Frajdalandia - dzień pełen frajdy

Frajdalandia - Zagrody Edukacyjne dla Dzieci i Młodzieży, Budy Iłowskie

Dzień pełen frajdy

Nieco ponad godzinę jazdy samochodem na zachód od Warszawy znajduje się Frajdalandia, miejsce, które przy pomocy zagród edukacyjnych stara się odtworzyć klimaty polskiej wsi (z elementami egzotyki). Warto tu przyjechać z dzieciakami, by porzucić miejski zgiełk i problemy codziennego życia na rzecz spotkań z niezwykłą naturą.

Frajdalandia to kilkuhektarowy obszar, na którym znajdują się mini zoo, atrakcje dla dzieci w postaci placów zabaw, strefa leżakowania i piknikowania oraz punkty gastronomiczne, które nie wypuszczą Was do domu głodnymi.

 

Pokazy sokolnicze

Choć wszystko zasługuje tu na uwagę, największą popularnością, bezsprzecznie i niezmiennie cieszą się tutejsze pokazy sokolnicze. Zainteresowanych przyciąga przede wszystkim ciekawość i chęć poznania drapieżnych ptaków. Jak wyglądają, jak się zachowują, jak polują drapieżne ptaki, zademonstrują Wam ich przedstawiciele: sowa płomykówka, puchacz, myszołów, sokół, raróg, jastrząb i orzeł stepowy. Jeżeli myślicie, że niecodzienne show będziecie oglądać zza ptasiej woliery, to czas wyprowadzić Was z błędu. Frajdalandia to nie zoo, w którym zwierzęta ogląda się z bezpiecznej odległości. Tu ptaki są na wyciągnięcie ręki. Dosłownie. Wystarczy ubrać specjalną rękawicę, wyciągnąć rękę, a na pewno za chwilę któryś z nich na niej usiądzie.

W czasie pokazu sokolniczego poznacie wiele ciekawostek na temat poszczególnych gatunków, zobaczycie jak ptaki atakują wabidło prezentując prawdziwy atak ptaków drapieżnych i jak z rozpostartymi skrzydłami wzbijają się w powietrze.

Który ptak jest najzwinniejszy, najszybszy, a który najinteligentniejszy? Przekonajcie się sami. Takie pokazy to niezwykłe przeżycie nie tylko dla dzieci. Jeśli macie ochotę stanąć oko w oko z dziką przyrodą, pokazy odbywają się kilka razy dziennie zawsze o pełnych godzinach - 12:00, 14:00 i 16:00. Przerwy pomiędzy show upływają na ciekawych pogadankach, do których warto się przyłączyć, by jeszcze bardziej poszerzyć swoją wiedzę o latających drapieżnikach lub zrobić zdjęcia. Wszak nie każdy może mieć fotkę z sową czy sokołem na ramieniu.

Bierzemy udział w pokazie sokolniczym z dziećmi
Weekend na Mazowszu - Frajdalandia
Frajdalandia - pokazy sokolnicze

Źródło zdjęć: www.frajdalandia.pl

Mini zoo

W mini zoo toczy się prawdziwe życie zagrodowe. Mieszkają tu strusie afrykańskie, osiołek, kozy, owce, alpaki, kucyki szetlandzkie, świnka, kurki i króliki. Wszystkie z nich uwielbiają towarzystwo dzieci.

Zwierzęta można głaskać i przytulać. Króliczki wprost uwielbiają być w ten sposób rozpieszczane. Wszystkie są przyjaźnie usposobione, ale polubią Was jeszcze bardziej, gdy zechcecie je poczęstować ulubionym przysmakiem, np. marchewką, której jest tu pod dostatkiem. Niektóre zwierzaki można nawet odwiedzić w zagrodzie, a na kucyku pojeździć. Przejażdżki (dodatkowo płatne) odbywają się kilka razy w ciągu dnia, o godz. 11:00, 13:00 i 15:00. W przerwach kucyki odpoczywają, jedzą, pozują do zdjęć i prowadzą zagrodowe życie towarzyskie.

Zagrody edukacyjne - mini zoo - frajda dla dzieci
Atrakcje dla dzieci na Mazowszu - Frajdalandia - mini zoo
Wycieczka z dziećmi do Frajdalandii - mini zoo

Źródło zdjęć: www.frajdalandia.pl

Naturalne klimaty goszczą jeszcze w dwóch innych zagrodach:

Eko Zagrodzie i Leśnej Zagrodzie

Pierwsza z nich to ucywilizowana wersja natury pod postacią owocowych sadów, winorośli i zielnika pachnącego mięta i rumiankiem. Są tu drzewka owocowe, krzaczki z maleńkimi poziomkami i pergole z wielkimi dyniami. W skrzyneczkach zielenią się ogórki i sałata, czerwienią pomidory i truskawki, których można posmakować.

Eko Zagroda - naturalne produkty
Ciekawe miejsce na urlop z dzieckiem - Frajdalandia
Warzywa w Eko Zagrodzie we Frajdalandii

Źródło zdjęć: www.frajdalandia.pl

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Czytasz artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

NOCLEGI POLECANE PRZEZ RODZICÓW: 
>>KLIKNIJ TU<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

W drugiej zagrodzie czeka Was spacer po sosnowym lesie. W koronach drzew wypatrujcie dzięcioła, sójki i rudych wiewiórek, w runie leśnym natomiast grzybów jadalnych i muchomorów, a także gangu czarnych mrówek, które rządzą tym leśnym fyrtlem.

Mazowieckie - Frajdalandia - Leśna Zagroda
Spacer z dziećmi po Zagrodzie Leśnej
Zagroda Leśna

Źródło zdjęć: www.frajdalandia.pl

Strefa dziecięcej nieskrępowanej zabawy to tak naprawdę kilka zagród:

Zagroda Małpi Gaj, Dmuchanych Atrakcji, Sportowa i dla Maluchów

W Małpim Gaju dzieci brykają, kopią i piłkami rzucają. Aktywny wypoczynek zapewniają tu park linowy, leśne miasteczko, a także ogromna piaskownica, którą dzieci mogą przekopać wzdłuż i wszerz. Nie musicie ze sobą zabierać plastikowego ekwipunku. Na miejscu dostępne są foremki, wiaderka, łopatki i wszystko, co małym konstruktorom niezbędne do budowania piaskowych zamków.

Frajdalandia - Zagroda Małpi Gaj
Mazowsze - ciekawa atrakcja dla dzieci - Frajdalandia
Zabawa z dziećmi w Zagrodzie Małpi Gaj

Źródło zdjęć: www.frajdalandia.pl

Wszystkich miłośników lotów i miękkich lądowań z pewnością uraduje możliwość skakania na dmuchańcach. Kolorowy dmuchany plac zabaw to kilka zjeżdżalni w rozmiarach adekwatnych do wzrostu, wieku i odwagi małych urwisków.

Aktywny wypoczynek we Frajdalandii - Zagroda Dmuchanych Atrakcji
Frajdalandia - Zagroda Dmuchanych Atrakcji
Zagroda Dmuchanych Atrakcji - frajda dla dzieci

Źródło zdjęć: www.frajdalandia.pl

 

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

Poszukujecie dobrych, sprawdzonych noclegów w okolicy? Znajdziecie je tutaj: >>Noclegi dla Rodzin w Mazowieckiem<<

♦  ♦  ♦  ♦  ♦

 

Ostatnia strefa zabaw zlokalizowana pod chmurką to miejsce sportowej rywalizacji. Zagracie tu w piłkę nożną, siatkówkę lub badmintona. Sprzętu oczywiście nie musicie przynosić ze sobą. Wszystko jest na miejscu. Na sporych rozmiarów terenie możecie też pozjeżdżać na tyrolce i schować się w tunelu kreta.

Atrakcje Frajdalandii dla dzieci - Zagroda Sportowa
Zagroda Sportowa - dzieci chowają się w tunelu kreta
Gramy w badmintona z dziećmi

Źródło zdjęć: www.frajdalandia.pl

Przestrzeń dla najmłodszych dzieci zorganizowano w namiocie. To takie koło ratunkowe na wypadek pogody niesprzyjającej zabawom na dworze. Gdy na dworze wieje lub pada, tu jest sucho i przyjemnie, a do tego nie brakuje zabawek, które nie pozwolą się nudzić. Animatorzy malują buźki, a dzieci mogą do woli korzystać z zabawek. Mega klocki, ciuchcie, samochdziki, artykuły plastyczne z pewnością umilą Waszym szkrabom przerwę w korzystaniu z pozostałych atrakcji Frajdalandii.

O rodzicach też nie zapomniano. Możecie posiedzieć przy stole, napić się kawy, pogadać lub po prostu z uśmiechem na twarzy patrzeć jak Wasze pociechy budują najwyższą na świecie wieżę z klocków.

Frajda dla małych dzieci - Zagroda dla Maluchów
Miejsce dla rodziców w Zagrodzie dla Maluchów

Źródło zdjęć: www.frajdalandia.pl

Informacje Praktyczne

Frajdalandię możecie odwiedzić w każdą niedzielę od kwietnia do końca października. Za wstęp trzeba zapłacić (w kasie można płacić kartą). Z opłat zwolnione są dzieci do 2 roku życia oraz osoby niepełnosprawne. Jeśli planujecie zabrać ze sobą pieska, zrezygnujcie z tego planu. Widok yorka lub chihuahua w szponach drapieżnego ptaka będzie śnił się Wam po nocach, a przecież śnić powinna się wyśmienita zabawa, czyż nie? Ze względu na dużą ilość zwierząt, w tym również zwierząt drapieżnych, Wasz czworonożny przyjaciel w domu będzie czuł się zdecydowanie bezpieczniej.

W przerwach między wizytami w poszczególnych zagrodach możecie zajrzeć do słodkiego domku z lodami, baru, który serwuje ciepłe posiłki lub ogródka warzywno-owocowego, w którym pomidory i ogórki można zajadać prosto z krzaka. Dla smakoszy mięsnych specjałów z grilla też jest dobra informacja. Na terenie Frajdalandii zjecie smaczną kiełbaskę. Gdzie? Zapach z pewnością przywiedzie Was w odpowiednie miejsce. A co z maluszkami, które zwykle głośno demonstrują potrzebę napełnienia brzuszka? Jeśli macie takiego małego brzdąca, możecie go nakarmić w specjalnym namiocie, w którym nie zabrakło przewijaka oraz zabawek dla starszaków lub na polanie, siedząc na kocyku lub leżaku (dostępne na miejscu). Przestrzeni do relaksu na trawie nikomu tu nie zabraknie. W upalne dni wypoczywających przyjemnie chłodzi bryza z kurtyn wodnych.

Na miejscu są również toalety, specjalne miejsce dla rodziców, którzy lubią wyskoczyć na przysłowiowego dymka oraz bezpłatny parking dla zmotoryzowanych.

Frajdalandia to miejsce z potencjałem. W najbliższym czasie ofertę atrakcji uzupełnią nowe zagrody. W Zagrodzie Labiryntów czekać na Was będzie wyzwanie. Nie łatwo będzie pokonać kręte korytarze pełne tajemnych przejść, drabinek, mostków i rozmaitych przeszkód. Zagroda wiejska, jak sama nazwa wskazuje, będzie nawiązywać do tematu wsi. Zamieszkają w niej kury i puszyste króliczki, a wiejski klimat podkreślą zabytkowe maszyny wykorzystywane w rolnictwie. Tutaj też będziecie mogli wytarzać się w sianie, poznacie dawną technikę wyrobu masła, a nawet wydoicie kozę. Zagroda Tarzana będzie stanowiła uzupełnienie dla placu zabaw. Będą tu sznury i liny wzorowane na lianach, na których bujał się Tarzan, a także leżaki, hamaki i huśtawki, dla tych, którzy lubią bujać nie tylko w obłokach.

Spora dawka wiedzy i nowych doświadczeń, spotkania ze zwierzętami, mnóstwo frajdy na placach zabaw, pyszności dla brzuszka i wspólny czas z rodziną ... czy może być lepsza niedziela?

Więcej informacji: Frajdalandia

 


Przeczytałeś artykuł w portalu Dzieciochatki.pl - Miejsca Przyjazne Dzieciom

POLECANE NOCLEGI PRZYJAZNE DZIECIOM: 
>>KLIKNIJ TU<<Więcej ciekawych artykułów o podróżowaniu z dziećmi po Polsce tutaj:

WAKACJE Z DZIEĆMI

 
CIEKAWE MIEJSCA NA WYPRAWY Z DZIEĆMI

 NIEZBĘDNIK PODRÓŻUJĄCEGO Z DZIECKIEM

Jeśli podoba Ci się nasz artykuł lub masz do niego uwagi, zostaw komentarz poniżej.

 

Chronione przez Copyscape


WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE

Portal DziecioChatki.pl


Podziel się ze znajomymi
Wyszukiwarka noclegów przyjaznych dzieciom
Gdzie chcesz spędzić wakacje z dzieckiem?
Sprawdziliśmy dla Was
Ostatnio dodane miejsca przyjazne dzieciom
Dodaj komentarz
Administratorem Państwa danych osobowych zebranych w trakcie korespondencji z wykorzystaniem formularza kontaktowego jest CREONET Hanna Wróbel z siedzibą w Ostrowie Wielkopolskim, przy ul. Wysockiej 1, 63-400, e-mail: dzieciochatki@op.pl. Dane osobowe mogą być przetwarzane w celach: realizacji czynności przed zawarciem umowy lub realizacji umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na Państwa pytania – w zależności od treści Państwa wiadomości. Podstawą przetwarzania danych osobowych jest artykuł 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO), tj. realizacja umowy lub podjęcie czynności przed zawarciem umowy, artykuł 6 ust. 1 lit. a RODO, tj. Państwa zgoda, artykuł 6 ust. 1 lit. f, tj. prawnie uzasadniony interes administratora – chęć odpowiedzi na Państwa pytania i wątpliwości. Dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji celu przetwarzania, tj. do zawarcia umowy, przedstawienia oferty handlowej, udzielenia odpowiedzi na Państwa pytania lub wątpliwości i mogą być przechowywane do upływu okresu realizacji umowy i przedawnienia roszczeń z umowy. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo dostępu do danych, ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania oraz prawo do przenoszenia danych osobowych, z zastrzeżeniem, że prawo do przenoszenia danych osobowych dotyczy wyłącznie danych przetwarzanych w sposób wyłącznie zautomatyzowany. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane na podstawie zgody, ma prawo do jej odwołania w każdym czasie, bez uszczerbku dla przetwarzania danych osobowych przed odwołaniem zgody. Osoba, której dane osobowe są przetwarzane ma prawo wniesienia skargi do właściwego organu nadzorczego. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, jednak brak ich podania spowoduje niemożność realizacji umowy, podjęcia czynności przed zawarciem umowy, przedstawienia oferty handlowej, odpowiedzi na pytania lub wątpliwości.
Polecane artykuły
Wakacje z dziećmi