Cztery pory roku w Łodzi

Wróciliśmy tydzień temu z Małopolski. Park Miniatur w Inwałdzie to możliwość podróży w pigułce, po Polsce i Europie. Tu ze Stadionu Narodowego widać Jurę Krakowsko-Częstochowską, a za chwilę można "przechadzać się" po Forum Romanum.

Park Miniatur w Inwaldzie

Park Miniatur w Inwaldzie


Podróż najbardziej biało-czerwoną lokomotywą, to moment,żeby pomyśleć o 100-nej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.Lokomotywa Huzar Dworzec Glowny w Krakowie

Wszędzie nam, czyli mnie i mojemu synowi Przemkowi dobrze, ale w Naszej Łodzi najlepiej.

Ogrod Botaniczny w Lodzi - skansen

EC1 i tajemnice łódzkiej elektrociepłowni to miejsce, które warto odwiedzić.

EC1 w Lodzi Centrum Nauki i Techniki

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦


Centrum Nauki i Techniki powala surowym wnętrzem, a to czego doświadczamy pozostaje długo w pamięci.


EC1 w Lodzi Centrum Nauki i Techniki


I jeszcze na deser spacer szlakiem łódzkich graffiti. My w jednej chwili trafiamy nad morze.


Łódzkie graffiti

Dowodem na to, że w Polsce nie można się nudzić, jest moje rodzinne miasto Łódź, o którym wspominam przy okazji łódzkich graffiti i skansenu w "Botaniku".

Łódź-cztery pory roku,to druga część przybliżania piękna mojego miasta.

Wiosna jest najpiękniejsza we wspomnianym Ogrodzie Botanicznym. W maju można trafić na wystawę tulipanów. Dywany z kilku ich odmian przyciągają tłumy rodzin, Łodzian, ale też przyjezdnych.

Zdjecia poniżej przedstawiają Ogród Botaniczny w Łodzi i hasło ogrodu "Zabujaj się w Botaniku" - ma związek z huśtawkami, które są zawieszone na konarach drzew. Są też bujające ławki, które jeśli wprawimy w ruch, "opowiedzą nam" o roślinach, które znajdują się w ich obrębie.

Ogrod Botaniczny w Lodzi


Ogrod Botaniczny w Lodzi


Ogrod Botaniczny w Lodzi

Latem do Łodzi najlepiej przyjechać, żeby poszaleć w aquaparku "Fala", albo wyjechać poza Łódź, na baseny termalne w Uniejowie.

Jesień kojarzy się z łódzkim festiwalem światła-Light Move Festival. Co roku zaskakuje nowymi iluminacjami w różnych częściach miasta. 

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Poszukujecie dobrych, sprawdzonych noclegów w okolicy? Znajdziecie je tutaj: >>Noclegi dla Rodzin w województwie łódzkim<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦Kinetyczna Sztuka Światła, czyli trzy dni koloru, ruchu, dźwięku. Mappingi pojawiają się na charakterystycznych budynkach Łodzi. W tym roku, do prezentacji wyświetlanych na murach Muzeum na Placu Wolności czy Cerkwi przy zbiegu ulic Kilińskiego i Narutowicza, doszły jeszcze te na budynku Dworca Fabrycznego i Teatrze Wielkim. Lasery oświetlały ulicę Piotrkowską,a stałym elementem Festiwalu są podświetlane kamienice.


Łódź Light Move Festival

Łódź Light Move Festival

Dodatkowo najpiękniejsze są wtedy łódzkie parki. W tym roku Park Staromiejski zamienił się w najbardziej tajemnicze i kolorowe miejsce w Polsce.

Cieszy, że szkoły, dzieci i młodzież biorą czynny udział w festiwalu. W tym roku dzieci z łódzkich podstawówek stworzyły illuminację z niesionych lampionów - z Pasażu Schillera pod pomnik Tadeusza Kościuszki.Jeszcze raz zachęcam do przyjazdu do Łodzi. Cztery pory roku...a co z zimą?

Biegówki w parku "Na Zdrowiu" - na nizinach też można szusować albo podziwiać panoramę miasta z Rudzkiej Góry.

Polska jest warta zwiedzania. Zapewniamy Was,że w Polsce nie można się nudzić.

Przemek i mama KingaKinga Barbąs - Mirowska

 
 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.