Park Bajka w Błoniu koło Warszawy - atrakcje dla dzieci

Frajda za free

(Park Bajka, ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 10, Błonie)


Mógłby pobierać opłaty. A tego nie robi. Jest wielki, fantastycznie wyposażony i można z niego korzystać całkowicie za darmo. Park Bajka w miejscowości Błonie to podwarszawskie centrum rodzinnej rozrywki i rekreacji. Gwarantuje świetną zabawę i relaks na świeżym powietrzu, w otoczeniu zieleni i wkomponowanej w nią ciekawej architektury, która służy przede wszystkim najmłodszym.

Teren parku podzielono na dwie strefy, wyróżniając wśród nich strefy aktywnego i cichego wypoczynku. W pierwszej można się wyszaleć, w drugiej natomiast poczuć wakacyjny chillout.

Park Bajka w Błoniach koło Warszawy

Źródło zdjęć: https://www.facebook.com/parkbajka/

Strefa wypoczynku aktywnego

Wodne szaleństwo

Tam, gdzie chlupie woda, tam słychać śmiech dzieci. W upalny dzień strefa fontann przyciąga jak magnes. Można zmoczyć sobie stopy, musnąć twarz unoszącą się w powietrzu wodną mgiełką lub.... a co tam, dać się ponieść emocjom i zamoczyć się całkowicie. Strefa fontann to spory wodny obszar i miejsce beztroskiej zabawy. Odbywa się tu istne szaleństwo. Wodny wulkan co chwilę wybucha, a kolorowe światełka zachęcają do interaktywnej zabawy. Dzieci biegają, skaczą, wydają z siebie różne dźwięki, od zachwytu, poprzez zaskoczenie, skończywszy niestety nieraz na płaczu. Tak, choć jest to niewątpliwie jedno z najbardziej atrakcyjnych miejsc w parku, niebezpieczeństwo czyha pod stopami. I wcale nie chodzi o czystość wody, której parametry są systematycznie kontrolowane, ale o podłoże. Okazuje się, że w niektórych miejscach nawierzchnia jest śliska. Wystarczy chwila nieuwagi, trochę wody pod stopami i łubudu na pupę. Jeśli więc Wasze dzieci lubią takie wodne szaleństwa, koniecznie zaopatrzcie ich małe stópki w obuwie z gumowymi podeszwami. Buty nie tylko zminimalizują ryzyko, upadku chroniąc dzieci przed stłuczeniami i siniakami, ale uratują Wam dzień przed płaczem i kiepskim humorem pociechy. Poza tym weźcie ręcznik i ubranie na zmianę, bo zmokłe kury trzeba będzie wytrzeć i przebrać. Gdzie? Najlepiej w toalecie, której również tu nie zabrakło.

Wodne atrakcje dla dzieci w Parku
Strefa fontann w Parku Bajka pod Warszawą
Zabawa w wodzie podczas wycieczki

Źródło zdjęć: https://www.facebook.com/parkbajka/

Czysta improwizacja

Projektanci parku wzięli pod uwagę fakt, iż dzieci uwielbiają muzykę. Dlatego z myślą o tych bardziej i tych mniej uzdolnionych grajkach powstała strefa instrumentów w rozmiarze XXL. Dzieci mogą tu uderzać w bębny, zagrać gamę na cymbałach lub wystukać "Wlazł kotek na płotek" na systemie rur. Takiego koncertu długo nie zapomną.

Zabawa dla dzieci, czyli strefa instrumentów XXL
Spacer po parku w Błoniach

Źródło zdjęć: https://www.facebook.com/parkbajka/


Plac do brykania

Na terenie parku nie zabrakło oczywiście również placu zabaw. Są na nim zjeżdżalnie, bujaki, mnóstwo konstrukcji wspinaczkowych, domki, huśtawki (w tym również dla dzieci niepełnosprawnych) i koniki. Można by o nim powiedzieć - standardowy plac zabaw, gdyby nie obecność dużej różnorodności obiektów i ich kolorystycznego zróżnicowania. Są tu ławki, na których można odpocząć, jednak brakuje cienia. Dzieci cały czas bawią się na odsłoniętej przestrzeni, dlatego w słoneczne dni przydadzą Wam się krem z filtrem, kapelusz i woda, która ugasi pragnienie rozbrykanej pociechy. Na uwagę zasługuje również miękkie podłoże z motywami ulicy, pagórków i lasu, które ogranicza ryzyko urazów, a przy tym ciekawie się prezentuje.

Rodzinna atrakcja na świeżym powietrzu w Parku Bajka
Plac zabaw dla dzieci z lotu ptaka
Niezapomniane wrażenia dla maluchów w parku

Źródło zdjęć: https://www.facebook.com/parkbajka/

Alternatywna wersja nas samych

Zastanawialiście się, jakby to było mieć szyję długą jak żyrafa albo wręcz przeciwnie, nie mieć jej wcale? Jak byście wyglądali, gdybyście nagle bardzo schudli lub przybrali na wadze kilkadziesiąt kilogramów? Już nie musicie o tym myśleć. W nowej odmienionej wersji możecie zobaczyć się w lustrach rozstawionych na terenie parku. Tworzą one krainę krzywych zwierciadeł, w której ludzie przybierają nie tylko dziwne kształty wywołujące zaskoczenie i śmiech. Zabawnie wyglądają również pozy, jakie przyjmują przed lustrem. Wizytę w tym miejscu lekarze powinni przepisywać na receptę, jako lek na poprawę humoru. Lek, który jest całkowicie za darmo tak, jak pobyt na terenie całego parku. Miny dzieci, które nigdy wcześniej nie miały do czynienia z taką atrakcją, są bezcenne. A Wasze pociechy już się kiedyś wykrzywiły, wydłużyły lub miały najgłupszy na świecie wyraz twarzy, czy to będzie pierwszy ich kontakt z zupełnie inną wersją siebie?

Nowe odkrycia podczas zabawy w parku,czyli krzywe zwierciadła

Źródło zdjęć: https://www.facebook.com/parkbajka/

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Kto pierwszy? Kto trafi? Kto wygra?

Rozrywki wszystkim fanom sportu i zdrowej rywalizacji dostarczają tu rozmaite gry. Park wyposażono m.in.: w stoły do tenisa i piłkarzyków, a także w warcaby, chińczyka i zjazdy linowe dla starszych dzieci. Nie zabrakło siłowni, boiska do gry w bule oraz wypożyczalni, która udostępni niezbędny do zabawy sprzęt.

Rozmaite atrakcje dla każdego w Parku Bajka
Rozrywka w Parku Bajka pod Warszawą
Linowe zjazdy dla starszych dzieci

Źródło zdjęć: https://www.facebook.com/parkbajka/


Strefa wypoczynku cichego

Polany piknikowe

W Bajce nie brakuje wolnej przestrzeni, którą można wykorzystać do rodzinnego piknikowania lub grillowania. Koc można rozłożyć w cieniu drzewa lub na zielonej trawce, gdzie w stopy połaskoczą Was źdźbła, a w twarz pogłaszczą promienie słoneczne. Brak własnego prowiantu to nie problem. Świetnie zaopatrzone food trucki pozwolą Wam się delektować przekąskami w postaci napojów, lodów, gofrów, czy hot-dogów.

Rodzinne strefy odpoczynku
Miejsce dla rodziców odwiedzających park
Mnóstwo zieleni w rodzinnym miejscu
Food trucki w Parku Bajka

Źródło zdjęć: https://www.facebook.com/parkbajka/

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Poszukujecie dobrych, sprawdzonych noclegów w okolicy? Znajdziecie je tutaj: >>Noclegi dla Rodzin w Mazowieckiem<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Opuszczona wioska

Kolejną strefę wyznaczają wiklinowe konstrukcje stylizowane na igloo i wigwamy. Czy to opuszczona wioska Indian? A może osada Eskimosów z dalekiej Północy? Nieograniczona wyobraźnia Waszych pociech z pewnością podpowie im scenariusze zabaw, w których jak można się domyślać, bieganie i chowanie się w tych żywych konstrukcjach odegra kluczową rolę.
Teren Parku Bajka uzupełniają liczne ławki, leżaki, murki, drążki i drewniane platformy dedykowane różnym akrobacjom. Wkomponowane między parkowymi alejkami, na tle drzew, krzewów i kwiatów tworzą przyjemne miejsce na rodzinny, w dodatku niskobudżetowy wypoczynek w okolicy Warszawy. Można się tu wybiegać, wykrzyczeć i powyciągać na trawie. Jest miło i przyjemnie. Oby w każdym parku było Wam tak dobrze, jak w Bajce.

Niecodzienne elementy parku
Zabawa z dziećmi w wiklinowych koszach
Indiańskie atrakcje mazowieckiej wycieczki

Źródło zdjęć: https://www.facebook.com/parkbajka/


W związku z tym, iż park jest ogrodzony, na jego teren obowiązują konkretne godziny wejść i wyjść. Od poniedziałku do czwartku możecie bawić się w Bajce od godz. 08:00 do 22:00, w piątki, soboty i niedziele, o godzinę krócej. Park zamykają godz. 21:00.

Park Bajka w słoneczny dzień

Źródło zdjęć: https://www.facebook.com/parkbajka/

 


Więcej informacji: Park Bajka

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi