Jezioro Ukiel - rodzinne centrum rekreacyjne w Olsztynie

Gorąco zachęcam, a przede wszystkim ZAPRASZAM do odwiedzenia Olsztyna w woj. warmińsko-mazurskim.

Prócz historycznych atutów miasto przyciąga turystów pięknem przyrody głównie za sprawą Jeziora UKIEL, choć ze względu na swój „pokrzywiony” kształt zwane jest ono Jeziorem Krzywym.

To właśnie tutaj powstał nowoczesny kompleks o wysokim standardzie, zapewniający całoroczną rozrywkę oraz rekreację, zarówno mieszkańcom Olsztyna jak również licznym turystom. I właśnie o tychże walorach chciałabym Wam opowiedzieć. Nie ręczę, że będzie krótko, bo zwyczajnie się nie da ;)

Zacznę od początku, a mianowicie od tego jak dojechać nad jezioro Ukiel? Nic prostszego. Nad jezioro, prócz swoim autem, można dojechać kilkoma liniami autobusowymi a w okresie letnim również wycieczkowym meleksem. Jest to ciekawy i nietuzinkowy sposób na zwiedzenia miasta. Oczywiście przyjeżdżając nad jezioro własnym autem, z dziećmi i całym ekwipunkiem, chcemy mieć możliwość jego zaparkowania w bliskiej odległości od plaży. Przy jeziorze znajdują się parkingi, ale naturalnie należy liczyć się z tym, że w okresie letnim/wakacyjnym są one bardzo oblegane.

Olsztyn zaczął troszczyć się o rowerzystów, dzięki czemu powstaje dużo ścieżek rowerowych a co za tym idzie, dojazd na rowerze nad Jezioro Ukiel staje się bardziej bezpieczny i płynny. Aby móc dojechać na plażę rowerem wcale nie musicie posiadać własnych dwóch kółek, bowiem na terenie miasta Olsztyn znajduje wiele punktów, w których można wypożyczyć jednoślady. Co ważne dla rodzin z dziećmi, olsztyńskie rowery wyposażone są również w krzesełka dla najmłodszych. Ale to nie wszystkie udogodnienia na jakie możecie liczyć.

Sami będąc rodzicami, wiemy jak ważne jest zaplecze szatniowo-sanitarne. W centrum nie brakuje miejsc gdzie swobodnie można przewinąć, czy też przebrać malucha. Dostępnych jest również szereg szatni, przebieralni i natrysków, a kawiarnie i restauracje wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swych najmłodszych klientów.

Noooooooo to jak już dojedziecie do celu, trzymajcie się bo czeka Was tutaj moc atrakcji 😉, bowiem Cenrtum Rekreacyjno-Sportowe to bardzo nowoczesna infrastruktura, która w swym założeniu miała być i jest dostępna przez cały rok. Biegnące wzdłuż Zatoki Grunwaldzkiej ścieżki pieszo-rowerowe, pomosty widokowe oraz liczne platformy i tarasy wypoczynkowe, pozwalają w pełni cieszyć się niepowtarzalną aurą, jaką roztacza wokół siebie Jezioro Ukiel.

Każdy, kto odwiedzi centrum, z całą pewnością znajdzie coś dla siebie. Trzy wypożyczalnie sprzętu sportowego, w zależności od swej lokalizacji, oferują min. rowery turystyczne wyposażone dodatkowo w krzesełka dla dzieci, sprzęt do siatkówki plażowej, włączając w to również siatki, kijki do nordic walking, a w okresie zimowym łyżwy, narty, nartorolki, łyżworolki i sanki. Natomiast dla tych, którzy chcieliby spróbować swoich sił w nieco innych dyscyplinach sportu, czekają takie gry jak krykiet czy boule.

Żeby nie być gołosłowną, podrzucam Wam link do cennika usług, jakie świadczy Centrum Rekreacyjno-Sportowe. Jest to naprawdę bardzo bogata oferta, skierowana zarówno do młodych i początkujących adeptów wszelkich form wypoczynku, jak również tych bardziej doświadczonych i łaknących przygód.

http://osir.olsztyn.pl/images/cennik/cennik_ukiel2019.pdf

Wypożyczalnia gokartów nad jeziorem Ukiel
Centrum Sportowo-Rekreacyjne Ukiel - wypożyczalnia
Rowerki wodne
Wypożyczalnia sprzętu do windsurfingu
Kajaki nad jeziorem Ukiel
Rowerki wodne na rodzinne przejażdżki
A może na łódkę z dzieckiem?
Przystań jachtowa - Ukiel Olsztyn

Wspomniana przeze mnie promenada spacerowa oraz bardzo przemyślana sieć ścieżek pieszo-rowerowych, które biegną zarówno wzdłuż samego jeziora, jak również wśród okolicznych lasów, stanowią wręcz wymarzone warunki, do uprawiania wszelkich rekreacji.

Między parkingami a kapitanatem na najmłodszych czekają trampoliny zaś na rodziców ławeczki, na których mogą swobodnie spocząć i podziwiać wyczyny swych latorośli. A jeśli mowa o najmłodszych, to przy ul. Sielskiej 4a, nieopodal Jeziora Ukiel znajduje się Park Rodzinnej Rozrywki TIK TAK, oferujący odwiedzającym moc dmuchanych atrakcji.

Pomost nad jeziorem Ukiel
Centrum Sportowo-Rekreacyjne Ukiel w Olsztynie
Na pomoście
Pomost - Centrum Ukiel Olsztyn
Ścieżka spacerowa
Urokliwe widoki nad jeziorem Ukiel


Jezioro UKIEL to nie tylko woda i plaża. To również cała, prężnie działająca infrastruktura z wypożyczalnią sprzętu, swobodnym dostępem do boisk zarówno tych krytych jak i otwartych, placów zabaw dla najmłodszych, skateparków dla ciut starszych, z możliwością uczestniczenia w kursach jazdy na deskorolce.

UKIEL to raj dla rodziców z dziećmi. Działa tu kilka strzeżonych kąpielisk z dużymi plażami, pomostami, wydzieloną strefą dla dzieci i osób nieumiejących pływać. Każdy rodzic wie, jak ważna jest infrastruktura w tego typu miejscach i obiektach użyteczności publicznej.

Wypoczywający mają możliwość swobodnego korzystania z zaplecza tj. szatni, toalet i pryszniców oraz z kilku punktów gastronomicznych. Oczywiście w takim miejscu jak to, nie może zabraknąć miejsc noclegowych. Jest ich tu sporo a każde z nich oferuje wysoki poziom obsługi.

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦Dla miłośników szeroko pojętego kontaktu z naturą również znajdzie się coś odpowiedniego, bowiem bezpośrednio nad jeziorem Ukiel od północnej jego strony a lasem z drugiej, usytuowane jest pole campingowe o pow. 4 ha. z wszelkimi udogodnieniami. Miejsce to pomieści 100 namiotów i 40 przyczep campingowych. Jego idealne położenie to istny raj dla miłośników aktywnego spędzania czasu. Duże i czyste plaże dają najmłodszym nieograniczone możliwości zabaw.

Jeśli tylko znudzi się zabawa w piasku i wodzie w promieniach wakacyjnego słońca (choć wydaje się to być mało prawdopodobne), można skryć się w cieniu małego zagajnika w środku którego ukryty jest plac zabaw. Pociechy nasze mogą wcielić się w wilki morskie, rozgrywając swe pirackie potyczki na wielkim okręcie. Górki, pagórki wykonane z miękkiego podłoża idealnie nadają się do młodszych uczestników zabaw.

Plac zabaw dla dzieci
Konstrukcja na placu zabaw
Plac zabaw dla dzieci w Centrum Rekreacyjnym
Boisko do siatkówki
Rekreacja w skateparku
Zabawa nad jeziorem Ukiel
Plaża w Olsztynie nad jeziorem Ukiel
Zabawy w piasku nie tylko latem
Budujemy na plaży w Olsztynie 

W sezonie ogromnym zainteresowaniem cieszy się, usytuowany przy głównym molo Wodny Plac Zabaw. 2500 m2 huśtawek, dmuchanychzjeżdżalni, wodnych torów przeszkód a nawet, stanowiąca nie lada wyzwanie ścianka wspinaczkowa, to atrakcja nie tylko dla dzieci.

Centrum pomyślało również o miłośnikach sportów wodnych, oddając im tym samym do dyspozycji nie tylko wypożyczalnię sprzętu wodnego ale również Centrum Żeglarstwa Wodnego i Lodowego oraz Olsztyńskie Centrum Kajakarstwa. Nowoczesne bazy oraz komfortowe warunki w nich panujące, to idealne miejsca do tego, aby połknąć żeglarskiego bakcyla oraz doskonalić już zdobyte umiejętności żeglarskie

Ok. Piasek już był. Woda i atrakcje z nią związane również. Place zabaw były. To może słów kilka o skateparku? Otóż na terenie Centrum Rekreacyjno-Sportowego Ukiel w okolicach Zatoki Miłej działa właśnie skatepark, jeden z najnowocześniejszych tego typu obiektów w kraju.

Nad bezpieczeństwem uczestników zabaw czuwa wykwalifikowana kadra, służąca od poniedziałku do piątku swymi cennymi poradami i wskazówkami. W tych dniach organizowane są również bezpłatne zajęcia dla dzieci i młodzieży. Letni skatepark w okresie zimowym przeistacza się w snowpark i jest przeznaczony dla wszystkich fanów sportów ekstremalnych, a także tych którzy chcą zacząć swoją przygodę z tego typu formą ruchu.


♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Poszukujecie dobrych, sprawdzonych noclegów w okolicy? Znajdziecie je tutaj: >>Noclegi dla Rodzin na Mazurach i Warmii<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦No dobrze, ale powiecie, że latem nad jeziorem atrakcji jest więcej niż ciut, ciut. A co zimą? Jak spędzić zimowy czas z dzieckiem nad jeziorem Ukiel? I znowu powiem ……nic prostszego, bowiem sezon zimowy obfituje w równie wiele atrakcji co letni. Oferta wypożyczalni uzupełniona jest o możliwość zaopatrzenia się w bojery, łyżwy oraz narty biegowe, dla których w miejscu ścieżek rowerowych wytyczane są trasy do uprawiania narciarstwa biegowego.

Jeśli już mowa o łyżwach, to na najmłodszych czekają urocze pingwinki i pandy, pomocne podczas stawiania pierwszych kroków na lodzie. A wszystko to, na specjalnie stworzonym do tego sztucznym lodowisku. A jeśli do tego jesteście posiadaczami karty MultiSport, to wejście na lodowisko macie za przysłowiowe free (ale oczywiście zachęcam do wcześniejszego sprawdzenia obowiązujących promocji).

Sporty zimowe nad jeziorem Ukiel
Wypoczynek na pingwinku
Nauka jazdy na łyżwach

Choć zabawa w piasku - zimową porą nie dostarcza takich emocji jak latem, to zabawa nad wodą jest również możliwa zimą. Jak możecie zauważyć, my świetnie bawiliśmy się wznosząc budowle z wielkich tafli lodu.

Karmimy łabędzie
Lodowe rzeźby nad jeziorem
Budujemy z lodu - kolejna atrakcja


Ciekawym rozwiązaniem jest również kryte boisko do całorocznej gry w siatkówkę z podgrzewanym i zraszanym piaskiem. Boisko znajduje się w kompleksie obiektów przy ul. Olimpijskiej i jest doskonałym miejscem na zorganizowanie nie tylko turnieju siatkówki, ale również ……………… urodzin na piasku. My skorzystaliśmy z tej opcji i muszę powiedzieć, że zarówno jubilat jak i zaproszeni goście bawili się przednio.

Kochani, nad urokami Jeziora Ukiel i atrakcjami wokół niego zgromadzonymi mogłabym się rozwodzić do białego rana. Robić tego nie będę, bo mam nadzieję, że zachęciłam Was do odwiedzenia tego niezwykle uroczego miejsca. Każdy, bez względu na wiek i preferencje co do formy wypoczynku, znajdzie coś dla siebie.

Mam nadzieję, że informacje jakie Wam przekazałam, w pełni pokazują, że Jezioro Ukiel to miejsce PRZYJAZNE dzieciom. Nic tak nie wspiera ich rozwoju, jak zabawa na świeżym powietrzu, uprawianie sportów, czynny i aktywny wypoczynek i obcowanie z przyrodą. Spójrzcie sami, jak pięknie Ukiel z całą swą infrastrukturą wygląda z lotu ptaka:

https://www.youtube.com/watch?v=tsKaAlJHfbA

Zatem ………………. do zobaczenia nad Jeziorem Ukiel. Kaśka


Katarzyna Budyś-Zaleska

autorka zdjęć i tekstu przysłanego na konkurs
"Polska z Dziećmi 2019"
 


Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

Chronione przez Copyscape

WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.