Ferie - nie w góry, a na Mazury!

W tym roku byliśmy na feriach w mazurskiej okolicy.

Miasto zwie się Mrągowo i położone jest właśnie na Mazurach, niedaleko Mikołajek.

Tutaj mieszkamy i mamy 3 dzieci. Niestety nie stać nas było na wyjazd do innych zakątków Polski, więc ferie spędziliśmy w naszej kochanej miejscowości.

Zaczęliśmy swój wypoczynek niedaleko jeziora Czos. To właśnie tam są duże górki, z których można zjeżdżać. Dzieci były tak zadowolone, że aż piszczały z radości, kiedy dotarliśmy na miejsce.

Najmłodsza Zosia ma 1 rok. Robiła tylko kulki śnieżne i czasami zdarzyło się, że spróbowała, jak smakuje lód. Była tym zachwycona. W końcu taka mała istotka zaczyna poznawać świat.

W kolejnych dniach ulepiliśmy bałwana Olafa z bajki pt.: „Kraina Lodu”.

Nasz bałwanek Olaf


Teraz jest na topie owa bajka, więc dzieci szybko zabrały się do pracy. My, jako rodzice, też skorzystaliśmy, bo ubaw był co nie miara. Wyklejały bałwanowi sterczący ząb i strasznie się przy tym śmiały, że jest szczerbaty. Ja, jako mama, starałam się nadać figurę bałwanowi, aby przypominał Olafa, a reszta to już ich praca.

Kolejnego dnia przyczepiliśmy do siebie wszystkie sanki i tata zrobił dzieciom kulig.

Mazurski kulig

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦


Biegł jak szalony, a one piszczały, krzyczały i się śmiały. Nawet się specjalnie wywracały, żeby było śmieszniej. Każda zabawa dzieci na śniegu rozpoczynała się rzucaniem śnieżkami i nacieraniem twarzy śniegiem. Komu się nie podobało, to musiał szybko uciekać.

Zabawa w rzucanie śnieżkami


Miały tak czerwone buzie, jak buraki, a i tak nie odpuszczały, tylko dalej tarzały się w śniegu.

Wygłupy na śniegu


Robiły także orły i anioły, kładąc się na śniegu i machając rękami. A my im pomagaliśmy zjeżdżać z górki, ze względu na bezpieczeństwo.

Zjeżdżanie z górki bolidem wyścigowym, wyznaczonym przez dzieci torem przeszkód, było bardzo atrakcyjne.

A jaki pisk przy tym!

Mały mistrz drugiego planu


Wszystkie się wyszalały i wybiegały.

Nasze ferie trwały 14 dni i były najlepszymi feriami pod słońcem. Piszę tak, bo przez cały ten czas było mroźno, ale świeciło także słoneczko. Wymarzone ferie na zabawę.

Przygotowani do startu: JAZDA


Muszę przyznać, że właśnie zimą Mazury są piękne. Spędzanie ferii w tej okolicy jest atrakcyjne, ponieważ można pójść do lasu i tam odsapnąć, a dzieci mogą się pobawić.

Zazwyczaj zbierają patyki i udają, że mają miecze - ganiają się, jak oszalałe.

Nie spodziewaliśmy się takiej pogody – śnieżnej, zimowej i takiej szałowej atmosfery, która towarzyszyła nam przez cały czas.

Aż miło do domu wracać i patrzeć, jak wszystkie dzieci zmęczone śpią. Każdemu życzymy takich udanych ferii!

Właśnie: NIE W GÓRY, A NA MAZURY!

Pozdrawiamy.

Autorka zdjęć i tekstu
Małgorzata Jurecka

Praca przysłana na Konkurs: "Moje ferie z dzieckiem w Polsce"

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

Chronione przez Copyscape


 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

 Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.