Apetyczne atrakcje Poznania - Rogalowe Muzeum i Muzeum Czekolady

Apetyczne atrakcje Poznania dla dzieci


Rogalowe Muzeum

Chcecie rogala, tej?

W Poznaniu najlepiej smakują świętomarcińskie. Możecie je kupić lub samodzielnie upiec. Spytajcie Wasze dzieciaki, którą z opcji wybierają. Jeśli tę drugą koniecznie wstąpcie do Rogalowego Muzeum Poznania. Tylko żeby nie było, że nie uprzedzaliśmy - przepadniecie tu na kilka godzin. Zapach migdałów i pomarańczy długo Was nie wypuści.

W muzeum dowiecie się, że tradycja wypiekania rogali świętomarcińskich sięga 150 lat i można je piec tylko na terenie Wielkopolski. Dlatego, będąc w Poznaniu, koniecznie ich spróbujcie. To tak jak być w Toruniu i nie zjeść piernika lub w Krakowie i nie skusić się na obwarzanka. Rogale świętomarcińskie to produkt wyjątkowy, bo regionalny, podobnie jak gwara poznańska, która stanowi o odrębności kulturowej stolicy Wielkopolski.

Rogale Marcińskie z Poznania

W czasie wizyty w Rogalowym Muzeum mele i szczuny (dziewczynki i chłopcy) usłyszą regionalny język poznaniaków, obejrzą rogalową animację, poznają rogalowe legendy oraz knyfy (sposoby) na temat tego, jak tetrać (zrobić) smaczne rogale. Dzieci się tu uślumprają mąką (pobrudzą) i nabąbają (najedzą). Tak że tej. Bądźcie wyrozumiali.

Udział w takich warsztatach to nie tylko świetna lekcja pieczenia. To przede wszystkim wyśmienita zabawa w miłym towarzystwie brodatych mistrzów cukiernictwa. Dzieci będą zachwycone, tym bardziej że wypieki własnej produkcji będą oczywiście mogły zabrać na przechadzkę po Poznaniu i zjeść je wtedy, gdy głód o sobie przypomni.

Tradycyjne Rogale Marcińskie z Poznania

Muzealne pokazy odbywają się w języku polskim z elementami gwary poznańskiej, a w lipcu i sierpniu dodatkowo w języku angielskim. Jeżeli chcielibyście wziąć w nich udział, pamiętajcie, że w poniedziałki muzeum jest nieczynne (z wyjątkiem miesięcy letnich, kiedy działa przez 7 dni w tygodniu). Prócz udziału w rogalowych pokazach możecie uczestniczyć też w pokazach koziołkowych (to pokazy rogalowe wzbogacone o oglądanie z okien kamienicy, w której mieści się muzeum koziołków trykających się na ratuszowej wieży). Jeśli chcielibyście poczęstować rodzinę i znajomych poznańskim przysmakiem, w Rogalowym Muzeum kupicie go w oryginalnych opakowaniach. Wszystkie dzieci są tu mile widziane, jednak te do 3 roku życia nie muszą płacić za wstęp.

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦Muzeum mieści się w renesansowej kamienicy na Starym Rynku, jednak wejście znajduje się od strony ul. Klasztornej. Kamienica nie jest przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Jeżeli więc przyjedziecie z dzieckiem w wózku, również możecie mieć problem z wejściem na górę. Poproście obsługę. Chętnie Wam pomoże.

Więcej informacji: www.rogalowemuzeum.pl


Muzeum Czekolady, czyli od ziarenka do tabliczki 

Muzeum Czekolady w Poznaniu

Inna palce lizać atrakcja znajduje się na ul. Wrocławskiej, również w okolicy Starego Rynku. To Muzeum Czekolady, które przeniesie Was w afrykańskie klimaty. Dzieci poznają tu różne ciekawostki na temat kakao i czekolady. Zwiedzanie połączone jest oglądaniem prezentacji powstawania czekolady, degustacją czekoladowych pralin, a także warsztatem dla zainteresowanych.

Ulubione przez dzieci czekoladowe praliny

W czasie takiego warsztatu Wasze dzieci samodzielnie przygotują tabliczkę czekolady w kształcie koziołków, a następnie pięknie ozdobioną i zapakowaną zabiorą do domu ... albo zjedzą, zanim do niego dojedziecie.

Więcej informacji: www.muzeumczekolady.edu.pl

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

Protected by Copyscape


 WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

 Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.