Nałęczów i Magiczne Ogrody Trzcianki - wycieczka z dziećmi

Jeden z naszych wyjazdów “przy okazji”, “spontanicznych”, które są równie udane i przepełnione zabawą, jak te planowane z półrocznym wyprzedzeniem.

Wyjazd do Nałęczowa do nich należał, a przytrafił się przy okazji zawiezienia babci do sanatorium.

2 dni to niewiele, ale zdążyliśmy odwiedzić parę miejsc.

Polecamy odwiedzić Park Zdrojowy, który emanuje spokojem i pięknem przyrody.

Wyjazd do Nałęczowa z dziećmi

Pomnik idących kaczek zrobił furorę i ciężko było wytłumaczyć naszym dziewczynkom (Kornelka - 3 latka, Łucja - roczek), żeby nie ganiały za prawdziwymi, żywymi kaczkami, których jest dosyć sporo przy zbiornikach wodnych, a które nie stronią od turystów. Podchodzą bardzo blisko w nadziei na małe co nieco. Chociaż zastanawiam się, czy po odwiedzinach moich dwóch rozrabiaków, dalej tak chętnie będą podchodzić do ludzi smile.

Przy poniku kaczki w Nałęczowie z dziećmi
Karmimy kaczki z dziećmi

Oczywiście odwiedziliśmy Pijalnię Wód, która wywołała wiele uśmiechów na naszych twarzach. Po pierwsze znajdują się tam egzotyczne drzewa – palmy, o które Nelka zadawała mnóstwo pytań - a to o wygląd, a to o korę.

Na środku znajduje się fontanna, w której Kornelka dostrzegła na dnie pieniążki. Wytłumaczenie jej, że wrzuca się pieniążek, jak chce się w dane miejsce wrócić, nic nie dało. Tłumaczenie, że myśli się życzenie i wrzuca pieniążek, pozbawiło nas już 4 drobnych monet (po dwie na każdą dziewczynkę). I na tym się nie skończyło, bo nasza 3-latka ma “więcej marzeń i potrzebuje więcej pieniążków” smile.

Punktem kulminacyjnym są trzy źródełka, z których można się napić wody. Spróbowaliśmy wszystkich. I faktycznie - ku mojemu zaskoczeniu - czuć było różnicę w smaku. Nelka z Łucją również ją poczuły, plując dwiema wodami spośród trzech. Natomiast ze źródełka “Miłości” nalały sobie do butelek na później.

Nałęczów - odwiedzamy Pijalnię Wód z dziećmi

Drugiego dnia postanowiliśmy pojechać do “Magicznych Ogrodów” niedaleko Nałęczowa. Opinie o tym obiekcie czytałam różne, ale po pobycie tam, muszę powiedzieć, że miejsce warte jest odwiedzenia zarówno dla maluchów – takich jak nasze szkraby (chociaż nie ze wszystkich atrakcji mogły samodzielnie korzystać ze względu na wzrost), jak i dla większych dzieci. Każdy znajdzie tam coś dla siebie. Obejście całego obiektu zajęło nam prawie 5 godzin, więc artykułami „must have” było jedzenie, picie i pampersy.

Jest możliwość zakupienia posiłku w restauracji. Natomiast we wrześniu, kiedy byliśmy, tylko jedna z dwóch była otwarta.

W naszym przypadku największą atrakcją był zamek wróżek z miejscami do wspinania i zjeżdżalniami. 5 razy jechaliśmy również kolejką, żeby zobaczyć sekretne życie “Bulwiaków”.

Możliwe było również przeprawienie się tratwą z jednego na drugi brzeg małego akwenu wodnego, głębokiego na 40 cm. Jak to mówią: „dla chcącego nic trudnego”. My z dziewczynkami w nosidłach daliśmy radę.

Płyniemy tratwą z dziećmi

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

Huśtawki różnego rodzaju, napędzane siłą mięśni i “Małpi Gaj” dla mniejszych dzieci sprawiły, że starszak nie chciał opuścić Parku Rozrywki. 

Magiczne Ogrody Trzcianki
Małpi Gaj w Magicznych Ogrodach Trzcianki
Zabawa w Małpim Gaju
Wycieczka do Magicznych Ogrodów Trzcianki z dziećmi

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Poszukujecie dobrych, sprawdzonych noclegów w okolicy? Znajdziecie je tutaj: >>Noclegi dla Rodzin na Lubelszczyźnie<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

Na sam koniec zostały mega duże trampoliny, które dopełniły udanej zabawy.

Mega duże trampoliny

Ponadto różne figury – dinozaury, potworki, drzewa”Enty” i pracownicy przebrani za bajkowe postacie umilały nam pobyt.

Odwiedzamy Magiczne Ogrody Trzcianki z dziećmi

Wyprawa krótka, ale pełna wrażeń. Mocno wierzę, że atrakcje wynagrodziły nam wszystkim 5 godzin drogi w jedną stronę. Pozdrawiam.

 

Agnieszka Tracz

autorka zdjęć i tekstu przysłanego na konkurs
"Polska z Dziećmi 2019"
 


Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

Chronione przez Copyscape

WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi