FabLab Wbijaj! - warsztaty stolarskie dla dzieci w Warszawie

Warszawa z dzieckiem, czyli kilka nietuzinkowych propozycji na spędzenie czasu w stolicy. Cz. I – FabLab Wbijaj!

Wycieczka z dziećmi do FabLab Wbijaj! w Warszawie


Warszawa zimą? Czemu nie? A gdyby tak jeszcze ominąć typowe dla Warszawy atrakcje turystyczne i ruszyć mniej znanym szlakiem? Gdyby tak zamienić Zamek Królewski na nieco inną scenerię?

O ile pogoda dopisuje, zawsze i wszędzie jest co robić, zwłaszcza tutaj. Gdzie jak gdzie, ale w stolicy z dzieckiem nie można się nudzić, bowiem obfituje ona w bajkowe place zabaw, klubokawiarnie, zajęcia i zabawy na świeżym powietrzu.

O ile jeszcze maluchy łatwo jest zaspokoić zabawą wśród kulek i zwariowanych zjeżdżalni, o tyle zabawienie 9-cio latka wymaga od nas rodziców, niemal cyrkowych akrobacji. A co jeśli na domiar złego za oknem mamy coś, co udaje zimę? Wtedy z pomocą przychodzi FabLab Wbijaj!

Ta rodzinna stolarnia od 3 lat cieszy warszawiaków swoją obecnością na mapie Warszawy i wprost WYMIATA!! To prawdziwa kuźnia pomysłów i talentów, i nawet jeśli na początku trochę onieśmiela, to po to, aby już za chwilę wynieść nas na szczyty naszych stolarskich możliwości.

Do FabLab Wbijaj! może zawitać każdy, bowiem tutaj wiek nie ma znaczenia. Stolarnia otwarta jest dla każdego, bez względu na to, czy drewno i jego obróbka to dla Was chleb powszedni, czy wręcz odwrotnie.

My z obróbką drewna mamy niewiele wspólnego, dlatego tak bardzo ucieszyła nas możliwość odwiedzenia stolarni i to, że młody będzie miał okazję postukać, popukać i powiercić.

Do FabLab Wbijaj! zawitaliśmy w poniedziałek i mieliśmy to szczęście, że akurat nie były w niej prowadzone żadne zorganizowane zajęcia. Musicie bowiem wiedzieć, że stolarnia często i gęsto prowadzi warsztaty dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych. Także najlepiej jeśli wcześniej zadzwonicie i zapytacie o wolny termin.

Już od progu przywitał nas cudowny zapach drewna a widok całej masy narzędzi stolarskich w połączeniu z dźwiękiem maszyn szlifierskich obudził dziecięcą wyobraźnię.

Znajdziecie tu wszystko, co niezbędne jest do stworzenia własnej zabawki, są tu bowiem „składniki” do zbudowania ptaszka, rakiety, ludzika, samochodu, helikoptera i całej masy innych dziwności wink

A jeśli palujecie zrealizować jakiś większy, długo odkładany projekt, weźcie ze sobą własny kawałek drewna. Nic nie stoi również na przeszkodzie, abyście przytargali do FabLab Wbijaj! babciną toaletkę, czy inną rodzinną pamiątkę, która wymaga naprawy a z braku Waszych umiejętności, niechybnie czeka na swój koniec. Tutaj, prócz stworzenia czegoś od podstaw, macie okazję podreperowania tego, co już macie.

Rodzinny udział w warsztatach stolarskich w mazowieckiej stolarni

To tu dzieje się prawdziwa magia wink

Stolarnia FabLab Wbijaj! w Warszawie z dziećmi w weekend

Ilość zacisków może przyprawić o zawrót głowy.

Wszystkie prace Maciek wykonywał pod czujnym okiem Właściciela stolarni, który nie szczędził mu ani wskazówek ani porad związanych ze stolarką. Pokazał jak szlifować, wkręcać, nawiercać i wbijać.

Rodzinna nauka w mazowieckiej stolarni na warsztatach
Wycieczka z dzieckiem do stolarni w Warszawie
Odwiedziny cała rodziną w FabLab Wbijaj!
Niezapomniane atrakcje dla dzieci podczas wizyty w warszawskiej stolarni
Wspólna zabawa w FabLab Wbijaj pod okiem instruktora
Rodzinna nauka w stolarni na Mazowszu
Własna praca dziecka w stolarni


♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

Radość i duma ze stworzenia własnej zabawki.

Pełne wyposażenie w FabLab Wbijaj! w Warszawie
Darmowe warsztaty stolarskie dla rodzin z dziećmi
Niecodzienna wycieczka do stolarni w stolicy
Bezpieczne dla dzieci sprzęty w warszawskiej stolarni

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Poszukujecie dobrych, sprawdzonych noclegów w okolicy? Znajdziecie je tutaj: >>Noclegi dla Rodzin w Mazowieckiem<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

Nauka stolarki w FabLab Wbijaj! w stolicy z dzieckiem
Ostatnie chwile podczas wycieczki z dzieckiem do FabLab Wbijaj! w Warszawie


Wspomniałem, że w FabLab Wbijaj! każdy jest mile widziany. Podczas naszej wizyty, swój nietypowy i jakże oryginalny projekt (pierścionek zaręczynowy) realizował człowiek z wykształcenia psycholog. Jak widać, stolarskim bakcylem można zarazić się w każdym wieku.

Ideą stolarni jest promowanie wśród młodych ludzi umiejętności i zamiłowania do majsterkowania, promowanie wiedzy na temat recyklingu oraz rozwijania w nich kreatywności.

Jednakże w moim odczuciu idea jest głębsza. To wspólne spędzenie czasu ze swoim dzieckiem. Więź, która tworzy się podczas wspólnego tworzenia i realizacji projektu, wspólne pogaduchy nie koniecznie na temat szlifierki, to coś, czego nie kupi się za żadne pieniądze.

A radość dziecka ze stworzenia „czegoś” jest bezcenna.

TUK TUK naszego Dziedzica, co wieczór otaczany jest rodzicielska miłością (słowa użyte przez syna wink).

Niezwykłe jest to, że miejsce to oferuje tak wiele, za tak niewiele.

Do FabLab Wbijaj! wbijajcie na ul. Starą 4. Stolarnia mieści się niemal na starówce w okolicy Multimedialnego Parku Fontann.

A jak już z niej wyjdziecie, Wasza dziatwa może pograć w piłkę na pobliskim boisku lub pobawić się na placu zabaw.

A teraz najlepsze. Udział w warsztatach oraz korzystanie z jej dobrodziejstw jest całkowicie BEZPŁATNY. Także nie czekajcie, tylko wbijajcie do FabLab Wbijaj!

Udanej zabawy,

Tomek

 

Autor tekstu i zdjęć: Tomasz Zaleski

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi