Park Miniatur "Świat Marzeń" w Inwałdzie

Park Miniatur "Świat Marzeń" w Inwałdzie

Podróże, czy te małe, czy te duże, kształcą. Zawsze czegoś uczą o ludziach, kulturze, obyczajowości. Podróż, w którą zaprasza Was Park Miniatur "Świat Marzeń" w Inwałdzie to raczej wyprawa z kategorii tych mniejszych, ale zorganizowana z rozmachem, bo niemal dookoła świata. Z jednym biletem w garści całą rodziną zwiedzicie kilka krajów, na kilku różnych kontynentach, a zajmie Wam to ... godzinę, dwie, trzy... ile zechcecie. Nie musicie się spieszyć, bo obiekty, które ujrzycie, zasługują na niespieszne podziwianie.

Inwałd - atrakcje dla dzieci

Źródło zdjęcia: www.parkminiatur.com

 

Ziwedzanie Parku Miniatur "Świat Marzeń"

Źródło zdjęcia: www.parkminiatur.com

W czasie zwiedzania zobaczycie architektoniczne ikony Polski, Francji, Włoch, Australii, Grecji, Meksyku, Chin i wielu innych, wspaniałych zakątków świata. Wszystkie budowle powstały w miniaturze będącej wierną kopią oryginału. Większość wykonano w skali 1:25, niektóre, nieco większe powstały w wymiarze 1:10 i 1:15.

Miniatura Koloseum

Źródło zdjęcia: www.parkminiatur.com

Jak to jest jednego dnia zrobić sobie zdjęcie pod wieżą Eiffla, spojrzeć w oczy Sfinksa i stanąć w samym centrum Placu Św. Piotra? Realnie musielibyście podróżować między Francją, Egiptem, a Watykanem, by tego dokonać, ale czy udałoby Wam się zrobić to w ciągu jednego dnia? Tutaj, w Parku Miniatur "Świat Marzeń" w Inwałdzie wystarczy zrobić kilka kroków, by przejść od jednego zabytku do drugiego. Spośród architektonicznych cudów świata wybrano kilkadziesiąt obiektów i osadzono na tle bujnej roślinności tworzącej piękne Ogrody Parku Miniatur.

Warto odwiedzić Park Miniatur "Świat Marzeń" w Inwałdzie

Źródło zdjęcia: www.parkminiatur.com

Park z modelami obiektów światowej sławy zajmuje 75 tys. m2 powierzchni całego Parku Miniatur. Oferuje pełną wrażeń międzykontynentalną podróż  bez paszportu, zbędnych dokumentów, dodatkowych kosztów, kolejek po bilety, długiej odprawy lotniczej i złego samopoczucia związanego ze zmianą strefy klimatycznej i zaburzeniami rytmu dobowego. Co powiecie na taką wycieczkę?

Oglądamy miniatury w Parku w Inwałdzie

Źródło zdjęcia: www.parkminiatur.com

Po drodze zobaczycie m.in.:

  • Zamek w Malborku skąpany w białych i czerwonych różach symbolizujących flagę Polski,
  • Zamek Pieskowa Skała nad rzeką kwitnącej i owocującej irgi,
  • Zamek w Mosznej, przy którym świeci jak słońce żółty dziurawiec, kwitną funkie i pięknie pachnące azalie,

a także wiele innych obiektów architektonicznych osadzonych w pięknych florystycznych kompozycjach kwiatów, drzew i krzewów.

Rodzinnie w Małopolsce - Park Miniatur

Źródło zdjęcia: www.parkminiatur.com

 

Wycieczka do Parku Miniatur w Inwałdzie

Źródło zdjęcia: www.parkminiatur.com

 

Rodzinna Wyprawa do "Świata Marzeń" w Inwałdzie

Źródło zdjęcia: www.parkminiatur.com

Spacerując wyznaczonymi alejkami, będziecie mieć, być może niepowtarzalną okazję, podziwiać Koloseum, Krzywą Wieżę w Pizie, Plac św. Piotra i Bazylikę św. Piotra, Łuk Triumfalny, wieżę Eiffla, Biały Dom, Statuę Wolności, Big Bena, Sfinksa, Akropol,  Bramę Brandenburską, Mur Chiński, posągi Moai i wiele innych.

Iwałd - odwiedzamy z dzieckiem "Świat Marzeń"

Źródło zdjęcia: www.parkminiatur.com

 

"Świat Marzeń" w Inwałdzie - ciekawe miejsce w Małopolsce

Źródło zdjęcia: www.parkminiatur.com

Kiedy dotrzecie do ostatniego obiektu swej niezwykłej podróży po świecie, możecie być pewni, że to nie koniec wojaży tego dnia. Wszystkim wielbicielom przygód Park Miniatur oferuje jeszcze jedną interesującą wyprawę. Tym razem będzie to jednak podróż w czasie.

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

Warownia

Warownia to cześć Parku Miniatur "Świat Marzeń", którą tworzą Średniowieczny Zamek, Średniowieczna Osada i Kraina Latających Smoków. Odwiedzając każde z tych miejsc, przeżyjecie wspaniałą przygodę i coś w rodzaju podróży w czasie.

  • Średniowieczny Zamek

Park Miniatur "Świat Marzeń" oferuje nie tylko niezapomnianą, międzynarodową wyprawę w mgnieniu oka, ale również niezwykłą podróż w minione czasy. Wystarczy wejść na teren Warowni, by już po chwili stanąć oko w oko ze Smokami, zobaczyć Średniowieczny Zamek oraz otaczającą go Średniowieczną Osadę. Naprawdę nie trzeba więcej, by poczuć się jak w epoce odważnych rycerzy i powabnych dam, o których względy walczyli. Tym bardziej że jednym z ciekawszych pomieszczeń, które możecie zwiedzić, jest zbrojownia. Atrakcję wzbogaca multimedialny pokaz misternie przygotowany jak średniowieczna kolczuga, na który składają się muzyka, dźwięki bitewne, ludzkie głosy i gra świateł.

Zajrzyjcie również do niewieściej sypialni i sali tortur, w której przekonacie się o wielkiej fantazji twórców średniowiecznych narzędzi tortur. Na koniec zostawcie sobie wizytę w stylowo urządzonej karczmie. Prócz zalotnego uśmiechu średniowiecznej kelnerki czeka Was tam degustacja wina i smakołyki ze smoczej lub rycerskiej michy – strawa w sam raz przed grą w kręgle, bilard i strzelaniem z łuku.

W podziemiach Warowni czeka Was jeszcze jedno sportowe wyzwanie. Tym razem jest to gra w laserowy paintball. Dla wzmocnienia średniowiecznego klimatu aranżację, w której rozegracie rodzinną bitwę, dopełniają rycerze i smoki. Atrakcja nie została ujęta w cenie biletu. Chcąc z niej skorzystać, trzeba kupić odrębny bilet.

Park Miniatur Inwałd - Średniowieczny Zamek

Źródło zdjęcia: www.parkminiatur.com

 

Warownia - Średniowieczny Zamek

Źródło zdjęcia: www.parkminiatur.com

 

Park Miniatur "Świat Marzeń" - wycieczka z rodziną

Źródło zdjęcia: www.parkminiatur.com

 

  • Średniowieczna Osada

Czym byłby zamek bez podzamcza? Przechadzając się po dawnej Osadzie, poznacie ludzi  reprezentujących zawody typowe dla wieków średnich. Spotkacie wśród nich m.in. powoźnika skręcającego powrozy (grube sznury z włókna) i kobiety tkające krajki na bardkach. Co to są krajki? Czym że są bardki? – Zapytacie. Wizyta w Średniowiecznej Osadzie to doskonała okazja, by odrobić lekcję tkactwa, zwłaszcza że przykładów jak wyglądało to dawne rzemiosło, nie brakuje. W chacie tkacza zobaczycie, jak powstawały materiały, z których szyto suknie, szlacheckie szaty i rycerskie odzienia. W pracowni garncarskiej razem z garncarzem ulepicie małe gliniane naczynia. Z trudami kowalstwa zapoznacie się natomiast w kuźni kowala. Specyfikę tego fachu przybliżą Wam nie tylko opowieści, ale również możliwość samodzielnego wykucia metalowych serc i haczyków.

Osada Średniowieczna w Inwałdzie

Źródło zdjęcia: www.parkminiatur.com

 

Odwiedzamy Osadę Średniowieczną

Źródło zdjęcia: www.parkminiatur.com

 

Chata Kowala - Osada Średniowieczna w Inwałdzie

Źródło zdjęcia: www.parkminiatur.com

 

  • Kraina Ruchomych Smoków

Jak głoszą bajki, baśnie i legendy smok na zamku być musi. Z kim mają walczyć rycerze o względy dam, jeśli nie z ziejącym ogniem smokiem? Zgodnie z przekazami jest i smok, a nawet kilka. Zieją ogniem, wydobywają dym z nozdrzy, mają skrzydła, ostre zęby i jeszcze ostrzejsze szpony. Spacerując ścieżkami Warowni, dowiecie się, jak się nazywają i co niektóre z nich jadają na śniadanie. Znalezionych jaj nie rozbijajcie. Za jakiś czas wykują się z nich małe smoczusie.

Kraina Ruchomych Smoków - warto zobaczyć

Źródło zdjęcia: www.parkminiatur.com

 

Zwiedzanie Parku Miniatur w Inwałdzie - Kraina Ruchomych Smoków

Źródło zdjęcia: www.parkminiatur.com

 

Spacer po Parku Miniatur "Świat Marzeń" - Kraina Ruchomych Smoków

Źródło zdjęcia: www.parkminiatur.com

Pod szyldem Parku Miniatur "Świat Marzeń" możecie spodziewać się jeszcze dwóch atrakcji. Jeśli lubicie zagadki i przyrodę, spodoba Wam się pierwsza z nich. Jeżeli natomiast Waszym żywiołem jest beztroska zabawa, do gustu przypadnie Wam druga. Jest jeszcze trzecia opcja. Jeżeli lubicie i to, i to lub jeśli nie możecie się zdecydować, rekomendujemy skorzystanie z dwóch atrakcji. Czeka Was wtedy podwójna moc wrażeń i świetnej zabawy.

 

Zielony labirynt

Jak u Was z orientacją w terenie? Chcecie się przekonać? Możecie to sprawdzić, przemierzając alejki zielonego labiryntu. Powierzchnia łamigłówki zajmuje obszar 2 tys. m2 i liczy mnóstwo korytarzy,  z których niemal każdy wydaje się prowadzić do wyjścia. Złudzeniu temu łatwo ulec, jeśli nie zachowa się czujności. A tracą ją zarówno dzieci, jak i rodzice. Nikt się tym jednak nie przejmuje, bo wszyscy wiedzą, że to tylko zabawa.  Ale jaka?! Wyśmienita, niezapomniana, pełna wrażeń. Przypomina trochę podchody, trochę chowanego. Z pomostu widokowego zlokalizowanego nad zieloną atrakcją widać system korytarzy z żywopłotu i uczestników zabawy, którzy przypominają trochę myszki w labiryncie. Tylko gdzie jest "serek"? Macie ochotę go poszukać? Nie dajcie się prosić. Po prostu bawcie się, nawet jeśli orientacja w terenie nie jest Waszą najmocniejszą stroną!

Zielony Labirynt - ciekawa atrakcja w Inwałdzie

Źródło zdjęcia: www.parkminiatur.com

 

Zielony Labirynt w Parku Miniatur "Świat Marzeń"

Źródło zdjęcia: www.parkminiatur.com

 

Duży lunapark

Zabawa w lunaparku to zawsze świetna opcja na rodzinną przygodę. Najbliższy znajduje się ... tak, tak w Parku Miniatur "Świat Marzeń". Dla dzieci wizyta w takim miejscu to coś więcej niż zabawa na osiedlowym placu zabaw, dla rodziców natomiast pretekst, by znów poczuć się jak dziecko.

Jazda samochodzikami Auto Scooter, na Karuzeli Beczułkowej, Łodzi Pirackiej, Egipt Spinning Coasterze czy Młyńskim Kole cieszą tak samo niezależnie od wieku. Podczas gdy najmłodsi członkowie Waszej rodziny jak ryba w wodzie poczują się w Małpim Gaju i na Kolejce Farma, starszakom z pewnością buzia się uśmiechnie na samą myśl o brykaniu na Dużym Placu Zabaw lub konstruowaniu autorskich budowli w Sali Wielkich Klocków. Wśród atrakcji ujętych w cenie biletu na terenie lunaparku znajdują się jeszcze kino 5D oraz Egipt Horror Show. Jeśli nie straszne Wam egipskie ciemności wejdźcie do środka i przekonajcie się, czy faktycznie jesteście tacy odważni, jak o sobie myślicie. Na tym jednak zabawa się nie kończy.

Wielbiciele mocnych wrażeń z pewnością nie odmówią sobie również spływu pontonem po wzburzonych wodach Rwącej Rzeki. Atrakcja (dodatkowo płatna) oferuje wycieczkę w górę rzeki i możliwość podziwiania panoramy okolicy. W najmniej spodziewanym momencie spokojne wody pokazują siłę żywiołu, szarpiąc pontonem we wszystkie strony. Spokojnie, ta rzeka nie jest prawdziwą górską rzeką, a wyprawa jest zabawą, która obok ekstremalnych wrażeń i adrenaliny dostarczy Wam ogrom radości i wrażeń, które długo pozostaną w pamięci.

Dzika Rzeka w dużym lunaparku

Źródło zdjęcia: www.parkminiatur.com

 

Lokalizacja

Park Miniatur "Świat Marzeń" w Inwałdzie czynny jest przez większą część roku. Może się jednak zdarzyć, że w zależności od pory roku godziny funkcjonowania Parku będą inne. Wiosną, latem i jesienią wszystkie atrakcje są dostępne. Możecie skorzystać z każdej z nich, wybrać tę, która najbardziej Was interesuje lub w ogóle zrezygnować z zabawy na rzecz spaceru. Podczas takiej  przechadzki możecie odwiedzać poszczególne części Parku i przemieszczać się alejkami z makietami obiektów architektonicznych znanych na całym świecie.

Spacer po Ogrodach Parku Miniatur

Źródło zdjęcia: www.parkminiatur.com

 

Z dziećmi w Małopolsce - Ogrody Parku Miniatur

Źródło zdjęcia: www.parkminiatur.com

 

"Świat Marzeń" w Inwałdzie - Park Miniatur dla dzieci

Źródło zdjęcia: www.parkminiatur.com

Więcej informacji: www.parkminiatur.comPrzeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

 

 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Lista komentarzy
1 komentarz
Magda

Odwiedziłam ostatnio Świat Marzeń i to było coś, czego się nie spodziewaliśmy. Trafiliśmy na bardzo fajne animacje prowadzone przez bajkowych bohaterów. Dzieciaki był zachwycone. Widać też dużo nowych atrakcji- ostatni raz odwiedziłam park miniatur kilka lat temu, jeszcze bez dzieci i było ładnie, ale bardzo "stateczna" rozrywka. Tym razem spędziliśmy tam praktycznie cały dzień i wiem, że za jakiś czas wybierzemy się ponownie. Duzy plus za ofertę gastronomiczną- oprócz typowych dań typu burger, frytki i gofry, można zjeść normalny obiad.

Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi