czerwcu. Dlatego postaramy się tu zebrać i przedstawić zalety, ale także wady wyjazdu przed sezonem, na podstawie naszych doświadczeń z czerwcowymi wakacjami.
 
Pod tekstem znajdziecie także linki do miejsc, gdzie warto taki czerwcowy urlop z dzieckiem spędzić.
 
Czerwiec z dziećmi nad morzem
 
Najważniejsze zalety i wady czerwcowego wyjazdu nad morze:
 

1) Niskie ceny wyjazdu

Wszyscy wiemy, że czerwcu w nadmorskich miejscowościach ceny są dużo niższe, aniżeli w szczycie sezonu (lipiec-sierpień). Są też w tym czasie liczne promocje (w niektórych ośrodkach np. pobyt dziecka do lat 6 gratis). To ważny argument dla budżetu rodzin, szczególnie wielodzietnych.
 
Nie ma problemu z małymi dziećmi i dziećmi przedszkolnymi, dla których opuszczenie kilku dni przedszkola nie jest przeszkodą.  Utrudnieniem może być nieobecność w szkole dzieci starszych – szkolnych. Jednak bardzo często w połowie czerwca oceny już są wystawione i nie będzie z tym kłopotu. Świadectwo można przecież odebrać po wakacjach nad morzem ;) . Radzimy jednak skonsultować z dziećmi takie plany, by nie psuć "układów" między nimi a przyjaciółmi z klasy. 
 

2) Brak tłoku

Puste plaże nad Bałtykiem w czerwcu
 
Ogromnym plusem dla nas (a dla niektórych ogromnym minusem wink) pobytu w czerwcu na morzem z dziećmi będzie brak tłoku. W czerwcu naprawdę można delektować się pobytem nad polskim morzem. O ile brak kolejek do smażalni ryb czy sklepów, brak problemów ze znalezieniem miejsc parkingowych nawet przy głównym deptaku w Kołobrzegu, możemy uznać za atut bezsporny, to pusta plaża takim atutem już nie zawsze będzie. Co z tego, że o każdej porze dnia możemy rozbić parawan w dowolnym miejscu i jest mnóstwo miejsca na zabawę, skoro nasze dziecko może nie mieć towarzystwa do tej zabawy?! Rozwiązaniem tego dylematu jest na pewno wyjazd z zaprzyjaźnioną rodziną z dziećmi w wieku zbliżonym do naszych. Może też bardzo pomóc wybór ośrodka nad morzem nastawionego na czerwcowe rodzinne pobyty. Będą maluchy i w ośrodku, i na plaży :-)
 
Dzieci nad morzem - czerwiec
 

3) Pogoda

Czerwiec często jest bardzo ciepły i stwarza idealne warunki do spokojnego, rodzinnego wypoczynku. A nawet jeśli nie ma upału, wieje, ale nie leje deszcz - jest to doskonały miesiąc na rodzinne spacery, treningi sportowe, jogging, spacery z psem, itd. Oczywiście możemy oddać się także typowym „plażowym sprawom”: babki z piasku, zamki, budowle z kamyków itp. Nieprawdą jest, że woda jest tak zimna, że nie da się nawet zamoczyć nóg. Nasze dzieci zwykle już na początku czerwca biegają boso przy brzegu, a w drugiej połowie miesiąca pluskają się z upodobaniem w Bałtyku. Można to nazwać hartowaniem, bo rzeczywiście w lipcu i sierpniu woda jest zwykle cieplejsza. To hartowanie podczas czerwcowych wakacji nad morzem, wychodzi im zdecydowanie na zdrowie. Przez cały rok prawie nie chorują :-)
 
Plaże w czerwcu są czyste i puste. Praktycznie mamy nieograniczoną ilość miejsca i nieograniczone możliwości. Niestety, jeśli nie trafimy z pogodą i na przykład pada (chociaż na ulewy możemy trafić równie dobrze w środku lipca wink, pozostaje nam tylko liczyć na ośrodek, w którym spędzamy urlop w czerwcu nad morzem. Pod artykułem polecamy sprawdzone ośrodki wakacyjne dla rodzin z dziećmi, które są w stanie zapewnić naszym pociechom atrakcje w każdą pogodę, np. salę zabaw, animacje, kino, zajęcia plastyczne albo kryty basen. Wówczas bez względu na pogodę będzie się działo…
 
Czerwcowe pobyty dla rodzin z dziećmi
 

4) Brak "bud z dobrem wszelakim"

Dla nas to atut bezsporny ;-) ! Po zeszłorocznym pobycie w czerwcu z trójką dzieci nad morzem, zauważyliśmy sporą różnicę w portfelu "na plus".  Znacznie skraca się także czas dotarcia na plażę, bo maluch nie "wrasta w ziemię" przy każdym kolorowym straganie. Większość "bud" otwiera się w ostatnim tygodniu czerwca lub dopiero na początku lipca. W czerwcu jest to zwyczajnie nieopłacalne. Pomimo pełnej opcji wyżywienia, moje dzieci co chwilę próbują naciągnąć na gofra, lody, watę cukrową czy pizzę, nie wspominając już o nowych zabawkach, bez których nie da się żyć (szczególnie  nasz 3-latek) lub o jeździki i „kulki” za 1 zł z automatu. Większości z tych rzeczy nie spotkacie w czerwcu nad morzem. Może to także być minus czerwcowego pobytu dla tych, którzy nie wyobrażają sobie wakacji bez np. gofra i góry pamiątek. Jednak z naszego doświadczenia wynika, że zwykle przynajmniej jedna miejscowa lodziarnia, smażalnia i sklep z pamiątkami są przed sezonem czynne wink więc każdy na pewno znajdzie coś da siebie.
 
 

5) Jod i bursztyn 

Jod należy do pierwiastków mało rozpowszechnionych w przyrodzie. Jest on niezbędnym elementem do prawidłowego funkcjonowania człowieka, szczególnie ważny dla rozwijającego się młodego organizmu. Większe jego ilości występują właśnie w wodzie morskiej i solankach. Niedostatek jodu u dzieci zmniejsza lub ogranicza zdolność uczenia się, spowalnia wzrost i rozwój fizyczny w okresie pokwitania. U dorosłych niedobór tego pierwiastka może doprowadzić do niewydolności tarczycy, zaburzenia funkcji rozrodczych, utrudniać utrzymanie ciąży.
 
Urlop w czerwcu nad Bałtykiem
 
Im bliżej morza, tym więcej jodu w powietrzu. I… im gorsza pogoda, tym jodu w powietrzu więcej. Dlatego powinniśmy docenić sztormy, które częściej możemy spotkać podczas czerwcowego wyjazdu niż w lipcu czy sierpniu. Warto wybierać się na spacery plażą przy morzu, właśnie po sztormie lub przy silnym wietrze,  gdyż  jod  znajduje się w  aerozolu. Ten zaś powstaje,  gdy fale pod wpływem silnego wiatru uderzają o brzeg.  Zamiast narzekać na brak słońca, lepiej ciepło się ubrać i wybrać się na długi rodzinny spacer brzegiem morza, by nawdychać się jodowego aerozolu i cieszyć bryzą. 
 
Kolejne wspaniałe znalezisko
 
Bursztyn zawsze warto znad morza przywieźć. Natomiast bursztyn znaleziony samodzielnie potrafi być dla dziecka pamiątką, wspomnieniem na całe życie z udanych wakacji nad morzem. Znaleźć bursztyn na plaży w pełni sezonu graniczy z cudem. Musimy konkurować z tysiącami takich samych jak my poszukiwaczy.  Co innego czerwiec, gdy plaże są puste, a sztormy zdarzają się częściej. Wtedy nasze szanse na znalezienie tej cennej żywicy bardzo wzrastają. Jako ciekawostkę podamy, iż największa znaleziona bryła (choć lepiej napisać: BRYŁA) bursztynu z Morza Bałtyckiego waży 9,75 kg. Nad Bałtykiem najczęściej spotykany jest bursztyn żółty, rzadsze są odmiany w innych kolorach: bezbarwny, czerwony czy zielonkawy. Bryłki bursztynu także tego znalezionego nad Bałtykiem, zawierają niekiedy (szczerze mówiąc bardzo rzadko) pochodzące z okresu kredy i kenozoiku szczątki zwierząt lub roślin, nazywane: INKLUZJAMI.  I takich właśnie znalezisk Wam życzymy!
 

6) Najdłuższe dni w roku

Najdłuższe dni w naszych szerokościach geograficznych to okres od 15 czerwca do 15 lipca. Słońce wschodzi w tym czasie około godz. 4:00, a zachodzi dopiero po 21:30.  Weźcie przy tym pod uwagę, że od wiosny do jesieni Słońce najwcześniej wschodzi i najpóźniej zachodzi w Polce właśnie nad morzem. Różnica między północnymi a południowymi krańcami Polski może wynosić prawie godzinę! A 21 czerwca (przesilenie letnie) to w ogóle najdłuższy dzień roku. Ile czasu do wykorzystania! :-) I jakie piękne zachody Słońca...
 

7) Brak problemów z dojazdem na urlop

Dojazd na wymarzony urlop nad morze może być prawdziwą gehenną. Szczególnie gdy jedziemy w upale z prędkością 10 km na godzinę, klimatyzacja ledwo chodzi, paliwo się kończy, dzieci chcą siku, jeść i pić, a do celu naszej podróży daleko ...
 
W naszym przypadku to zawsze do pokonania minimum 400 km. A taka podróż z trójką dzieci to już wyprawa na cały dzień. Mimo poprawy jakości dróg w Polsce i zwiększenia kilometrów autostrad, w sezonie korki na drogach dojazdowych do nadmorskich kurortów to standard. Można to porównać tylko z wiecznie zakorkowaną słynną "Zakopianką". Ponadto sporym problemem są weekendowe zmiany turnusów, gdyż w tym samym czasie panuje intensywny ruch w obie strony. Niestety, w sezonie nie da się tego uniknąć . Podobnie sytuacja ma się z biletami PKP, czy PKS. Zorganizowane grupy obozowe, czy kolonijne nierzadko wykupują bilety z dużym wyprzedzeniem, więc  kupno pożądanej miejscówki może okazać się niemożliwe. 
 
W czerwcu takie problemy nie występują. Ani drogi, ani pociągi czy autobusy nie są zatłoczone. Dojazd na wymarzone wakacje z dziećmi może być przyjemną podróżą, a nie gehenną, po której trzeba przynajmniej 3 dni odreagować! 
 

8) Pobyt można zarezerwować nawet w ostatniej chwili.

Zwykle w czerwcu jest jeszcze dużo wolnych miejsc nawet w najlepszych pensjonatach i hotelach, przyjaznych dziecio i rodzinie które w sezonie są oblegane, a rezerwacji trzeba dokonać rok wcześniej. Więc jeśli jesteśmy zmęczeni, marzymy o świeżej morskiej bryzie zamiast spalin, dzieci nie mogą już doczekać się wakacji, a prognoza pogody na najbliższe 2 tygodnie jest dobra - warto spróbować :-) Pakujcie się i ruszajcie z dziećmi nad Bałtyk. Może spotkamy się na plaży? Bo my w czerwcu 2019 znów będziemy na wakacjach z dziećmi nad polskim morzem. smiley
 
 
Naszym zdaniem czerwcowy wyjazd ma więcej zalet niż wad :-)
 
Czerwiec z maluchem nad morzem
 
Czerwiec nad morzem jest coraz bardziej popularnym terminem wyjazdów wakacyjnych z dziećmi. Naszym zdaniem ma on więcej zalet niż wad i mamy nadzieję, że przekonaliśmy Was do skorzystania z czerwcowych pobytów dla rodzin z dziećmi. Warto wybrać ośrodki rodzinne, które już od pierwszych dni czerwca przygotowują atrakcje dla dzieci i rodziców
 

OŚRODKI, PENSJONATY I HOTELE PRZYJAZNE DZIECIOM NAD MORZEM Z ATRAKCJAMI NA CZERWIEC:


Magra Holiday Club w Dębinie k. Rowów

W Magra Holiday Club już w czerwcu czekają na dzieci i rodziców animacje i zajęcia sportowe, ale także dwa baseny, place zabaw, kącik do zabawy, pyszne posiłki, a dla maluszków liczne udogodnienia. Dużym atutem Magry jest także piękne położenie. Ceny w czerwcu są oczywiście niższe niż wysokim sezonie.
 
Strona WWW: Magra Holiday Club
 
Czerwiec z dzieckiem w ośrodku przyjaznym dzieciom - Magra Holiday Club

 

Hotel Szlak Bursztynowy w Jarosławcu

Hotel Szlak Bursztynowy**** w Jarosławcu, położony zaledwie 150 m od plaży, zapewnia rodzinom z dziećmi komfort pobytu, doskonałą kuchnię, relaks i atrakcje.

Klimatyzowane pokoje o zróżnicowanym, eleganckim wystroju, Strefa Wellness z saunami bursztynową i fińską, beczką do schładzania, tężnią solną, słonecznym tarasem, siłownią oraz roztaczającą się z okien nadmorską panoramą, Strefa SPA z szerokim wachlarzem kojących zabiegów, bazujących na najwyższej jakości kosmetykach - stwarzają idealne warunki do wypoczynku.

Całości dopełnia Restauracja Regionalna, słynąca z doskonałych posiłków w stylu slow food, opartych w dużej mierze na produktach z własnych upraw (hotel posiada własne gospodarstwo rolne) oraz Restauracja Morskie Opowieści, gdzie skosztujecie mistrzowsko przyrządzonych ryb i owoców morza.

Oczywiście, jak na hotel przyjazny rodzinie przystało, dzieci są tu traktowane priotytetowo. W pokojach możecie oczekiwać wszelkiego rodzaju udogodnień dla niemowląt - od łóżeczek po nianię elektroniczną i nawilżacz powietrza. W oryginalnej Bajkowej Krainie maluchy mogą szaleć do woli, korzystając z licznych edukacyjnych zabawek, a starszaki ucieszy Strefa Play Station z dużym wyborem wirtualnych gier. Z kolei zwolennicy klasycznej rozrywki na rodzinne wieczory mają zagwarantowany cały arsenał gier planszowych.

Na miejscu wypożyczycie także kijki do nordic walking oraz rowery, przydatne do eksplorowania malowniczej okolicy (w pobliżu przebiega m.in. nadmorska trasa rowerowa R-10).

Pobyt czerwcowy w pakiecie "Rodzinne wakacje 2023" gwarantuje bezpłatny pobyt dziecka do lat 4 oraz duże zniżki dla dzieci w wieku do 11 lat, a w przypadku pobytu od 7 dni wzwyż, gratis może przebywać w hotelu nawet dwójka dzieci.

Strona WWW: Hotel Szlak Bursztynowy - Jarosławiec

Bajkowa Kraina dla dzieci w Hotelu Szlak Bursztynowy

Hotel Szlak Bursztynowy w Jarosławcu

 

Mielno Holiday Apartments

Mielno Holiday Apartaments to całoroczny obiekt oddzielony od plaży pasem drzew, który idealnie nadaje się na urlop z dziećmi. W miejscowości na wypoczywających czeka morze ze strzeżonymi kąpieliskami, jezioro Jamno i przystań rybacka. W samym zaś hotelu znajduje się 60 komfortowych apartamentów, które pomieszczą 180 Gości.

Obowiązująca w apartamentach od marca do czerwca oferta „Wiosenny pobyt nad morzem” to pakiet z noclegami w apartamentach z łazienkami i aneksami kuchennymi, który uwzględnia śniadania i obiadokolacje. Nie zapominając o małych dzieciach, hotel oferuje liczne udogodnienia zarówno w pokojach, jak i restauracji, a także dziecięce menu oraz możliwość zamówienia posiłków uwzględniających rozmaite preferencje żywieniowe.

W ramach oferty Wellness Goście mogą korzystać z sauny suchej i parowej, basenu z tarasem do opalania i brodzika dla dzieci. Poza tym wielu uszczęśliwi możliwość rezerwacji masaży, a przy pobytach z 7 noclegami – zniżka w wysokości 10% na zabiegi w SPA.

Najmłodszych hotel zaprasza do Sali Zabaw z kulkolandią, czyli basenem wypełnionym piłeczkami. Dzieci znajdą w niej również konstrukcje do wspinania, zjeżdżalnię oraz mnóstwo zabawek, gier i klocków. Nieco starsi będą się świetnie bawić w Sali Gier, grając w ping-ponga, piłkarzyki i planszówki.

W sali fitness fani aktywności fizycznej zadbają o kondycję. Zainteresowani wypożyczą w hotelu kijki do nordic walking i rowery, które można doposażyć w foteliki do przewozu dzieci i kaski. W okolicy nie brakuje miejsc do zwiedzania pieszo, na dwóch kółkach czy autem.

Po każdym powrocie do hotelu Goście mogą zaparkować na monitorowanym parkingu. Mogą też cały urlop spędzić tutaj nie tylko z rodziną, ale i z pieskiem, ponieważ hotel akceptuje czworonożnych przyjaciół.

Strona WWW: Mielno Holiday Apartments

apartamenty-mielno-holiday-z-basenem-nad-morzem-na-pobyt-czerwcowy.jpg

Mielno Holiday Apartments


Apartamenty Rodzinne Nasza Chata w Pobierowie

Urokliwe Apartamenty Rodzinne Nasza Chata w Pobierowie mieszczą się w jednym budynku, ale dają poczucie prywatności, bo każdy ma własne wyjście na taras i ogród. Obiekt czynny jest przez cały rok, jednak w czerwcu, kiedy jest już ciepło, ceny są tu nadal atrakcyjne, a znacznie niższe niż w lipcu i sierpniu.

Apartamenty są przestronne, liczą od 52 do 62 m2 i mają po 2 lub 3 pokoje. Łącznie jest ich 10. Wszystkie są piętrowe i oferują pokój dzienny, 1 lub 2 sypialnie, łazienkę i aneks kuchenny. Aneksy wyposażono w sprzęt do gotowania, schody natomiast zabezpieczono bramkami. Tarasy w apartamentach, wyposażone w grill i meble ogrodowe, tworzą przyjemne, kameralne miejsce do wypoczynku. Podobnie jak skąpany w zieleni ogród. Posesja oddalona od asfaltowej drogi, gwarantuje ciszę i szum sosnowych drzew. Chętnie odwiedzają ją jeże i wiewiórki.

Obiekt stworzony z myślą o rodzinach z dziećmi, dysponuje urozmaiconym placem zabaw, na którym pociechy mają do dyspozycji 7-metrowy statek (ulubiony przez dzieci), dwie karuzele, w tym jedną z równoważnią, dostosowane do wieku huśtawki, domek i dużą konstrukcję wspinaczkową ze zjeżdżalnią i mostkiem. Podczas gdy maluszki będą spędzać czas w piaskownicy, na bujakach sprężynowych czy małej zjeżdżalni, ich starsze rodzeństwo z pewnością nie odmówi sobie przyjemności skakania na trampolinie, gry w piłkarzyki, ping-ponga czy badmintona. Dzieci mogą rysować na wielkiej ściennej tablicy kredowej lub kolorować kolorowanki z atrakcjami Wybrzeża Rewalskiego (do wydruku przez rodziców).

W razie potrzeby można skorzystać z odkurzacza, pralko-suszarki, żelazka i deski do prasowania. Na terenie obiektu działa bezprzewodowy internet i jest niestrzeżony parking. Dla maluszków przewidziano bezpłatne łóżeczka, elektroniczne nianie, wanienki i krzesełka do karmienia, a dla wszystkich sprzęt plażowy. Dogodna lokalizacja sprawia, że do plaży można stąd dojść w 4 minuty, a do centrum - w 20.

Strona WWW: Apartamenty Rodzinne Nasza Chata

apartamenty-rodzinne-nad-morzem-na-czerwiec-nasza-chata.jpg

Apartamenty Rodzinne Nasza Chata w Pobierowie


Domki Tropicana Family w Bobolinie

Piękny, nowoczesny ośrodek Tropicana Family znajduje się w Bobolinie, znanym z niezatłoczonych, czystych plaż. Rodziny, które wybiorą pakiet czerwcowy, mogą tu liczyć na kilka dni fantastycznej zabawy nad morzem. W ofercie czerwcowej na 2022 rok bogaty program animacji dla dzieci i rodzinna biesiada przy ognisku, a w ramach projektu "Letnie Kino" - poranki filmowe dla maluchów na dużym ekranie. Ponadto dzieci mają możliwość korzystania z Mini Clubu i Małpiego Gaju pod dachem, wspaniałych placów zabaw na piasku plażowym i trawie, hulajnóg, rowerków i gokartów. Rodzinnej rekreacji sprzyja malowniczy zielony teren nad rzeczką, z miejscami do wypoczynku, altanami grillowymi i bramkami do gry w piłkę, a także strefa gier z cymbergajem, stołami do ping-ponga i bilarda. W ośrodku wypożyczycie również rowery turystyczne z fotelikami i kaskami oraz kijki do Nordic Walking, co sprzyja eksplorowaniu ciekawej przyrodniczo okolicy.

Domki są urządzone w wygodnym i miłym dla oka skandynawskim stylu, a przy tym są świetnie wyposażone we wszystkie potrzebne sprzęty, łącznie z ekwipunkiem plażowym. Posiadają tarasy, na których można wypoczywać, np. grillując. Cena wynajmu domku w czerwcu, w porównaniu z ceną w sezonie jest wyjątkowo atrakcyjna, a dla najmłodszych przewidziano możliwość dostawki oraz wypożyczenia łóżeczka turystycznego i innych akcesoriów przydatnych w opiece.

Strona WWW: Domki Tropicana Family
 

 

Pensjonat Wojciech we Władysławowie

Pensjonat położony w spokojnej części Władysławowa, zapewnia rodzicom z dziećmi komfortowy i atrakcyjny czerwcowy pobyt. Na maluchy czeka ogromna kolorowa sala zabaw "Port Dzieci" (ponad 100 m2) z konstrukcjami wspinaczkowymi, zjeżdżalniami, basenem z kulkami, jeździkami, mnóstwem zabawek i grami multimedialnymi. Ale to nie wszystko - jest jeszcze druga Sala Zabaw "Klockolandia", "Magiczny Dywan", a raz w tygodniu animacje i zabawy na dmuchańcu. Dla zmęczonych mam i tatusiów - Strefa Relaksu z saunami, Słoneczną Plażą i urządzeniami do masażu. Wygodne pokoje i studia rodzinne (większość z balkonami) wyposażone są w udogodnienia potrzebne niemowlakom i małym dzieciom. Wybierając się na wycieczkę po malowniczej okolicy, możecie w Pensjonacie wypożyczyć rowery z fotelikami lub przyczepką dla dziecka. Dzieci do lat 2 przebywają w pensjonacie bezpłatnie, do 10 lat obowiązują zniżki. Pensjonat oferuje śniadania i obiadokolacje, a dla dzieci w południe dodatkowo zupkę

 

Jeśli tak jak my, zdecydowaliście się na pobyt przed sezonem, chcecie znaleźć inne sprawdzone i polecane przez nas samych i innych rodziców pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe i hotele przyjazne dzieciom nad morzem, w których dobrze się wypoczywa również w czerwcu, sprawdźcie tutaj: DziecioChatki nad morzem

 
 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

Chronione przez Copyscape


 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

 Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz samodzielnie określić warunki przechowywania lub dostępu plików cookie w Twojej przeglądarce.