Wrocław, Warszawa, Kraków z dziećmi

WAKACJE Z OLKIEM (LAT 7) I NATALKĄ (LAT 6)
 
To znowu my - Olo i Nata ;-)
Tym razem przedstawimy naszą podróż przez Polskę z zachodu na wschód ;-)
 
Tak jak poprzednio, początkiem naszych atrakcji był park rozrywki. Przenieśliśmy się do krainy Dzikiego Zachodu - odwiedziliśmy Western Park w Żorach.
 
Western Park w Żorach
 
Bilety do parku zakupiliśmy na jednym z portali zakupów grupowych - były w promocyjnej cenie. Zwiedzania oraz atrakcji co niemiara - karuzele, park wspinaczkowy, huśtawki, mroczne groty, kino 7D itp. W parku są liczne restauracje, w których najedliśmy się do syta ;-)
 
Ruszyliśmy dalej w stronę Wrocławia.
 
Byliśmy na Rynku, gdzie zobaczyliśmy dość niespotykane fontanny.
 
 Fontanny na Rynku we Wrocławiu 
 
Spotkaliśmy także sławne Krasnoludki.
 
Wrocławskie krasnoludki
 
Po wczerpującym spacerze wróciliśmy do hotelu nabrać siły, aby kolejnego dnia po raz pierwszy polecieć samolotem. Wybraliśmy dość krótką trasę: Wrocław - Warszawa. Bilety kupiliśmy w okazyjnej cenie, po 21 zł od osoby w jedną stronę, linią lotniczą Ryanair. Widok szczęśliwych dzieci - bezcenny.
 
 Lot samolotem Wrocław-Warszawa 
 
W samolocie
 
Dzieciaki na lotnisku
 
W Warszawie zobaczyliśmy Pałac Kultury, Starówkę oraz Syrenkę.
 
 

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 
 
Tego samego dnia wróciliśmy do Wrocławia.
Kolejny dzień pełen wrażeń zakończyliśmy w naszym przytulnym hotelu.

Trzeciego dnia wybraliśmy się na całodzienną wycieczkę do ZOO oraz Afrykarium. ZOO jest przeogromne, tyle zwierzaków chyba nigdzie nie widzieliśmy.

 
 
 Dzieci w ZOO we Wrocławiu 
 
ZOO Wrocław
 
We wrocławskim ZOO
 
A Afrykarium? Niesmamowite!
 
 Afrykarium we Wrocławiu 
 
Dzieci zachwycone - Afrykarium we Wrocławiu
 
Afrykarium - ZOO Wrocław
 
Afrykarium
 
 
 
Warto poświęcić cały dzień na odwiedzenie tego miejsca. Wrażenia - bezcenne. W Afrykarium jest jeden sklep z pamiątkami - cóż, nie na każdą kieszeń - lepiej kupić dziecku pamiątkę na zewnątrz ;-)
 
Ponieważ było nam jednak za mało - postanowiliśmy wybrać się jeszcze do Krakowa.
 
Jest to zdecydowanie najpiękniejsze miasto dla naszej rodziny. Uwielbiamy tam przyjeżdżać. Tym razem było jeszcze coś nowego - przejażdżka gondolą po Wiśle.
 
 Przejażdżka gondolą po Wiśle - Kraków 
 
Nie kupowaliśmy wcześniej biletów. Spacerując deptakiem przy Wawelu, spotkaliśmy Panią, która przedstawiła ofertę - gondola na wyłączność za 60 zł. Bez chwili zastanowienia stwierdzilismy, że warto. Była to naprawdę piękna przejażdżka.
Pobyt w Krakowie zwieńczyliśmy wizytą w Aquaparku ;-) W naszym przypadku najlepszą opcją jest bilet rodzinny ;-)  2,5 h to zdecydowanie wystarczający czas na taką rozrywkę.
 
W Krakowie można zobaczyć także Muzem Motyli, Muzeum Krzywych Luster - ale to już następnym razem ;-)
 
 
Nie ma nic piękniejszego, niż wspólne podróżowanie ;-)
 
Marta Sorbian
 
autorka zdjęć i tekstu przysłanego na konkurs
"Polska z Dziećmi 2017"
(Wszelkie prawa zastrzeżone) 
 


Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.