Agroturystyka nad morzem dla rodzin z dziećmi

Poniżej artykułu znajdziecie linki do sprawdzonych i poleconych przez Rodziców gospodarstw agroturystycznych położonych blisko morza
 
WAKACJE Z DZIEĆMI W AGROTURYSTYCE NAD MORZEM
 
Wszyscy wiemy, że dzieci nudzą się bardzo szybko. Wystarczy, że mają kilka lat, a żądają każdej atrakcji, którą tylko zobaczą. Tak to już z nimi jest ;) Kiedy ma się 3 latka, coś takiego jak racjonalne argumenty nie istnieje. A ośmiolatek zbywa je nader chętnie.
 
Dlatego warto wybrać na wakacje miejsce i czas, który dziecku da nieskrępowaną swobodę, a nam możliwość ciekawej wspólnej zabawy i trochę wytchnienia. Noszę bowiem w sobie głęboko przekonanie, że wakacje są i dla dzieci i dla rodziców :)
 
Wakacje z dziećmi nad morzem
 
Wiem o czym mówię, bo już  wiele razy zastawiłam na siebie tą pułapkę. Jadę do gwarnego kurortu, choćby na jeden dzień i jestem wykończona po powrocie. Ja i moja kieszeń. Moje dwie córki są nienasycone w zakupach: plastikowych zabawek, biletów na kulki, trampoliny i karuzele, lodów kręconych na pięć sposobów i innych wspaniałych dobrodziejstw. „Proszę, mamusiu, marzyłam o takiej!" - słyszę. Więc idąc od straganu do straganu, kupuję kilka z tych rzeczy. Kilku niestety odmawiam. Wydaję sporo i czuję się dobrym rodzicem. Do czasu, kiedy przychodzimy do domu. Zapytane, jak było, mówią, że źle. Bo nie kupiłam po chińskiej lalce za 50 złotych sztuka. Są do tego  obrażone. Padam na kanapę, a automaty i kulki migają mi przed oczami. Mówię "nigdy więcej!", choć wiem, że kiedyś  znowu to zrobię. 
 
Jeśli wiecie już, o czym mówię i nie lubicie tak się czuć - w tym roku zapraszam Was  do agroturystyk niedaleko Bałtyku. Trochę dalej od centrum rozrywki, ale za to z własnym małym rajem dla dzieci. Tu ze wszystkiego mogą korzystać do woli. Maluchom i Szkolniaczkom zapewnicie szaleństwo i nieskrępowaną swobodę wsi, a sobie dobrą rodzinną zabawę i wypoczynek. Tutaj odpoczywają i Dzieci i Rodzice :)
 
Animacje dla dzieci w agroturystyce nad morzem
 
Wybierając agroturystykę niedaleko morza, z atrakcjami dla dzieci, będziecie mieć wszystko czego zapragnie dusza urlopowicza. Plaża, piasek, kamienie, woda i gorące słońce są do Waszej dyspozycji. Kiedy jednak wrócicie już z plaży, czekają na Was zorganizowane zajęcia dla dzieci na wieczór, zagroda pełna oswojonych zwierzątek i mnóstwo zabawek w cichym ogrodzie, w otoczeniu zielonej przyrody.
 
Wybierzcie sobie miejsce, które najbardziej Wam odpowiada i ruszajcie po morską przygodę w wiejskiej zagrodzie. Żeby trochę ułatwić Wam wybór, opiszę atrakcje samego środka polskiego wybrzeża. Jednak  do wyboru macie ponad 300 kilometrów linii brzegowej.
 
BYĆ SZCZĘŚLIWYM NA WAKACJACH
 
Każdy z nas do szczęścia potrzebuje czegoś innego. Warto więc zastanowić się na początku, co da nam poczucie zadowolenia i pełen wypoczynek.  W agroturystyce fajna jest możliwość wyboru. Tu nic nie musicie, za to wiele możecie. Jeśli już wsiadacie w samochód, żeby jechać na plażę, możecie codziennie wybrać inne miejsce. Tu na środku naszego wybrzeża  jest kilka fajnych plaż. Są kamieniste i piaszczyste, wąskie i szerokie. A koło wszystkich można zaparkować nie dalej niż o 100 metrów od wejścia i nawet  w najwyższym sezonie cieszyć się szumem fal, a nie gwarem tłumu. Możecie codziennie wybrać inną.
 
Jeśli chcecie wstać rano i razem z Maluchami słuchać śpiewu ptaków, nic nie stoi na przeszkodzie. Możecie też wybrać dłuższe spanie. W gospodarstwie agroturystycznym, przygotowanym dla rodzin z dziećmi, w pokojach będą kąciki z zabawkami, a rano i wieczorem najmłodsi goście pod opieką gospodarza mogą uczestniczyć w prawdziwym gospodarskim obchodzie. Dolewają wodę, podsypują ziarno, wyprowadzają na pastwisko i głaszczą, głaszczą, głaszczą...
 
 Agroturystyka ze zwierzątkami dla rodzin z dziećmi nad morzem 
 
Po śniadaniu możecie opuścić wasz dom, podjechać kilkanaście kilometrów i zwiedzać zamki, podziwiać foki w fokarium lub grać w średniowieczne gry logiczne. Albo wybrać leniuchowanie  w ogrodzie na wygodnym leżaku. 
 
W dobrze przygotowanym dla dzieci domu Malec kilka godzin będzie wędrował od wielkich klocków do huśtawki, od trampoliny do namiotu, od toru przeszkód do farbek, podbiegając od czasu do czasu żeby Was czymś zauroczyć. Starszych dzieci prawdopodobnie wcale nie zobaczycie ;) Wciągnie je wspinanie, konstruowanie, budowanie domków dla kotów lub kartonowego miasta.
 
 Zajęcia dla dzieci w agroturystyce 
 
Jest więc szansa, że wreszcie nadrobicie lektury nazbierane przez rok lub spokojnie porozmawiacie z partnerem. 
 
Możecie tu czuć się jak w domu, bo gospodyni znajdzie zapasową bluzę po swoich dzieciach w razie kryzysu, a gospodarz ma śrubokręt do wymiany baterii w ulubionym autku. I ktoś zawsze cieszy się, kiedy domowe jedzonko szybko znika ze stołu. Możecie też poczuć się jak w wygodnym pensjonacie. Dziś bowiem większość gospodarstw jest wyposażonych w łazienki w pokojach, udogodnienia dla dzieci i wygody dla rodziców.
 
ZAGRODOWE ZWIERZACZKI
 
Zwierzątka - agroturystyka blisko morza
 
Tego akurat nie da się przecenić. Dzieci uwielbiają zwierzęta, a oswojone zwierzęta uwielbiają dzieci. Czy wiatr, czy deszcz, czy słońce - zwierzęta czekają na swoich małych gospodarzy, a ci biegną do nich z ochotą. W agroturystykach przygotowanych dla rodzin z dziećmi możecie liczyć na wspólne karmienie i wyprowadzanie na pastwisko. Dzieci nauczą się tu, jak wiele mogą zrobić dla zwierząt i jak są one bezradne. Bo świnka i kotek nie ma rączek i to małe rączki dzieci muszą napompować wodę do wiaderek, a potem wlać ją do korytka. Mały koziołek bardzo beczy, kiedy zapomnimy przewiązać go do cienia. I bardzo się cieszy, kiedy karmimy go liśćmi urwanymi z drzew, po które sam nie sięga. A dzieci cieszą się z nim. 
 
W czerwcu i wrześniu, kiedy gośćmi agroturystyki są głównie Maluchy, możecie liczyć na  więcej głaskania i powolnego oswajania, a dzieci cieszą się z tego szczerze. W każdym gospodarstwie znajdziecie troszkę inne zwierzątka, ale jeśli zagroda jest przygotowana dla dzieci, czeka Was dużo pozytywnych emocji. Może sami chętnie się przyłączycie, by zobaczyć, jak doi się krowę lub czym karmi owce i spędzicie miłe chwile na wybieraniu najlepszych kąsków dla wesołego królika. To fajna zabawa dla całej rodziny.
 
 Karmienie króliczków - Agroturystyka Glapki 
 
WIEJSKA SWOBODA I MORSKA PRZYRODA
 
Środek polskiego wybrzeża jest niezwykle ciekawy przyrodniczo. Nawet najmniejsze dzieci z ciekawością i uporem dążą do miejsca, w którym morze łączy się z jeziorem lub ze zdziwieniem odkrywają jezioro kawałek od morza albo prawdziwą rzekę na plaży. Faktem jest też, że wytrwałość często towarzyszy im w jedną stronę, z powrotem włączają marudzenie. Nie jest to jednak problem. W nadmorskich agroturystykach będą rowery z siodełkami, wózki spacerówki i małe rowerki dla zmęczonych nóżek. Wehikułów do wyboru do koloru. Jeśli lubicie wędrować z dziećmi, warto znaleźć takie miejsce, gdzie przygotowano mini ścieżki przyrodnicze dla dzieci, urozmaicone zadaniami do wykonania. 
 
 
 Zabawy na nadmorskiej plaży 
 
 
Kiedy nasycicie się już dziką przyrodą, możecie wybrać się do rycerskiego zamku, do parku logicznych łamigłówek, bursztynowej groty, pojechać podziwiać foki lub pójść zwiedzać prawdziwe bunkry albo wspiąć się na latarnię. Środkowe wybrzeże jest nasycone naprawdę ciekawymi miejscami na wycieczkę. Każdego dnia czeka Was tu wiele wrażeń, na dobrą i słotną pogodę. 
 
Jednak cokolwiek wybierzecie i jak bardzo fajne będą atrakcje przyrody i zwiedzanie - jednego możecie być pewni: kiedy Wy wrócicie wykończeni z wycieczki lub plaży, wasza pociecha będzie w pełni sił. Wtedy przydadzą się zorganizowane zajęcia dla dzieci. W czasie odpoczynku Rodziców, dzieci przeżyją prawdziwe przygody pod opieką gospodyni. Może będą piratami lub księżniczkami, może odkryją miasto krasnoludków lub zostaną zaproszone przez elfy. To, co będzie się działo na zajęciach, ogranicza tylko wyobraźnia. Zejdą wzdłuż i wszerz wiejskie zagrody i opłotki i wrócą pełni wrażeń.
 
 Wiejska pompa - co za atrakcja :) 
 
Jest też czas na wspólna zabawę. Może razem zbudujecie autko z kartonu albo ułożycie własny tor przeszkód na kreatywnym placu zabaw. Tu nie będzie trawnika, tylko łąka. Można do woli pompować wodę ręczną pompą, budować niezwykłe kratery z ziemi i piasku oraz gotować zupę z trawy. Wieś to nieskrępowana swoboda, a dzieci na pewno się tu pobrudzą i nie raz przydadzą się kalosze albo gorsze spodnie. Ale mówią, że dzieci brudne to dzieci szczęśliwe ;)
 
CO Z TĄ POGODĄ?
 
Często wybieramy Bałtyk zamiast ciepłego morza z powodu dużej zawartości jodu w powietrzu. I faktycznie w tym nasze kochane morze przoduje w Europie i świecie. Jod jest bardzo zdrowy dla naszych dzieci i dla nas. Warto więc doładować się nim w wakacje. Prawda. Jednak prawdą jest też, że trudno przedzierać się z 3-latkiem przez sztormową plażę w zimie lub siedzieć na spokojnej 8 godzin przy słonecznej letniej pogodzie, żeby złapać go dość. 
 
Żeby zapewnić sobie zdrowie i naładować akumulatory na cały rok, można się wybrać nad morze od czerwca do września. Szczęśliwi rodzice małych dzieci skorzystają z pięknej pogody i błogiego spokoju w czerwcu i wrześniu właśnie. Rodzice dzieci szkolnych znajdą spokój i zabawę w agroturystyce oddalonej od morza do kilku kilometrów nawet podczas środka sezonu.
 
 
 Dziecięce zabawy na trawie - Agroturystyka Glapki blisko morza 
 
 
Naprawdę zwiększone stężenie jodu utrzymuje się w pasie do 5 -7 kilometrów od wybrzeża, a mega stężenie do około 300 metrów. Warto więc wybrać miejscowość, gdzie bez względu na pogodę, możemy kilka godzin być blisko plaży. Na polskim wybrzeżu są takie magiczne miejsca, gdzie 30 metrów od morza dzieci mogą się bawić na placu zabaw, zawsze znajdzie się miejsce do parkowania, a w spokojnych kawiarenkach można długo siedzieć nad kawą, miło gawędząc z właścicielem, zamiast spieszyć się, bo inni czekają.  
 
Wybierając spokojną, małą miejscowość, zwiększacie też swoje szanse na niedrogie i ciekawe atrakcje dla dzieci. W takich miejscach znajdziecie małe kulki za 5 złotych pół godziny, przejażdżki kucykiem za 5 złotych 3 kółka albo mini zoo z 30 gatunkami zwierząt, schowane za rogiem - bezcenne.
 
Zapraszamy Was więc na polskie wybrzeże do Wicia, Rusinowa, Kopania i innych wiosek. Wybierzcie na wakacje taką agroturystykę, która nie będzie oddalona od morza na więcej niż kilka kilometrów i korzystajcie ze wszystkich dobrodziejstw. 
 
 Budujemy szałas nad morzem 
 
Warto  zwrócić uwagę na termin wakacji. Jeśli możecie wybrać czerwiec lub wrzesień, nie wahajcie się. Morze jest wtedy enklawą dla rodzin z małymi dziećmi - i możecie też znaleźć dom z programem dedykowanym takim właśnie Maluchom. 
 
BAŁTYCKI NIEZBĘDNIK 
 
Oczywiście to Wy decydujecie, co jest dla Was ważne na wakacjach. Ja nigdy nie potrafiłam podjąć tej decyzji. Pamiętam nasz pierwszy wyjazd... Peugot partner zapakowany po brzegi i  5-miesięczna  Łucja. Przemiła gospodyni przywitała nas, chwilę pokiwała głową i powiedziała: "Ja chyba dam Państwu większy pokój". Bardzo jej za to dziękujemy :) Jeśli jednak nie jesteście szczęśliwymi posiadaczami choćby półciężarówki i góry pieniędzy postarajcie się znaleźć gospodarstwo, które ma choć część udogodnień dla dzieci, które za chwilę wymienię.  
 
Jeśli chcemy zawsze korzystać ze świeżego powietrza i jodu bez względu na pogodę i bez stresu, dobrze jeśli w domu będą:
 
 • podkładki pod pupę na plażę i trawę
 • podgumowane kocyki do siedzenia na mokrym piasku
 • termosiki z herbatką w razie przemarznięcia
 • namiot lub zadaszony taras do zabawy w ogrodzie w razie deszczu
 • możliwość prania i suszenia rzeczy
 • ogrzewany dom całoroczny lub możliwość napalenia w kominku
 • w razie kryzysu zapasowe ubranka lub kaloszki
 • jeździki i rowerki wszelakie
 • duża porcja zabawek plażowych do budowania
 • parawany i parasole oraz leżaczki
 • zajęcia na dworze w średnią pogodę
 • kocyki i poduchy na ognisko
 
Jeśli chcemy, żeby dzieci i rodzice dobrze się bawili, sprawdźmy czy:
 
 • w domu są inne rodziny z dziećmi 
 • pokój lub sala zabaw wewnątrz domu z zabawkami dla dzieci w różnym wieku
 • zajęcia warsztatowe dla dzieci 
 • bezpieczna i przyjazna zagroda ze zwierzętami
 • plac zabaw, który ma to coś :)
 • miejsce do gier sportowych
 • spokojne miejsce i czas dla dzieci małych

 

Autorką artykułu jest Pani Iwona Tabaczyńska, prowadząca w Barzowicach koło Wicia Agroturystykę Glapki przyjazną rodzinom z dziećmi - ze zwierzątkami, animacjami i wielkim terenem do "wybiegania" dla dzieci. Agroturystykę, w której nie sposób się nudzić i w której dobrze wypoczywają i Dzieci, i Rodzice smiley

Agroturystyka Glapki - dla rodzin z dziećmi

 

Inną godną polecenia agroturystyką, położoną 900 m od morza jest Willa Pod Lasem w Jastrzębiej Górze

 

 

 

 

Piękny ogród z atrakcjami, sosnowy las, urozmaicony plac zabaw, kącik zabaw dla dzieci oraz zadbane pokoje, apartamenty i domek letniskowy czekają na Rodziny z dziećmi... Właścicielka prowadzi również ciekawe warsztaty dla maluchów :) Na Gości czekają poza tym dodatkowe atrakcje - boisko do siatkówki, rowery, altana z miejscem na ognisko, konsola X-Box Kinect i piłkarzyki. Ogromnym atutem jest domowa kuchnia oraz własnego wyrobu wędliny, smalec, pasztety, jajka od kur z wolnego wybiegu, świeże mleko i ryby, domowe ciasta i przetwory. Willa Pod Lasem w 2017 roku otrzymała wyróżnienie w konkursie na najlepsze gospodarstwo agroturystyczne w wojewodztwie pomorskim.

Wspaniały zielony teren z odkrytym basenem, placem zabaw dla dzieci, boiskami, kortem tenisowym, własnym stawem i winnicą proponuje Leśny Dworek w Darłowie - laureat konkursu Hotel Przyjazny Rodzinie. Skosztujecie tu własnej produkcji wina, konfitur i powideł oraz świeżego krowiego mleka... A w razie niepogody na dzieci czeka kącik zabaw.

Pokoje Gościnne Pod Bukiem (miejscowość Karwieńskie Błoto, koło Karwii) leżą 700 m od plaży. To studia rodzinne (każde  z własną kuchnią i osobnym wejściem) oraz pokoje z łazienkami na terenie gospodarstwa agroturystycznego. Mnóstwo zieleni, drzewa, zadbany ogród, ładny plac zabaw, przyjemne miejsca do wypoczynku, sauna, rowery z fotelikami dla dzieci, rodzinna atmosfera. Dla zachęty dodamy, że Gospodarze pieką własny chleb na zakwasie i częstują własnej roboty nalewkami ;-)

 

Polecamy! smiley 

Zespół DziecioChatki.pl 

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi