Okolice Tomaszowa Mazowieckiego z dzieckiem

Polska z dziećmi – okolice Tomaszowa Mazowieckiego.

My, Warszawiacy – mali i duzi poszukiwacze przygód z wielkiego miasta. Dziś zabieramy Was na wycieczkę w malownicze okolice Tomaszowa Mazowieckiego. To będzie niesamowita podróż!

Bajkowe Niebieskie Źródła, czy w tej wodzie nie skrywa się jakiś miły stwór?

Na początku tej magicznej drogi przywitały nas przepiękne łabędzie, które ucinały sobie właśnie krótką pogawędkę z kilkoma kaczkami. Potem niespieszny spacer pośród szumiących na wietrze drzew, by w końcu dotrzeć do bajecznie odbijających blask popołudniowych promieni słońca niebieskich źródeł. Ach, jak tam jest pięknie! Jakbyśmy byli w zaczarowanej bajce. Skok na kamień i urocze zdjęcie w prześlicznym krajobrazie. Uwaga, bo ślisko, nie dajcie się złapać w objęcia zimnej wody.

Niebieskie Źródła to rezerwat przyrody nieożywionej, wywierzyska krasowe. Ze spękanych wapieni jurajskich wydobywa się woda, która przybiera prześliczną seledynową barwę. Ten kolor to efekt działania rozproszonego światła słonecznego. Im ładniejsza i słoneczna pogoda, tym miejsce jest bardziej zaczarowane. Wtedy błękit wody przenika jeziorko na wskroś i można się wprost zakochać w tym widoku!

Niebieskie Źródła położone są w dolinie rzeki Pilicy, na prawym brzegu rzeki, w południowo-wschodniej części Tomaszowa Mazowieckiego. Według legendy jeziorka powstały w 1935 roku.

wakacje z dzieckiem

wakacje z dziecmi

podrozowanie z dzieckiem

wczasyn z dzieckiem


Skansen rzeki Pilicy

Tuż obok źródeł, dosłownie po drugiej stronie ulicy, na spotkanie z historią zaprasza Skansen rzeki Pilicy. To właśnie tam można na chwilę wcielić się w dyżurnego ruchu, na starej, uroczej stacji kolejowej Wolbórka. Uwaga, proszę zejść z torów, bo nadjeżdża pociąg. Na szczęście ktoś krzyczy tylko na niby, bo pociąg owszem na stacji stoi, ale już na pewno nigdzie dalej nie pojedzie 😊

Czarnocin

Wolborka


A jak już byłeś/byłaś dyżurnym ruchu, to może teraz wcielisz się w młynarza? Tak, to świetny pomysł! Stary, drewniany młyn wodny zaprasza w swe skromne progi. Zobacz, jak kiedyś produkowano mąkę. Niektóre modele młynów są nawet ruchome!

atrakcje dla dzieci

podroze z dzieckiem

edukacyjnie z dzieckiem

Tato, ty jesteś niedźwiedziem, a ja śliczną królewną, chodź, zrobimy sobie fajne zdjęcie.

wypoczynek z dzieckiem

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

Co jeszcze w skansenie? Militaria zwane „Wojennymi trofeami Pilicy”. Największa ciekawostka? Większość sprzętów została wydobyta z wody. Dodatkowo mięliśmy ogromne szczęście trafić na świetny piknik militarny, pewnie odbywa się tam co roku, w sierpniu. Ogrom atrakcji, pokazy jazdy czołgiem, inscenizacje, wojskowe przebieranki i pyszna grochówka.
Było wspaniale. laughing

edukacyjne spedzanie wolnego czasu

Militaria atrakcje dla dzieci

Militaria

aktywnie z dzieckiem


Na deser zapraszamy Was na spacer po niezwykłym ogrodzie ogromnych owadów. Park Edukacyjny Mikrokosmos to kilkanaście rzeźb owadów oraz bakterii i wirusów. A do tego cudowne rusałki. Szukajcie ich niziutko w trawie, bo w porównaniu z ogromnymi owadami ciężko je zauważyć. Park bawi i uczy. Przy każdym z eksponatów znajduje się tabliczka, która opisuje życie oraz ciekawe historie dotyczące danego stworzenia. Adres to: ul. Pasikonika / boczna od ul. Parkowej, 97-225 Ujazd.

atrakcje dla dzieci gigantyczne owady

atrakcje dla dzieci - owady

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Poszukujecie dobrych, sprawdzonych noclegów w okolicy? Znajdziecie je tutaj: >>Noclegi dla Rodzin w Mazowieckiem<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

 wypoczynek z dziecmi

podrozowanie z dziecmi

spędzanie wolnego czasu z dzieckiem

Owady

Tomaszow Mazowiecki
Tomaszow Mazowiecki z dzieckiemKatarzyna Sobolewska

 

Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.