Rodzinna wycieczka do Frajdalandii - opinia Mamy

W ostatni weekend wakacji chcieliśmy pojechać na wycieczkę gdzieś, gdzie jeszcze nie byliśmy, ale nie pokonywać przy tym bardzo dalekiej drogi. Dzień okazał się bardzo gorący i długa podróż w samochodzie zmęczyłaby nas wszystkich bardziej niż ucieszyła.

Przypomniałam sobie o Parku rozrywki położonym w bardzo bliskiej odległości, bo zaledwie 40 km od Płocka, o obiecującej nazwie Frajdalandia. Strona internetowa tego parku zachęcała atrakcjami typu dmuchane zjeżdżalnie, czy mini zoo, co już było wystarczającym argumentem, żeby się tam wybrać, ale dopiero będąc na miejscu przekonaliśmy, ile jeszcze jest tam do odkrycia. Na wejściu dzieci dostały kartki z zagadkami, które miały zaprowadzić je w konkretne miejsca parku. Obudziło to w nas wszystkich detektywów. wink

Frajdek, który okazał się głównym poszukiwanym, ukryty był w przeróżnych częściach parku w postaci stempelka, który trzeba było postawić na kartce z zagadkami. My zaczęliśmy poszukiwania wśród zwierząt, a przy okazji nakarmiliśmy lamy marchewką.

Zwiedzamy Frajdalandię z dziećmi
Atrakcje dla dzieci - Frajdalandia
Wycieczka z rodziną do Frajdalandii

O godzinie 12:00 odbywał się pokaz sokolniczy, podczas którego można było dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat sokołów, jastrzębi, sów i innych ptaków. Obejrzeliśmy piękne ptaki z bliska, można było zrobić sobie z nimi nawet zdjęcie. W trakcie pokazu przekonaliśmy się, jak cicho lata sowa.

Bierzemy udział w pokazie sokolniczym
Oglądamy z dziećmi pokaz sokolniczy
Pokaz sokolniczy
Podziwiamy sokoły we Frajdalandii

Jednak w żywiołowych dzieciach oglądanie ptaków wywołuje mniejszy entuzjazm, niż szaleństwo na dmuchanych zjeżdżalniach, dlatego nasze kroki szybko skierowaliśmy w stronę dmuchańców. Otoczenie jest tak zorganizowane, żeby było bezpiecznie, ale i funkcjonalnie. Są leżaki, parasole chroniące przed słońcem i mnóstwo kocyków do siedzenia na trawie w cieniu wysokich, starych drzew.

Frajdalandia - zabawa na dmuchańcach
Atrakcja dla dzieci we Frajdalandii - dmuchańce
Odpoczywamy z dziećmi na kocyku

Teren Frajdalandii jest ogromny i przepiękny. Na wejściu rosną owoce i warzywa, które można było zajadać prosto z krzaka. W części gastronomicznej leżały śliwki i słonecznik, którymi częstowała nas przemiła obsługa. Obiad z resztą też był pyszny. W miejscach takich jak to zwracam na to ogromna uwagę, bo chyba każdy rodzic chce, żeby jego dziecko zjadło świeży, zdrowy i smaczny posiłek, kiedy jest poza domem.


♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

Dzieci nakarmione i naładowane nową energią miały siłę, żeby wypróbować pozostałe atrakcje. W dwóch dużych namiotach znalazły mnóstwo zabawek, a na powietrzu basenik z wodą i strefę animacji. Sympatyczne panie animatorki malowały dzieciom na twarzach przeróżne obrazki, mój starszy syn postanowił przeistoczyć się w dinozaura. Później dzieci miały możliwość puszczać ogromne bańki mydlane.

Malowanie twarzy
Zabawa z animatorami
Owoce prosto z krzaczka

W międzyczasie udało nam się znaleźć kilka kolejnych stacji ze stempelkami i kartki małych detektywów zaczęły zapełniać się kolorowymi postaciami. Poszukiwania okazały się nie lada wyzwaniem, dlatego co rusz były przerywane zabawą w kolejnej części parku. Place zabaw Frajdalandii są tak dobrze wyposażone w różnego rodzaju zabawki, że nie ma potrzeby zabierać ze sobą niczego z domu. Jest tam mnóstwo akcesoriów do piasku, a nawet wielkie wiadra z wodą, żeby zabawa była jeszcze lepsza. Starsze dzieci mogą sprawdzić się na niskim parku linowym, który wygląda niepozornie, ale wymaga sporo siły i sprawności.

Mini park linowy


♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Poszukujecie dobrych, sprawdzonych noclegów w okolicy? Znajdziecie je tutaj: >>Noclegi dla Rodzin w Mazowieckiem<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

Zabawa z dziećmi w parku linowym
Plac zabaw we Frajdalandii

Po zebraniu wszystkich dziesięciu stempli na kartkach dzieci dostały słodkie nagrody w postaci lizaków.

Zbieramy pieczątki
Frajdalandia - mamy wszystkie pieczątki

Frajdalandia to jak się okazało dość nowe miejsce na mapie naszych okolicznych atrakcji, o czym poinformowała nas pani w kasie, kiedy wychodziliśmy dziękując za miło spędzony czas. Cieszyliśmy się, że już w te wakacje udało nam się je odkryć. Na pewno do niego wrócimy, bo można tam spędzić aktywnie cały dzień na łonie natury i na prawdę wypocząć.

Sandra Guzanek

autorka zdjęć i tekstu przysłanego na konkurs
"Polska z Dziećmi 2019"
 


Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

Chronione przez Copyscape

WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi