Farma Dyń w Warszawie - wycieczka z dzieckiem

Królowa jesieni jest tylko jedna

Farma dyń Pumpkin Farm (Na mapie google określana jako Farma dyń Pumpkin Farm Powsin)

Kiedy dni stają się krótsze, a wieczory chłodniejsze, kiedy babie lato snuje się w powietrzu, wspominając wakacyjny czas, kiedy rankiem nad ziemią pojawia się welon mgły, a drzewa zastępują zieleń ciepłą kolorystyką, to znak, że idzie jesień. Nostalgiczna to pora roku, która kojarzy się z przemijaniem i deszczową pogodą. Tęsknotę za latem leczą jednak dary jesieni - okna można udekorować wrzosami, poranek spędzić na grzybach, a z dyni upiec ciasto, zrobić zupę albo pyszny dżem. Nie tylko Kopciuszek docenił potencjał tego jesiennego warzywa. Na Farmie dyń Pumpkin Farm w podwarszawskim Powsinie sami możecie przekonać się o jej licznych walorach.

Zastanawiacie się, czy warto?

Farma nie jest duża. A z pewnością nie taka, jaką mieliście okazję widywać w amerykańskich filmach. Dyni na niej jednak co niemiara. Zobaczycie ją w różnych rozmiarach, kolorach i odmianach. Od małych pomarańczowych hokkaido, po klasyczne olbrzymie dynie w nieco jaśniejszej tonacji oranżu, zielone dynie prowansalskie, dynie piżmowe o gruszkowatym kształcie, maleńkie dynie idealne do jesiennych dekoracji, a nawet takie, które łatwo wydrążyć, by w upiornym uśmiechu szczerzyły się w halloweenową noc.

Odwiedzamy z maluchem Farmę Dyń w Warszawie

Źródło zdjęcia: www.farmadyn.pl 

Którą wybrać? Która jest najlepsza na zupę. Z której wyjdzie idealne ciasto? Której nie trzeba obierać przed zjedzeniem? I jak wygląda uprawa tych olbrzymów? Wszystkiego dowiecie się na miejscu.

Wybrane okazy możecie kupić z przeznaczeniem na dowolny cel kulinarny lub domową dekorację. Decyzja łatwą nie będzie, bo i wybór spory. Dynie są wycenione, więc śmiało możecie brać tyle ile Wy sami i Wasz portfel udźwignie. Jeśli ten słodki ciężar nastręczy Wam trudności w transporcie, przedstawiciele Farmy chętnie dowiozą Wam zamówienie pod wskazany adres.

Zastanawiając się nad wyborem tej największej, najpiękniejszej i najsmaczniejszej możecie zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. W końcu tło nie byle jakie, bo przecież sama królowa jesieni je tworzy. Okazji na piękne dyniowe kadry Wam nie zabraknie. Ilość i kolorystyka dyń z jednej strony zachwycają, z drugiej zaskakują, bo kto by przypuszczał, że rodzina dyniowatych może liczyć aż 20 gatunków.

Atrakcje dla dzieci na Mazowszu - Farma Dyń w Powsinie

Źródło zdjęcia: www.farmadyn.pl 

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

Dynie to jednak niejedyna atrakcja, która zrobi wrażenie na Waszych dzieciakach. Niesamowitej frajdy dostarczy im zabawa w słomianym labiryncie, a także wizyta w mini zoo, w którym mieszkają kury, kaczki, gęsi, alpaki, króliki i inne zwierzęta. Niektóre z nich można brać na ręce, głaskać i karmić. Dzieci złaknione kontaktu ze zwierzętami aż do nich lgną, czule do nich mówiąc i głaszcząc. Takie spotkania dają obopólną radość.

Karmimy zwierzątka na Farmie Dyń
Wycieczka z dzieckiem na Farmę Dyń w Warszawie

Źródło zdjęć: www.farmadyn.pl 

Na małych fanów motoryzacji i rolniczych maszyn czeka niespodzianka - czerwony traktor, który przyzwyczaił się już do błysku fleszy. Więc jeśli tylko dzieci zechcą, mogą w nim zasiąść i zapozować do zdjęcia. Poza tym na terenie obiektu znajdują się też huśtawki i trampolina.

Wycieczka z dzieckiem do Pumpkin Farm Powsin

Źródło zdjęcia: www.farmadyn.pl 

Farma dyń to atrakcja o charakterze sezonowym, czynna tylko przez 2 miesiące w roku. Jeżeli będziecie mieć czas i chęci na zabawę oraz dyniowe zakupy koniecznie odwiedźcie to miejsce we wrześniu lub październiku w godzinach od 9 do 18, niezależnie od dnia tygodnia.

Żeby nie było tak różowo... yyy... pomarańczowo, wstęp na farmę podlega opłacie. Dorośli wchodzą za darmo. Za dziecko należy natomiast zapłacić 20 zł. Jest i miła niespodzianka. Bilet wstępu jest jednocześnie kuponem, z którego można częściowo sfinansować dyniowe zakupy.

Praktyczne info: terenie obiektu jest toaleta.

Więcej informacji: Farma Dyń 

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.