Atrakcje Ziemi Kłodzkiej dla dzieci

Ostatnie wakacje spędziliśmy w Kudowie-Zdrój, ktoś powie nuda, lepsza Chorwacja. Nic bardziej mylnego. Byliśmy z 11-letnim synem, dość wymagającym zawodnikiem. Miejscówka z fajnej willi ze śniadaniami i obiadokalacjami. Dobre rozwiązanie, na cały dzień można wyruszyć na podbój okolicy. Najważniejszy był dobry research przed wyjazdem, co ciekawego w okolicy, gdzie są trasy dla rodziny z dzieckiem i co zainteresuje Mikołaja, żeby nie padało z jego ust: nuuuda.

Kłodzko widok z Twierdzy

Kłodzko widok z Twierdzy

Po drodze na wakacje zwiedziliśmy Twierdzę Kłodzką, labirynty pod ziemią okazały się nie lada atrakcją dla syna, był zachwycony. Rodzice z dziećmi poniżej 5 lat mogą skorzystać tylko z części naziemnej, która też robi ogromne wrażenie.

Już na miejscu na pierwszy ogień poszło rewelacyjne miejsce dla całej rodziny Muzeum Zabawek.

Przed Muzeum Zabawek

Przed Muzeum Zabawek

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

Chylę czoła dla twórców tego miejsca, zgromadzili w jednym miejscu eksponaty z całego świata, najstarsze mają kilkaset lat. Razem z mężem przenieśliśmy się w czas dzieciństwa i co chwila mówiliśmy synowi, jakimi dumnymi posiadaczami byliśmy niektórych zabawek. Nasi rodzice bardzo się natrudzili, aby je zdobyć. To wspaniała przygodą dla tych dużych i tych małych.
Ponieważ syn jest zainteresowany geologią odwiedziliśmy Muzeum Minerałów.

Nieopodal Kudowy, w Dusznikach jest Muzeum Papiernictwa, zabytkowy drewniany budynek już z zewnątrz zapiera dech. Do dzieci skierowana jest wspaniała atrakcja – warsztaty, podczas których robią papier czerpany. Samodzielnie nakładają celulozę na ramkę, wyciskają, a potem suszę.

Warsztaty w Muzeum Papiernictwa

Warsztaty w Muzeum Papiernictwa

Powstały piękne kartki z odciśniętą dłonią i dodanymi płatkami kwiatów. Oprócz tego sala dotycząca pieniędzy z multimedialnymi prezentacjami, ekstra. A dla dorosłych polichromie drewniane z XVII wieku, WOW.

Był też basen termalny, Aquapark z 90-metrową zjeżdżalnią (to dopisek Mikiego), która wywołała duży uśmiech na twarzy mojego dziecka.
Bazylika w Wambierzycach i Kalwaria z niekończącą się ilością schodów nie zwiodła w swojej okazałości, to piękne miejsce. Interesujący jest też zamek Leśna w Szczytnej, wybudowany w latach 30. XIX wieku.

Zamek Leśna - brama wejściowa

Zamek Leśna - brama

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Poszukujecie dobrych, sprawdzonych noclegów w okolicy? Znajdziecie je tutaj: >>Noclegi dla Rodzin w Kotlinie Kłodzkiej<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

Jest usytuowany na szycie góry i wkomponowany w skały. Prowadzi do niego zakręcana, ale asfaltowa droga, tak więc można z małymi dzieciakami dojechać na parking pod zamkiem. Niestety nie można go zwiedzać, oprócz zamkowej kaplicy, ponieważ znajduje się tam ośrodek – szpital dla głęboko upośledzonych. Ale dla samego widoku z zewnątrz warto go zobaczyć.

Będąc w okolicy nie można ominąć labiryntów skalnych, czyli Błędne Skały i Szczeliniec Wielki, to miejsca obowiązkowe.

Taras widokowy Szczeliniec Wielki

Taras widokowy Szczeliniec Wielki

Widoki zapierały dech w piersi. Klucząc pomiędzy skałami mijało nas bardzo dużo osób z malutkimi dziećmi, które umieszczone były w specjalnych nosidełkach. Podziwiam takich rodziców, już od najmłodszych lat zapoznają swoje pociechy z naszą piękną POLSKĄ przyrodą. Oczywiście na taką trasę zakładamy sportowe obuwie, sandałki się nie sprawdzą.

Cuda natury na szlaku

Cuda natury na szlaku

W drodze powrotnej do domu odwiedziliśmy twierdzę - Srebrna Góra, historia tego miejsca opowiadana przez przewodnika ubranego jak żołnierz z innej epoki zapada w pamięć. Ciekawostką, o której nie wiedziałam jest fakt, że w tym miejscu, podczas wojny w Wietnamie mieszkało 1000 dzieci – małych Wietnamczyków. Zostały one przywiezione do Srebrnej Góry i wywiezione po roku.

Cały wyjazd uważamy do super udany. Nie padło ani raz słowo nuda od mojego syna, a to wielki sukces.

POLECAMY ten rejon Polski.

Małgorzata Głąb


Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.