Zielony Labirynt - Nieporęt pod Warszawą

Zielony Labirynt

Rosnące korytarze z tajemniczymi skrytkami

Jak spędzić niedzielę? Najlepiej w towarzystwie najbliższych, a gdzie? Może na łonie natury? Atrakcja, jaką proponuje gmina Nieporęt, jest dość nietypowa. Łączy w sobie aktywność na świeżym powietrzu, z ćwiczeniem orientacji przestrzennej, grą terenową i rozwiązywaniem łamigłówek. Brzmi ciekawie? Jeszcze lepiej będzie, jak dowiecie się, że wywiedzie Was w pole. Dosłownie.

Zanim jednak się tam znajdziecie ...

Zastanawialiście się, co może się stać, kiedy w takim szczerym polu spotkają się geodeta, architekt krajobrazu i rolnik? Z tego może być tylko jedno. Obrośnięte pole. A czym? A no kukurydzą. Taaak, brzmi pysznie. Któż nie lubi złocistej, jeszcze parującej kukurydzy oblanej masełkiem? Mmmm mniam. Jeśli chcecie tu jeść, to nie ten adres, ale jeśli chcecie pobiegać i miło spędzić czas z dzieciakami, przyjeżdżajcie, bo emocji tu bez liku.

Atrakcja zwana Zielonym Labiryntem rośnie na nieporęckim polu i zaprasza do zabawy w sezonie wakacyjnym, wtedy, gdy kukurydza osiągnie słuszne rozmiary i można w niej wyciąć korytarze. Oczywiście wycięte są nieprzypadkowo. Architekt krajobrazu zadbał o to, by 10 tras o łącznej długości ok. 3,5-4 km było spójnych i na tyle atrakcyjnych, by poszukiwacze przygód nie tylko z okolic Warszawy zechcieli je eksplorować i odkrywać ich tajemnice.

Rodzinna zabawa w Zielonym Labiryncie koło Warszawy
Atrakcje dla dzieci w Mazowieckim - Zielony Labirynt

Źródło zdjęć: www.facebook.com/zielonylabirynt 

Wchodząc do labiryntu, otrzymacie mapkę z zaznaczonymi przejściami i punktami orientacyjnymi. Na mapie brakuje jednak informacji o tajemniczych skrytkach, w których znajdują się stempelki. I to jest właśnie najlepsze. Musicie je odnaleźć (oczywiście, jeśli chcecie wziąć udział w zabawie).

Każdy znaleziony stempelek należy przybić w odpowiednim miejscu na mapie. Jeśli chcecie mieć wszystkie pieczątki, czeka Was przeprawa przez cały labirynt. Gra wymagająca orientacji w terenie zajmie Wam mniej więcej godzinę - półtorej. Wszystko zależy od tempa, w jakim będziecie się przemieszczać. Niestety przez wąskie kukurydziane alejki nie przejedziecie dziecięcym wózkiem. Jeśli więc planujecie zabawę z maluchem, który jeszcze samodzielnie nie chodzi, lepiej posadzić go w chuście lub nosidełku.

Nieporęt pod Warszaw a - odwiedzamy z dzieckiem Zielony Labirynt
Wycieczka z dziećmi do Zielonego Labiryntu pod Warszawą

Źródło zdjęć: www.facebook.com/zielonylabirynt 

W labiryncie można się zgubić przypadkowo, przez nieuwagę i kiepską orientację w przestrzeni, ale i celowo, by choć na chwilę zapomnieć o galopującej miejskiej rzeczywistości i beztrosko pobiegać wśród zieleni. Oczywiście labirynt to nie klatka. W każdej chwili możecie go opuścić, korzystając z wyjścia ewakuacyjnego. Takich tajemnych wyjść jest całkiem sporo. Dzięki nim nie poczujecie się uwięzieni, gdy maluch zechce siusiu, gdy dopadnie Was kryzys lub zaburczy w brzuchu. W dowolnym momencie możecie zdecydować się również na powrót do labiryntu. Bilet (jednodniowy) nie ma ograniczeń czasowych. Przez cały dzień możecie więc wielokrotnie odwiedzać zielone korytarze. I jeśli za pierwszym razem nie uda Wam się zebrać wszystkich stempelków, możecie próbować aż do skutku, ale tylko przez 2 tygodnie. Po upływie mniej więcej 14 dni organizatorzy zabawy zmieniają lokalizację skrytek ze stempelkami. Ma to swoje plusy. Dzięki temu zabawę i związane z nią emocje można przeżywać od nowa.

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

Ci z Was, którzy nie zamierzają w ogóle biegać po labiryncie lub szybko ukończą zabawę, mogą liczyć na rozrywkę w postaci strzelania z łuku, lub procy. Maluszkom czas umili zabawa w piaskownicy, a nieco starszym wylegiwanie się na leżakach rozstawionych wokół labiryntu. Można tu też rozłożyć koc na piknik, biegać boso po trawie lub turlać się po niej nie zważając na swój wiek i spojrzenia innych. Ci, którzy zapragną oderwać się od ziemi, mogą wspiąć się na taras budynku administracyjnego, z którego widać jak rozentuzjazmowani uczestnicy zabawy szukają wyjścia z labiryntu.

Zielony Labirynt - atrakcja dla dzieci niezależnie od wieku
Odwiedzamy z maluchami Zielony Labirynt w Nieporęcie
Strzelanie z łuku lub procy w Nieporęcie pod Warszawą

Źródło zdjęć: www.facebook.com/zielonylabirynt 

Jeśli, niezależnie od formy spędzania czasu w końcu dopadnie Was mały głód, posilić się możecie w Swojskim Karmniku. Bistro oferuje co prawda dania z grilla i fast foody, ale po dniu pełnym biegania nie będziecie chyba mieli nic przeciwko temu, by uzupełnić kalorie. Podobno tutejsze frytki, zapiekanki i hot-dogi, nawiasem mówiąc całkiem smaczne uradowały już niejeden brzuszek.


♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Poszukujecie dobrych, sprawdzonych noclegów w okolicy? Znajdziecie je tutaj: >>Noclegi dla Rodzin w Mazowieckiem<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

Macie ochotę pobuszować w kukurydzianym labiryncie? Okazji nie brakuje przez cały tydzień. Od poniedziałku do piątku atrakcja działa w godz. od 11:00 do 20:00. W weekendy pierwsi poszukiwacze przygód rozpoczynają zabawę już o godz. 10:00, ostatni natomiast opuszczają labirynt o 20:00. Przebywanie na terenie Zielonego Labiryntu podlega opłacie z której zwolnione są dzieci do 4 roku życia.

Rodzinna rozrywka na Mazowszu
Nocne zwiedzanie labiryntu z dzieckiem

Źródło zdjęć: www.facebook.com/zielonylabirynt 

Jeżeli zdecydujecie się tu zabrać dzieciaki po burzowym dniu, zaopatrzcie ich małe stópki w kalosze. Mogą się przydać, bo po deszczu w alejkach może zalegać błoto. Przy labiryncie działa toaleta typu Toi-Toi. Korzystanie z niej z małym dzieckiem może być uciążliwe. Zważywszy jednak na to, że atrakcja działa w miesiącach letnich, bobasa można przewinąć w ustronnym miejscu gdzieś na trawie. Auto możecie pozostawić na całkiem sporym i co ważne, w kontekście całodniowej zabawy bezpłatnym parkingu.

Więcej informacji: Zielony Labirynt 

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi