Flyspot Warszawa - latanie dla dzieci

Flyspot Indoor Skydiving

Latające dzieci 

Jeżeli w Waszym salonie rozbijają się indiańskie wioski, mieszkanie przecinają międzypokojowe trasy kolejowe, na których kursują pociągi szybsze niż francuskie TGV czy włoskie Pendolino, a zza kanapy wyłania się ziejący ogniem smok, który broni jej niczym twierdzy, nie ma się co dziwić latającym superbohaterom, którzy na miotle lub w pelerynie przecinają powietrze, w celu wyzwolenia zabawek i wprowadzenia nowego porządku w dziecięcym pokoju. Latanie to super sprawa. Nie ma chyba dziecka, które nie chciałoby poszybować ku przestworzom lub zaprzeczając siłom grawitacji unieść się, chociaż kilka centymetrów nad ziemię. Dzięki takim miejscom jak Flyspot w miejscowości Mory pod Warszawą marzenia o lataniu można spełnić, nie będąc nawet superbohaterem.

Flyspot Warszawa - ciekawa atrakcja dla dzieci na Mazowszu
Źródło zdjęcia: www.flyspot.com 

Jak to możliwe?

Flyspot to tunel aerodynamiczny, który umożliwia swobodne latanie bez użycia specjalnego sprzętu. Niegdyś takie symulatory lotu stanowiły narzędzie ćwiczeń dla spadochroniarzy, dziś może korzystać z nich każdy, nawet Wasze dzieciaki.

Jeśli nie wiecie, takie tunele mają kształt tuby z wentylatorami, które wytwarzają strumień powietrza o prędkości przekraczającej nawet 300 km/h, wystarczająco dużej, by swobodnie unieść nawet dorosłego człowieka.

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

Marzenia się spełniają

Jeżeli obawialibyście się spełnić marzenie dziecka o skoku ze spadochronem, tu możecie dać mu namiastkę tego, czego pragnie. Choć lot w symulatorze to nie to samo, co lot w powietrzu ze spadochronem, wrażenia i emocje, jakich tu doświadczą, będą nie mniejsze. Poza tym dzięki Flyspot marzenie małego superbohatera o lataniu można spełnić znacznie wcześniej. W tunelu latać mogą już 3-latkowie, podczas gdy szkoły spadochroniarskie dopuszczają do skoków dzieci dopiero w wieku szkolnym.

Wrażenia z lotu możecie wzmocnić jeszcze bardziej, proponując dziecku strój ulubionego bohatera. Jeśli Wasza pociecha lubi Supermana, latające wróżki czy kolorowe ptaki, w tunelu Flyspot może być, kim chce.

Mazowieckie - Flyspot Warszawa - latanie w tunelu aerodynamicznym
Źródło zdjęcia: www.flyspot.com 

Czy to bezpieczne?

Marzenia nawet te najbardziej odlotowe pozostaną tylko marzeniami, jeżeli ich realizacja będzie zbyt niebezpieczna. Wielu rodziców w obliczu zbyt dużego ryzyka, które mogłoby narazić dziecko na uszczerbek na zdrowiu, cofnie się i nie pozwoli dziecku spełnić marzenia. Okazuje się jednak, że nie taki diabeł straszny.

Latanie w tunelu aerodynamicznym, w dodatku tak nowoczesnym, jak ten w Morach gwarantuje kontrolowane loty wykluczające ryzyko urazów. Uczestnik lotu, czy ten młodszy, czy starszy zawsze przebywa w towarzystwie profesjonalnego instruktora, który dodatkowo dba o bezpieczeństwo lotu.

 

Zanim polecisz

Przed wejściem do tunelu trzeba się przygotować. Jeżeli chcecie sprawić niespodziankę dziecku, warto byście przyjechali trochę wcześniej, by mogło się oswoić z tunelem, zaprzyjaźnić z instruktorem i przygotować na niezwykłe wydarzenie, które je czeka. Instruktor poinformuje dziecko, jak należy zachować się wewnątrz tunelu, przećwiczy z nim pozycje, jakie można wykonywać podczas lotu i sposób komunikacji.

Odziane w odpowiedni strój - kombinezon, kask, stopery i google, w specjalnej śluzie niczym spadochroniarz w samolocie będzie czekać na swój pierwszy lot. A kiedy śluza się otworzy ... "I believe I can Fly".

 

Jak długo będę superbohaterem?

Przyjemność swobodnego unoszenia się w powietrzu trwa mniej więcej tyle samo, co czas spadania ze spadochronem. Dla jednych długo, dla innych zbyt krótko. Dla adrenaliny i endorfin jednak wystarczająco, by poczuć dreszczyk emocji, wolność i niesamowitą radość. Mięśnie też zdążą odczuć, że to, co wygląda tak niepozornie i bezwysiłkowo, w gruncie rzeczy jest dla nich mocno angażujące.

 

Każdy latać może

Dla dzieci przygotowano dwa pakiety - Junior Starter z dwoma lotami oraz Junior Pro z podwójną ilością lotów. Jednak ... Czy o lataniu marzą tylko Wasze Dzieci? Może i Wy chcielibyście poczuć się jak ptak w przestworzach? Lot w tunelu aerodynamicznym to atrakcja dla całej rodziny. Rodzice mogą zdecydować się na 2 (pakiet Adult Starter i Adult Pro) lub 4 loty (pakiet Couple Starter i Couple Pro) pojedyncze lub w tandemie. W ramach pakietu Family Starter możecie polatać z 1 dzieckiem aż 6 razy. A jeśli macie ochotę na więcej, wykupując pakiet Family Pro zafundujecie sobie aż 12 lotów, w których może uczestniczyć 6 osób w tym 1 dziecko poniżej 18 roku życia.

Przyjemność nie należy do najtańszych. Przeżycia i wspomnienia, jakie Wam będą jeszcze długo towarzyszyć warte są jednak ceny, jaką trzeba zapłacić za to, by poczuć się jak ptak czy superbohater. Za loty dziecka zapłacicie kilkanaście zł mniej niż w przypadku dorosłego. Taniej możecie również polatać od poniedziałku do piątku.

Po wizycie w tym miejscu trudno oprzeć się wrażeniu, że człowiek naprawdę może latać. Samodzielny, swobodny i niczym nieskrępowany lot to przeżycie niezwykłe, które można opisać nieskończoną liczbą pozytywnie nacechowanych przymiotników. Aż chce się śpiewać "I believe I can fly".

Więcej informacji: Flyspot Indoor Skydiving 

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.