Kopalnia Soli w Kłodawie

Podziemny spacer (Kopalnia Soli w Kłodawie)

W blasku słońca połyskuje i mieni się białą, delikatnie różową, a czasem nawet błękitną barwą. Ma ogromną wartość dla przemysłu rolniczego, znajduje zastosowanie w branży kulinarnej, a także medycynie i chemii. W zimie natomiast szczególnie doceniają ją kierowcy. Jak się dobrze domyślacie, bohaterem Waszej wycieczki będzie białe złoto, czyli po prostu sól. Wy Rodzice z pewnością wiecie, skąd pochodzi, ale czy wiedzą to Wasze dzieci?

Po wycieczce do Kopalni Soli KŁODAWA będą one wiedziały o soli znacznie więcej niż tylko to, że jest słona i że wydobywa się ją spod ziemi.

Wycieczka z dziećmi do Kopalni Soli w Kłodawie
Atrakcje dla dzieci w Wielkopolsce - Kopalnia Soli
Zwiedzamy z maluchem Kopalnię Soli w Kłodawie

Źródło zdjęć: www.sol-klodawa.com.pl 

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

Gdzie lepiej poznacie historię, kopalni jeśli nie w niej samej? Na dół zjedziecie windą, która z prędkością 6 m/s pokona 600 m w głąb ziemi, wysadzając Was tam, gdzie wydobywa się sól. Ciekawostką jest to, że windą, której używają zwiedzający, pod ziemię zjeżdżają również ładunki wybuchowe do wysadzania komór solnych. Bez obaw. Ich detonacja odbywa się zdalnie, z powierzchni ziemi, gdy na dole nikogo nie ma.

Wydobycie soli w Wielkopolsce
Kłodawa - ciekawe miejsce na weekend z maluchami
Wycieczka z dzieckiem do Wielkopolski - kopalnia soli

Źródło zdjęć: www.sol-klodawa.com.pl 

Inna ciekawostka związana z kopalnią dotyczy rekordu Guinnessa. I wcale nie chodzi tu o największe wydobycie soli, a o koncert. Kilka lat temu, 600 m pod ziemią 500 osób uczestniczyło w koncercie, jak dotąd jedynym na świecie, który został zorganizowany na tak dużej głębokości.

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Poszukujecie dobrych, sprawdzonych noclegów w okolicy? Znajdziecie je tutaj: >>Noclegi dla Rodzin w Wielkopolsce<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

Z pewnością zainteresuje Was również fakt, iż kłodawska kopalnia jest największą, najgłębszą i jednocześnie najmłodszą kopalnią w Polsce. W czasie podziemnego spaceru zobaczycie komory solne oraz maszyny wykorzystywane w górnictwie. Podobnie jak w Kopalni Soli w Wieliczce tu również znajduje się kaplica św. Kingi będącej patronką górników solnych.

Rodzinna wizyta w Kłodawie
Spacerujemy z dziećmi 600 metrów pod ziemią
Z dzieckiem w Kopalni Soli Kłodawa

Źródło zdjęć: www.sol-klodawa.com.pl 

Wnętrze kopalni to niecodzienny widok, z pewnością zrobi wrażenie na całej Waszej rodzinie. Niestety, ta wyjątkowa atrakcja nie jest dla każdego. Istnieje kilka przeciwwskazań, które zabraniają zwiedzania. Wśród nich m.in.: klaustrofobia, epilepsja, poważne wady wzroku i słuchu, niewydolność krążeniowo-oddechowa. Pod ziemię nie mogą zjeżdżać również osoby, które mają problemy z ciśnieniem tętniczym lub z samodzielnym poruszaniem się.

Jeśli chcielibyście zobaczyć kopalnię, dokonajcie rezerwacji telefonicznie z kilkudniowym wyprzedzeniem. I nie spóźnijcie się na zwiedzanie. Windy zjeżdżają pod ziemię tylko w wyznaczonych godzinach. Samochód możecie bezpłatnie zaparkować na parkingu.

Więcej informacji: Kopalnia Soli w Kłodawie 

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi