Nad morze z dziećmi. Atrakcje Darłowa i okolic

Atrakcje Darłowa i okolic oraz Leśny Dworek – Polecam!
 
 
Dla osób chcących spędzić wakacje z dziećmi, Darłowo to świetny wybór. Rodzice zwiedzają i wypoczywają, a dzieci świetnie się bawią. Na nocleg wybraliśmy Leśny Dworek – przyjazny rodzinom z dziećmi, który oferuje niezliczone atrakcje i ciekawe zajęcia, dzięki czemu rodzice mogą odetchnąć i spokojnie spędzić urlop. 

Aby dotrzeć do miejsca nocowania, należy się kierować z centrum Darłowa drogą nr 205 w kierunku Sławna. Natomiast od strony Słupska, trzeba przejechać przez Sławno i jechać w stronę Darłowa. 
 
 
Obiekt został wybudowany na wzór Dworu Soplicowo. Od morza jest oddalony 5 km, zatem dla wszystkich, którzy nastawiają się nie tylko na plażowanie, ale też na spokojny wypoczynek z dala od zgiełku głośnego i zatłoczonego nadbałtyckiego kurortu, to idealne miejsce.
 
Leśnym Dworku pośród lasów (w których można zbierać grzyby), łąk, winnic i nad małym stawem i rzeczką (lokalizacja bajeczna), znajdziemy kilka rodzajów zakwaterowania. Możemy nocować w głównej części budynku, obiekcie przy dworku lub w dwupokojowych domkach letniskowych. 
 
Na ogromnym terenie wokół dworku znajdują się: świetnie wyposażony plac zabaw, basen, kort tenisowy, siłownia, wypożyczalnia rowerów, boiska do gry. Dla trochę starszych jest staw do wędkowania, winnica, kuchnia oferująca wędzone wędliny i ryby, twarogi, pasztety, swojskie mleko, jajka i wyrabiane na miejscu masło, własne konfitury i wiele innych. Można też zagrać w szachy ogrodowe, ping-ponga albo piłkarzyki. A na deszczowe dni – pokój z zabawkami, grami i książkami.
 
Natomiast w najbliższej okolicy Darłowa jest naprawdę spora ilość miejsc do zobaczenia i poznania. Poniżej wymieniam te najważniejsze, z krótką informacją, co na miejscu warto odwiedzić i gdzie się udać oraz na co zwrócić uwagę.
 
1. Aquapark w Darłowie i w Jarosławcu – jeśli pada lub gdy chce się poczuć jak na karaibskiej plaży pod słomkowymi parasolami.
 
  
 
 
2. Muzeum Bursztynu w Jarosławcu – ciekawe edukacyjne i interaktywne muzeum – warto to zobaczyć (np. prawie 3 kg bursztyn).
 
3. Mini Zoo w Wiciach – karmienie zwierząt dozwolone, oko w oko z bocianem – czemu nie.
 
4. Dolina Charlotty – Strzelinkowo koło Ustki – ZOO, Wodne ZOO safari i wyspa lemurów – niesamowite zwierzęta, które można z bliska obserwować, a nawet pogłaskać. Fokarium, park linowy, jazda konna, Kraina Bajek, domy na drzewach, kręgielnia, bilard, SPA, łódki, kajaki i rowery wodne.
 
  
 
5. Zamek Książąt Pomorskich w Darłowie – dla lubiących historię.
 
 

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 
 
6. Latarnia w Darłowie – widok zarówno na ląd, jak i na morze i odpływające, wpływające statki do portu oraz cudowne zachody słońca.
 
  
 
7. Tramwaj wodny po Wieprzy – dlaczego nie, tramwaj tez może być wodny i w pół godziny można przepłynąć do Darłówka podziwiając kutry.
 
  
 
8. Rejs statkiem Galeonem – poczuć się jak pirat na morskich falach Bałtyku.
 
9. Plaże w Ustce, Bobolinie i Dąbkach – trochę leżakowania na uroczych, szerokich i piaszczystych plażach.
 
  
 
10. Ranczo Mustafa – jazda konna.
 
11. Leonardia, Krupy – to wielki park wynalazków i gier zręcznościowych z drewna, skonstruowanych według planów Leonarda da Vinci. Wyjątkowe miejsce!
 
  
 
12. Domek do góry nogami i z obracającymi się oknami – Darłówko zachodnie – warto wejść i się przekonać czy możliwe jest chodzenie w takim domku.
 
  
 
13. Wiatraki w Cisowie – ciekawy widok dla lubiących wynalazki, które wpisują się w krajobraz.
 
14. Zjazd Militariów w Darłowie – nie tylko dla dzieci, ale i dorosłych – poznanie wojskowych pojazdów z możliwością dotknięcia i zrobienia sobie zdjęcia.
 
15. Kopań – jezioro, jeśli ktoś chce poza morzem pobyć nad jeziorem to też jest taka możliwość.
 
16. Słupsk i jego atrakcje – stary rynek z Wieżą czarownic. Herbaciarnia z 100 rodzajami herbat w cudownej okolicy. 
 
 
Iwona Kiełpińska
 
autorka zdjęć i tekstu przysłanego na konkurs
"Polska z Dziećmi 2017"
(Wszelkie prawa zastrzeżone)

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi