Łeba - atrakcje dla dzieci

 

Wielkie dmuchańce

Funlandia - Dmuchany Park Rozrywki

Funlandia to największy dmuchany park rozrywki dla całej rodziny w Łebie.

Gdybyśmy chcieli przetłumaczyć nazwę parku – „Funlandia”, powiedzielibyśmy, że to świat radości, nie tylko tej dziecięcej. Choć nie da się ukryć, że został stworzony przede wszystkim z myślą o dzieciach - i tych młodszych, i całkiem dużych.

Oprócz wspaniałej zabawy dla wszystkich, Funlandia umożliwia również zorganizowanie niezapomnianych urodzin dla dziecka.

Cała atrakcja posiada powierzchnię prawie 700 m2 (400 m2 pod zadaszeniem i 250 m2 na zewnątrz). Gwarantujemy, że na tym sporym terenie będziecie mieli co robić, a popołudnie minie Wam w okamgnieniu. I nawet deszcz nie zakłóci Wam zabawy, gdyż większość atrakcji znajduje się pod dachem.

Ustawiony na zewnątrz, jeden z najdłuższych w Polsce, 50-metrowy tor przeszkód Super Ninja XXL jest jedną z najciekawszych atrakcji parku. Kiedy już pokonacie jego tunele, ścianki wspinaczkowe i zjedziecie ze wszystkich zjeżdżalni, dalsze fikanie, skakanie, turlanie się i wspinanie możecie kontynuować pod dachem lub zmierzyć się z największym wyzwaniem Funlandii - gigantyczną, 8-mio metrową skocznią w motywie dżunglii.

Czekają tam na Was m.in. 6-metrowa zjeżdżalnia Ninja Ślizg i Tor Ninja – mniejsza i łatwiejsza wersja Toru Ninja XXL. Zanim porządnie się zmęczycie, możecie sprawdzić swój refleks. Bitwa Wojowników nie ma sobie równych, jeśli chodzi o zabawę, w której można zaimponować sobie i innym, walcząc o punkty na czas z przeciwnikiem.

Na dmuchańcach Ninja Balans potrenujecie równowagę, przeskakując z jednej wielkiej dmuchanej poduchy na drugą. A jeśli już opanujecie tę umiejętność, możecie zamienić poduchy na ogromne piłki Ninja Wipe OutJest to najcięższa ale również najbardziej oblegana cześć toru przeszkód na zadaszonym, dmuchanym placu zabaw. 

Podczas szalonej zabawy nie zabraknie również aktywności wymagających precyzji na linii oko-ręka. Na Strzelnicy Ninja potrenujecie rzucanie miękkim toporem do tarczy i miękkimi piłkami do wielkiej tarczy do Footdarta, a na atrakcji Hoola-hop - rzuty klasycznymi kołami hula-hop zamiast ringo.

Najmłodsze pociechy pobawią się natomiast w osobnej strefie Mini Ninja Warrior. Na dmuchanym balansującym podłożu potrenują zmysł równowagi, zanurkują w basenie z piłeczkami, pozjeżdżają z mini zjeżdżalni, a nawet dosiądą smoka z wydętym od powietrza brzuchem.

W związku z tym, że wszędzie jest miękko, nie musicie martwić się o bezpieczeństwo Waszych brzdąców.

Podczas gdy dzieci będą się bawić, Wy możecie odpocząć na leżakach w strefie chillout’u, słuchając muzyki, popijając aromatyczna kawę, jedząc zapiekanki, chrupiąc popcorn albo chłodząc się granitą i naturalnymi lodami.

super-atrakcja-dla-dzieci w-lebie-funlandia.JPG

Funlandia Łeba - dmuchańce dla dzieci

Funlandia - największy dmuchany park rozrywki w Łebie

 Czas spędzony w Funlandii całej Waszej rodzinie minie wyskokowo smile.

Dodatkowo dla szkół, biur podróży, kolonii, obozów oraz grup zorganizowanych przygotowana została specjalna, korzystna oferta, której szczegóły można poznać po kontakcie mailowym.

Więcej informacji: www.funlandia.pl


Rolniczy park rozrywki

Farma Alexa, Charbrowo k. Łeby

Farma Alexa to wyjątkowe miejsce na mapie nadmorskich atrakcji dla najmłodszych urlopowiczów. Pierwszy w kraju rolniczy park rozrywki gości dzieci od 2020 r. w niewielkim Charbrowie koło Łeby - udanie łącząc naukę przez zabawę na świeżym powietrzu. Rodzice znajdą tu z kolei chwilę wytchnienia od miejskiego zgiełku.

Sielski klimat sprzyja beztroskiej zabawie każdego malucha - niezależnie od wieku. Liczba iście farmerskich atrakcji (ponad 50) przygotowanych na Farmie Alexa może wręcz przyprawić o zawrót głowy - dla ułatwienia i na zachętę przybliżamy pokrótce najważniejsze rozrywki parku nad Bałtykiem.

Na imponującym terenie 10 hektarów na najmłodszych odwiedzających czekają zabawy w prawdziwie wiejskim klimacie. Jest tu między innymi unikalny labirynt w polu kukurydzy na kształt mapy Polski. Nie lada emocji małym gościom dostarczy też kontakt ze zwierzętami gospodarskimi. Mieszkańcami Farmy Alexa są między innymi kozy, króliki, owce, osiołek i kucyk. Uśmiech na twarzach dzieci wywołają również alpaki. W wiejskim klimacie utrzymany jest też plac zabaw - pojazdy rolnicze wyposażone zostały w zjeżdżalnie. Sercem parku jest Wiejska Szkoła Alexa, w której ulokowano kilka stref edukacyjnych.

Dla aktywnych przygotowano ścieżkę zdrowia - Tor Przeszkód Alexa z równoważnią i pole do gry w piłkę nożną. Do tego Strefa Muzyczna z instrumentami, w której maluchy mogą poznawać różnorodne dźwięki, ogromne poduchy do skakania, Wielka Wioska z Siana, teatrzyk Alexa, strefa Wykopaliska, piaskowa Kuchnia Alexa oraz magiczne sady i ogrody Alexa.

Na miejscu czeka też Strefa Nauki Jazdy, po której mali odkrywcy mogą poruszać się zabawkowymi traktorkami - stosując się przy tym do zasad ruchu drogowego i uzyskując nawet... prawo jazdy. Nowością jest też Stacja benzynowa Petro Farm, przy której najmłodsi operatorzy będą mieli okazję do zatankowania swoich maszyn. Całe rodziny mogą wziąć udział w wyścigach taczek.

Jest tu też jedyna w Polsce terenowa Escape Farm - uczestnicy gry poszukiwać będą skradzionego króliczego sejfu. Atrakcje parku dopełnia Wiejskie Muzeum Alexa. Nie zapomnijcie o pamiątkowych zdjęciach - w tym celu na terenie parku powstały specjalne fotopunkty!

Dla grup zorganizowanych planowane są specjalne warsztaty z programami ułożonymi pod określone grupy wiekowe uczestników. Od końca czerwca do początku września na wszystkich czekają wydarzenia specjalne - codzienne konkursy z nagrodami. A to jeszcze nie wszystko - istnieje możliwość zorganizowanych urodzin pociechy na terenie Farmy Alexa. Moc atrakcji gwarantowana!

Farma Alexa znajduje się w miejscowości Charbrowo, tuż przy drodze nr 214 w kierunku Łeby (11 km). W sezonie letnim park czynny jest codziennie od 10:00 do 18:00.

Ceny biletów: 59 zł bilet normalny, 49 zł bilet ulgowy powyżej 100 cm wzrostu, 7 zł bilet ulgowy do 100 cm wzrostu (brak limitu czasowego korzystania z atrakcji). Wszystkie wymienione atrakcje dostępne są w cenie wejściówki.

Dla gości przygotowano darmowy parking. Na miejscu dostępne są również punkty gastronomiczne.

Wizyta na Farmie Alexa to doskonała okazja, aby poczuć autentyczny klimat polskiej wsi, zapoznać się ze sprzętem rolniczym (a nawet wybrać nim na przejażdżkę) czy obcować ze zwierzętami gospodarczymi. Prawdziwie wiejska przygoda czeka - Królik Alex i jego przyjaciele zapraszają dużych i małych do niezapomnianej farmerskiej zabawy.

Łeba - atrakcje dla dzieci na powietrzu
Farma Alexa ze zwierzętami
Rolniczy park rozrywki - Łeba
Farma Alexa - ciekawa atrakcja
Przyjazny dzieciom park rozrywki

Więcej informacji: Farma Alexa

Dzieci i gady

Łeba Park - Park Dinozaurów w Łebie

Dzieci uwielbiają przygody. Wasze też nie mogą usiedzieć na miejscu? Jednego dnia chciałyby fikać w małpim gaju, innym razem marzy im się podróż do świata bajek? Podczas gdy wczoraj miały ochotę wybrać się na seans do kina, dziś z chęcią zagrałyby w golfa? Zabierzcie je do tętniącego rozrywką parku.

Jest tylko jedno "ale". To miejsce upodobały sobie również dinozaury. To nie prawda, że wyginęły. W Parku Dinozaurów w Łebie przekonacie się, że dinozaury są wśród nas i tak samo, jak dzieci uwielbiają parki rozrywki. Spacerując po wyznaczonych trasach, Wasze dzieciaki staną oko w oko z największymi gadami, jakie kiedykolwiek żyły na Ziemi. Naturalnej wielkości Brachiosaurus i Seismosaurus wyglądają naprawdę imponująco i taaaak prawdziwie. Dinozaury pojawiają się to tu, to tam. Będą Was obserwować podczas wyprawy wodnym rowerem na szlaku Latarni Morskich, w czasie jazdy pojazdem Flinstonów i przejażdżki Dinusiową Kolejką.

Na ogromnym 20-hektarowym terenie znalazło się jeszcze sporo miejsca na inne atrakcje. Jest małpi gaj i kino 7D, ogromne koło młyńskie, pole do gry w minigolfa, labirynt magicznych luster i zamek strachu.

Mali kulturoznawcy mogą w Parku Dinozaurów odwiedzić wioskę indiańską, w której nauczą się strzelać z łuku. Botanikom niezwykłą przyjemność sprawi spacer przyrodniczo-edukacyjny, podczas którego poznają oni różne gatunki roślin i dowiedzą się, jak powstało życie na ziemi. Archeolodzy natomiast, na ogromnym placu zabaw mogą poprowadzić prace metodą odkrywkową. Być może uda im się odnaleźć szkielet dinozaura? To dopiero byłoby wydarzenie. Mówiłaby o nim cała rodzina. Królik i jego znajomi pewnie też.

Park Dinozaurów w Łebie to miejsce, które w interesujący sposób łączy walory edukacyjne z rozrywkowymi. Wasze dzieci spędzą tu wiele godzin na wspaniałej zabawie. I nawet nie zauważą, jak wiele się przy tym dowiedzą.

Łeba - Park Dinozaurów
Park Dinozaurów w Łebie - plac zabaw dla dzieci
Jak Flinstonowie
Podziwiamy z dziećmi szkielet dinozaura
W wiosce indiańskiej

Więcej informacji: Łeba Park - Park Dinozaurów w Łebie


Odnaleźć wyjście

Labirynt Łeba Park w Łebie

Ślepe uliczki, zakamarki, kręte ścieżki, które nie wiadomo dokąd prowadzą - tak w kilku słowach można opisać ogromną, naturalną, bo uformowaną z roślin ogrodową łamigłówkę. Macie ochotę się zgubić? Odwiedźcie Labirynt Park Łeba - największy w Polsce naturalny labirynt 3D z bazami do zdobycia i platformami widokowymi. Tylko jedna ścieżka jest właściwa.

Przejście labiryntu wcale nie jest takie łatwe. Wystarczy chwila, by się zgubić. To może być nawet ekscytujące. Będziecie mieli okazję zaobserwować, jak Wasze dzieci radzą sobie z rozwiązywaniem problemów, jak reagują, kiedy po raz kolejny dojdą do ściany, czy są zdeterminowane, by dojść do celu, czy raczej zrezygnowane.

Zabawa polega na tym, by współpracować i razem szukać właściwej drogi. Kiedy jednak przejście labiryntu okaże się zbyt trudne, z pomocą przychodzi mapka. Tylko pamiętajcie, by kupić ją, zanim wejdziecie do labiryntu.

Alejki możecie przemierzać z dzieckiem w Waszym wózku. Jeżeli jednak nie macie wózka, a obawiacie się, że kluczenie pomiędzy ścianami cyprysów może się okazać dla dziecka zbyt wyczerpujące, na miejscu można wypożyczyć specjalne drewniane wózki. Maluchy, które nie ukończyły jeszcze 4 lat, mogą bawić się za darmo.

Kiedy wreszcie uda Wam się znaleźć wyjście możecie poznać historię labiryntów, a następnie kontynuować zabawę w Magicznym Ogrodzie Gier, gdzie czekają na Was gry w rozmiarze XXL. Jenga, bierki, bilard, boule, cymbergaj, szachy, chińczyk to tylko niektóre z licznych propozycji, jakie zagwarantują Wam świetną zabawę na świeżym powietrzu.

Jedno wyjście, a tyle korzyści. Wasze dzieci będą miały okazję potrenować orientację przestrzenną, zręczność, wytrwałość, a także logiczne i kreatywne myślenie. Z pewnością uśmiech nie zejdzie im z twarzy przez cały dzień.

Więcej informacji: Labirynt Łeba Park

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Wesołe miasteczko, klocki i morskie ssaki

Discovery Park, Łebskie Klocki i LEGOmorświny w Łebie

  • Discovery Park

Jak smakuje przygoda? Ta w Discovery Parku w Łebie jest świetnie doprawioną kompozycją adrenaliny, wrażeń i rozrywki na bazie nieskrępowanej radości i śmiechu. Z myślą o najmłodszych przygotowano tu mnóstwo atrakcji o różnym stopniu trudności, dostosowanych do wieku dzieci.

W Wakacyjnej Szkole Jazdy dzieci mogą usiąść za kierownicą samochodu i poczuć się jak prawdziwi kierowcy. Na dużym terenie stylizowanym na miejską ulicę nie zabrakło znaków drogowych, przejść dla pieszych i sygnalizacji świetlnej. Jest nawet wóz policyjny dla małego strażnika ulicznego porządku. Zabawa uczy, że trzeba szanować uczestników ulicznego ruchu i przestrzegać przepisów, by nie doszło do kolizji drogowej.

Co innego na torze wyścigowym. Tu liczy się to, kto będzie pierwszy na mecie. Ciekawe co wybiorą Wasze dzieci - Ferrari, BMW, motor czy gokart? A może środek lokomocji z napędem na cztery ... kopyta?

Na Dzikim Zachodzie na małych odkrywców czekają równie dzikie mustangi. Wystarczy włożyć kowbojski kapelusz, wskoczyć na grzbiet konia i pogalopować ku przygodzie.

Atrakcje przewidziano dla dzieci od 3 roku życia. Czy to oznacza, że młodsze dzieci skazane są tylko na jazdę w wózku? Otóż nie. Swoje podwoje otwiera dla nich cyrk, w którym maluchy zasiądą na grzbiecie konia, łabędzia, a nawet słonia. Konstrukcje wchodzą w skład karuzeli i poruszają się rytmicznie w górę i dół. Kolejną atrakcją dla najmłodszych jest rejs statkiem, który tak naprawdę jest ciuchcią. W stylizowanych wagonikach możecie usiąść razem z maluchami i wspólnie z nimi wybrać się w dalekomorską podróż po torach.

Alternatywą dla wszystkich powyższych pojazdów są Bumper Boats - łódki, którymi dzieci mogą pływać w płytkim basenie oraz Bumper Cars - pontonowe samochodziki dla dzieci i dorosłych, które trudno okiełznać. Nietypowe pojazdy wirują i zderzają się ze sobą. Pasy dla pasażerów i kierowców gwarantują jednak bezpieczeństwo zabawy.

Ofertę atrakcji dopełniają spływ rzeką indiańskimi łódkami canoe (Rzeka? Brzmi przerażająco. Tak naprawdę to kanał wypełniony wodą), zabawa na placu zabaw oraz podskoki na trampolinach eurobungee, które potrafią zmęczyć nawet najbardziej energicznego malucha.

Łeba - Discovery Park - karuzela dla dzieci
Atrakcje dla dzieci w Discovery Parku w Łebie
Zabawa z dziećmi w Discovery Parku w Łebie

Źródło zdjęć: www.lebskieklocki.pl

 

 

  • Łebskie Klocki

To jednak nie koniec atrakcji. W Discovery Parku czeka na Was jeszcze jedna, mniej wyczerpująca i energochłonna, jednak równie mocno angażująca niespodzianka o nazwie Łebskie Klocki. To niesamowita wystawa z klocków Lego, która poruszy wyobraźnię Waszych dzieci.

Maluchy mogą sterować sprzętem budowlanym, wcielić się w rolę maszynisty pociągu, a także samodzielnie coś skonstruować w specjalnym budowlanym ogródku. Zobaczycie tu wiele światowej sławy budynków, bohaterów filmowych superprodukcji, dowiecie się, jakie mechanizmy można stworzyć przy pomocy klocków i poznacie historię LEGO.

Średni czas zwiedzania wystawy wynosi ok. 2 godzin, jednak wszystko zależy od Waszych dzieci. Jeśli macie w domu LEGOmaniaków przygotujcie się na dłuższą wizytę.

Zwiedzamy z dziećmi Łebskie Klocki
Łebskie Klocki - zabawa Lego

Źródło zdjęć: www.lebskieklocki.pl

 

  • Godzina dla morświna

Nadmorskie kurorty niejednokrotnie poruszają tematykę związaną z życiem bałtyckiej flory i fauny oraz skutkami działalności ludzkiej, która może mieć dla niej zgubne konsekwencje. Bałtykarium w Juracie poprzez ekspozycję przedstawiającą zanurzone w wodzie morskiej opony i butelki sygnalizuje problem zanieczyszczenie Bałtyku, Hel natomiast dąży do odtworzenia populacji fok. W ramach wystawy Łebskich Klocków zwrócono uwagę na kłopoty morświnów. Morświny to ssaki morskie, które ze względu na wygląd porównuje się do delfinów. Kiedyś żyło ich w Bałtyku bardzo dużo. Dziś są zagrożone wyginięciem. Choć na wystawie dzieci nie zobaczą prawdziwego morświna, dowiedzą się tu sporo na temat tego zagrożonego gatunku. Budując z klocków jak najwięcej morświnów, symbolicznie przyczynią się do ich ratowania. Akcję można jednak wesprzeć całkiem realnie poprzez zakup własnoręcznie wykonanych morświnów. Część środków zostanie przekazana Fundacji WWF Polska, która oficjalnie patronuje akcji ratowania tych morskich ssaków.

To drobny, ale piękny i ważny gest. I co ważniejsze dokonany bez żadnego wysiłku. Dzieci przekonają się, że robiąc coś, co lubią, mogą pomagać. Jaki z tego wniosek? Pomaganie jest fajne i daje dużo radości.

Moc atrakcji, mnóstwo świetnej zabawy i jeszcze więcej niezapomnianych wspomnień. I to wszystko w jednym dniu, bardzo aktywnym dniu. Wieczorem dzieciaki z pewnością szybko zasną, a Wy będziecie mieć trochę czasu dla siebie. Tylko czy będziecie mieć jeszcze na cokolwiek siłę?

Więcej informacji: Łebskie Klocki

 

Dzień wypełniony radością

Sea Park Sarbsk k. Łeby

Fauna i flora, kultura i historia, zabawa i edukacja - tak w skrócie można opisać ofertę Sea Parku w Sarbsku. Skrojona na miarę zainteresowań każdego małego podróżnika, dostarczy mnóstwo wiedzy, zabawy i niezapomnianych wrażeń. By nie pominąć żadnej atrakcji, przyjdźcie tu jak najwcześniej. Przed Wami dzień po brzegi wypełniony radością.

Wizytówką Sea Parku jest fokarium, w którym dzieci zobaczą kilka gatunków fok - foki szare i pospolite żyjące w Bałtyku, uchatki kalifornijskie, które można spotkać na wybrzeżach Ameryki Północnej oraz kotiki zamieszkujące na południu Ameryki Południowej.

Codziennie odbywa się tu show połączone z treningiem i karmieniem. Ku uciesze oglądających zwierzęta robią piruety, machają płetwami, a nawet całują swoich opiekunów w policzek. Zainteresowanie jest duże, więc przygotujcie się na stanie w kolejce. Na szczęście pokazy odbywają się kilka razy dziennie. Na pewno uda Wam się usiąść na trybunach, by obejrzeć wodne ewolucje tych uroczych płetwonogich ssaków.

Oglądamy pokaz sztuczek fok
Sea Park - atrakcje dla dzieci

Jeżeli nie macie możliwości podróżować po polskim wybrzeżu Bałtyku, a wycieczki palcem po mapie nie stanowią dla Waszych dzieci żadnej atrakcji, tu czeka na Was pewnego rodzaju alternatywa. Możecie zorganizować dzieciom wyprawę szlakiem nadbałtyckich latarni morskich w tutejszym Parku Miniatur. Makieta wiernie odwzorowuje charakterystyczne wieże, które wysyłając światło w głąb morza, bezpiecznie prowadzą marynarzy do portu.

Morskie opowieści snują tu również repliki galeonów znanych z bitwy pod Oliwą. Jedna przedstawia Wodnika - polski galeon wojenny, druga - wrak szwedzkiego galeonu Solen odwróconego dnem do góry (tak jak w rzeczywistości).

Do galeonu można wejść. Wrażenia będą podobne do tych z popularnych domków postawionych "do góry nogami". Podnieście wzrok. Meble i sprzęty powieszone nad głowami, zrobią psikusa Waszemu zmysłowi równowagi. Możecie się potykać i mieć zawroty głowy. Będzie trochę dziwnie, trochę nieswojo, ale na pewno niecodziennie. Na szczęście galeonem nie buja, więc przynajmniej chorobę morską możecie wykluczyć. Po wyjściu z galeonu świat znów wygląda jak przedtem, choć powrót do równowagi pewnie zajmie Wam chwilę lub dwie.

Wycieczka do Sea Parku z dziećmi

Elementy związane, że kulturą marynistyczną możecie też podziwiać w Muzeum Współczesnego Pomorskiego Rękodzieła Marynistycznego, które zgromadziło m.in.: modele jednostek pływających, rękodzieło czy narzędzia rybackie.

Na terenie Sea Parku znajduje się jeszcze jeden okręt. Tym razem podwodny. Budynek Real Ocean 3D stylizowany na podwodną jednostkę pływającą stwarza niepowtarzalną okazję do podglądania podwodnego świata, poznania morskich ekosystemów i stworzeń żyjących w morskich głębinach, takich jak ryby, ssaki, skorupiaki czy glony. Przekonacie się jak niezwykłe możliwości oglądania obrazu stwarza technologia 3D.

Taką podwodną ekspedycję możecie połączyć z seansem filmowym w kinie 5D. To kino nowej generacji, które wykorzystując iluzję głębi ruchomych obrazów oraz dźwięk digital surround angażuje wszystkie zmysły. Możliwe, że w czasie takiego seansu będziecie mieć problem z rozróżnieniem, co jest realne, a co nie. Wszystko będzie wydawać się prawdziwe, a dzieci być może nie raz i nie dwa wyciągną rękę, by pogłaskać delfina czy żółwia.

Niezwykłą podróż po morskich głębinach możecie kontynuować w Oceanarium Prehistorycznym 3D, które przeniesie Was w czasy prehistorycznych stworzeń wodnych. Zobaczycie tu zwierzęta, których nazwy pamiętają dziś już tylko paleontolodzy - megalodona, szonizaura, dunkleosteusa czy plezjozaura. Wszystkie przedstawione w naturalnych rozmiarach "pływają" na ekranach 3D, które do złudzenia przypominają akwaria. Jeśli Wasze dzieci interesują się dinozaurami, prehistoryczne stworzenia morskie z pewnością dołączą do tych zainteresowań.

Z myślą o najmłodszych, ale nie tylko przygotowano wspaniałe show. Rolę główną odgrywa w nim Błękitek - wieloryb tak uroczy, jak najmilsze postaci z bajek Disneya. Nie ma chyba dziecka, które nie chciałoby wziąć udziału w pokazie. Wieloryb z wielkim wdziękiem opowiada o morskich głębinach oraz ich mieszkańcach. Wielu z nich Wasze dzieci mogą zobaczyć po pokazie. Morze wyrzuciło na ląd morskie stworzenie, które w naturalnych rozmiarach możecie podziwiać w parku makiet. Kogo chcecie poznać jako pierwszego? Orkę czy rekina? Kalmara czy ośmiornicę? A może kanarka morskiego lub diabła morskiego?

Ofertę atrakcji skoncentrowanych na życiu morskiej fauny i flory oraz historii związanej z morzem uzupełniają inne. Wśród nich: woliera z ptakami, park zręcznościowo-linowy, kolejka pirata, park trampolin, plac zabaw podwodna kraina, a także sklep z pamiątkami i oferta gastronomiczna, bo przecież nie sposób po dniu wypełnionym tyloma atrakcjami wracać do domu z pustym brzuchem.

Dzieci do 4 roku życia, niezależnie od sezonu mogą wejść na teren parku za symboliczną złotówkę.

Sarbsk - Sea Park

Więcej informacji: Sea Park

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Poszukujecie dobrych, sprawdzonych noclegów w Łebie? Znajdziecie je tutaj: >>Noclegi dla Rodzin w Łebie<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Tu rządzi natura

Ruchome wydmy w Słowińskim Parku Narodowym k. Łeby

Przymorskie jeziora, bory, łąki, lasy, bagna, torfowiska i unikalne w skali Europy ruchome wydmy tworzą niezwykły krajobraz Słowińskiego Parku Narodowego, tak niezwykły, że park wpisano na listę UNESCO w kategorii Światowych Rezerwatów Biosfery. Jeżeli jesteście w okolicy Łeby i chcielibyście spędzić z dziećmi trochę czasu na świeżym powietrzu, wyprawa na ruchome wydmy zaspokoi Waszą potrzebę ruchu, zapewniając jednocześnie niezwykłe doznania wizualne.

Słowiński Park Narodowy - ruchome wydmy

Dostaniecie się tu na kilka sposobów. Opcja pierwsza - piesza wędrówka z centrum Łeby. Opcja druga to rodzinna wycieczka rowerowa. Rowery, również w wersji dziecięcej oraz z przyczepkami i fotelikami do przewozu dzieci można wypożyczyć zarówno w Łebie, jak i w okolicy parku. Trasa wiedzie leśnymi ścieżkami, jednak uwaga - częściej od przebiegającego przez drogę zająca czy lisa zobaczycie rowerzystów, pieszych i turystów poruszających się meleksami. Warto więc pilnować swoich pociech, by nie doszło do kolizji.

Jeżeli wybierzecie auto, zaparkować możecie przy wjeździe do parku, we wsi Rąbka. Opłata za parking pobierana jest od godziny, jednak w godzinę ani dwie z pewnością nie zdążycie nacieszyć się urokami tego niezwykłego parku. Zrezygnujcie z wózka dziecięcego i pozwólcie maluchowi potuptać lub posadźcie go w nosidle. Wózek możecie zostawić w aucie lub w przechowalni rowerów. Wrócić możecie tą samą drogą lub plażą. (Oczywiście tę drugą opcję polecamy, jeśli zdecydowaliście się na pieszą wędrówkę, bez wózka czy rowerów).

Łeba - wydmy
Spacer z dziećmi po wydmach

Nieważne, w jaki sposób przybędziecie do parku i którą drogę powrotną wybierzecie. Najważniejsze, że tu będziecie, bo widoki, jakie na Was czekają, zapierają dech. Wszędzie gdzie okiem sięgnąć natura, morze, jezioro, drzewa i piasek. Dużo piasku. Tak dużo, że i zamki można zbudować i babki ulepić i wielkie S.O.S. napisać. Maluchy niech wezmą wiaderka i łopatki, a Wy zapakujcie prowiant, bo z pewnością zmęczą się kopaniem i będą chciały coś zjeść. Pamiętajcie, że biwakować można tylko w wyznaczonym miejscu. Przeczytajcie regulamin. Jeśli zapomnicie o małym co nieco, na terenie parku działa kilka restauracji.

Na terenie parku możecie się wspiąć na naturalną wieżę widokową - Wydmę Łącką wznoszącą się na 30 m. Na szczycie pokażcie dzieciom morze, jezioro Łabsko i wieeeelką piaskownicę pomiędzy nimi. Niech Was nie zdziwi widok dzieci turlających się ze zbocza wydmy lub jadących na pupie jak na sankach. Trudno odmówić sobie takiej frajdy. Piękne widoki możecie też podziwiać z platformy widokowej niedaleko miejscowości Kluki i z platformy w okolicy Czołpina, na terenie dawnej rakietowej jednostki wojskowej i latarni morskiej w Czołpinie.

Latarnia morska Czołopino
Dzieci na latarni
Czołpino - podejście pod latarnię

Jeżeli dzieci spodziewały się dosłownie ruchomych wydm, mogą być zawiedzione. Wydmy owszem zmieniają swoje położenie nawet do 10 m rocznie, jednak dzieje się to raczej w sposób niezauważalny dla oka. By dzieci mogły sobie wyobrazić cały proces, porównajcie wydmy do śnieżnych lawin, zaznaczając, że przemieszczają się w zwolnionym tempie lub do kałuży. Z każdym dniem ubywa w niej wody, jednak w momencie patrzenia na nią nie widać jak wysycha. Potrzeba czasu, by zobaczyć, że się zmniejszyła lub wyschła całkowicie.

Gnany wiatrem piasek podobnie, jak wspomniany śnieg przykrywa wszystko na swojej drodze, zmieniając ukształtowanie terenu. Co "pożerają" słowińskie wydmy? Np. pasy zieleni, fragmenty lasu. Pragnienie natomiast gaszą wodami jeziora Łebsko, każdego roku pomniejszając jego powierzchnię.

Jeżeli zechcecie lepiej poznać genezę wydm oraz sposób ich powstawania zajrzyjcie Muzeum Przyrodnicze Słowińskiego Parku Narodowego w Smołdzinie.

Park możecie odwiedzić o dowolnej porze roku, jednak w okresie od maja do września za wizytę będziecie musieli zapłacić. Zwiedzanie niektórych obiektów na terenie parków również podlega opłacie.

Ruchome wydmy - Łeba

Więcej informacji: Słowiński Park Narodowy

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 


 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi