Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie - przygoda dla dzieci

Dawno temu obiecałam sobie, że zanim wyruszymy zwiedzać świat, to najpierw zobaczymy z Bartkiem całą Polskę. Cudze chwalicie, swego nie znacie – mam to w głowie od lat.

Od kilku miesięcy staramy się poznać Warszawę – naszą piękną stolicę. Tym razem padło między innymi na zwiedzanie Muzeum Wojska Polskiego (http://www.muzeumwp.pl).

Bartek jest w ostatnim czasie zafascynowany wojskiem, stąd nie mogło nas tam zabraknąć.

Już dzień wcześniej przygotował sobie ubranie w stylu wojskowym, by jeszcze bardziej upodobnić się do żołnierza, jednak ubrania moro miały przed samym wyjściem delikatny wypadek przez co jedynym elementem wojskowym w ubiorze Bartka był beret.

Wycieczka z dzieckiem do Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie

Zdjęcie przed Muzeum Wojska Polskiego

Przy planowaniu zwiedzania wszystkich tego typu obiektów w Warszawie warto wcześniej zwrócić uwagę na dni, kiedy wejście jest bezpłatne. W tym przypadku jest to czwartek, jednak nam nie udało się wtedy przyjechać.

Do muzeum dotarliśmy w piątek, mieliśmy przepiękną pogodę na zwiedzanie. Mijając bramę wejściową już wiedzieliśmy, że to będzie super przygoda. Dla prawdziwego pasjonata wojska są to niezapomniane wspomnienia. Idąc wzdłuż ścieżki można podziwiać różnego rodzaju śmigłowce, samoloty, czołgi, armaty używane w polskim wojsku czy też olbrzymie pociski czy powstańcze pojazdy pancerne. W tygodniu można też zwiedzać wnętrza niektórych pojazdów, my niestety nie zdążyliśmy tego zrobić.

Eksponaty na zewnątrz

Eksponaty na zewnątrz

Zwiedzanie Muzeum w Warszawie z dzieckiem

Zdjęcie przy śmigłowcach

Atrakcje dla rodzin z dziećmi - Muzeum Wojska Polskiego

Zdjęcie eksponatów na zewnątrz

Samolot Rzeczypospolitej Polskiej

Samolot Rzeczypospolitej Polskiej

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Po dokładnym zwiedzeniu wystawy plenerowej udaliśmy się do wnętrza muzeum. Już na dzień dobry bardzo miło zostaliśmy zaskoczeni przez jego pracowników. Przy kasie Pani zauważyła, że Bartek jest pasjonatem wojska przez co dostaliśmy darmowe bilety na zwiedzanie całego muzeum. Do dzisiaj opowiada tą historię wszystkim – niby drobny gest, a dziecko ma wspomnienia do końca życia. Warto również będąc przy kasie zaopatrzyć się w różnego rodzaju pamiątki – oprócz różnego rodzaju magnesów znaleźć można tam kubki, pocztówki, naszyjniki z prawdziwymi kłami zwierząt i wiele wiele innych.

Zbroje wykorzystywany podczas wojny z Turkami

Zbroje podczas wojny z Turkami

Odwiedzamy z dzieckiem Muzeum w Warszawie

Zbroja Husarii

Spacer po Muzeum Wojska Polskiego

Eksponaty w Muzeum

Warszawa - oglądamy eksponaty muzealne

Zdjęcie przy mundurach z Akcji Burza

Warszawa z maluchem - Muzeum Wojska Polskiego

Eksponaty w Muzeum

Wyprawa z dzieckiem do warszawskiego muzeum

Eksponaty wewnątrz Muzeum

Order Virtuti Militari

Krzyż Srebrny Orderu Wojskowego "Virtuti Militari" oraz Krzyż Komandorski Orderu Wojennego "Virturi Militari"

Ściana w Muzeum

Ściana w Muzeum

W muzeum mieści się ekspozycja ukazująca historię wojska polskiego od momentu powstania państwa w X wieku aż do zakończenia II wojny światowej. W niesamowity sposób został pokazany rozwój techniki wojskowej, a co dla każdego fana wojska najważniejsze – wyeksponowane są m.in. broń, mundury, setki odznak i orderów. Możemy podziwiać głowice sztandarowe, a także całą ekspozycje sztandarów. W pamięci została nam tablica, na której porównano siły Polski, Niemiec oraz ZSRR podczas II Wojny Światowej. Tak naprawdę do dziś nie potrafimy określić, która wystawa była najlepsza. Zarówno zbroje z bitwy z Tatarami czy walecznej Husarii jak i umundurowanie z Akcji Burza zrobiły na nas ogromne wrażenie. Każda miała w sobie to „coś”. Najwięcej czasu jednak spędziliśmy przy wystawie poświęconej wojsku za czasów II Wojny Światowej. W gablotach przedstawione były rożne rodzaje broni palnej, mundury nie tylko dorosłych, ale również i stroje bojowe dzieci. W telefonie mamy zdjęcie chyba każdego karabinu, który jest eksponowany w muzeum.

Ordery wojskowe w Muzeum w Warszawie

Zdjęcia Orderów

Przy karabinach

Zdjęcie przy karabinach

Mundury dziecięce

Zdjęcie przy mundurach dziecięcych

Z maluchem w Muzeum Wojska Polskiego

Zdjęcie broni używanej w Australii

Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie - eksponaty z Japonii

Eksponaty z Japonii

Na samym końcu zwiedzania mieliśmy możliwość oglądnięcia broni i strojów z innych części świata – m.in. Australii i Oceanii czy Japonii.
Każdemu polecamy udanie się do Muzeum Wojska Polskiego i sprawdzenie na własnej skórze, jak niesamowite jest to miejsce. Pokazuje ogrom zmian, jakie wojsko polskie przeszło na przestrzeni wielu lat. Według nas jest to bardzo cenna lekcja historii.

 

Klaudia Bojdo

autorka zdjęć i tekstu przysłanego na Konkurs

"Polska z dziećmi 2020"

 

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi