Weekend w górach i weekend nad morzem według Rodziny Michalskich

Weekend w górach i weekend nad morzem

według Rodziny Michalskich

Nasze tegoroczne wakacje były ogromnym wyzwaniem! Jesteśmy rodzicami dwóch maluchów: dwuletniego Adasia i półrocznej Kingi. Długo zastanawialiśmy się czy w ogóle gdzieś pojedziemy, bo Adaś jest stale rehabilitowany i nie wiadomo było czy pogodzimy terminy zabiegów z urlopem i pogodą. Tym sposobem nasz urlop ograniczył się do dwóch wyjazdów około weekendowych. Pierwszy weekend września spędziliśmy w Bukowinie Tatrzańskiej u znajomych. Dwa tygodnie później spędziliśmy 3 dni w trójmieście. Z powodu pandemii sporo osób zaplanowało urlop na wrzesień w związku z czym zarówno nad morzem, jak i w górach były tłumy! To były nasze pierwsze wakacje z dziećmi więc z myślą o nich planowaliśmy atrakcje. Na początek pojechaliśmy kolejką na szczyt Gubałówki.

Kolejką na Gubałówkę z maluchami

Sama jazda była dla Adasia super przygodą. I na tym kończą się zalety tej wycieczki. Na górze problem z przewijaniem, ogromne tłumy, stoisk tyle co na bazarze. Dzieci do 2 lat nie doceniają widoku gór za to świetnie piszczą na widok kolorowych, niepotrzebnych „pamiątek”. Jeżeli macie ochotę pokazać dziecku kolejkę - polecamy. Ale odradzamy spacery na Gubałówkowym bazarku. Kolejnego dnia za namową znajomych wybraliśmy się do Doliny Kościeliskiej.

Wyprawa z maluchami do Doliny Kościeliskiej
Dolina Kościeliska z dziećmi
Rodzinny spacer po górskich szlakach
W górach z dwójką maluchów
Dolina Kościeliska - weekend w górach

To doskonała dolina dla dzieci „wózkowych” albo takich powyżej 3 lat - co to idą same a jak się zmęczą to same chcą wejść do wózka. Kinga była zachwycona i dziarsko podróżowała na brzuszku za to Adaś odkrył prawdziwą magię tego miejsca, a mianowicie: kamienie. Tak dolina jest pełna kamieni! Dlatego jeżeli twoje dziecko zaczyna stawiać pierwsze kroki, a do tego fascynują go kamienie to zapomnij o dojściu do schroniska. Zawróciliśmy w połowie drogi, bo mieliśmy tempo ślimacze. Częste postoje na szukanie najpiękniejszego kamienia i podziwianie strumyka zajęły nam większość czasu. Na szczęście naszym celem był spacer sam w sobie, więc wróciliśmy zadowoleni. Trzeci dzień był strzałem w dziesiątkę. Kiedy już zrozumieliśmy ze wszędzie w górach będą wspomniane kamienie wybraliśmy się na spacer w koronach drzew Bachledka po słowackiej stronie Tatr.

Spacer po Tatrach z dziećmi
W Tatrach z dwójką maluchów
Tatry - odpoczynek na trawie
Weekendowy wypad w góry

Dojazd szybki - około pół godziny. Na miejscu wjechaliśmy gondolą na szczyt (polecamy wózkom dwuosobowym - daliśmy rade bez problemu). Potem przeszliśmy całą trasę spaceru (ok. 600 m). Podziwialiśmy szczyty drzew, piękne widoki i atrakcje dla dzieci po drodze. Były opisy drzew, można było dotknąć różnych rodzajów kory albo przeczytać na jakiej wysokości aktualnie jesteśmy. Były tez zatoczki, w których można było przystanąć na chwile, a mi to nawet się udało nakarmić Kingę. Cudowna przygoda dla dzieci stawiających pierwsze kroki. Na koniec zrobiliśmy sobie piknik na trawie z kawą i ciastkiem z kawiarni na szczycie. Złapaliśmy słońce, chwile spokoju i chodziliśmy gołymi stopami po trawie. Jeżeli szukasz w Tatrach wycieczki z dziećmi to jest właśnie cos dla Ciebie!

Tatry - wycieczka z małymi dziećmi

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Po powrocie i przepraniu ubranek odczekaliśmy dwa tygodnie i ruszyliśmy w drugi kraniec kraju. W Trójmieście spaliśmy w hotelu Novotel w Gdańsku. Pierwszego dnia udaliśmy się na spacer rekreacyjny po mieście.

Rodzinny spacer po Gdańsku
Weekend w Gdańsku z maluchami

Adasiowi najbardziej przypadła do gustu karuzela, która była pięknie oświetlona, kręciła się i miała mnóstwo elementów. Przejazd trwa 3 minuty i kosztuje 10 zł - bardzo fajna atrakcja dla dzieci. Drugiego dnia popłynęliśmy tramwajem wodnym na Westerplatte.

Płyniemy tramwajem wodnym na Westerplatte
Rodzinny wypoczynek nad Bałtykiem
Z dziećmi nad morzem

Pierwsza wycieczka statkiem naszych dzieci! Można było podziwiać Stocznię Gdańską - ogromne statki czy sprzęt budowlany to super widoki dla dwulatka! Warto zabrać na statek wiatrówkę. Na miejscu pierwszy raz dzieci zobaczyły pełne morze - zdziwieniu nie było końca - nie wiem co bardziej przypadło Adasiowi do gustu: wielka woda czy wielka piaskownica? W każdym razie był zachwycony. Polecamy rodzicom z całego serca. Trzeciego dnia odwiedziliśmy Sopot. Byliśmy na spacerze na molo.

Na molo w Sopocie
Sopot - spacer po plaży
Na plaży w Sopocie
Rodzinny wypad nad morze - Sopot

Słuchaliśmy szumu fal i pisku mew. Opowiadaliśmy dzieciom o tym co ich otacza. Kinia zasnęła od tego szumu, a Adaś słuchał z zapartym tchem i przeszedł sam cale molo! Potem spędziliśmy jeszcze chwile na plaży na kocyku, otoczeni łabędziami. Wycieczka była super! Może i nasze wakacje były króciutkie, ale za to intensywne i zobaczyliśmy tak morze jak i góry. Brawa dla taty za bycie kierowca! Warto dodać, ze mamy dwuosobowy wózek. Wyjazdy około weekendowe są super rozwiązaniem na wakacje z takimi maluchami - zmieściliśmy się do samochodu z wózkiem, bagażami i wielka torba zabawek.

Powrót do domu

Podróże kształcą wiec warto czasem wyskoczyć choćby na weekend!

 

Natalia Michalska

autorka zdjęć i tekstu przysłanego na Konkurs

"Polska z dziećmi 2020"

 

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi