Dzielnica Filmowa w Zalesiu Górnym - atrakcje

Dzielnica Filmowa w Zalesiu Górnym

„Powrót do Przyszłości” w reżyserii Roberta Zemeckisa wszedł na ekrany kin ponad 30 lat temu. I choć dziś już wiadomo, że filmowa przyszłość wygląda zupełnie inaczej od tej, która przydarzyła się nam w 1985 r., 1989 r. i 1990 r. (daty premiery poszczególnych części filmu), nikomu to nie przeszkadza.

Główny bohater wracał do niej trzykrotnie. Fani filmu odbyli tych podróży niezliczoną ilość. I co ciekawe, wciąż mają ochotę na „Powrót do Przyszłości”. Jednym z miłośników hollywoodzkiej produkcji jest też właściciel Dzielnicy Filmowej – tematycznego parku rozrywki, który powstał w Zalesiu Górnym pod Warszawą jako część większego kompleksu zwanego Planetą Zalesie.

Niezapomniana wycieczka z dziećmi do Dzielnicy Filmowej koło Warszawy

 

Dzielnica filmowa – co to za miejsce?

Niecałe 25 km od centrum Warszawy, w miejscowości Zalesie Górne, wśród drzew Chojnowskiego Parku Krajobrazowego zaparkowały samochody, wyrosły olbrzymie grzyby i powstało wiele atrakcji dla rodzin z dziećmi, tworząc miejsce o nazwie Dzielnica Filmowa.

Ciekawe miejsce na mapie Polski - Mazowsze

To interesujący park tematyczny, który powstał z inspiracji filmowymi pojazdami. Szybko jednak okazało się, że roboty, sprzęt militarny, bajkowe postaci i atrakcje dla dzieci są dla niego świetnym uzupełnieniem.

Dzielnica Filmowa - atrakcja przyjazna dzieciom

Teren podzielono na kilka stref, w których – dla każdego coś miłego. Niezależnie od tego, czy jest wśród Was fan motoryzacji, znawca bajkowych bohaterów, miłośnik przyrody czy wielbiciel aktywnego wypoczynku na łonie natury, każdy znajdzie tu coś z ulubionej dziedziny i ciekawie spędzi czas.

Zalesie Górne - atrakcje dla całej rodziny
Dzielnica Filmowa- ciekawe miejsce koło Warszawy

 

Dzielnica Filmowa – ciekawa historia narodzin

Dla miłości człowiek potrafi zrobić wiele. Jest skłonny do poświęceń, heroicznych czynów i realizowania szalonych pomysłów. Miłość do filmowych samochodów może doprowadzić człowieka do jednego – zakupu upragnionego auta. I tak DeLorean – pojazd z „Powrotu do Przyszłości” dał początek Dzielnicy Filmowej. Jak się okazało, na jednym zakupie się nie skończyło. Wkrótce obok DeLoreana zaparkował ambulans, tak przeprojektowany, że nie powstydziliby się go sami „Pogromcy Duchów”. Motoryzacyjne trio dopełnił Batmobil – znak rozpoznawczy Batmana.

W niedługim czasie Dzielnica Filmowa zaczęła rozrastać się jak kobieca szafa z sukienkami, torebkami i butami, z tym że zamiast damskiej garderoby zaczęły ją wypełniać motoryzacyjne cuda znane zarówno ze srebrnego ekranu, jak i domowego szklanego okienka.

Dzielnica Filmowa - ciekawe miejsce na wyprawę z dziećmi
Dzielnica Filmowa - zwiedzanie Zalesie Górnego

 

Straszne miłego początki. Witajcie „na Dzielni”

Dzielnica Filmowa wita wielkim niedźwiedziem, który niczym „Gruffalo” z bajki Julii Donaldson „Ma straszne kły i ostre pazury, ma zębiska i jest bury”. Jeśli nie chcecie wpaść w jego szpony, przemknijcie szybko. Być może zadowoli się gigantyczną mrówką. Za chwilę na łące wśród traw rozpoznacie znajome „twarze”.

Początek przygody rodzinnej w Dzielnicy Filmowej w Zalesiu Górnym

 

Strefa motoryzacyjna

Główną część Dzielnicy Filmowej stanowi strefa motoryzacyjna, którą tworzą rekonstrukcje pojazdów znane z filmów, seriali i bajek. Jeśli chcecie zobaczyć, czym wozili się „Głupi i Głupszy” czy Ace Ventura, jak wygląda auto do walki z duchami słynnych „Ghostbusters” oraz jeep opatrzony logo z dinozaurem, który przemierzał knieje „Parku Jurajskiego” na wyspie Isla Nublar, to właśnie tutaj macie taką możliwość. Dzielnica Filmowa zgromadziła kilkadziesiąt znanych aut w jednym miejscu, a wśród nich same perełki.

Strefa motoryzacyjna w Dzielnicy Filmowej
Rodzinny weekend - spacer po Dzielnicy Filmowej

Nie brakuje motoryzacyjnych klasyków i obiektów westchnień – samochodu z filmu „Mad Max”, aut z „Wyścigu Śmierci”, pojazdów najsłynniejszego agenta Jej Królewskiej Mości marki Aston Martin, a także mniej oczywistych, jak UFO, czy statek ze „Star Treka”.

Najsłynniejsze pojazdy w parku rozrywki koło Warszawy
Zwiedzamy z dziećmi Dzielnicę Filmową niedaleko Warszawy

Dzieci na pewno rozpoznają pojazd z „Harry’ego Pottera” - i bynajmniej nie chodzi o miotłę, lecz o słynnego latającego Forda w kolorze nieba. Maluchy z pewnością zachwycą się też Złomkiem i traktorkami krowami z animacji Pixar, furgonetką z kreskówki „Scooby-Doo”, karocą, którą Kopciuszek pojechał na bal, lokomotywą o imieniu Tomek z bajki „Tomek i Przyjaciele”, a także pojazdami należącymi do Boba Budowniczego, Królika Bugsa czy Flinstonów.

Dziecięcy przyjaciel z bajki
Atrakcja dla maluchów - samochód Zygzak
Najsłynniejsze pojazdy z filmów dla dzieci w Zalesiu Górnym

Część samochodów opatrzono tabliczkami, z informacją z jakiego filmu pochodzą i do kogo należały. Dzięki nim szybko rozwiejecie ewentualne wątpliwości. Możecie jednak zabawić się, w zgaduj-zgadula i spróbować rozpoznać poszczególne modele pojazdów.

Pojazdy z filmów i bajek dla dzieci

Zabawa może być równie ciekawa, co same obiekty, do których możecie oczywiście wsiąść. To co? „Yabba Dabba Doo” i w drogę?

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Do większości aut można wejść i wyobrazić sobie szaloną przejażdżkę przez piaski pustyni np. pojazdem z „Mad Maxa, brawurowy pościg Mcqueenem albo niebezpieczną wyprawę na pokładzie jeepa w głąb „Jurassic Parku”. Wystarczy wsiąść i zakrzyknąć „Ruszamy w świat, wielka przygoda czeka!”, jak śpiewają „Tomek i Przyjaciele”, by spełniły się marzenia dzieci, ale i dorosłych.

Strefa motoryzacyjna - miejsce pełne nie tylko samochodów

 

Strefa robotów

W strefie robotów spotkacie RoboCop’a, Sonny’ego z filmu „Ja, robot” i bohaterów „Gwiezdnych Wojen”, których reprezentują droidy R2-D2 i C-3PO. Wcielenie zła jawi się pod postacią cybernetycznego zabójcy z filmów o „Terminatorze” znanego jako T-1000. I tylko tu, w Dzielnicy Filmowej możecie zrobić sobie z nim zdjęcie, mając pewność, że w trakcie nie zmieni stanu skupienia i nie przekształci się w coś lub kogoś innego.

Podziwiamy nietypową wystawę robotów

Dobro przybiera natomiast postać „Hellboy’a” – filmowego pół demona, pół człowieka stworzonego, by czynić zło, a wychowanego dla czynienia dobra. Zwróćcie też uwagę na „Transformers”. Chociaż właściwie nie trzeba Wam tego mówić.

Trudno ich nie zauważyć. Dwa roboty – żółty i niebieski – największy robot w Polsce, dumnie reprezentują rasę pozaziemskich mechanicznych istot, które mogą transformować z pojazdów w roboty i na odwrót.

Strefa robotów - atrakcja dla rodzin z dziećmi koło Warszawt

W sekcji tej spotkacie też bohaterów dziecięcych bajek, np. Rosie – Gosposię Jane i George’a z bajki „Jetsonowie” oraz uroczego robota Wally’ego – tytułową postać filmu „Gdzie jest Wally?”.

Strefa robotów w parku rozrywki

 

Strefa militarna

Jak by to było zasiąść za sterami małego samolotu albo posiedzieć na pokładzie wojskowego helikoptera? W strefie militarnej doświadczycie jednego i drugiego. Tę część parku rozrywki poświęcono wojskowości. Zobaczycie tu m.in.: pociski rakietowe, działka, motocykle.

Prócz możliwości obejrzenia rozmaitych wojskowych maszyn możecie wcielić się w żołnierzy, próbując pokonać tor przeszkód i wspiąć się na ściankę wspinaczkową.

Wycieczka z dziećmi do Dzielnicy Filmowej

 

Ścieżka edukacyjna

Ścieżka Discover zaprowadzi Was do świata fauny i flory. Podczas spaceru możecie poczuć się trochę jak Alicja w Krainie Czarów. Za Białym Królikiem biegać nie musicie.

Nie ma go tutaj, a jeśli był, pewnie dawno już pobiegł tam, dokąd się śpieszył. Zobaczycie natomiast kilkadziesiąt olbrzymich kapeluszników – grzybów, rzecz jasna. Są wśród nich te, które mogą wylądować na Waszym talerzu i te, których nie powinniście pod żadnym pozorem jadać.

Nietypowe zwierzęta na ścieżce edukacyjnej dla dzieci

Zza drzew wyłaniają się wielkie zwierzęta, m.in.: mamut, lew i smok. Nie musicie się ich jednak obawiać. To precyzyjnie wykonane rzeźby i piękny przykład metaloplastyki.

W świcie smoków

Ścieżka edukacyjna w Zalesiu Górnym
Goryl w Dzielnicy Filmowej

Na ścieżce spotkacie też ponadgabarytowego ślimaka, biedronkę, mrówkę, homara, konika polnego i mnóstwo żołędziowych ludzików. Gdy będziecie w towarzystwie tak wielkich przyrodniczych osobliwości, nie zdziwi Was pewnie sąsiedztwo dinozaurów.

Park rozrywki koło Warszawy dla rodzin

Ich obecność może nieść ze sobą wrażenie zmiany planu filmowego na ten znany z produkcji Stevena Spielberga. Trudno się temu wrażeniu oprzeć, skoro to tu, to tam czają się prehistoryczne gady. Ciekawe, czy jadły już lunch, czy zamierzają właśnie polować? Jak myślicie?

 

Inne atrakcje

Dzielnica Filmowa to nie tylko gwiazdy z czerwonego dywanu, ikony motoryzacji i przyrodnicze osobliwości. To też bogactwo atrakcji przeznaczonych dla dzieci.

W specjalnie stworzonej sali zabaw na Wasze pociechy czeka kolorowy plac zabaw, który swym wyglądem kontynuuje motoryzacyjną opowieść zapoczątkowaną w strefie filmowych pojazdów.

Są też zjeżdżalnie, basen z kolorowymi kulkami, labirynt, wielkie klocki do budowania czego dusza zapragnie i tradycyjny plac zabaw z małpim gajem i konstrukcjami do wspinania.

Tradycyjny plac zabaw dla dzieci w każdym wieku

Zakręconą zabawę oferują karuzele: Formuła 1 oraz ta w kształcie motyli i filiżanek. A jeśli frajdy będzie za mało, dobry humor dzieci wyskaczą w parku trampolin i na dmuchańcach, które zawsze cieszą się dużą popularnością.

Atrakcje dla dzieci w Dzielnicy Filmowej
Karuzela dla maluchów
Karuzela dla dzieci w rodzinnym parku rozrywki niedaleko Warszawy
Rodzinny park trampolin w Dzielnicy Filmowej

Spędzając dzień w Dzielnicy Filmowej, zagracie też w minigolfa, chińczyka, kręgle, wielkie szachy plenerowe i zrobicie zdjęcia z ekipą żółtych kolesi zwanych „Minionkami”.

 

Dla głodnego coś smacznego

Duży teren, mnóstwo atrakcji i jeszcze więcej wrażeń. Tyle się dzieje, że trudno nie zgłodnieć. Na „małego głoda” wystarczą przekąski typu frytki czy zapiekanki, większy na pewno zaspokoicie w restauracji serwującej włoskie przysmaki, z pizzą i makaronami na czele.

 

Czy warto odwiedzić Dzielnicę Filmową z dziećmi?

Jako rodzina podróżująca z dziećmi po całej Polsce, zwykle lubimy wcześniej wiedzieć coś o miejscu, które planujemy odwiedzić. Ważne jest nie tylko to, dokąd jedziemy, ale czego możemy się spodziewać, by nie zmarnować ani czasu ani pieniędzy. Wiemy, że takich jak my jest wielu.

Zalesie Górne Dzielnica Filmowa niedaleko stolicy

Według nas, a trochę znamy się na atrakcjach turystycznych dla dzieci, trudno szukać w Polsce podobnego parku.

Dzielnica Filmowa to unikalne przedsięwzięcie stworzone dla całej rodziny. W jednym miejscu zobaczycie kultowe pojazdy znane z kinowych hitów, które zabiorą Was, Rodziców w czasy młodości, a dzieciom pokażą, co kiedyś było na topie. I jak widać po zainteresowaniu ofertą parku, często nadal jest. Wspaniałe wehikuły czasu, współczesne auta i maszyny wojskowe wzbudzają ciekawość do tego stopnia, że nie tylko dzieci chcą posiedzieć za ich kierownicą.

Zwiedzamy Zalesie Górne - Dzielnica Filmowa

W różnych częściach Polski możecie odwiedzać parki dinozaurów, aquaparki, galerie figur stalowych i wędrować po tematycznych ścieżkach przyrodniczych. W większości przypadków atrakcje te są jednak niezależne od siebie. W Dzielnicy Filmowej macie wszystkiego po trochu. Spotkać Transformersów, prehistoryczne jaszczury i olbrzymich rozmiarów owady, grzyby i ludziki żołędziowe odgrywające różne życiowe scenki - to nie lada gratka.

Dzielnica Filmowa - atrakcja dla rodzin z dziećmi

Różnorodna ekspozycja łączy rozrywkę z walorami edukacyjnymi. Dzieci nie tylko zrobią sobie zdjęcie z dinozaurami, ale poznają ich gatunki. Schowają się nie tylko w muchomorkowych chatkach, ale dowiedzą, jakie grzyby można spotkać w polskich lasach, i które z nich nadają się do jedzenia. To edukacja zupełnie inna niż ta ze szkolnej ławy. W łatwej do przyswojenia formie, w naturalnym otoczeniu, na terenie porośniętym trawą, wśród drzew, pod niebem.

Poza tym w lecie wyszalejecie się tu z dzieciakami na tradycyjnym placu zabaw i w sali zabaw. A gdy tylko zgłodniejecie, możecie przekąsić coś w lokalnych punktach gastronomicznych i po krótkiej przerwie wrócić do zabawy.

Jeśli mielibyśmy odpowiedzieć na pytanie, czy Dzielnicę Filmową warto odwiedzić z dziećmi, wzięlibyśmy pod uwagę również atrakcyjne położenie tego parku rozrywki.

Atrakcje dla Rodziców z dziećmi w Dzielnicy Filmowej

Jeśli mieszkacie w Warszawie, do Dzielnicy macie przysłowiowy rzut beretem. Dookoła są lasy, po których można spacerować i Zimne Doły, miejsce wprost wymarzone na rodzinny biwak. Atrakcji jest tu jednak znacznie więcej. W pobliżu znajduje się park linowy oraz miejskie kąpielisko z możliwością plażowania i wypożyczenia sprzętów wodnych.

Jeśli tylko macie czas i ochotę, Dzielnica Filmowa zaprasza w weekendy. Sezon zaczyna się w kwietniu i trwa do końca czerwca, a maluszki, które nie ukończyły 12 miesięcy, mogą korzystać z atrakcji zupełnie za darmo.

Więcej informacji: www.dzielnicafilmowa.pl

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi